Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιζει και σε w580.για κοιτα αυτο http://www.youtube.com/watch?v=w4XgzQiDHeQ. δεν ειναι φοβερα?

 

ναι, διαβάζω ότι τελικά γίνετε....!!!! το βράδυ θα κάτσω να ασχοληθώ. Το πολύ πολύ να το κάψω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι, διαβάζω ότι τελικά γίνετε....!!!! το βράδυ θα κάτσω να ασχοληθώ. Το πολύ πολύ να το κάψω!!!

 

καλη επιτυχια φιλε μου και αν τα καταφερεις γραψε και ενα οδηγο σε απλα ελληνικα και για εμας τουσ ασχετους:D

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω βάλει.Θα ανεβάσω μετά οδηγό γιατί τώρα διαβάζω...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,σε αυτόν τον οδηγό θα περιγράψω πώς μπορούμε να περάσουμε δικά μας flash menus σε οποιοδήποτε SE κινητό που τα υποστηρίζει.Η διαδικασία φαίνεται αρκετά εύκολη και είναι.Ας ξεκινήσουμε όμως!!!

Απαραίτητα για τη διαδικασία:

Το πρόγραμμα SEToll2lite (μπορείτε να το βρείτε στο google)

Το αρχείο ".swf",που είναι το flash menu

Το αρχείο ".thm",που θα "καλέσει" στο κινητό το flash menu.

 

Αφού προμηθευτούμε τα προαναφερθέντα,κάνουμε ένα φάκελο που τον ονομάζουμε "tpa".Μέσα σε αυτόν έναν άλλο που τον λέμε "preset".Μέσα σε αυτόν έναν "system".Mέσα σε αυτόν έναν "desktop" και τέλος μέσα σε αυτόν έναν "flash",όπου τοποθετούμε το αρχείο ".swf".Ύστερα τον "tpa" τον κάνουμε ένα ΖΙΡ.Προσοχή!!!!!!!ΟΧΙ rar,ZIP.Το πρόγραμμα δουλεύει μόνο με αυτά.

Ύστερα ανοίγουμε το SETool2lite.

http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=2menmjg2mjz2uzezx1ew.jpgΣτη συνέχεια,επιλέγουμε το μοντέλο του κινητού μας.Εγώ,επέλεξα το W580.Εσείς,επιλέγετε το δικό σας.

http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=mkzmyn4f2jtnfyimy0ty.jpg

Στη συνέχεια,στο ΜΙSC Files,πατάμε στο "..." και βρίσκουμε το ΖΙΡ με όνομα "tpa" που δημιουργήσαμε πιο πριν και το εισάγουμε.Στη συνέχεια,πατάμε το tab "FLASH"και συνδέουμε το κινητό μας με το "c" πατημένο.

http://img230.imageshack.us/my.php?image=screen05vb0.jpgΤο κινητό μας θα αναγνωριστεί και θα αρχίσει το uploading.Περιμένετε μέχρι να σας πει "Phone Detached".Ανοίγετε το κινητό,περνάτε στα θέματα το αρχείο ".thm" που υποστηρίζει το ".swf" (Αυτά είναι μαζί στο αρχεί όταν το κατεβάζετε,π.χ. μέσα στο πακέτο είναι το Everchanging.thm και Everchanging.swf),το εκτελείτε και είστε έτοιμοι!!!

Με την ίδια διαδικασία περνάτε κι άλλα Flash Menu.Θα ήθελα επίσης να επισημάνω πως Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ.ΔΕ ΦΤΑΙΩ ΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα το SETool2lite μαλλον δεν μου αναγνωριζει το κινητο...

ενω παταω το c Και το συνδεω στο usb, φορτωνει η μπαρα, το αφησα για κανα 15λεπτο αλλα μαλλον ουτε καν το ειχε δει. επισης πατησα και identify και μια απ τα ιδια. τιποτα. ξερει κανεις κατι?

 

α, συνδεω και w810 και w580

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι έφταιγε... στον φάκελο του setool έχει ένα φάκελο drivers. εγκατέστησα το "usb_flash_driver" και τώρα μου το αναγνωρίζει κανονικά....

 

 

ΣΥΝΕΧΙΖΩ !!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ανοίγετε το κινητό,περνάτε στα θέματα το αρχείο ".thm" που υποστηρίζει το ".swf" (Αυτά είναι μαζί στο αρχεί όταν το κατεβάζετε,π.χ. μέσα στο πακέτο είναι το Everchanging.thm και Everchanging.swf),το εκτελείτε και είστε έτοιμοι!!![/color].[/size]

 

συγχαρητηρια one_tree_hiil πραγματικα πολυ καλος οδηγος.μονο που δεν καταλαβα αυτο που λες πιο πανω.πως θα περασω στα θεματα το thm?τι ενοεις ακριβως.ειναι μηπως μια διαδικασια που γινεται μεσα απο το προγραμμα?sorryαν ρωταω λαλακιες αλλα εχω ψιλοκολησει. αχ ρημαδα εξεταστικη μας πηρες τα μυαλα!!

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια one_tree_hiil πραγματικα πολυ καλος οδηγος.μονο που δεν καταλαβα αυτο που λες πιο πανω.πως θα περασω στα θεματα το thm?τι ενοεις ακριβως.ειναι μηπως μια διαδικασια που γινεται μεσα απο το προγραμμα?sorryαν ρωταω λαλακιες αλλα εχω ψιλοκολησει. αχ ρημαδα εξεταστικη μας πηρες τα μυαλα!!

Καλησπέρα.Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.:) Λοιπόν,gv_liou,εννοώ περνάς κανονικά το "θέμα.thm" στο κινητό όπως τα συνηθισμένα θέματα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μας μένει να βρούμε και άλλα flash θέματα....

 

καμιά ιδέα;;;

 

Ορίστε...:)

 

http://rapidshare.com/files/58593808/w850_flash.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε...:)

 

http://rapidshare.com/files/58593808/w850_flash.zip.html

 

Καλέ μου άνθρωπε!!!

Στείλε διεύθυνση κατοικίας να σου στείλω λουλούδια και 1 μπουκάλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου άνθρωπε!!!

Στείλε διεύθυνση κατοικίας να σου στείλω λουλούδια και 1 μπουκάλι!

 

:lol::lol::lol:

Σωστός για το μπουκάλι.

Τα λουλούδια τι να τα κάνει;

Και θα τον πιστέψει η γυναίκα ή το αίσθημα ότι τα έστειλε κάποιος από myphone; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και θα τον πιστέψει η γυναίκα/αίσθημα ότι τα έστειλε κάποιος από myphone; :lol::lol:

 

-βρε αγάπη μου... ένα παιδί από το forum είναι...

-σε ποιόν τα πουλάς αυτά ρε;;;

...

Link to comment
Share on other sites

- μα... για κάτι flash θέματα που του ανέβασα στο rapidshare.

- έχω ακούσει δικαιολογίες αλλά αυτό παραπάει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα:).Τα περάσατε???

 

αυτή τη στιγμή είμαι στην δουλειά. Είπαμε να κωλοβαράω αλλά μην τα παρακάνω κιόλας. Μην αρχίσω να τραβάω καλώδια και συνδέω κινητά... :p

 

 

- μα... για κάτι flash θέματα που του ανέβασα στο rapidshare.

- έχω ακούσει δικαιολογίες αλλά αυτό παραπάει.

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,gv_liou,εννοώ περνάς κανονικά το "θέμα.thm" στο κινητό όπως τα συνηθισμένα θέματα...

 

Α! δηλαδη τα περναω κανονικα και με bluetoοth ετσι?μονο η διαδικασια με τα πρωτα αρχεα γινεται απο το setool2 σωστα?

Link to comment
Share on other sites

OK καταλαβα.ευχαριστω πολυ!στα καινουρια themes που μας εδωσε ο one_tree_hill εχουν μεσα μονο τα swf αρχεια και οχι τα thm .γιατι?μας καλυπτουν δηλαδη αυτα που βαλαμε στην αρχη? και κατι αλλο ,στο φακελο tpa βαζουμε ολα τα αρχεια η κανουμε τη διαδικασια και καθε αρχειο swf ξεχωριστα?
Link to comment
Share on other sites

OK καταλαβα.ευχαριστω πολυ!στα καινουρια themes που μας εδωσε ο one_tree_hill εχουν μεσα μονο τα swf αρχεια και οχι τα thm .γιατι?μας καλυπτουν δηλαδη αυτα που βαλαμε στην αρχη? και κατι αλλο ,στο φακελο tpa βαζουμε ολα τα αρχεια η κανουμε τη διαδικασια και καθε αρχειο swf ξεχωριστα?

Αυτά που έδωσα θα τα ενσωματώσετε εσείς σε δικά σας θέματα.Ψάξτε λίγο στο se-nse.net και θα το βρείτε

Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

eimai anamesa sto w580i kai sto w880i mporeite na mou peite ama eiste efxaristimenoi apo to w580i kai na mou kanete kanena sxolio gia to kinito? efxaristo prokeitai avrio na to agoraso kai thelo tin gnomi sas

Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

eimai anamesa sto w580i kai sto w880i mporeite na mou peite ama eiste efxaristimenoi apo to w580i kai na mou kanete kanena sxolio gia to kinito? efxaristo prokeitai avrio na to agoraso kai thelo tin gnomi sas

w580,αυτό από μένα.Είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έδωσα θα τα ενσωματώσετε εσείς σε δικά σας θέματα.Ψάξτε λίγο στο se-nse.net και θα το βρείτε

 

Κ ετσι θα βγει το μενου του w580 (fitness, κλπ...) η του 850??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...