Jump to content

Νέος Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας (ΚΟΚ,κλήσεις αστυνομίας)


MIB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 851
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Ας είναι καλά η εφορία. Σε λίγο καιρό, ότι θα χρωστάμε... θα το περνάνε στην εφορία. (Βλέπε: μετά πρόβλημα με φορολογική ενημερότητα κλπ κλπ κλπ).

 

 

afto eksypakouetai. to amaksi einai st'onoma tis manas mou opote tosa xronia exei plirwsei ena karo kliseis pou tis to epebalan gia na parei forologiki enimerotita. kliseis pou mazeua ki agnoousa, wspou sto telos perniotan stin eforia kai tis plirwne mazemenes h "idioktitria" lol :o

Link to comment
Share on other sites

Mythozz , ksereis ti ginete me tis kammeres sta tounel tis perimetrikhs sthn patra? mporoun na katagrapsoyn kai na pistopoihsoun parabash oriou taxythtas? ypo8eto oti se egrapasan sthn megalh ey8eia meta to teleytaio toynel ,apo rio pros glayko, meta thn eglykada kato apo thn gefyra opoy thn sthnoun panta (giati exei iskio).genika sthn perimetrikh ths patras, gia osous thn xrhsimopouyn, oi troxaia kanei mploko sto parapano shmeio opou kalo 8a einai na mhn ksepernate poly to orio otan pernate. Otan prosperasete to 'epikindino logo troxaias' shmeio ola kala mporeite aneta na piasete telikh.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον C16/20

 

Mythozz , ksereis ti ginete me tis kammeres sta tounel tis perimetrikhs sthn patra? mporoun na katagrapsoyn kai na pistopoihsoun parabash oriou taxythtas? ypo8eto oti se egrapasan sthn megalh ey8eia meta to teleytaio toynel ,apo rio pros glayko, meta thn eglykada kato apo thn gefyra opoy thn sthnoun panta (giati exei iskio).genika sthn perimetrikh ths patras, gia osous thn xrhsimopouyn, oi troxaia kanei mploko sto parapano shmeio opou kalo 8a einai na mhn ksepernate poly to orio otan pernate. Otan prosperasete to 'epikindino logo troxaias' shmeio ola kala mporeite aneta na piasete telikh.

 

 

Αχαχα... έλα ρε συντοπίτη...

 

Ναι το ξέρω το σημείο στήνονται εκεί επειδή έχει ίσκιο και δεν κουράζονται τα παλικάρια...

 

Εμένα με έγραψαν όμως στο αντίθετο ρεύμα, από Γλαύκο προς Ρίο πριν το πρώτο τούνελ... στον κόμβο που είναι εκεί... Με σταμάτησαν, καλησπέρες, 169 μόνο, μου λέει :o παίρνει στοιχεία και μου λέει byezz... :eek:

 

Lool... τέσπα όταν έρθει θα την κανονίσω :o :)

 

Για τις κάμερες στην περιμετρική ΜΕΓΑΛΗ προσοχή...! Γράφουν ΑΝΕΤΑ πινακίδες, ειδικά όλους όσους μπαίνουν με 100 χλμ μέσα στα τούνελ... κολλητός μου πριν 2 μέρες έλαβε την κλήση σπίτι του... :'(

Επίσης προσοχή μεγάλη όταν κινείστε στην περιμετρική γράφουν πολύ για ζώνες, κινητα ΚΑΙ για το ΑΝ εχετε ΑΝΟΙΧΤΑ τα φώτα σας όταν μπαίνετε στα τούνελ!!! Ελεος... μας σταμάτησαν για έλεγχο και μου είπαν απλά την επόμενη φορά να ανοιγω τα φώτα μου όταν μπω στα τούνελ...

Ακόμα και ντάλα μεσημέρι... :wacko:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ΜΙΒ θα σου προτεινα να παιξεις κανενα ΛΟΤΤΟ! Απλα το εκαναν για να ψαρωσεις ........

 

Με εχουν γραψει απειρες φορες (χωρις ζωνη, προβολακια, διπλη γραμμη) σε Α4 κολλα και ποτε δεν εχει ερθει τιποτα στο σπιτι!!!

 

Αληθεια με τι μαρκα αυτοκινητο ησουν?

Link to comment
Share on other sites

1)θα ηθελα να μαθω αν στελνονται ακομη οι κλησεις στο σπιτι ή μονο αν σε πιασουν επι τοπου απο τις καμερες(οχι τις φορητες) που υπαρχουν στους λεωφορειοδρομους,Συγγρου κτλ.?

ηξερα οτι καποια στιγμη τις απαγορεψαν λογω ιδιωτικου απορρητο...ισχυει ακομη?

2)Στις εθνικες κ γενικοτερα οταν εχουν μπλόκα με radar(χειρος,πιστολι)

αν εισαι πανω απο οριο σε σταματανε σε εκεινο το μπλοκο ή δινουν σημα για το επομενο?

Σε μια συζητηση που ειχα κ ειμουν αρνητικος στο θεμα,μου χαν πει οτι οτι υπαρχει περιπτωση να μην σε σταματησουν στο επομενο μπλοκο αν μετρησουν τις αποστασεις κ τον χρονο που χρειαζεται να δυανισεις την αποσταση αυτη.δεν πιστευω να ισχυει...

3)στα radar xeiros-πιστολι- αν σε σταματησουν δεν θα πρεπει να σου δειξουν την ταχυτητα ?στο δικαστηριο αν πας για υπερβαση ταχυτητας .Βγαζουν την ταινια απο το πιστολι που γραφει μονο ωρα κ ταχυτητα κ σε καταδικαζουν-αν δεν εχεις δικηγορο-?εφοσον δεν υπαρχει αριθμος πινακιδας ετσι ξεκαρφωτα γινονται ολα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Mythozz

 

Ελεος... μας σταμάτησαν για έλεγχο και μου είπαν απλά την επόμενη φορά να ανοιγω τα φώτα μου όταν μπω στα τούνελ...

Ακόμα και ντάλα μεσημέρι... :wacko:

 

 

Τι σχέση έχει το ντάλα μεσημέρι στο τούνελ αφού εκεί μέσα δεν το βλέπει ήλιος.

 

:lol:

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον blackup

 

Τι σχέση έχει το ντάλα μεσημέρι στο τούνελ αφού εκεί μέσα δεν το βλέπει ήλιος.

 

:lol:

 

 

Κλείσε το air condition... σε έχει βαρέσει άγρια στο κεφάλι. :wacko:

 

Εννοώ οτι ντάλα μεσημέρι θα πρέπει να έχω ανοιχτα τα φώτα του αυτοκινήτου μου για μια μεγάλη διαδρομή σε στη μισή περιμετρική. Οι μπάτσοι τσεκάρουν αρκετά πριν τα τούνελ αν έχεις ανοιχτά τα φώτα σου... Αυτό συμβαίνει επειδή δεν είναι ένα και δύο τα τούνελ... αλλά 6 :p

 

Πάρε το κάρο σου και πήγαινε μια βόλτα εκεί... :p :D

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kage

 

1)θα ηθελα να μαθω αν στελνονται ακομη οι κλησεις στο σπιτι ή μονο αν σε πιασουν επι τοπου απο τις καμερες(οχι τις φορητες) που υπαρχουν στους λεωφορειοδρομους,Συγγρου κτλ.?

ηξερα οτι καποια στιγμη τις απαγορεψαν λογω ιδιωτικου απορρητο...ισχυει ακομη?

 

 

 

Δεν ισχύει!

Στέλνονται κανονικά σπίτι σου! :(

Link to comment
Share on other sites

MIA EIΔΗΣΗ ΠΟΥ ΤΣΙΜΠΗΣΑ...............

 

ΝΕΑ πιο τσουxτερά πρόστιμα προβλέπει ο Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας με αναπροσαρμογή των xρηματικών ποσών.

 

Με την απόφαση, που δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ 1155/Β/12.8.03), αναπροσαρμόζονται τα xρηματικά πρόστιμα για οκτώ κατηγορίες παραβάσεων του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας (ΚΟΚ), xωρίς όμως να περιγράφονται αυτές. Αξιοσημείωτο είναι ότι, προβλέπονται αυξήσεις που φτάνουν έως και 6,5% με βάση το νέο μαθηματικό τύπο υπολογισμού των προστίμων.

 

Υπενθυμίζεται ότι, τα πρόστιμα του ΚΟΚ αναπροσαρμόζονται κάθε δύο xρόνια και αυξάνονται σύμφωνα με τις ετήσιες βασικές τιμές ημερομισθίων, xωρίς τις εργοδοτικές επιβαρύνσεις κ.λπ.

 

Αναλυτικά, τα νέα πρόστιμα του ΚΟΚ (σε παρένθεση η παλαιά τιμή) για τις οκτώ κατηγορίες παραβάσεων όλων των οxημάτων έxουν ως εξής:

 

624,50 ευρώ από (587 ευρώ), 334 ευρώ από (314 ευρώ), 312 ευρώ από (293 ευρώ), 166 ευρώ από (156 ευρώ), 156,50 ευρώ από (147 ευρώ), 65,50 ευρώ από (61,50 ευρώ), 34,50 ευρώ από (32,50 ευρώ), 15,50 ευρώ από (14,50 ευρώ).

 

Η απόφαση για την αναπροσαρμογή των xρηματικών ποσών, βασίστηκε σε ανακοινώσεις της Εθνικής Στατιστικής Υπηρεσίας, με τις οποίες ο Γενικός Δείκτης Τιμών Καταναλωτή για το 2001 αυξήθηκε κατά 3%, ενώ το 2002 αυξήθηκε 3,4%.

 

Μεταξύ άλλων, τα νέα πρόστιμα του ΚΟΚ αφορούν παραβάσεις όπως οδήγηση υπό την επήρεια αλκοόλ ή άλλων απαγορευμένων ουσιών, ορίου ταxύτητας, κόκκινου σηματοδότη, παράνομη στάση και στάθμευση σε μη ελεγxόμενη περιοxή, ταxογράφου στα φορτηγά, η μη τήρηση των κανόνων κυκλοφορίας από τους πεζούς (διέλευση ανάμεσα στα αυτοκίνητα κ.λπ.).

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας πάντως γενικά για κλήσεις και παραβάσεις, πιστεύω ότι κάνουν καλά και γράφουν για κράνος τους δικυκλιστές. Σώζονται ζωές έτσι. Και εγώ και μηχανόβιος είμαι.

 

:happy:

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον blackup

 

Μιλώντας πάντως γενικά για κλήσεις και παραβάσεις, πιστεύω ότι κάνουν καλά και γράφουν για κράνος τους δικυκλιστές. Σώζονται ζωές έτσι. Και εγώ και μηχανόβιος είμαι.

 

:happy:

 

 

Bέβαια. Με την ίδια λογική:

 

Καλά κάνουν και εφαρμόζυν αλκοολτέστ - ΠΟΥ ΠΑΣ ΩΡΕ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ? :eek:

 

Καλά κάνουν και ελέγχουν το όριο ταχύτητας - ΟΠΟΙΟΣ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΣΚΟΝΤΑΦΤΕΙ. :eek:

 

Καλά κάνουν και γράφουν για παραβίαση ερυθρού σηματοδότη - ΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΡΦΩΘΕΙΣ ΣΦΗΝΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ? :mad:

 

Καλά κάνουν και κυνηγάνε τους μοναχικούς καβαλάρηδες των εθνικών οδών (νταλίκες) - ΛΕΣ ΚΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ :mad: :mad:

 

Για πολλούς λόγους, καλά κάνουν και υπάρχουν κανόνες. Αν δεν αγαπάμε τη ζωή μας, ας σεβαστούμε τουλάχιστον του συνεπιβάτη μας, ή του οδηγού που κυκλοφορεί στον ίδιο δρόμο με μας.

 

Έλεος πια!

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον blackup

 

Μιλώντας πάντως γενικά για κλήσεις και παραβάσεις, πιστεύω ότι κάνουν καλά και γράφουν για κράνος τους δικυκλιστές. Σώζονται ζωές έτσι. Και εγώ και μηχανόβιος είμαι.

 

:happy:

 

 

pisteuw oti kakos to prostimo gia zwni kai kranos einai idio!To kranos einai apisteuta enoxlitiko enw i zoni den enwxlei se tipota!!Tha eprepe na einai toulaxiston diplasio to prostimo gia ti zoni.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nrg

 

pisteuw oti kakos to prostimo gia zwni kai kranos einai idio!To kranos einai apisteuta enoxlitiko enw i zoni den enwxlei se tipota!!Tha eprepe na einai toulaxiston diplasio to prostimo gia ti zoni.

 

Τι θα πει απίστευτα ενοχλητικό; Αφού μπορεί να σου σώσει τη ζωή! :wacko:

Και για τη ζώνη λένε πολλοί ότι τους ενοχλεί. Αν τρακάρουνε όμως και στραπατσαριστεί λίγο η μάπα τους να δω αν θα φοράνε μετά ή όχι! :mad:

Βλέπω και κάποιους δικυκλιστές με το κράνος να προστατεύει τον ...αγκώνα τους, και άμα τους σταματήσουν και τους γράψουν λένε μα έχω κράνος! :wacko:

Ε, τότε και όσοι οδηγούν αμάξι "έχουν" ζώνη, αφού "τις έχουν μαζί τους"! :mad:

Πολύ καλά κάνουν και μας γράφουν, για αυτούς τους λόγους τουλάχιστον! :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kage

 

1)θα ηθελα να μαθω αν στελνονται ακομη οι κλησεις στο σπιτι ή μονο αν σε πιασουν επι τοπου απο τις καμερες(οχι τις φορητες) που υπαρχουν στους λεωφορειοδρομους,Συγγρου κτλ.?

ηξερα οτι καποια στιγμη τις απαγορεψαν λογω ιδιωτικου απορρητο...ισχυει ακομη?

2)Στις εθνικες κ γενικοτερα οταν εχουν μπλόκα με radar(χειρος,πιστολι)

αν εισαι πανω απο οριο σε σταματανε σε εκεινο το μπλοκο ή δινουν σημα για το επομενο?

Σε μια συζητηση που ειχα κ ειμουν αρνητικος στο θεμα,μου χαν πει οτι οτι υπαρχει περιπτωση να μην σε σταματησουν στο επομενο μπλοκο αν μετρησουν τις αποστασεις κ τον χρονο που χρειαζεται να δυανισεις την αποσταση αυτη.δεν πιστευω να ισχυει...

3)στα radar xeiros-πιστολι- αν σε σταματησουν δεν θα πρεπει να σου δειξουν την ταχυτητα ?στο δικαστηριο αν πας για υπερβαση ταχυτητας .Βγαζουν την ταινια απο το πιστολι που γραφει μονο ωρα κ ταχυτητα κ σε καταδικαζουν-αν δεν εχεις δικηγορο-?εφοσον δεν υπαρχει αριθμος πινακιδας ετσι ξεκαρφωτα γινονται ολα?

 

 

1) Ισχυουν ακομα οπως ειπε καποιος φιλος,και αυτα περι ιδιωτικου απορρητου πλεον ανηκουν στο παρελθον... :confused:

2)Σε σταματανε στο ιδιο μπλοκο!Βγαινει το οργανο στη δεξια λωριδα και σου κανει σημα να σταματησεις,ασχετα αν με την ταχυτητα που πας σταματας μετα απο 100 μετρα,ερχεται εκει και σε περιλαμβανει.. :mad:

3)Ειναι υποχρεωμενοι να σου δειξουν την ταχυτητα που σε εγραψε,οπως ειναι υποχρεωμενοι οταν ερχεται κληση απο ρανταρ με καμερα να δειχνουν το αμαξι σου και να φαινονται οι πινακιδες.

Link to comment
Share on other sites

re file gia esena pou grafeis gia tin klisi gia to kranos den qa eprepe na eipirxe!!!!! alla na sou epernan ti mixani gia ena mina na se do meta to foras i den to foras!!!!!den katalaveni o kosmos gia autous vgenoun i nomoi(einai mono gia tous vlakes!!!!)prepei na kano nomo gia ti kini isixia;pernaei o vlakas me to papaki tou kai xesiko tous pantes de xerei oti enoxli;prepei na tou to po;afiste pou o topos exei genisi formoules kai soumaxer apo pou na filaxtis!!!!!
Link to comment
Share on other sites

foraga kranos alexisfero mpoufan duo patelonia kai vredeika stin entatiki sto geniko kratiko nikaias apo tis 26-2-03 mexrei tora kaqome apo tin ergasia mou kai apanto steis vlakies sas gia (merikous panta) pou kanoun oti tipota den katalavenoun kai oti einai adelfia me to komiti tou xalei MAGKES EXETE MPEI SE ENTATIKI;

VGIKAN NA POUN STOUS DIKOUSAS OTI APO ORA SE ORA QA EPERQEI TO MIREO;

MERTA SAS PIRAN;

ego lipon xegelasa tous nekroqaftes kai eftixos eminan me tis prosfores!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον blackup

 

Μιλώντας πάντως γενικά για κλήσεις και παραβάσεις, πιστεύω ότι κάνουν καλά και γράφουν για κράνος τους δικυκλιστές. Σώζονται ζωές έτσι. Και εγώ και μηχανόβιος είμαι.

 

:happy:

 

Nαι ναι να σε γραφουν για κρανος και σενα και τον μπροστινο σου και τον πισω σου ενω την ιδια στιγμη περναν εκατονταδες αυτοκινητα διπλα σου χωρις να φορουν ζωνη!Αυτο θα πει οτι ονομος ειναι ισος απεναντι σε ολους.βγαινουν για να συνετισουν τον κοσμο κι οχι γιατι εχουν γραμμη "γραψτε για κρανος"Αλλα ξεχασα αυτοι δε χρειαζονται ζωνη για να σωθουν,ουτε παρανομοι ειναι.Ηζωνη ειναι προαιρετικη ενω μονο το κρανος υποχρεωτικο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Johny-B

 

Τι θα πει απίστευτα ενοχλητικό; Αφού μπορεί να σου σώσει τη ζωή! :wacko:

Και για τη ζώνη λένε πολλοί ότι τους ενοχλεί. Αν τρακάρουνε όμως και στραπατσαριστεί λίγο η μάπα τους να δω αν θα φοράνε μετά ή όχι! :mad:

Βλέπω και κάποιους δικυκλιστές με το κράνος να προστατεύει τον ...αγκώνα τους, και άμα τους σταματήσουν και τους γράψουν λένε μα έχω κράνος! :wacko:

Ε, τότε και όσοι οδηγούν αμάξι "έχουν" ζώνη, αφού "τις έχουν μαζί τους"! :mad:

Πολύ καλά κάνουν και μας γράφουν, για αυτούς τους λόγους τουλάχιστον! :!:

 

 

ma den parotrina kanenan na mi foraei to kranos tou!apla an exeis odigisei mixani kai amaksi eimai sigouros pws vlepeis ti diafora.(den to pezw eksipnos klp kranos den forousa pote).Sigoura kai ta 2 sou sozoun ti zwi,eidika to kranos,apla nomizw oti grafoun poli perissotero ta mixanakia para ta autokinita kai sigoura ta prostima den tha eprepe na einai ta idia.edw akoma kai to mixanaki sou pernane!!!to amaksi giati den to pernoun???

Link to comment
Share on other sites

Να βάλουν €200 το πρόστιμο και για το κράνος και για τη ζώνη να δούμε ποιος δεν θα φοράει μετά... Άλλωστε όταν δεν φοράνε ζώνες και κράνη και εμπλεκούν σε ατύχημα επιβαρύνουν τα έδοδα νοσηλείας του κράτους.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον aggeloz

 

Nαι ναι να σε γραφουν για κρανος και σενα και τον μπροστινο σου και τον πισω σου ενω την ιδια στιγμη περναν εκατονταδες αυτοκινητα διπλα σου χωρις να φορουν ζωνη!Αυτο θα πει οτι ονομος ειναι ισος απεναντι σε ολους.βγαινουν για να συνετισουν τον κοσμο κι οχι γιατι εχουν γραμμη "γραψτε για κρανος"Αλλα ξεχασα αυτοι δε χρειαζονται ζωνη για να σωθουν,ουτε παρανομοι ειναι.Ηζωνη ειναι προαιρετικη ενω μονο το κρανος υποχρεωτικο!

 

 

Ο οδηγός της μηχανής κινδυνεύει πολύ περισσότερο απο τον οδηγό του αυτοκινήτου!

 

 

Αυτο θα πει οτι ονομος ειναι ισος απεναντι σε ολους.

 

Αυτό που κολλάει;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Ο οδηγός της μηχανής κινδυνεύει πολύ περισσότερο απο τον οδηγό του αυτοκινήτου!

 

 

 

 

Αυτό που κολλάει;;; :confused:

 

 

ma monos sou to les! Ο οδηγός της μηχανής κινδυνεύει πολύ περισσότερο απο τον οδηγό του αυτοκινήτου!auto simenei isonomia?apla pisteuw oti einai poli pio eukolo na stamatisoun ena mixanaki para ena autokinito..

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το κράνος, η γνώμη μου είναι ότι δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικό...

Επιλογή του κάθε ενός είναι αν θα προστατέψει το κεφάλι του ή όχι...

ΑΛΛΑ....

Όποιος τραυματίζεται και δεν φοράει κράνος, να μην αποζημιώνεται από την ασφάλεια, ιδιωτική ή δημόσια, να μην έχει δωρεάν νοσηλία, να μην αποζημιώνονται οι δικοί του... Επιλογή του είναι, ας πληρώσει... Κυριολεκτικά και μεταφορικά... Δεν μπορεί το κράτος να πληρώνει εκατομμύρια σε νοσήλεια και αποζημιώσεις, συντάξεις κτλ επειδή ο κάθε ανεύθυνος θέλει να κάνει τη φιγούρα του...

 

Από την άλλη, θα πρέπει να ΕΞΟΝΤΩΝΟΥΝ όσους ΗΛΙΘΙΟΥΣ έχουν παιδί στο μπροστά κάθισμα ή στη μηχανή... Δεν φταίνε τίποτα τα παιδάκια αν οι γωνείς τους είναι μαλ**

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nrg

 

ma monos sou to les! Ο οδηγός της μηχανής κινδυνεύει πολύ περισσότερο απο τον οδηγό του αυτοκινήτου!auto simenei isonomia?

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω έτσι όπως το θέτεις!

Δηλαδή για να έχουμε ισονομία θα έπρεπε να κινδυνεύουν το ίδιο και οι δύο;;; :wacko: :blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Όσο αφορά το κράνος, η γνώμη μου είναι ότι δεν πρέπει να είναι υποχρεωτικό...

Επιλογή του κάθε ενός είναι αν θα προστατέψει το κεφάλι του ή όχι...

ΑΛΛΑ....

 

Επιλογή μου είναι και εμένα αν πηγαίνε με 250 χλμ. στην εθνική οδο!

Γιατί να με γράφουν; :o

 

Δεν είναι λογική σκέψη αυτή! Είναι σαν να λες να καταργήσουμε τους νόμους!

Και εντάξει, εσύ έχεις συναίσθηση να προστατεύσεις το κεφάλι σου! Νομίζεις οτι όλοι την έχουν;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...