Jump to content

Ποιόν ISP χρησιμοποιείτε;


 Κοινοποίηση

Ποιόν ή ποιούς ISP χρησιμοποιείτε;  

257 members have voted

  1. 1. Ποιόν ή ποιούς ISP χρησιμοποιείτε;



Recommended Posts

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ Forthnet :p

Είναι αξιόπιστη και σίγουρη, αλλά και φθηνότερη σε σχέση με εταιρίες αντίστοιχης ποιότητας (ΟΤΕ, Vivodi, HOL) :cool:

Αν βέβαια έμενα Αθήνα, τότε 1000% θα είχα Vivodi Full LLU στα 2ΜΒ (!) , Dsl phone και τελική τιμή 49 ευρώ το μήνα :!:

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Forthnet :p

Είναι αξιόπιστη και σίγουρη, αλλά και φθηνότερη σε σχέση με εταιρίες αντίστοιχης ποιότητας (ΟΤΕ, Vivodi, HOL) :cool:

Αν βέβαια έμενα Αθήνα, τότε 1000% θα είχα Vivodi Full LLU στα 2ΜΒ (!) , Dsl phone και τελική τιμή 49 ευρώ το μήνα :!:

μάλλον ονειρεύεσαι φίλε μου. 2 mbit στην βιβόντι συνολικά πάει 71+9,5=80+ μαζί με το dslphone!

http://img68.imageshack.us/img68/7323/ola8bn.jpg

Στην τελλας με 47€ παίρνεις shared llu 2mbit σε ορισμένα κέντρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι!:D

Προς το παρόν σε 2 αστικά κέντρα της Αθήνας (Αμπελοκήπων και άλλο ένα)

2 mbit με 47€ τελική το μήνα!:cool:

Άντε γειά πΟΤΕ:whip:

 

 

Apo pote re paidia?Tromerh timh!!!!Arxise dhladh kai h Tellas na dimiourgei to diko ths diktuo?:confused:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Apo pote re paidia?Tromerh timh!!!!Arxise dhladh kai h Tellas na dimiourgei to diko ths diktuo?:confused:

Αμέ!

Ελπίζω να ξεκινήσει και η forthnet, για να δούμε κα λιγάκι ανταγωνισμό, αν και εδώ που τα λέμε, μια χαρά νορμάλ τιμές υπάρχουν στο llu! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αμέ!

Ελπίζω να ξεκινήσει και η forthnet, για να δούμε κα λιγάκι ανταγωνισμό, αν και εδώ που τα λέμε, μια χαρά νορμάλ τιμές υπάρχουν στο llu! ;)

exw xasei POLLA epeisodia

|!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

sthn perioxh mou xrhsimopoiw forthnet pstn arketa kalh mporw na pw....otan yparxei dsl tha doume.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

I tellas xoria apo tin 2mbit nomizo dini kai se sindiasmo me ena programa (sta idia lefta) kai 500 lepta astikis omilias ton mina!

 

Arxizi siga siga na ftiaxni to diktio tis ... ante na doume pote tha exoume kalipsi kai emeis stin eparxia :secret:

 

Sto site tis den anaferi tpt akoma gia ta 2mbit giati exei kalipsi mono se liges perioxes tis athinas...

Link to comment
Share on other sites

Thn stigmh pou sto ekswteriko exei arxisei h dsl plus h 2 h 20 mb\sec peite thn opws thelete,emeis xairomaste gia ta 2 mb:(

Einai omws ena bhma mprosta!!!:)

 

Ante na blepoume olo kai poio suxna na peftoun oi times kai oi etairies meta thn eisodo twn 2 mb sto xwro,as stamathsoun na diathetoun taxuthtes ths takshs twn 256 kai 512!!!Pame mprosta einai wra!!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Στο γραφείο στην Ελλάδα tp sDSL 512/512.

Νομίζω πως είναι ΟΤΙ καλύτερο υπάρχει στο Ελληνικό internet.

Link to comment
Share on other sites

Στο γραφείο στην Ελλάδα tp sDSL 512/512.

Νομίζω πως είναι ΟΤΙ καλύτερο υπάρχει στο Ελληνικό internet.

Είσαι σίγουρος?

Η γραμμή 2048/512 της τελλάς κοστίζει 47€ τον μήνα, ενώ η sdsl της tp είναι 77€ μόνο για 512/512 ;)

Γιατί να είναι καλυτερη η tp? το upload είναι ίδιο, και το download είναι τετραπλάσιο :)

Το μόνο αρνητικό είναι ότι η τελλας δεν είναι διαθέσιμη σε πολλές πόλεις της ελλάδας, αλλά μόνο σε μερικά μέρη στην αθήνα (σε λίγο καιρό και σε όλη την αθήνα)

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ του Ελληνικού internet, είμαστε όλοι εμείς που είμαστε επαρχία.... :!: :!:

Εκτός από το δίκτυο του ΠΟΤΕ, δεν έχουμε άλλη επιλογή για ADSL μέσω κάποιας ιδίωτικής εταιρίας.....

Βλέπουμε τις προσφορές των άλλων εταιριών και τρελενόμαστε......

ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΚΥΡΙΩΣ για τα νησιά που είναι εξαιρετικά ανεπτυγμένα τόσο τουριστικά όσο και κοινωνικά και οικονομικά......

(ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ που έχουμε τώρα και γελάνε.... :cry: :cry:)

ΜΑ επιτέλους, πότε θα καταλάβουν οι ιδιωτικές εταιρίες ότι η Ελλάδα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΘΗΝΑ, και θα αρχίσουν να εξαπλώνουν και αλλού το δίκτυό τους???

ΑΝ δεν υπάρξει ανταγωνισμός δεν γίνεται τίποτα ;) ;) ;)

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Forthnet 384 σε γραμμή ΟΤΕ 512 Και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Altecnet 512 σε γραμμή ΟΤΕ 512 και πολύ σκαμπανεύασμα στις ταχύτητες..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Otenet 384 σε ΟΤΕ 384 (ISDN) και περα απο 1-2 disconnects που εχει κανει μερικα πρωϊνα ολα πανε καλα :)

 

...απο Σεπτεμβρη που θα παω Λαρισα μαλλον Vivodi Shared LLU 512 (φοτητικο) :O

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να κλειδωθεί η δημοσκόπηση (όχι όμως και το θέμα), και ύστερα από 3 μήνες να κάνουμε άλλη για να δούμε τι αλλαγές υπάρχουν.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε πιστευω οτι 173 ατομα ειναι ικανο δειγμα, ας περιμενουμε λιγο καιρο ακομα μονο 11 μερες εχει που εγινε η δημοσκοπηση .
Link to comment
Share on other sites

Forthnet 384 , αλλα τα 40+ τα βλεπω μονο την νυχτα,την ημερα αν πιασω 20-25 θα πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος.Να τελειωσει το 6μηνο να δοκιμασουμε και καμια αλλη

Οσο για την vivodi αν ειναι για να μου κανουν ενεργοποιηση να θελω 1-1,5μηνα ίσως και παραπανω ορισμενες φορες ,ευχαριστω δεν θα παρω.

Link to comment
Share on other sites

Otenet 384 και ολα τελεια.Μου εκαναν την ενεργοποιηση μεσα σε μια βδομαδα ενω αλλοι περιμεναν μεχρι και μηνα σε αλλες εταιριες και η ταχυτητα βαραει κοφτες!!:p
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

αδειάλειπα απο το 2000 PSTN HOL και απο το 2003 HOL DSL!! Μια χαρά εταιρία, άσχετα που σε πολλούς δεν αρέσει! Με εξέρεση το περσινό καλοκαίρι με αποκορύφωμα τον αύγουστο που απολαμβάναμε 12-15kB ήταν ΟΚ!!
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

HOL Από 1η φεβρουαρίου 512. Μοναδική εμπειρία. Η μόνη που προσφέρει modem-router στο οποίο συνδέεται internetiko τηλέφωνο !
Link to comment
Share on other sites

HOL Από 1η φεβρουαρίου 512. Μοναδική εμπειρία. Η μόνη που προσφέρει modem-router στο οποίο συνδέεται internetiko τηλέφωνο !

 

Όχι βέβαια! :cool:

Μην ξεχνάς ότι και η Vivodi προσφέρει μόντεμ ρούτερ που επάνω του συνδέεται το DSL phone :ninja:

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

exo otenet giati akousa apo ena filo mou pou douleuei stin otenet oti i otenet kobei epitides tis alles etairies se taxytita gia na protimaei o kosmos otenet.Parola auta theoro oti i forthnet einai i pio statheri kai kanei spania reset tis grammes tis eno o ote 2 fores tin ebvomada tha se petaksei sigoura
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...