Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να έχω απεριόριστες δωρεάν κλήσεις με έναν συγκεκριμένο αριθμό, να μπορώ και εγώ αλλα και αυτος να κανουμε δωρεάν κλήσεις ο ένας προς τον άλλον...

Μια λύση ειμαι το me & you αλλα έχει πάγιο 70€... καλήτερο φυσικά από λογαριασμούς 600+ € αλλα ίσως οχι και το φτηνότερο.....

Είδα στο site της vodafone για της εταιρικές συνδέσεις όπου να κάνεις δυο συνδέσεις με πάγιο 7€ έκαστως και με επιπλέον 16€ να έχω της δωρεάν κλήσεις που ζητάω...

Και ρωτάω, γνωρίζει κανείς αν όντως γίνεται έτσι η αν είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.......

Και δεν παιρνεις ενα Cosmote Whatsup να βαλεις την υπηρεσια Call Them All 600 που με 5€ τον μηνα εχεις 600λεπτα προς ολα τα Cosmote Whatsup με δικαιωμα να ενεργοποιησεις αυτη την υπηρεσια μεχρι και 4 φορες τον μηνα (δηλαδη με 20€ να εχεις 2.400 λεπτα ομιλιας) χωρις να δινεις 70αρες σε εταιρικα και τετοια; Εκτος και εαν εισαι επαγγελματιας και χρειαζεσαι την επαγγελματικη γραμμη και για αλλες κλησεις εκτος του μοναδικου αυτου αριθμου που θελεις να καλεις...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ρωτώ: μπορεί να κάνει εταιρικό; Δεν υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις γι αυτό;

 

Για να κάνει κάποιος επαγγελματικό/εταιρικό πρόγραμμα θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 3 γραμμές για να ενεργοποιήσει.

Το ατομικό επαγγελματικό δέχεται σαν μέγιστο αρθμό χρηστών 2.

 

Τα επαγγελματικά μπορούν να έχουν κάποιο πρόγραμμα χρήσης και απεριοόριστη ενδο-επικοινωνία ή 60' μηνιαία για τα νούμερα που είναι κάτω από το εταιρικό μητρώο. ;)

 

Όσον αφορά τα προγράμματα υπάρχει το επαγγελματικό το οποίο δεν έχει μεν χρόνο ομιλίας για εθνικές κλήσεις μπορεί κανείς να συνδυάσει με απεριόριστες ή 60' ενδο-επικοινωνία.

Το πάγιο είναι 6,96 για το απλό επαγγελματικό

23,80 με απεριόριστη ενδο-επικοινωνία και 11,12 με ενδο-επικοινωνία 60'.

Και αντίστοιχα και τα άλλα προγράμματα. :)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρισμένο.

Για απεριόριστες κλήσεις ανάμεσα σε δύο κινητά το you & me είναι αυτό που συμφέρει περισσότερο.

ακόμη και από τα διάφορα επαγγελματικά (της Vodafone εννοείται...)

Για να μην ξεχνάμε και τα 300 λεπτά ομιλίας δωρεάν.

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

F2G της ΤΙΜ. Με 4.2Ε το μήνα έχεις 500 λεπτά ομιλίας και 500SMS προς έναν αριθμό που ορίζεις μέσω τηλεφώνου (όχι σε κατάστημα και βλακείες με αναμονές στην τηλ. εξυπηρέτηση).

Όταν μιλάμε για 500 λεπτά εννοούμε 500 λεπτά και όχι απατεωνίες του τύπου 100 κλήσεις με ελάχιστη χρέωση 5 ή 3 λεπτά που παραπλανητικά διαφημίζουν κάποιοι.

Με άλλα 4.2 Ε ο άλλος αριθμός (φίλος -η κλπ) έχει άλλα 500 λεπτά και 500SMS προς εσένα.

Προσθέσανε πρόσφατα και δυνατότητα 2 αριθμού με επιπλέον 3Ε .

 

Μήπως υπάρχει τίποτα καλίτερο και δεν το ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως συμφέρον το νον στοπ όχι όμως για έναν επαγγελματία (διορθώστε με αν κάνω λάθος ,αλλά κατάλαβα οτι το χρειάζεται για επαγγελματική χρήση :confused: ).

Αν το θέλει για να μιλάει με ένα συγκεκριμένο άτομο φυσικά συμφέρει το νον στοπ περισσότερο και από το 300 u+me .

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Μοιραζόμενα στις δύο γραμμές όμως...

 

Άκου φίλε μου..Αν τα μοιράζεσαι με γυναίκα, τότε όλα δικά σου είναι....

 

ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ -ΔΗΛΑΔΗ ΤΖΑΜΠΑ- ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙ ???

 

:rolleyes: :D

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Άκου φίλε μου..Αν τα μοιράζεσαι με γυναίκα, τότε όλα δικά σου είναι....

 

ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ -ΔΗΛΑΔΗ ΤΖΑΜΠΑ- ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙ ???

 

:rolleyes: :D

Α εσύ θες να την ελέγχεις κατά βάθος γι αυτό!!! :p ;)

Πλήρωνε τότε τα 70αρια!! :p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το e-Billing έχει και ενημέρωση ότι είναι πλέον διαθέσιμο και μέσω e-mail!:D

 

Όνομα Χρήστη (Αριθμός Κινητού): 69xxxxxxxx[imgALIGN=RIGHT]http://eservices.vodafone.gr/clm/assets/images/vodafonelogo.gif[/imgALIGN]

http://eservices.vodafone.gr/clm/assets/images/line567.gifΑγαπητέ Συνδρομητή/τρια,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο μηνιαίος, αναλυτικός σας λογαριασμός είναι τώρα διαθέσιμος μέσω του http://www.vodafone.gr.

 

Για να δείτε το λογαριασμό σας, πατήστε εδώ.

 

Για υπενθύμιση του κωδικού πρόσβασής σας, στείλτε με sms τη λέξη "PASS" στον τετραψήφιο αριθμό 1000.

 

Σας θυμίζουμε ότι το http://www.vodafone.gr σας παρέχει τη δυνατότητα να παρακολουθείτε την αναλυτική κίνηση του λογαριασμού σας, γρήγορα και με απόλυτη ασφάλεια. Σας επιτρέπει να βλέπετε την ανάλυση του λογαριασμού σας σύμφωνα με τα κριτήρια που επιλέγετε (διάρκεια κλήσης, κόστος κλήσης, αριθμός εξερχόμενης κλήσης κλπ), να εκτυπώνετε τον λογαριασμό σας, ή να εξάγετε τα δεδομένα που σας ενδιαφέρουν σε αρχείο excel.

 

Εάν ενδιαφέρεστε να μάθετε περισσότερες λεπτομέρειες, καλέστε στον αριθμό 13830 (Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών).

 

Φιλικά,

Vodafone

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το e-mail ερχεται την ημερα εκδοσης του λογαριασμου? Και εγω ενεργοποιησα την υπηρεσια αλλα δεν εχω ακομα λαβει αυτο το e-mail :confused:
Link to comment
Share on other sites

Α εσύ θες να την ελέγχεις κατά βάθος γι αυτό!!! :p ;)

Πλήρωνε τότε τα 70αρια!! :p

 

 

Ποιος είπες ότι πληρώνει.......:lol: :lol: :lol: :p :D :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

kati ligo asxeto : diabaza tous orous sta sumbolaia ths voda kai leei "

Υπολειπόμενα Δωρεάν λεπτά που δεν καταναλώνονται εντός κάποιου μήνα, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα κατόπιν αιτήσεως του συνδρομητή. "

auth h aithsh ka8e pote ginetai kai pws?

 

kai kati allo : an eisai ston 3o mhna tou sumbolaiou sou, sou epitrepoun an 8es na alla3eis ton ari8mo tou kinhtou sou h prepei na perimeneis na lh3ei gia na alla3eis noumero kai na kaneis neo sumbolaio?

Link to comment
Share on other sites

kati ligo asxeto : diabaza tous orous sta sumbolaia ths voda kai leei "

Υπολειπόμενα Δωρεάν λεπτά που δεν καταναλώνονται εντός κάποιου μήνα, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα κατόπιν αιτήσεως του συνδρομητή. "

auth h aithsh ka8e pote ginetai kai pws?

 

Είναι η Υπηρεσία Μεταφοράς Υπολοίπου και για να την ενεργοποίησεις καλείς το 13830. Υσχύει από τον επόμενο μήνα που θα το ζητήσεις και μπορείς να μεταφέρεις τα λεπτά μόνο απο τον προηγούμενο στον επόμενο.Η κατανάλωση γίνεται ως εξής πρώτα καταλώνονται τα λεπτά του δωρεάν χρόνου ομιλίας του τρέχοντα μήνα και μετά του προηγούμενου.

 

kai kati allo : an eisai ston 3o mhna tou sumbolaiou sou, sou epitrepoun an 8es na alla3eis ton ari8mo tou kinhtou sou h prepei na perimeneis na lh3ei gia na alla3eis noumero kai na kaneis neo sumbolaio?

 

Γενικά για να κάνεις οποιαδήποτε μεταβολή στο συμβόλαιό σου πρέπει πρώτα να συμπληρωθούν 2 μήνες αυτό μπορεί να είναι αποσύνδεση,αλλαγή αριθμού ακόμα και αλλαγή προγράμματος (μπορεί να γίνει μπορεί και όχι)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να πω κ εγά κάτι από δικιά μου εμπειρία..

 

ήθελα να κάνω καινούρια σύνδεση στον αριθμό που έχω (vodafone 240) ώστε να πάρω την συσκευή από κει, μιας κ είχα πάρει την επιδότηση που δικαιώμουν.

 

Για να κάνω αυτό που ήθελα έπρεπε

1.να κόψω την σύνδεση που έχω

2. να περάσει ένας μήνας ώστε να διακοπεί η σύνδεση

3.να περάσει ένας μήνας μετά την διακοπή

4.να κάνω καινούρια σύνδεση στον ίδιο αριθμό (μετά από συνολικά 2 μήνες και μετά από 1 μήνα χωρίς τηλ.)

5.για να διακόψω τη σύνδεση έπρεπε να καταβάλλω το αναπόσβεστο ποσό της επιδότησης που είχα εκμμεταλευτεί.

 

κοινώς κλαϊν μαϊν...

 

πήρα τη συσκευή κατευθειαν και ησύχασα..:rolleyes:

 

 

βασικά περισσότερο για τον φίλο PUK σχετικά με την αλλάγη αριθμού.. μίλα απο κοντά σε κάποιο κατάστημα vodafone ωστε να τους ρωτήσεις τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

euxaristw gia tis apanthseis sas.

otan kalei kaneis to 13830 gia na tou metafer8oun ta axrhsimopoihta lepta, ston epomeno mhna, auto paramenei energopoihmeno gia panta h prepei na to kaneis ka8e mhna?

exei kapoia xrewsh/pagida auto? an oxi, giati na mhn einai energopoihmeno e3 orismou?

 

kai kati allo : eyaxna sto site ths voda gia tis xrewseis wap over gprs kai den brhka tipota. 3erei kaneis kati sxetiko?

Link to comment
Share on other sites

euxaristw gia tis apanthseis sas.

otan kalei kaneis to 13830 gia na tou metafer8oun ta axrhsimopoihta lepta, ston epomeno mhna, auto paramenei energopoihmeno gia panta h prepei na to kaneis ka8e mhna?

exei kapoia xrewsh/pagida auto? an oxi, giati na mhn einai energopoihmeno e3 orismou?

 

kai kati allo : eyaxna sto site ths voda gia tis xrewseis wap over gprs kai den brhka tipota. 3erei kaneis kati sxetiko?

Η μεταφορά χρόνου παραμένει ενεργοποιημένη για πάντα και δεν έχει κάποια παγίδα.

Σχετικά με τις χρεώσεις gprs προσπαθώ να μπω στο vodafone.gr για να σου δώσω link αλλά δεν μπαίνει :worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

euxaristw gia tis apanthseis sas.

otan kalei kaneis to 13830 gia na tou metafer8oun ta axrhsimopoihta lepta, ston epomeno mhna, auto paramenei energopoihmeno gia panta h prepei na to kaneis ka8e mhna?

exei kapoia xrewsh/pagida auto? an oxi, giati na mhn einai energopoihmeno e3 orismou?

 

kai kati allo : eyaxna sto site ths voda gia tis xrewseis wap over gprs kai den brhka tipota. 3erei kaneis kati sxetiko?

 

Για το πρωτο γνωρίζω να σου απαντήσω.Η ενεργοποίηση για τη μεταφορά υπολοίπου χρόνου είναι εφάπαξ και ισχύει όσο διαρκεί η σύνδεσή σου.

 

 

Για το δεύτερο είναι ανάλογα με τον ογκο δεδομένων που λαμβάνεις.Και νομίζω ότι είναι ένα λεπτό το Κb.Αν κάποιος άλλος γνωρίζει καλύτερα ας απαντήσει γιατί με ενδιαφέρει και μένα.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

euxaristw gia tis apanthseis sas.

otan kalei kaneis to 13830 gia na tou metafer8oun ta axrhsimopoihta lepta, ston epomeno mhna, auto paramenei energopoihmeno gia panta h prepei na to kaneis ka8e mhna?

exei kapoia xrewsh/pagida auto? an oxi, giati na mhn einai energopoihmeno e3 orismou?

 

kai kati allo : eyaxna sto site ths voda gia tis xrewseis wap over gprs kai den brhka tipota. 3erei kaneis kati sxetiko?

 

Για το πρώτο: Καλείς το 13830 μόνο την πρώτη φορά και αφού ενεργοποιηθεί, μένει για πάντα, δηλαδή δεν θα ξανακαλείς το 13830 κάθε μήνα!

Η μόνη χρέωση είναι γύρω στα 12 λεπτά από το τηλεφώνημα που θα κάνεις στο 13830.

 

Για το δεύτερο: Πίστεψέ με ΔΕΝ θέλεις να μάθεις! Άλλα αφού επιμένεις...:p :

0,01€ το kb. Δηλαδή ένα κατεβάσεις αρχείο 1ΜΒ τότε θα πληρώσεις 10 ευρώ και κάτι!

 

Παράκληση: Μην γράφετε με greeklish. Μια χαρά ελληνικά έχουμε!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΤΕΟ ο λογαριασμός σου με e-billing Θα καταχωρηθεί μετά την έκδοσή του. Σε μένα ήρθε την ίδια μέρα κιόλας.
[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΤΕΟ ο λογαριασμός σου με e-billing Θα καταχωρηθεί μετά την έκδοσή του. Σε μένα ήρθε την ίδια μέρα κιόλας.

 

Εμενα μου καταχωρησαν και τον λογαριασμο Ιουλιου στο e-billing και τον βλεπω ανάλυτικα! mail δεν εχω λαβει ακομα ! Περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

Να και κατι καλο.

 

Κανω λογσμους 22-25€ το μηνα και εχω επιδοτηση αυτο τον καιρο. Πηρα τηλ στο 13830 και για την αγορα του ΝΟΚΙΑ 6234 που κανει 290 στα vodashops μου κανουν εκπτωση στα 203€!!. Έκπτωση 30%.

 

Μπραβο

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Να και κατι καλο.

 

Κανω λογσμους 22-25€ το μηνα και εχω επιδοτηση αυτο τον καιρο. Πηρα τηλ στο 13830 και για την αγορα του ΝΟΚΙΑ 6234 που κανει 290 στα vodashops μου κανουν εκπτωση στα 203€!!. Έκπτωση 30%.

 

Μπραβο

 

Πολυ καλη εκπτωση για τα δεδομενα της Vodafone αν σκεφτει κανεις οτι ενας συνδρομητης με λογαριασμους απο 40-60 ευρω θα παρει επιδοτηση 130 ευρω το πολυ! Συνηθως γωρω στα 100!

Προφανως εχεις πολλες εισερχομενες κλησεις!

Link to comment
Share on other sites

se ena neo sumbolaio exei kaneis thn epilogh na mhn dhmosieu8oun ta proswpika tou stoixeia se thlefwnikous katalogous?

 

Το ζητάς όταν κάνεις την αίτηση της νέας συνδρομής......

 

to idio pragma mporei na ginei kai meta thn upografh tou sumbolaiou , thlefwnika px?

 

Ναι καλώντας απο το ίδιο το κινητό το 1332 (χωρίς χρέωση)........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...