Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα έτσι μου είπαν από το cc. Δε χρειάζεται να σε καλέσουν, έρχεται το μήνυμα και δουλεύει κανονικά.

 

σε καλουν για επιβεβαιωση στοιχειων. μηπως ειχατε παρει το 13830 για ενεργοποιηση και την κανατε εκει την εξακριβωση;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε e-mail από Πλαίσιο πως από αύριο,29-06 έως το ερχόμενο Σάββατο 4-7,όλες οι συσκευές έχουν έκπτωση 150 ευρώ σε σχέση με τη λιανική τους τιμή για σύνδεση σε προγράμματα από το Οικονομικό/Ευέλικτο 30 και πάνω.Περισσότερες λεπτομέρειες δε διευκρίνιζε,πέραν του ότι ισχύει για νέες συνδέσεις/φορητότητες και για μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο.

 

Επίσης,παλι με σύνδεση στο πρόγραμμα VMB 10 GB(24μηνη δέσμευση,39 ευρώ πάγιο)όλα τα λαπ-τοπ και net-books έκπτωση 300 ευρώ και δώρο το στικάκι της Onda.

 

 

Λέτε να γίνει και τίποτα αντίστοιχο/καλύτερο εν όψει των ημερών και για τα καταστήματα Vodafone? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο όντως ισχύει. Έχουν κατάλογο κιόλας.

To δεύτερο (vmb) ισχύει αρκετές μέρες.

Τρεχάτε!! :lol:

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,άλλαξα το πρόγραμμα μου,και έβαλα το iphone lite 100..στο my account όμως,εκεί που δείχνει το πρόγραμμα χρήσης,λέει "Vodafone 100 Μηνύματα 150"...

τι θέλει να πει ο ποιητής; Η εμπορική ονομασία του προγράμματος δεν είναι iphone lite 100?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Η εμπορική ναι. Η "συστημική" είναι vf 100 + 150 sms και add on υπηρεσία 150 mb.

Μην ανησυχείς. Είναι τα λεγόμενα bundle χρεώσεων που σου δίνουν ένα πακέτο υπηρεσιών σε καλύτερη τιμή.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

τα δεδομένα (250 ΜΒ ονομαστικά,και 1,5 GB λόγω της προσφοράς πρακτικά) όμως δε φαίνονται πουθενά

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

τα δεδομένα (250 ΜΒ ονομαστικά,και 1,5 GB λόγω της προσφοράς πρακτικά) όμως δε φαίνονται πουθενά

 

Μην ανησυχείς,τα έχεις τα 2.5 GB!

 

Τα surf and talk προγράμματα είναι ουσιαστικά τα αντίστοιχα "παλιά" προγράμματα με μηνύματα και ομιλία και απλά παίρνεις με 2.5 ευρώ επιπλέον τα 250 ΜΒ(1.5 GB στην προσφορά)και με 1.5 ευρώ έξτρα τα 500 ΜΒ(μέχρι 30-06 2.5 GB).

Link to comment
Share on other sites

τα δεδομένα (250 ΜΒ ονομαστικά,και 1,5 GB λόγω της προσφοράς πρακτικά) όμως δε φαίνονται πουθενά

 

Όπως λέει ο φίλος παραπάνω στο σύστημα της Vodafone δεν φαινεται ως πρόγραμμα το iPhone/Surf & Talk 100 lite αλλά εμφανίζονται ως βασικό πρόγραμμα τα λεπτά ομιλίας και τα μηνύματα και το internet μπαίνει ως επιπρόσθετη υπηρεσία (surf & e-mail). Kαι σε μένα στο my account έτσι βγαίνει. Για επιβεβαίωση μπορείς να καλέσεις στο 13830.

Link to comment
Share on other sites

αχα,κατάλαβα..απλά επειδή το σαββατοκύριακο του έδωσα και κατάλαβε με το mobile internet και λέω κάτσε να το επιβεβαιώσω :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

το έχω εδώ και περίπου 2 χρόνια.

καλό, αν όντως οι κύριοι αριθμοί που καλείς είναι vodafone, μιας και από τα 2500' τα 200' είναι για τους επιλεγμένους μη vodafone αριθμούς και τα υπόλοιπα 2300' για τους επιλεγμένους Vodafone.

απλώς, νομίζω πως δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο το πρόγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανονικά διαθέσιμο. Μία καλή αναλογία είναι 3 vodafone και 2 σε άλλο δίκτυο. Αν το αξιοποιείς, σε συμφέρει αρκετά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε e-mail από Πλαίσιο πως από αύριο,29-06 έως το ερχόμενο Σάββατο 4-7,όλες οι συσκευές έχουν έκπτωση 150 ευρώ σε σχέση με τη λιανική τους τιμή για σύνδεση σε προγράμματα από το Οικονομικό/Ευέλικτο 30 και πάνω.Περισσότερες λεπτομέρειες δε διευκρίνιζε,πέραν του ότι ισχύει για νέες συνδέσεις/φορητότητες και για μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο.

 

Επίσης,παλι με σύνδεση στο πρόγραμμα VMB 10 GB(24μηνη δέσμευση,39 ευρώ πάγιο)όλα τα λαπ-τοπ και net-books έκπτωση 300 ευρώ και δώρο το στικάκι της Onda.

 

 

Λέτε να γίνει και τίποτα αντίστοιχο/καλύτερο εν όψει των ημερών και για τα καταστήματα Vodafone? :rolleyes:

 

εμενα γιατι δεν μου ηρθε αυτο; μπορεις να μου το στειλεις στο e-mail που εχω στα προσωπικα στοιχεια. ευχαριστω!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωνει χρονο η κορη μου με iphone , vodafone κια λογαριασμους καπου στα 40-50 ευρω.Πηρε τηλ και ρωτησε για επιδοτηση και της ειπαν 100 ευρω. Πηρα εγω τηλ ειπα την δικη μου περιπτωση που μου μειωσαν στο μισο το παγιο και την επιδοτηση απο 98 ευρω την εκαναν 178 και οτι ειμαι ο πατερας της και οτι αν δεν αλλαξουν την επιδοτηση θα ψαξει-ω για φορητοτητα.Μου ειπαν οτι θα κανουν ...αιτημα για αυξηση επιδοτησης.Σημερα μια μερα μετα της εστειλαν sms και οτι η επιδοτηση εγινε 250 ευρω !!!!!!! Για ενα χρονο που εχει τον αριθμο καλα δεν ειναι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι. πολυ καλα μαλιστα για τα ποσα των λογαριασμων που εκανε. εμενα με περιπου 30-35 τον μηνα μου εδωσαν αν θυμαμαι καλα καπου στα 95€.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι. πολυ καλα μαλιστα για τα ποσα των λογαριασμων που εκανε. εμενα με περιπου 30-35 τον μηνα μου εδωσαν αν θυμαμαι καλα καπου στα 95€.

 

 

Κι εγω ιδια με σενα ημουν αλλα οταν εκανα αιτηση για φορητοτητα μου τα διορθωσαν μια χαρα.

 

Μισο παγιο για ιδιο χρονο ομιλιας και διπλασια επιδοτηση.Εχω βεβαια την συδεση σε αυτους 3-4 χρονια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στο θέμα των επιδοτήσεων, δεν έχει τόσο σημασία τι εξερχόμενες κάνεις, όσο τι εισερχόμενες δέχεσαι από άλλα δίκτυα. Εκεί είναι τα μαρούλια.
Link to comment
Share on other sites

Για την αγορα καινουριας συσκευης συμφερει πιο πολυ να κανω μετατροπη του καρτοκινητου σε συνδεση ή η δημιουργια νεας συνδση με καινουριο αριθμο?αν συμφερει το 1ο εχει διαφορα αν το καρτοκινητο ειναι cu η whats up?εννοω με το wu παιζει να εχω καλυτερη επιδοτηση?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απολύτως καμία διαφορά σε θέμα επιδότησης ούτε τρέχει αυτές τις μέρες τέτοια προσφορά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Και αν μετατρεψω το cu μου σε συνδεση ο χρονος ομιλιας (περιπου 20Ε)και κατι σμς που εχω τι θα γινουν?θα χαθουν??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Και αν μετατρεψω το cu μου σε συνδεση ο χρονος ομιλιας (περιπου 20Ε)και κατι σμς που εχω τι θα γινουν?θα χαθουν??

 

ναι γιατί σου δίνουν άλλη sim και όταν απενεργοποιηθεί η παλιά βάζεις την καινούργια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...