Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Παιδιά,για να ταξιδέψει κάποιος στο εξωτερικό χωρίς πρόβλημα(πχ καταβολή εγγύησης κλπ),πρέπει να πληρώνετραι ο λογαριασμός με πιστωτική;

 

Νομιζω οτι ετσι ειναι....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα,στον ίδιο λογαριασμό είναι συνδεδεμένοι 3 αριθμοί..συνολική κίνηση περίπου 70-75 ευρώ,αλλά όχι πολλές κλήσεις απο μη βοντα αριθμούς,αρκετά sms και χρήση internet

 

 

Παιδιά,για να ταξιδέψει κάποιος στο εξωτερικό χωρίς πρόβλημα(πχ καταβολή εγγύησης κλπ),πρέπει να πληρώνετραι ο λογαριασμός με πιστωτική;

Οχι εχω ταξιδέψει γερμανια κ λειτουργουσε κανονικα το κινητο(συνδεση vodafone) χωρις να το πληρωνω με πιστωτική.

Link to comment
Share on other sites

ούτε με την πληρωμή κάποιες εγγύησης στην βόνταφον;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα ευελικτα ξερετε πως γινετε η ενημερωση υπολοιπου?

ευχαριστω πολυ:)

 

Κενό μήνυμα ή κλήση στον αριθμό 1284.Και τα δύο είναι δωρεάν.Αλλά η ενημέρωση γίνεται μέχρι και 1 μέρα πριν,περίπου!Αν στείλεις π.χ. τωρα μήνυμα θα σου γράφει ότι η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε χτες,συνήθως στις 3 ή 4 το μεσημέρι.

 

Παιδιά,για να ταξιδέψει κάποιος στο εξωτερικό χωρίς πρόβλημα(πχ καταβολή εγγύησης κλπ),πρέπει να πληρώνετραι ο λογαριασμός με πιστωτική;

 

Πλέον όχι!Απλά,φρόντισε να μην έχει ληξιπρόθεσμους λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανα διακοπή συμβολαίου, τον αριθμό μου κάποτε μου τον έδιναν πίσω ως alacarte. Ισχύει και τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει και τώρα. Ίσως να χρειαστεί να το ζητήσεις, αλλά δεν είναι πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει και τώρα. Ίσως να χρειαστεί να το ζητήσεις, αλλά δεν είναι πρόβλημα.

 

Ευχαριστω φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να κανω ενα οικογενειακο πακετο για 4 μελη ποσο ειναι το παγιο και ποσα λεπτα ομιλιας εχω δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4 μερες σε καταστημα βονταφον ελυσα και τα δυο συμβολαια μετα απο πολλα χρονια που ειχα γιατι πλεον σημα ειχα μονο στο κεντρο της πολης και αρχισε να μου την δινει στα νευρα... μου δωσανε 2 sim καρτες ακομα και μου ειπαν οτι σε ενα μηνα θα γινουν καρτοκινητα ... θα γινουν αυτοματα αλα καρτ η cu???.... γιατι δεν μου ειπαν κατι και γω βιαστικα να φυγω...
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να γίνουν , αν δεν σου αρέσει πέρνεις στο 1266 και αμέσως το μετατρέπεις δωρεάν στο πακέτο που θέλεις

Υπάρχουν τρία πακέτα , a la carte , CU, International. Επιτρέπετε μία αλλαγή ανά μήνα .

Link to comment
Share on other sites

Η μετατροπή γίνεται αυτόματα σε αυτό το πακέτο που σου έδωσαν. Γράφει πάνω η κάρτα. Αν δε σου αρέσει όντως κάνεις αλλαγή πακέτου.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών θέλω να κάνω την εξής ερώτηση.

έχω συμβόλαιο στη Vodafone μαζί με την κοπέλα μ και έχουμε μεταξύ μας απεριόριστο χρόνο ομιλίας και 300 λεπτά προς άλλους.

αν εγώ κάνω εκτροπή των κλήσεων σε αριθμό cosmote(what's up) και με παίρνει τηλέφωνο η κοπέλα μου θα χρεώνετε η θα μιλάμε δωρεάν.?

Link to comment
Share on other sites

Οχι την εκτροπη την κανει η καρτα της Vodafone οποτε εκει θα γινεται η χρεωση.

Θα αφαιρειτε χρονος ομιλιας απο τα 300 λεπτα που εχεις προς αλλους αριθμους.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να γίνουν , αν δεν σου αρέσει πέρνεις στο 1266 και αμέσως το μετατρέπεις δωρεάν στο πακέτο που θέλεις

Υπάρχουν τρία πακέτα , a la carte , CU, International. Επιτρέπετε μία αλλαγή ανά μήνα .

 

 

Απο alacart σε cu και το αναποδο γίνεται, και μπορεις να το κανεις μια φορα τον μήνα χωρίς χρέωση!

 

Λοιπών θέλω να κάνω την εξής ερώτηση.

έχω συμβόλαιο στη Vodafone μαζί με την κοπέλα μ και έχουμε μεταξύ μας απεριόριστο χρόνο ομιλίας και 300 λεπτά προς άλλους.

αν εγώ κάνω εκτροπή των κλήσεων σε αριθμό cosmote(what's up) και με παίρνει τηλέφωνο η κοπέλα μου θα χρεώνετε η θα μιλάμε δωρεάν.?

 

θα χρεώνεσαι τον χρόνο που θα μιλήσεις αν είναι μέσα στα 300 λεπτα που μοιράζεσαι με την κοπέλα σου θα είναι δωρεάν, αν τα ξεπεράσεις θα χρεώνεσε 0,26 το λεπτό.

 

Αν δεν μιλάς πάνω απο 2000 λεπτά μπορείς να κάνει ο κάθε ένας το δικό του πακέτο και με 5 ευρω επιπλέον βάζεις για ένα Vodafone αροθμό που μπορείς να αλλάξεις κάθε μήνα .

 

Απλά δές το άμεσα γιατί μου διαφέυγει η ημερομηνία ισχύς του πακέτου

 

Παιδιά,για να ταξιδέψει κάποιος στο εξωτερικό χωρίς πρόβλημα(πχ καταβολή εγγύησης κλπ),πρέπει να πληρώνετραι ο λογαριασμός με πιστωτική;

 

Οχι δεν χρειάζεται πλέον η πιστωτική μόνο σε κάποιες περίεργες χώρες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,για να ταξιδέψει κάποιος στο εξωτερικό χωρίς πρόβλημα(πχ καταβολή εγγύησης κλπ),πρέπει να πληρώνετραι ο λογαριασμός με πιστωτική;

 

Οχι δεν χρειάζεται πλέον η πιστωτική μόνο σε κάποιες περίεργες χώρες

 

Πουθενά δεν χρειάζεται η πιστωτική. Απλώς καλείς στο 13830 και ζητάς ενεργοποίηση της περιαγωγής (αν δεν την έχεις ήδη).

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,τι είναι η εκτροπή?

 

Αν βάλεις για παράδειγμα εκτροπή του κινητού σου σε σταθερό τηλέφωνο,όποιος σε πάρει στο κινητό θα χτυπήσει το σταθερό :).Με λίγα λόγια προωθείται η κλήση στο σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,τι είναι η εκτροπή?

 

Η προωθηση κλισεων απο το δικο σου τηλεφωνο σταθερο ή κινητο σε καποιο αλλο.Φυσικα με χρεωση εκτος απο εκτροπη απο σταθερα σε σταθερα που αυτο που κανει την εκτροπη εχει δωρεαν (προπληρωμενες) αστικες και υπεραστικες κλισεις.

 

Αν βάλεις για παράδειγμα εκτροπή του κινητού σου σε σταθερό τηλέφωνο,όποιος σε πάρει στο κινητό θα χτυπήσει το σταθερό.:)

 

Ναι και θα χρεωθει το κινητο σου.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_on.gif

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...