Jump to content

Ποιόν ISP χρησιμοποιείτε;


 Κοινοποίηση

Ποιόν ή ποιούς ISP χρησιμοποιείτε;  

257 members have voted

  1. 1. Ποιόν ή ποιούς ISP χρησιμοποιείτε;



Recommended Posts

Ο τίτλος τα λέει όλα.

Ας δούμε τι πουλάει αυτόν τον καιρό στους χρήστες του myphone.

Υπάρχει και παλιότερο θέμα, αλλά προτίμησα να ανοίξω νέο αντί να ζητήσω μηδενισμό εκείνου, για να δούμε τις μεταβολές στο χρόνο.

To παλιό είναι αυτό.

 

Σημειώσεις:

Δεν έβαλα το ΕΔΕΤ ως ISP, παρόλο που αυτό δίνει ουσιαστικά το φοιτητικό ΑDSL, για να μην υπάρξει μπέρδεμα (να βάζουν άλλοι το ΕΔΕΤ, άλλοι τον ISP και άλλοι και τους δύο). Οπότε επιλέγετε την εταιρία από την οποία προμηθεύεστε το φοιτητικό ADSL.

Διάφοροι που μπορούν να μπουν στους άλλους ISPs είναι οι Algonet, Q-Telecom, Lannet, TEE και ενδεχομένως κάποιοι ακόμα.

Ειδικά όταν πρόκειται για άλλη εταιρία παρακαλώ να γράφετε και ποιά είναι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνουμε και καλό φακέλωμα έτσι! :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Otenet 384 καi Forthnet 384 static IP. Mε την Otenet κανένα πρόβλημα ενώ με την Forthnet διάφορα!!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το δείγμα μας έφτασε τα 45 άτομα, μπορούμε να κάνουμε μερικές παρατηρήσεις.

Εντυπωσιακά υψηλό το ποσοστό της Forthnet, τη στιγμή που επισήμως υπολογίζεται να είναι στο ADSL οριακά μπροστά από την ΟΤΕnet, και στο σύνολο της αγοράς πίσω από την OTEnet. Αντίστοιχα, εντυπωσιακά χαμηλό το ποσοστό της OTEnet, γεγονός που δείχνει ότι το myphone έχει πιο ψαγμένους χρήστες από το μέσο όρο της αγοράς - κάτι αναμενόμενο (δεν εννοώ ότι όσοι έχουν OTEnet είναι άσχετοι, απλά ότι αντικειμενικά οι τιμοκατάλογοί της και αυτά που προσφέρει δε δικαιολογούν το να την προτιμά το 1/3 των Ελλήνων αλλά ένα ποσοστό περίπου στα επίπεδα που της δίνει η δημοσκόπησή μας).

Πολύ υψηλό και το ποσοστό της Vivodi, τη στιγμή που η εταιρία έχει ανακοινώσει ότι υπολογίζει να έχει το 15% της αγοράς του ADSL (και εκτός ADSL έχει σχεδόν 0%).

Οι υπόλοιποι στα αναμενόμενα επίπεδα.

Η HOL δείχνει συμβιβασμένη με ένα μερίδιο κάτω από 10%, και δεν κάνει καμία προσπάθεια να το ανεβάσει.

Η Altec, παρά τους αρκετά καλούς της τιμοκαταλόγους, δε μπορεί να κερδίσει μεγάλο μέρος των χρηστών.

Η Tellas και ψηλά είναι με τους τιμοκαταλόγους που έχει. Ο μόνος λόγος που αξίζει να πάει κάποιος σε Tellas είναι το LLU που παρέχει πιλοτικά σε κάποια αστικά κέντρα, με πολύ ανταγωνιστικές τιμές.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

sparknet, πολυ καλες ταχυτητες!!

 

ειρωνικά το λες;:confused: :lol:

 

γιατί σίγουρα ξέρεις ότι η Sparknet http://img.photobucket.com/albums/v252/DarrenW/locked2.gif...

 

ήμουν από τους άτυχους που έχασαν τα λεφτά τους. Από εδώ και στο εξής ΟΧΙ μικροί ISPs.

 

Forthnet εγώ!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά όταν πρόκειται για άλλη εταιρία, παρακαλώ να γράφετε και ποιά είναι.

 

Ερώτηση προς τους mods: Είναι εύκολο να μπει ημερομηνία λήξης στη δημοσκόπηση, έτσι ώστε να παραμείνουν τα σημερινά αποτελέσματα και να μπορέσουμε μετά από κανένα εξάμηνο να κάνουμε κάποια νέα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειρωνικά το λες;:confused: :lol:

 

γιατί σίγουρα ξέρεις ότι η Sparknet http://img.photobucket.com/albums/v252/DarrenW/locked2.gif...

 

ήμουν από τους άτυχους που έχασαν τα λεφτά τους. Από εδώ και στο εξής ΟΧΙ μικροί ISPs.

 

Forthnet εγώ!

 

Ναι ρε συ το ξερω :p Αν και παιζω με τον πονο σου :O

Link to comment
Share on other sites

OTEnet: 16

Vivodi: 16

I did not see that coming!!! :confused:

Περίεργο... Θεωρώ τη Vivodi μια από τις πλέον αναξιόπιστες εταιρείες του χώρου!

Forthnet: 29 :up: :up:

Go 4net...

Link to comment
Share on other sites

Vivodi 512 an kai perimena 2 mhnes na moy kanoyn thn syntesh eimai efxaristimenos(kai poly efxaristimenos me tis times)!!!! :)

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Forthnet 384/128 ΑΡ.ΥΣ.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Tellas, με shared llu στα 2048/512!

Υπερ-ευχαριστημένος! :):)

 

Παρέχει η Tellas shared llu και μάλιστα στα 2Mbit;

Με μια πρώτη ματιά δεν βρήκα κάτι στο site της. Τι έχω χάσει;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

OTEnet από την πρώτη φορά που συνδέθηκα στο internet. Από το 1998 μέχρι το 2005 είχα PSTN και από πέρισυ έχω ADSL 384. Από τεχνική πλευρά δεν μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα, γι'αυτό και παραμένω. Στα διαδικαστικά και στη συννενόηση είναι που πρέπει να βελτιωθούν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρέχει η Tellas shared llu και μάλιστα στα 2Mbit;

Με μια πρώτη ματιά δεν βρήκα κάτι στο site της. Τι έχω χάσει;

Ναι!:D

Προς το παρόν σε 2 αστικά κέντρα της Αθήνας (Αμπελοκήπων και άλλο ένα)

2 mbit με 47€ τελική το μήνα!:cool:

Άντε γειά πΟΤΕ:whip:

Link to comment
Share on other sites

OTEnet από την πρώτη φορά που συνδέθηκα στο internet. Από το 1998 μέχρι το 2005 είχα PSTN και από πέρισυ έχω ADSL 384. Από τεχνική πλευρά δεν μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα, γι'αυτό και παραμένω. Στα διαδικαστικά και στη συννενόηση είναι που πρέπει να βελτιωθούν.

Kαι στους τιμοκαταλόγους.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...