Jump to content

Νέος Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας (ΚΟΚ,κλήσεις αστυνομίας)


MIB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον dimant

 

:) Συγγνώμη, είναι παράλογο να ξαλες τι θέλεις όταν όλοι σου λένε οτιδήποτε άλλο και δεν απαντάνε? Δεκτές όλες οι απόψεις, απλά εμείς ζητάμε κάτι συγκεκριμένο...

 

Φιλικά

 

 

ean se piasoun oi batsoi mikro o kako.

Ean prokaleseis OPOIODIPOTE atixima ante geia! Ean 8elei o allos se kanei na peis ton xristo fantaro kai esena kai tous goneis sou

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 851
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον babis

 

Ξερει κανεις καθε ποτε σβηνονται οι ποντοι? Στα δυο η στα 5 χρονια?

 

 

Στα επαγγελματικά διπλώματα σε έναν χρόνο

Στα ερασιτεχνικά και μοτοσυκλέττας σε δύο χρόνια

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον brutus

 

Στα επαγγελματικά διπλώματα σε έναν χρόνο

Στα ερασιτεχνικά και μοτοσυκλέττας σε δύο χρόνια

 

 

Ειναι σιγουρο αυτο, γιατι νομιζω οτι εχει αλλαξει και ειναι 4 ή 5 χρονια?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (25 Αύγ. 2003 , 15:57)

 

 

Για τις κάμερες στην περιμετρική ΜΕΓΑΛΗ προσοχή...! Γράφουν ΑΝΕΤΑ πινακίδες, ειδικά όλους όσους μπαίνουν με 100 χλμ μέσα στα τούνελ... κολλητός μου πριν 2 μέρες έλαβε την κλήση σπίτι του... :'(

Επίσης προσοχή μεγάλη όταν κινείστε στην περιμετρική γράφουν πολύ για ζώνες, κινητα ΚΑΙ για το ΑΝ εχετε ΑΝΟΙΧΤΑ τα φώτα σας όταν μπαίνετε στα τούνελ!!! Ελεος... μας σταμάτησαν για έλεγχο και μου είπαν απλά την επόμενη φορά να ανοιγω τα φώτα μου όταν μπω στα τούνελ...

Ακόμα και ντάλα μεσημέρι... :wacko:

 

 

Ξέρω οτι ειναι λίγο παλιο το Post σου αλλα :

 

1)Να σου στειλουν κληση μεσω πινακίδας ειναι παράνομο γιατι δεν αποδεικνυει οτι οδηγουσες εσυ.

2)Ποτε δεν εχω μπει ποτε με λιγοτερο απο 100 στα τουνελ και πολλες φορες με προσπερνανε και ατομα με πολυ μεγαλυτερη ταχυτητα .

3)Ο μονος τροπος να σε γραψουν στην περιμετρικη ειναι με μπλοκο.

4)Μεσω γνωστου εχώ μαθει οτι παρακολουθουν την ταχυτητα στην περιμετρικη με τις καμερες αλλα δεν στελνουν κλησεις ουτε σημειωνουν στοιχεια.

 

αυτα

φιλικα παντα :)

θοδωρης

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

πριν περιπου 3 εβδομαδες με σταματησαν κ μου κρατησαν κ μενα τα στοιχεια σε μια κολα χαρτι Α4 αλλα τα παντα απο ΑΦΜ μεχρι και τοπο κατοικιας κτλ κτλ επειδη δ ειχα μαζι μου αδεια ασφαλεια κ διπλωμα.. αν τυχω σε καναν αλλο η σε κανα μπλοκο κ δ εχω καθολου χαρτια δ εχω βγαλει τιποτα ουτε καν κρανος δ εχω..τι γινετε ? :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος babis (11 Οκτ. 2003 , 10:05)

 

Ειναι σιγουρο αυτο, γιατι νομιζω οτι εχει αλλαξει και ειναι 4 ή 5 χρονια?

 

 

Στα ερασιτεχνικα ειναι καθε 4 χρονια. :cry:

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε προχθές ταχυδρομική ηδοποίηση και μου κόπηκαν τα πόδια! Ευτηχώς ήταν απλά προοιδοποίηση για τους 15 πόντους που έχω μαζέψει.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (21 Ιούν. 2004 , 15:00)

 

ουτε καν κρανος δ εχω.

Αν δε σκέφτεσαι τον εαυτό σου, τι να πω....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωήσω και γω κάτι με έγραψαν για παράνομη στάθμευση στα άνω Ηλισσια. Έγγραφε το χαρτί πως πλήρωνεται σε οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία το κόστοσ 78 ευρώ πήγα λοιπόν στο δήμο κερατσινίου που μένω να το πληρώσω και μου είπαν πως πρέπει να πάω αμπελόκηπους. Τέλος πάντων έτσι το άφησα έχει περάσει κάνας μήνας τώρα. Υπάρχει κίνδυνος? Μέχρι πότε πρέπει να το πλήρώσω λέτε να μου έρθει χαρτί για δικαστήριο και να χρειαστεί να πληρώνω τα διπλά γενικά τι προτείνετε να κάνω γιατί μίλαγα με ένα συνάδελφο μου στη δουλειά και μου είπε κάτι αν είναι άσπρο το χαρτί της κλήσης συνήθως δεν γίνεται τπτ και πως και αυτός είχε μια κλήση 3 χρόνια τώρα απλήρωτη και δεν έχει έρθει τπτ.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ,αν δεν κανω λαθος ,οι κλησεις αν δεν πληρωθουν πηγαινουν εφορια και σου ερχεται απο εκει η λυπητερη.Το δικαστηριο,αν γινει,απλα μπορει να αυξησει το ποσο που θα κληθεις να καταβαλεις.Τωρα για οσους δεν κανουν δηλωση στην εφορια δεν ξερω τι γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος karaLRS (21 Ιούν. 2004 , 14:34)

1)Να σου στειλουν κληση μεσω πινακίδας ειναι παράνομο γιατι δεν αποδεικνυει οτι οδηγουσες εσυ.

Ginetai kai paraginetai.... :mad: kai den einai paranomo :p

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ctony_a (23 Ιούν. 2004 , 12:43)

 

Να ρωήσω και γω κάτι με έγραψαν για παράνομη στάθμευση στα άνω Ηλισσια. Έγγραφε το χαρτί πως πλήρωνεται σε οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία το κόστοσ 78 ευρώ πήγα λοιπόν στο δήμο κερατσινίου που μένω να το πληρώσω και μου είπαν πως πρέπει να πάω αμπελόκηπους. Τέλος πάντων έτσι το άφησα έχει περάσει κάνας μήνας τώρα. Υπάρχει κίνδυνος? Μέχρι πότε πρέπει να το πλήρώσω λέτε να μου έρθει χαρτί για δικαστήριο και να χρειαστεί να πληρώνω τα διπλά γενικά τι προτείνετε να κάνω γιατί μίλαγα με ένα συνάδελφο μου στη δουλειά και μου είπε κάτι αν είναι άσπρο το χαρτί της κλήσης συνήθως δεν γίνεται τπτ και πως και αυτός είχε μια κλήση 3 χρόνια τώρα απλήρωτη και δεν έχει έρθει τπτ.

Thanks

 

Ta koproskyla....

Phgene sthn eforia ths perioxhs soy... (a ki ama einai dekadiko to poso, 8a se symboyleya na pareis to akribes antitimo!) emena perisi sth doy pathsiwn gia klhsh 23,5 eyro phgane na moy krathsoyne 24 eyro... fysika phrane ta @@ moy... LAMOGIA DHMOSIO-YPALLHLOI! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς είναι στο όνομα του father το αμάξι οπότε μέχρι να έρθει η επόμενη δήλωση εγώ θα είμαι Λονδίνο πράγμα που σημαίνει... βλέπουμε ως τότε :) δηλαδή να μην ανυσηχώ για κανένα δικαστήριο ή καμιά μεγάλη αύξηση σίγουρα παιδιά εε μην μου έρθει καμιά 300 και πάθω συγκοπή!
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα την περιμετρική της πάτρας.

οι κάμερες στα τουνελ της είναι καθαρά κάμερες ασφαλείας του τούνελ

όπως και για παράδειγμα στην σύρραγγα ταξιάρχη γρεβενών που δούλευα.(οι κάμερες αναμεταδίδουν την εικόνα στο κέντρο ελέγχου-ενα σπιτάκι μετά το τέλος του τουνελ)

δηλαδή είναι μόνο και μόνο για να ελένχουν την ρόη της κυκλοφορίας και αν γίνει τίποτα.από την μέρα λειτουργίας της περιμετρικής πατρών δεν υπάρχει φορά που να μην εχω περάσει μέσα από τα τουνελ όλες σχεδον τις ώρες τις μέρας κάτω από 130κμ.

δεν έχει έρθει ποτέ κλήση για τίποτα.

αυτά.

αν έχει πάρει κανείς κλήση που να αναφέρετε μέσα σε τουνελ για ταχύτητα ας μας πει ποιο ήταν αυτο...

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MAD 13 (23 Ιούν. 2004 , 14:29)

 

Ginetai kai paraginetai.... :mad: kai den einai paranomo :p

 

 

 

 

 

Και σου ξαναλεω οτι δεν γινετε. ειναι παρανομο. δεν μπορουν να αποδειξουν οτι ησουν εσυ στο αμαξι.

 

Η κληση ΕΡΧΕΤΕ σπιτι αλλα μετα κανεις δικαστηριο και την ακυρωνεις.

 

Αν εχεις καποιο δικηγορο φιλο σου ρωτα τον και θα δεις.

 

Ξερω παρα πολλα ατομα που το εχουν κανει και δεν εχουν πληρωσει

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

οι καμερες ειναι για λογους ασφαλειας. αλλα...

στην αττικη οδο ενα βράδυ επαιζαν 5 SUBARU IMPREZA και 1 Μ3.

τα IMPREZA ηταν απο το club.

εκει που ανοιγαν τρελα, σε καποια φάση το διέλυσαν και βγήκαν τα δυο στην έξοδο ηρακλείου, τα αλλα δυο και το Μ3 στην κηφισιας και το άλλο πηγε μαρκόπουλο.

και στις δυο εξοδους όταν βγηκαν, τα φανάρια παραμέναν κολλημενα στο κοκκινο μεχρις οτου εμφανιστηκε μπροστά τους ενα περιπολικο. ειδικα στην κηφισιας ενω το φαναρι ηταν κοκκινο, αναψε πρασινο και αμεσως κοκκινο για να πιασει τα subaru και το Μ3.

αποτέλεσμα, οι οδηγοι των subaru κατεληξαν στο τμήμα και εισέπραξαν ενα καλο μπουγιουρντι.

στις διαμαρτυριες τους ακουσαν το εξης. πηγαιντε σε δικαστήριο, κάντε οτι θέλετε, υπαρχει βιντεο που σας δειχνει να πηγαίνετε με 250 σε οριο 120. και οχι φωτογραφια, βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitris74 (23 Ιούν. 2004 , 23:09)

 

και στις δυο εξοδους όταν βγηκαν, τα φανάρια παραμέναν κολλημενα στο κοκκινο μεχρις οτου εμφανιστηκε μπροστά τους ενα περιπολικο. ειδικα στην κηφισιας ενω το φαναρι ηταν κοκκινο, αναψε πρασινο και αμεσως κοκκινο για να πιασει τα subaru και το Μ3.

αποτέλεσμα, οι οδηγοι των subaru κατεληξαν στο τμήμα και εισέπραξαν ενα καλο μπουγιουρντι.

στις διαμαρτυριες τους ακουσαν το εξης. πηγαιντε σε δικαστήριο, κάντε οτι θέλετε, υπαρχει βιντεο που σας δειχνει να πηγαίνετε με 250 σε οριο 120. και οχι φωτογραφια, βιντεο.

 

 

Epetrepse mou na min pistepso afto me to video.

Pos ginetai mia statheri camera na grapsei se video aftokinito pou trehei me 250 kai malista nihta kiolas.?!?!?!?

Kai afto me ta fanaria kapos travigmeno mou fainetai.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γινόντουσαν αυτά (βίντεο, φανάρια κτλ) στην Ελλάδα, αλλά ψιλοχλωμό το κόβω...
Γιατρέ, έχω τρελλαθεί... Νομίζω ότι βλέπω την εθνική Ελλάδος στο τελικό του Euro 2004!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αμα πήγαινε με 250 έπρεπε να του κατασχέσουν το αυτοκίνητο επιτόπου και να του έπερναν την άδεια οδήγησης ισόβια!

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Για τα φανάρια γίνεται aggelopas,ελέγχονται απο κομπιουτερ και μπορεί να αλλαχθεί η ροή ανά πάσα στιγμή.Τέτοια θα μπουν και στις διασταυρώσεις του τραμ με οδικές αρτηρίες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ήστε καλά??? Άμα είναι να μην μπορείς να τρέξεις με το αυτοκίνητο σου σε τέτιους δρόμους τότε να απαγορευτεί η πώλησει τους στην ελλάδα τελίως! Άκου να του πάρουν την άδεια!!!
Link to comment
Share on other sites

οι καμερες της αττικης οδου γράφουν συνέχεια.

οπως και οι νέες της τροχαίας. απλα της τροχαιας τις παρακολουθουν απο την ΓΑΔΑ. ολυμπιακα μετρα.

τον αν γραφει νυχτα κανε μια βολτα βραδυ απο αττικη οδο και θα καταλαβεις οτι μπορεις να κινεισαι και χωρις φωτα ανετα. ειναι φωτισμενος ο δρόμος όλος.

το σκηνικο ειναι πραγματικό. απλα την πατησαν γιατι δεν ηταν ενα αυτοκινητο αλλα 5 subaru και επεσε σημα στην τροχαια και τους τσιμπησε. απλα το Μ3 γλυτωσε λογω του οτι ηταν διαφορετικο. οι μπατσοι νομιζαν οτι τα SUBARU έκαναν κοντρα και τον αφησαν να φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jackdaniels (25 Ιούν. 2004 , 09:47)

 

Ρε ήστε καλά??? Άμα είναι να μην μπορείς να τρέξεις με το αυτοκίνητο σου σε τέτιους δρόμους τότε να απαγορευτεί η πώλησει τους στην ελλάδα τελίως! Άκου να του πάρουν την άδεια!!!

 

Με 250 ενώ το όριο είναι 120; Να τον κλείσουν και μέσα, όχι μόνο να του πάρουν ισόβια την άδεια... :mad: Δεν φταίμε σε τίποτα εμείς οι «αργοί» (που πάμε μέχρι 160 - 180, ενώ ούτε τόσο πρέπει να πηγαίνουμε) να κινδυνεύουμε να σκάσουν πάνω μας με 250 οι «γρήγοροι μάγκες», όσο καλός και αν είναι ο δρόμος... :mad:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...