Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιλας για ποιοτητα κατασκευής>?

γενικοτερο συνολο.και απο ποιοτητα κατασκευς ναι..το w580i δεν εχει καθολου "τζογο" το w850i πρεπει να ειασι πολυ τυχερος αν πεσεις σε καλο "κομματι".

και το slide-up ειναι ολα τα λεφτα :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γενικοτερο συνολο.και απο ποιοτητα κατασκευς ναι..το w580i δεν εχει καθολου "τζογο" το w850i πρεπει να ειασι πολυ τυχερος αν πεσεις σε καλο "κομματι".

και το slide-up ειναι ολα τα λεφτα :up:

 

Σίγουρα είναι πιο εμπορικο μοντέλο. Το 580 βασιστηκε στην τεχνολογια και την πειρα του 850. Εξου και το λογοπαίχνιο με την ονομασια

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πιο εμπορικο μοντέλο. Το 580 βασιστηκε στην τεχνολογια και την πειρα του 850. Εξου και το λογοπαίχνιο με την ονομασια

 

Ελάτε ρε παιδιά... για κινητό μιλάμε όχι για αποστολή στον Άρη. Σιγά την τεχνολογία δηλαδή που είχε το 850 και την επιτυχία για να βασιστεί πάνω του το 580.

Link to comment
Share on other sites

Δες το απλα οπως οτ βλεπω εγώ, δεν μιλησα με φανφαρισμους. αμα κάποιος ακολουθησε τα firmware πραγμα που ήξερα καλυτερα απο τους παραπανω εγώ και όσοι αλλοι το είχαν ξέρουν πια προβληματακια είχαν. Το 580 βγηκε με ως πρώτη εκδοση λογισμικου την τελευταια του 850. Ολα τα καινουργια που είχε το 850 τωρα τα πήρε με πιο πολυ ωριματοτητα το 580. ad2p ανανεωμένη πλατφορμα κτλ όλα δοκιμαστηκαν πρώτα στο κ800 και το w850. τα firmware των δύο και τα bugs ήταν πανομοιοτυπα. γιαυτό μαυτον που κανατε συζήτηση πριν σουπε οτι το κ800 και το w850 είναι σχεδών τα ίδια
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δες το απλα οπως οτ βλεπω εγώ, δεν μιλησα με φανφαρισμους. αμα κάποιος ακολουθησε τα firmware πραγμα που ήξερα καλυτερα απο τους παραπανω εγώ και όσοι αλλοι το είχαν ξέρουν πια προβληματακια είχαν. Το 580 βγηκε με ως πρώτη εκδοση λογισμικου την τελευταια του 850. Ολα τα καινουργια που είχε το 850 τωρα τα πήρε με πιο πολυ ωριματοτητα το 580. ad2p ανανεωμένη πλατφορμα κτλ όλα δοκιμαστηκαν πρώτα στο κ800 και το w850. τα firmware των δύο και τα bugs ήταν πανομοιοτυπα. γιαυτό μαυτον που κανατε συζήτηση πριν σουπε οτι το κ800 και το w850 είναι σχεδών τα ίδια

 

Με την ίδια λογική μπορούμε να πούμε ότι και το w850 βασίστηκε στο w810 το οποίο βασίστηκε στο k750 το οποίο βασίστηκε στο .... κτλ κτλ κτλ...

Λογικό δεν είναι να βάζουν στα νέα κινητά κάτι δοκιμασμένο και όταν βρεθεί ένα πρόβλημα να το διορθώνουν στο επόμενο;

Και ξαναλέω... σιγά το best seller w850.

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια λογική μπορούμε να πούμε ότι και το w850 βασίστηκε στο w810 το οποίο βασίστηκε στο k750 το οποίο βασίστηκε στο .... κτλ κτλ κτλ...

Λογικό δεν είναι να βάζουν στα νέα κινητά κάτι δοκιμασμένο και όταν βρεθεί ένα πρόβλημα να το διορθώνουν στο επόμενο;

Και ξαναλέω... σιγά το best seller w850.

 

ρε φίλε. το κ750 δεν έχει τίποτα το ίδιο με το 850. ουτε ίδια καμερα ουτε ιδια οθονη, ουτε ιδιο ηχο και ηχείο. ουτε ίδια πλατφορμα. ουτε bluetooth 2 ad2p. το 850 ηταν η επομενη γενια. το 580 είναι η ιδια γενια με το 850. απλα ανανεωμένη.

 

Και ξαναλέω... σιγά το best seller w850

Άμα πας λίγο πιο πάνω θα δεις οτι είπα ακριβώς το ίδιο το 850 δεν βγηκε με σκοπο να πουλησει τοσο τρελα. κοιτα οτ να δεις

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε. το κ750 δεν έχει τίποτα το ίδιο με το 850. ουτε ίδια καμερα ουτε ιδια οθονη, ουτε ιδιο ηχο και ηχείο. ουτε ίδια πλατφορμα. ουτε bluetooth 2 ad2p. το 850 ηταν η επομενη γενια. το 580 είναι η ιδια γενια με το 850. απλα ανανεωμένη.

 

Η πρόταση ήταν έτσι γραμμένη γιατί εννοούσα ότι το κάθε μοντέλο έχει κάποια στοιχεία από κάποιο προηγούμενο, είτε είναι slide/candy/clam είτε έχει bluetooth 2 ad2p ή 7 fg8z.

 

Άμα πας λίγο πιο πάνω θα δεις οτι είπα ακριβώς το ίδιο το 850 δεν βγηκε με σκοπο να πουλησει τοσο τρελα. κοιτα οτ να δεις

 

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος και πώς το κανονίζει πιο μοντέλο θα πουλήσει και πιο όχι αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν το βγάλανε για να λένε ότι βγάλανε ένα κινητό που δεν θα πουλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η συζήτηση έχει ξεφύγει. Ας επανέλθουμε στο θέμα μας: στο w580. Κι εγώ πρόκειται να το αγοράσω με επιδότηση από τη wind, απλά δεν θέλω το γκρι. Περιμένω μήπως φέρουν το άσπρο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η συζήτηση έχει ξεφύγει.

 

Σους βρε... απορώ πως σου πέρασε από το μυαλό :p

 

Περιμένω την 2gb M2 να μου έρθει να το τινγκαρώ στα mp3. Αν και με αυτή την μπαταρία το φοβάμαι λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατάει 2-3 μέρες με την 512, σκέψου ότι με χρήση της κάρτας 2 GB ο χρόνος θα μειωθεί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελεος .....σημερα κανονικα θα επερνα το 580 απο επιδοτιση της wind ....

με περνουν χτες και με λενε πως θα ειναι συντομα διαθεσιμο και πως δεν υπαρχει αυτη τιν στιγμη.....ποτε ομως θα ειναι διαθεσιμο......

 

επισης το μαυρο δεν θα ερθει καν στην ελλαδα και οσο αφορα το ασπρο ι wind den ξερει καν ακομα αν θα το φερει......δυστηχως βλεπω να παιρνουμε το gray.....

 

ακομα εχει τεσταρει κανεις 2 γιγα καρτουλα πανω?

 

Αν κρατάει 2-3 μέρες με την 512, σκέψου ότι με χρήση της κάρτας 2 GB ο χρόνος θα μειωθεί.

 

που βρηκες βρε φιλε m2 2 γιγα?

 

 

 

φιλικα

alexis2004...

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βγήκε το νεο ν95 θα με ξενερωνε αν ειχα το παλιο. λες και είμαι δευτερης μοίρας. Γιαυτό δεν θα το έπαιρνα σε αυτην την τιμή
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω ενα Κ750 εδω και δυο χρονια και ημουν ευχαριστημενος (αυτονομια, φωτογραφικη, ποιοτητα οθονης κλπ). Ειμαι αναμεσα σε 580 και σε S500 αλλα υπο προυποθεσεις...

1. Αν εξαιρεσουμε το design, απο αποψη δυνατοτητων (φωτογραφιας κ ποιοτητα οθονης πχ) θα βρω διαφορα?

2. Απο μπαταρια τι λεει? Το Κ750 με εβγαζε με μετρια χρηση περιπου 5 μερες. Αυτο ποσο θα με βγαζει?

3. To S500 φαινεται πιο ομορφο εξωτερικα αλλα μηπως το 580 εχει καλυτερη μπαταρια, οθονη κλπ?

Σε γενικες γραμες αξιζει τον κοπο η να περιμενω ακομα με το Κ750?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ενα W850 που έχει αγοραστεί απο Αγγλία, μπορύμε να περάσουμε Ελληνικά και αν ναι, πώς? Μπορεί να γίνει μέσω Davinci ή πρέπει να πάει αντιπροσωπεία? Στη δεύτερη περίπτωση, για τί κόστος μιλάμε?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

ελεος .....σημερα κανονικα θα επερνα το 580 απο επιδοτιση της wind ....

με περνουν χτες και με λενε πως θα ειναι συντομα διαθεσιμο και πως δεν υπαρχει αυτη τιν στιγμη.....ποτε ομως θα ειναι διαθεσιμο......

 

επισης το μαυρο δεν θα ερθει καν στην ελλαδα και οσο αφορα το ασπρο ι wind den ξερει καν ακομα αν θα το φερει......δυστηχως βλεπω να παιρνουμε το gray.....

 

Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ. Α ρε wind πάλι το κανες το θαύμα σου!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω ενα Κ750 εδω και δυο χρονια και ημουν ευχαριστημενος (αυτονομια, φωτογραφικη, ποιοτητα οθονης κλπ). Ειμαι αναμεσα σε 580 και σε S500 αλλα υπο προυποθεσεις...

1. Αν εξαιρεσουμε το design, απο αποψη δυνατοτητων (φωτογραφιας κ ποιοτητα οθονης πχ) θα βρω διαφορα?

2. Απο μπαταρια τι λεει? Το Κ750 με εβγαζε με μετρια χρηση περιπου 5 μερες. Αυτο ποσο θα με βγαζει?

3. To S500 φαινεται πιο ομορφο εξωτερικα αλλα μηπως το 580 εχει καλυτερη μπαταρια, οθονη κλπ?

Σε γενικες γραμες αξιζει τον κοπο η να περιμενω ακομα με το Κ750?

 

Η φωτογραφική του w580 καθώς και η αυτονομία του(2-3 μέρες) είναι χειρότερα από το Κ750. Η οθόνη είναι καλύτερη και μεγαλύτερης ανάλυσης(240Χ320) από το Κ750. Το w580 είναι καλύτερο από το S500 λόγω του ότι έχει ραδιόφωνο και είναι walkman με ότι αυτό συνεπάγεται.

Όπως καταλαβαίνεις με βάση τις απαιτήσεις σου, το κινητό δεν πρόκειται να σε ικανοποιήσει. Γιατί δεν κοιτάς το Κ800-810?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να πουλισω το w850i 200ε και να παρω το nokia n95 σε αριστη κατασταση με 400ε??

 

to neo N95 tha exei kai megateri othoni

den perimeneis na vgei to neo gia na pareis to palio akoma pio ftina;)

 

exo kai ego w850 kai thelw to w960 den tha to pouliso omos

 

den kratas to w850 san deutero, pote den ksereis

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ενα W850 που έχει αγοραστεί απο Αγγλία, μπορύμε να περάσουμε Ελληνικά και αν ναι, πώς? Μπορεί να γίνει μέσω Davinci ή πρέπει να πάει αντιπροσωπεία? Στη δεύτερη περίπτωση, για τί κόστος μιλάμε?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180711&page=7

 

edo tha vreis plirofories kai mporeis na kaneis erotiseis

 

exo links se RS ola ta firmwares kai arxeia gia to w850 apo mena;)

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...