Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα ακόμη ότι το κεντρικό πολυπλήκτρο μερικές φορές ψιλοτρίζει!

 

Ναι, το παρατήρησα και εγώ αυτό.

 

Επίσης, δεν μπορώ ακόμα να βγάλω την SIM μου. Έχω φάει ώρες μιλάμε αλλά δεν βγαίνει. Απλά δεν βγαίνει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα ύστερα από μεγάλη αναμονή απέκτησα κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Το κινητό τα σπάει! Τα πλήκτρα να είμαι ειλικρινής έχω αρχίσει να τα φοβάμαι. Δεν μου φαίνονται ιδιαίτερα γερά.

Στο πίσω μέρος του κινητού είδα και το w32 κι έχω αρχίσει να ανησυχώ. Παρατήρησα ακόμη ότι το κεντρικό πολυπλήκτρο μερικές φορές ψιλοτρίζει!

Το κινητό μου είναι made in Malaisia! Μου κανε μεγάλη εντύπωση!

 

min sou kanei entiposi oi malaisianoi exoun polles etairies ston xoro tou hardware, kai 30-50% finotera proionta ipologiston ktl

 

pantos tin piotita tou w850 den tin exei, kai auto me ta plikta, alla einai oraio kinito, stin entasi einai dinato san to w850 i oxi?

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ δυνατό ηχείο. Τώρα δεν μπορώ να το συγκρίνω με το w850, μιας και ποτέ μου δεν το είχα. Τώρα όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής πιστεύω ότι το μόνο πρόβλημα είναι τα πλήκτρα. Κατά τ'άλλα, μου φαίνεται πιο στιβαρό και με καλύτερο μηχανισμό slide από το w850.

 

alexzzz, σε τέτοιο σημείο που τοποθετείται η κάρτα sim, αμφιβάλλω αν ποτέ μπορεί να βγει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν μπορώ ακόμα να βγάλω την SIM μου. Έχω φάει ώρες μιλάμε αλλά δεν βγαίνει. Απλά δεν βγαίνει

 

ι καρτουλα σιμ κλειδωνει οπως η μνημη,,,,,τωρα επειδη δεν χοραει κανενως το δαχτιλο εκει περα.....κανε αυτο που εκανα και γω για να την βαλω μεσα ..σπρωξτην με ενα μικρο κατσατβιδακι.....αποκλειεται να μιην βγει....

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

ι καρτουλα σιμ κλειδωνει οπως η μνημη,,,,,τωρα επειδη δεν χοραει κανενως το δαχτιλο εκει περα.....κανε αυτο που εκανα και γω για να την βαλω μεσα ..σπρωξτην με ενα μικρο κατσατβιδακι.....αποκλειεται να μιην βγει....

 

την σπρώχνω προς τα μέσα με τσιμπιδάκι, κατσαβίδι ή με μια δεύτερη Μ2 που έχω. Πάει προς τα πίσω, ακούγεται το τσακ που ασφαλίζει/απασφαλίζει, μετά όμως επανέρχεται στην θέση της. Δεν βγαίνει.

 

alexzzz, σε τέτοιο σημείο που τοποθετείται η κάρτα sim, αμφιβάλλω αν ποτέ μπορεί να βγει!!!

 

Όταν θα το πουλήσω δηλαδή θα γράψω:

Πωλείται w580, με 2gb κτλ κτλ κτλ

To κινητό έχει νούμερο 6948 ΧΧΧΧΧΧ (αποκλειστικά). Το νούμερο συμπεριλαμβάνει αρκετά τηλεφωνήματα από φίλους, μερικές ενοχλητικές πρώην και κλήσεις αργά την νύχτα για δουλειά.

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω μια βδομαδα περιπου.Ολα καλα αλλα τα μπασα στα ακουστικα δεν νομιζω οτι λειτουργουν σωστα.Φταιει η συσκευη η τα ακουστικα.Να το παω στην Vodafone που το πηρα η Sony?

 

 

Τελικα εγω ειχα κανει λαθος...επειδη πρωτη φορα επαιρνα τετοιου ειδος ακουστικα δεν ηξερα οτι πρεπει να τα βαζεις μεσα στο αυτο και οχι εξω εξω οπως κανεις με τα πιο "πλακε" ακουστικα! τοτε ακους μπασο και ειναι και δυνατο.

 

ΓΙα δοκιμασε το και εσυ βαλτα λιγο πιο μεσα στο αυτι σου!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το W580 συσκευη απο τον Γερμανο, και εχω συνδεση στην Κοσμοτε. Ομως οταν εχω το κινητο μου κλειστο και λαβω μια κληση, οταν το ανοιγω πια, δεν μου ερχεται η αναφορα της κλησης που εχασα!!! Μηπως ειναι προβλημα συσκευης, συνδεσης ή θελει καποια ρυθμιση (πχ. ενεργοποιιση αναφορας παραδοσης μηνυματος). Μηπως εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω ειχα κανει λαθος...επειδη πρωτη φορα επαιρνα τετοιου ειδος ακουστικα δεν ηξερα οτι πρεπει να τα βαζεις μεσα στο αυτο και οχι εξω εξω οπως κανεις με τα πιο "πλακε" ακουστικα! τοτε ακους μπασο και ειναι και δυνατο.

 

Βρε πόντιε :p !!!

 

 

Εχω παρει το W580 συσκευη απο τον Γερμανο, και εχω συνδεση στην Κοσμοτε. Ομως οταν εχω το κινητο μου κλειστο και λαβω μια κληση, οταν το ανοιγω πια, δεν μου ερχεται η αναφορα της κλησης που εχασα!!! Μηπως ειναι προβλημα συσκευης, συνδεσης ή θελει καποια ρυθμιση (πχ. ενεργοποιιση αναφορας παραδοσης μηνυματος). Μηπως εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο?

 

Αυτό είναι πρόβλημα/ θέμα της σύνδεσης όχι της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Βρε πόντιε :p !!!

 

 

 

 

Αυτό είναι πρόβλημα/ θέμα της σύνδεσης όχι της συσκευής.

 

Και δεν μου λες, τι μπορω να κανω? Να παρω την Κοσμοτε για να μου το ρυθμισουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...είμαι κι εγώ κάτοχος ενος w580i Urban Grey από προχτές και προς το παρόν ειμαι αρκετά ευχαριστημένος! :)

Μου λείπει βέβαια πολύ το φλας-φακός του w800i όπως και η ποιότητα της φωτογραφικής του μηχανής,ειδικά απ την στιγμή που το χα πειράξει μέσω ειδικού λογισμικού εδώ και κάνα εξάμηνο! :ninja:

Ν.

aLLiSfUNaNDgAMESuNTILipOKEsOMEONE'SeYEoUT :-X
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πτωση κολλαει το slide μερικεσ φορεσ το εχω το κινητο 15 μερεσ τι ισχυει σε αυτη τη περιπτωση με την εγγυηση???

τιποτα..η εγγυηση δεν καλυπτει κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και δεν μου λες, τι μπορω να κανω? Να παρω την Κοσμοτε για να μου το ρυθμισουν?

 

Σίγουρα αυτό να κάνεις.

 

Βέβαια αν απλός άλλαξες συσκευή δεν είναι λογικό να σταματήσει αυτή η διαδικασία. Μήπως άλλαξες και σύνδεση/ πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό να κάνεις.

 

Βέβαια αν απλός άλλαξες συσκευή δεν είναι λογικό να σταματήσει αυτή η διαδικασία. Μήπως άλλαξες και σύνδεση/ πρόγραμμα;

 

ΟΚ, πηρα τηλεφωνο την Κοσμοτε και μου το ρυθμισε. Μου ειπε να πληκτρολογισω καποιον 16ψηφιο και να κανω επανεκινηση και απο τοτε λυθηκε το προβλημα. Μου ειπανε οτι εαν μεταφερω την sim απο το ενα κινητο στο αλλο μπορει να χασει την ρυθμιση. Να σας πω δεν μου εχει ξανατυχει διοτι εχω αλλαξει αρκετες φορες κινητο τα τελευται χρονια...;)

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα ως κάτοχος του κινητού και μπορώ να πω ότι έχω μείνει καταευχαριστημένος. Το κινητό είναι άψογο! Το menu πολύ γρήγορο. Όσον αφορά την φωτογραφική, δεν με πολυαπασχολεί μιας και για αυτή τη χρήση έχω ψηφιακή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιο κόλπο να ανοίγει το πορτάκι πίσω? Και εννοώ κάτι πιο εύκολο από το να κάνω βάρη. :)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω αν μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα, αλλά αγόρασα το W580 πριν από 9 ημέρες, και έσπασε στα δύο το πλήκτρο 2. πρέπει να πω βέβαια ότι δεν είχε πέσει καμία φορά και ούτε το είχα χτυπήσει πουθενά....τί να πω, πολύ ωραίο και ευκολόχρηστο κινητό, αλλά από πλήκτρα δεν σκίζει....:O
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω αν μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα, αλλά αγόρασα το W580 πριν από 9 ημέρες, και έσπασε στα δύο το πλήκτρο 2. πρέπει να πω βέβαια ότι δεν είχε πέσει καμία φορά και ούτε το είχα χτυπήσει πουθενά....τί να πω, πολύ ωραίο και ευκολόχρηστο κινητό, αλλά από πλήκτρα δεν σκίζει....:O

 

Όχι δεν το έχεις μόνο εσύ. Όπως γράφουμε και στις προηγούμενες σελίδες το w580 και το s500 έχουν αυτό το πρόβλημα. Μπορείς να πας να στα αλλάξουν

Link to comment
Share on other sites

Και ηθελα να το παρω δωρο στην κοπελα μου αλλα με αυτα που ακουω το ξανασκεφτομαι.

λοιπόν και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. το πήγα στο Γερμανό και μου είπαν ότι πρέπει να το στείλουν στη Sony Ericsson και να τους πάρω σε 10 μέρες τηλέφωνο. πάντως είναι πολύ περίεργο που και στους δύο, έσπασε το πλήκτρο 2....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχεις μόνο εσύ. Όπως γράφουμε και στις προηγούμενες σελίδες το w580 και το s500 έχουν αυτό το πρόβλημα. Μπορείς να πας να στα αλλάξουν

 

Και στην Ericsson σου βαζουν παλι το ιδιο (ποιοτητας) πληκτρολογιο?

Δηλαδη θα μου το αλλαξουν και θα ξανασπασει κουμπι?

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και στην Ericsson σου βαζουν παλι το ιδιο (ποιοτητας) πληκτρολογιο?

Δηλαδη θα μου το αλλαξουν και θα ξανασπασει κουμπι?

 

Εδώ στο forum διάβασα ότι κάποιος φίλος που έσπασε και το άλλαξε είχε ξανά το ίδιο πρόβλημα, δηλ. ξανά έσπασε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...