Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Πολλά ζητάει η κόκκινη. Για εμένα αν έχουν λήξει όλα ζητά μια συνδυαστική προσφορά από κοσμοτε και προχωρά σε φορητότητα. 

Δυστυχώς ανανέωσα το triple play στις αρχές Ιουνίου λόγω Disney+, οπότε αμα σπάσω το συμβόλαιο θα πληρώσω αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ερώτηση μου μέσω chat όπου κατευθείαν με πήραν τηλέφωνο, για φορητότητα ενός αριθμού από Cosmote στο Ultra, το οποίο θα κουμπώσει σε υπάρχον Ultra η τιμή που μου έδωσαν είναι 25,90€ τελική.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geofak said:

Σε ερώτηση μου μέσω chat όπου κατευθείαν με πήραν τηλέφωνο, για φορητότητα ενός αριθμού από Cosmote στο Ultra, το οποίο θα κουμπώσει σε υπάρχον Ultra η τιμή που μου έδωσαν είναι 25,90€ τελική.

Καλή τιμή για Vodafone,εγώ πληρώνω 27€ για μια γραμμή από το Black Friday και με το -10% φόρου κινητής δίνω 23,99€. 

Και σκέψου ότι το δίκτυο δεν είναι και το καλύτερο στις περιοχές που κινούμαι και έκοψα και τη σταθερή μου adsl που έπιανε 5-6Mbps. Μια  φοιτητική γραμμή 50/5 συν μια κάρτα των 10-12€ βγαίνει όσο δίνω για το συμβολαιο μου και κρατάω ένα δεύτερο καρτοκινητο στη πρασινη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, blizard said:
Μπήκαμε στα 20 και το γιορτάζουμε με μια μοναδική προσφορά!
Διάλεξε το νέο σου Smartphone σε εορταστική προσφορά έως -20% ανάμεσα από όλους τους αγαπημένους σου κατασκευαστές και μαζί πάρε δώρο 12GB για έναν χρόνο, 20% έκπτωση επισκεύης και Vodafone TV για 3 μήνες.

Δεν ξέρω που να το βάλω, αλλά έχει καλές τιμές σε μερικά κινητά για όποιον ψάχνει ....

https://www.vodafone.gr/eshop/20-years-smartphone-offer/

 

Ισχύει, οι Apple συσκευές έχουν καλές τιμές. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2022 at 3:14 ΜΜ, Nikonn said:

Έχει κανείς υπόψη πώς μπορώ να κάνω ανανέωση συμβολαίου στο κινητό, αλλά με χαμηλότερο πάγιο;
Από τη Vodafone που είμαι τώρα ζητάνε από 45€ (ανανέωση στο υπάρχον πρόγραμμα) εώς 47€ (ανανέωση στο Unlimited).
Στο μεταξύ ανταγωνιστής, μου δίνει με 35€ το αντίστοιχο Unlimited.
Να πάω στον άλλο πάροχο;
Σημειωτέον ότι έχω και το σταθερό στην κόκκινη (triple play).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τελικά μίλησα με το τμήμα αποσυνδέσεων και μου έδωσαν και εκείνοι το Unlimited με 35€, οπότε είπα το ναι 😁

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον πάροχο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikonn said:

Τελικά μίλησα με το τμήμα αποσυνδέσεων και μου έδωσαν και εκείνοι το Unlimited με 35€, οπότε είπα το ναι 😁

Πολλά είναι αλλά τέλος πάντων… ας όψεται το Σταθερο. Και παρόλο που το απεριόριστο είναι πραγματικό απεριόριστο το πρόβλημα μου είναι με τις ταχύτητες. Εμπειρία χρήσης κάκιστη, τουλάχιστον σε κάποια σημεία που κινούμαι εγώ.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι με απεριόριστα data με μόλις 5.90€ από τη Vodafone

Το καλοκαίρι είναι ήδη εδώ και η Vodafone φροντίζει ώστε όλοι να έχουν τα data που χρειάζονται για να σερφάρουν χωρίς όρια και να μοιράζονται τις αγαπημένες στιγμές των διακοπών τους χωρίς περιορισμούς με μόλις 5.90€ για 15 ημέρες.

Πιο συγκεκριμένα, με την καλοκαιρινή προσφορά της Vodafone όλοι οι πελάτες συμβολαίου, εταιρικού, οικιακού και καρτοπρογράμματος μπορούν να αποκτήσουν απεριόριστα data για 15 μέρες με μόλις 5.90€ έως και τις 20/9 ώστε να είναι κατάλληλα προετοιμασμένοι στις διακοπές που έρχονται.

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μέσω του My Vodafone App ή μπαίνοντας στο παρακάτω link https://bit.ly/earlysummer22offer, καθώς και με τους παρακάτω τρόπους αποστολής μηνυμάτων:

  • Για πελάτες συμβολαίου: στέλνοντας Κ στο 1339
  • Για πελάτες οικογενειακών προγραμμάτων: στέλνοντας Ν στο 1339
  • Για πελάτες με καρτοπρόγραμμα: στέλνοντας N to 1252

Με την ενεργοποίηση της προσφοράς από 01/07 έως και 31/07 μπαίνουν όλοι αυτόματα σε διαγωνισμό με δώρο 5 Yamaha Sea Scooters RDS300, ενώ όσοι ενεργοποιήσουν την προσφορά από 01/08 έως 20/9 συμμετέχουν αυτόματα σε διαγωνισμό με δώρο 3 iPhone 13 Pro Max 256GB.

Περισσότερα για τους όρους του διαγωνισμού: Διαγωνισμός «Προσφορά Απεριόριστα Data»

Link to comment
Share on other sites

Για 15 μέρες... 5,90 Χ 2 = 11,80

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Nikonn said:

Τελικά μίλησα με το τμήμα αποσυνδέσεων και μου έδωσαν και εκείνοι το Unlimited με 35€, οπότε είπα το ναι 😁

Πάντως, στην αδερφή μου που είχε ένα πρόγραμμα με 1000' προς όλους και 1000ΜΒ & 6000sms στα 18,90€, έληγε 30/06 και της έβγαλε προσφορά το unlimited ultra NEO (έτσι το έγραφε) στα 25,50€.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στην αδερφή μου που είχε ένα πρόγραμμα με 1000' προς όλους και 1000ΜΒ & 6000sms στα 18,90€, έληγε 30/06 και της έβγαλε προσφορά το unlimited ultra NEO (έτσι το έγραφε) στα 25,50€.

Unlimited Ultra κάτω απο 30 το θεωρώ fair και 25 και κάτω το παίρνεις ακόμα και αν κατοικείς στην Ανταρκτική.
Βέβαια μην περιμένετε ιντερνετ και ταχύτητες κυβικών Πράσινης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, zerokill said:


Unlimited Ultra κάτω απο 30 το θεωρώ fair και 25 και κάτω το παίρνεις ακόμα και αν κατοικείς στην Ανταρκτική.
Βέβαια μην περιμένετε ιντερνετ και ταχύτητες κυβικών Πράσινης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα συμφωνήσω 100% με το σχόλιο σου, στα 25€ αξίζει ειδικά αν έχεις μια κακή Adsl στο σπίτι και είσαι κάτω από 10/0,8 ταχύτητα σε κατέβασμα και ανέβασμα. Καλύτερα να καταργήσεις το Σταθερο και να κανείς αυτό το συμβολαιο. Ιδανική λύση για φοιτητές που δεν έχουν ολοχρονικο σπίτι και σπουδάζουν σε νησί.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό έκανα μόνο και μόνο γιατί δεν μου μείωσαν συμβολικά στην ανανέωση και τους είπα bye.
4G router και η δουλειά μου γίνεται μια χαρά και καλύτερα απο πρίν και ουσιαστικά τζάμπα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 9:51 ΠΜ, zerokill said:

Βέβαια μην περιμένετε ιντερνετ και ταχύτητες κυβικών Πράσινης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εμένα το λες; 

Το έκανα στην μαύρη Παρασκευή και σε 2 μήνες έφυγα, ευτυχώς αζημιως λόγω κακής κάλυψης της περιοχής. 

Στο ίδιο σημείο με vodafone και what's up 20/5) και 100+/20 αντίστοιχα. 

Πήγα πράσινη, με τελική τιμή 36Ε μαζί με 2 έξτρα σιμ. 

 

Ομως, για την αδερφή μου, είναι μια χαρά. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zerokill said:

Και γω αυτό έκανα μόνο και μόνο γιατί δεν μου μείωσαν συμβολικά στην ανανέωση και τους είπα bye.
4G router και η δουλειά μου γίνεται μια χαρά και καλύτερα απο πρίν και ουσιαστικά τζάμπα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό είναι μεγάλο πλεονέκτημα,εφόσον το κατάφερες. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρώ στους τιμοκαταλόγους και στις διευκρινήσεις ως πρός τα unlimited ultra και τις δωρεάν κλήσεις προς ΕΕ.
Εκτός απο τις χώρες τις ΕΕ ξέρουμε τι ισχύει για Ηνωμένο Βασίλειο,Ελβετία & Νορβηγία;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Μου δίνει το κατάστημα της vf καρτοσυμβόλαιο με απεριόριστη ομιλία, 8 gb internet και κάποια sms με 12€. Επειδή μου ακούγεται αρκετά καλό για να είναι αληθινό, το έχει κάνει κάποιος από εσάς;
Μην πάω και υπογράψω και μετά έρχονται τίποτα 50αρικα σπίτι, αν είναι να κάτσω στην κάρτα.
Απλά δίνω που δίνω 12 ευρώ και έχω 700 λεπτά νομίζω, αξίζει αν ισχύει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά. Προσοχή μόνο στη περιοχή σου να είναι εντάξει η κατάσταση όσον αφορά το δίκτυο όπου τώρα τελευταία δεν... Όχι τπτ αλλο, μη το μετανιώσεις με τη δέσμευση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, johnny_htc said:

Πολύ καλή προσφορά. Προσοχή μόνο στη περιοχή σου να είναι εντάξει η κατάσταση όσον αφορά το δίκτυο όπου τώρα τελευταία δεν... Όχι τπτ αλλο, μη το μετανιώσεις με τη δέσμευση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολύ δυνατή προσφορά, να τσεκάρει το δίκτυο αν είναι οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Μου δίνει το κατάστημα της vf καρτοσυμβόλαιο με απεριόριστη ομιλία, 8 gb internet και κάποια sms με 12€. Επειδή μου ακούγεται αρκετά καλό για να είναι αληθινό, το έχει κάνει κάποιος από εσάς;
Μην πάω και υπογράψω και μετά έρχονται τίποτα 50αρικα σπίτι, αν είναι να κάτσω στην κάρτα.
Απλά δίνω που δίνω 12 ευρώ και έχω 700 λεπτά νομίζω, αξίζει αν ισχύει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Θα σου πουν πολλα εδω,αλλα το πακετακι ειναι μια χαρα...εγω το εκανα με 9,82....Κανονικα περα απο αυτα που ειπες,δινει και επιπλεον 100gb για ενα χρονο,οποτε ζορισε τους να στα βαλουν(γιατι το παιζουν λιγο τρελιτσα),και καντο!!!087c7f07ffd29a042b25ce25b0eda485.jpg

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πουν πολλα εδω,αλλα το πακετακι ειναι μια χαρα...εγω το εκανα με 9,82....Κανονικα περα απο αυτα που ειπες,δινει και επιπλεον 100gb για ενα χρονο,οποτε ζορισε τους να στα βαλουν(γιατι το παιζουν λιγο τρελιτσα),και καντο!!!087c7f07ffd29a042b25ce25b0eda485.jpg

OptoStyle

Σε ευχαριστώ πολύ όπως και όλους τους φίλους. Έχω τσεκάρει σήμα εννοείται

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:Με 5 συνδέσεις κινητής και σταθερής, αλλά παράλληλα τεράστιες εκπτώσεις παγίων (Άνω του 60% έκαστη) υπάρχει πιθανότητα να ζητήσω και να πάρω και επιδότηση συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Να δεχτώ την διετή ανανέωση για το unlimited ultra στα 26,09 + 1,5€ από τον δεύτερο χρόνο ;
Τους πρότεινα 25€ αλλά δεν το δέχτηκαν και φοβάμαι μήπως λήξει η προσφορά και μετά παρακαλάω να μου την ξαναδώσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...