Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

29 minutes ago, prototypegr said:

Μπήκα τελικά στο τριπάκι και πήρα έξτρα κάρτα. Την έβαλα σε ένα 5G router που είχα και ξεκίνησα να κατεβάζω προκειμένου να δω τι θα γίνει. Καμιά αλλαγή τελικά μετά τα 300GB. Συνεχίζει στο μάξιμουμ της ταχύτητας που πιάνει. Μάλιστα, μου το είχε πει και η υπάλληλος του καταστήματος που πήρα την κάρτα ότι το πρόγραμμά μου δεν έχει πολιτική ορθής χρήσης.

 

Screenshot 2023-12-20 144657.png

Screenshot 2023-12-20 144706.png

Με unlimited συμβολαιο new ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 minutes ago, zerokill said:

Με unlimited συμβολαιο new ?

Όχι, GIGA BUSINESS UNLIMITED ULTRA. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, prototypegr said:

Μπήκα τελικά στο τριπάκι και πήρα έξτρα κάρτα. Την έβαλα σε ένα 5G router που είχα και ξεκίνησα να κατεβάζω προκειμένου να δω τι θα γίνει. Καμιά αλλαγή τελικά μετά τα 300GB. Συνεχίζει στο μάξιμουμ της ταχύτητας που πιάνει. Μάλιστα, μου το είχε πει και η υπάλληλος του καταστήματος που πήρα την κάρτα ότι το πρόγραμμά μου δεν έχει πολιτική ορθής χρήσης.

 

Screenshot 2023-12-20 144657.png

Screenshot 2023-12-20 144706.png

Ποτέ είχες κάνει τη σύνδεση; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dasnowy said:

Ποτέ είχες κάνει τη σύνδεση; 

14/12 και την i4s κάρτα την πήρα χθες. 

Link to comment
Share on other sites

Ισως αγορασω ενα 5G router. Η vf τι παρεχει για μια καρτα σιμ με δεδομενα; (Απεριοριστα).

Επισης, δινει εξτρα σιμ αν βρω καποιον που εχει συμβολαιο με απεριοριστα; Τι παγιο εχει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, doganos said:

Ισως αγορασω ενα 5G router. Η vf τι παρεχει για μια καρτα σιμ με δεδομενα; (Απεριοριστα).

Επισης, δινει εξτρα σιμ αν βρω καποιον που εχει συμβολαιο με απεριοριστα; Τι παγιο εχει;

Αν έχει σταθερό δωρεάν. Αν δεν έχει σταθερό νομίζω 3 ευρώ/κάρτα. Δεν είμαι σίγουρος. Για το δωρεάν όμως είμαι απόλυτα σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Εγω από το καλοκαίρι εχω 5g με ενα realme 9 5g (140 ευρω) , που το συνέδεσα με ενα rasbery και παρότι τοκινητό έχει θεματάκια (πχ usb που δεν φωρτίζει αν του βαλεις eternet otg - δίνει μέχρι 300 mbps απο usb η wifi ac) και ζεσταίνεται έυκολα το καλοκαίρι , ειναι τρομερά σταθερό και πετάει εφόσον έχεις καλο σημα.

Το έχω με cu και δεν έχω βρει πρόβλημα στα 300gb ακόμα ..  κοστος ελάχιστο, τώρα 1 μηνα είναι δωρεαν πχ, με την κάρτα του φορουμ και τα 10 ευρω δώρο οταν αγοράσω τον Ιανουαριο τα 11.5 ευρω η το καλοκαίρι επίσης τίποτα , υπάρχει παντα και το bb 200gb  το μηνα με 10 ευρω με roll over συν, 2.7 ευρω για 4 απεριοριστα σαβατοκύρια αν θες , αντε και κανα 2 ημερο με 1 ευρω αpo big bang ειναι υπεραρκετα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, doganos said:

Ισως αγορασω ενα 5G router. Η vf τι παρεχει για μια καρτα σιμ με δεδομενα; (Απεριοριστα).

Επισης, δινει εξτρα σιμ αν βρω καποιον που εχει συμβολαιο με απεριοριστα; Τι παγιο εχει;

Το Business Ultra που έχω κι εγώ, δεν έχει όριο ταχύτητας. Εγώ κατά μέσο όρο γύρω στα 500GB που κάνω χρήση δεν έχω δει περιορισμό στην ταχύτητα, ούτε μήνυμα μου έχει έρθει μέχρι στιγμής. Το πάγιο είναι 3€ τον μήνα, και απ' ότι μου είπαν δεν συνδέεται με σταθερό , όπως στους ιδιώτες για να βγαίνει δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

ποσες εξτρα σιμ μπορει να εχει μια συνδεση; μονο 1 ή μπορει 3-4;

31 minutes ago, blizard said:

Εγω από το καλοκαίρι εχω 5g με ενα realme 9 5g (140 ευρω) , που το συνέδεσα με ενα rasbery και παρότι τοκινητό έχει θεματάκια (πχ usb που δεν φωρτίζει αν του βαλεις eternet otg - δίνει μέχρι 300 mbps απο usb η wifi ac) και ζεσταίνεται έυκολα το καλοκαίρι , ειναι τρομερά σταθερό και πετάει εφόσον έχεις καλο σημα.

Το έχω με cu και δεν έχω βρει πρόβλημα στα 300gb ακόμα ..  κοστος ελάχιστο, τώρα 1 μηνα είναι δωρεαν πχ, με την κάρτα του φορουμ και τα 10 ευρω δώρο οταν αγοράσω τον Ιανουαριο τα 11.5 ευρω η το καλοκαίρι επίσης τίποτα , υπάρχει παντα και το bb 200gb  το μηνα με 10 ευρω με roll over συν, 2.7 ευρω για 4 απεριοριστα σαβατοκύρια αν θες , αντε και κανα 2 ημερο με 1 ευρω αpo big bang ειναι υπεραρκετα

το rasberry για το δουλεια το εχεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, doganos said:

ποσες εξτρα σιμ μπορει να εχει μια συνδεση; μονο 1 ή μπορει 3-4;

Αν θυμάμαι καλά μέχρι 5.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

ποσες εξτρα σιμ μπορει να εχει μια συνδεση; μονο 1 ή μπορει 3-4;

το rasberry για το δουλεια το εχεις;

Επειδή οταν βάλεις το ethernet πραγματάκι στην usb θύρα του realme ΔΕΝ φορτίζει η μπαταρία του (σε αντίθεση με το samsung s10 πχ και άλλα που μπορούν και να φορτίζουν και να δίνουν erhernet μέσο της usb-c otg συσκευής) , και δεν έχει ουτε ασυρματη φόρτιση ουτε ήθελα να το ανοίξω κλπ έπρεπε να δώσω ιντερνετ με καποιο τρόπο  ...  υπήρχε ενα παλιο pi με open wrt  για να το κάνω μεσο αυτου. (θα υπάρχουν καλύτερες λύσεις βέβαια)

Αν το συνδέσεις με usb καλώδιο σε usb με καποιο tablet πχ δουλέυει μια χαρά , πάνω απο 300 κατι mbps σε καινούργια  και με wifi ac (5gh) , με παλιά όπως μακ του 2011 πάει 200 mbps η usb , και σε windows 7 ακομα !! , αλλά το ήθελα για να το συνδέσω με το δίκτιάκι που έχουμε σατ 2 σπίτια και ηθελα ethernet.

To έβαλα και στην ταράτσα τελικά με πανελακι και powerbank (λιγο πιο καλό απο αυτο) , και δουλέυει μια χαρά (overkill αλλά το θελω και για το καλοκαιρι) . Στο rasbery δίνει κάπου 130mbsp το wifi ( παντα ac γιατί τα πιο παλιά standar ειναι χαλια στο realme δεν ξερω τι φταίει) . με usb φορτίζει και αν εξαιρέσεις το καλοκαίρι με τον ήλιο που θέλει να ειναι σε κάποιο δόμα έστω με προστασία δουλέυει μια χαρά ... vlc για να το βλέπω απο κάτω , ενα θεματάκι που δεν ξεκίναγε αυτόματα η σύνδεση usb μετά απο reboot αν ήθελες λύθηκε με εντολές adb  ... δεν εχω θέματα προς το παρόν και πραγματικά αξίζει το 5g για κατι τέτοιο αν βρεις καλό σήμα και λιγάκι πέσουν οι τιμες των μοντεμ για να μην κανουμε το ταρζαν.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, katsiletra said:

Το Business Ultra που έχω κι εγώ, δεν έχει όριο ταχύτητας. Εγώ κατά μέσο όρο γύρω στα 500GB που κάνω χρήση δεν έχω δει περιορισμό στην ταχύτητα, ούτε μήνυμα μου έχει έρθει μέχρι στιγμής. Το πάγιο είναι 3€ τον μήνα, και απ' ότι μου είπαν δεν συνδέεται με σταθερό , όπως στους ιδιώτες για να βγαίνει δωρεάν.

 

17 ώρες πριν, prototypegr said:

Όχι, GIGA BUSINESS UNLIMITED ULTRA. 

Καλημέρα, το GIGA BUSINESS UNLIMITED ULTRA πως σας το έδωσαν, το ζητήσατε ή σας το πρότειναν οι ίδιοι; 

Έχετε μήπως και την ιδιότητα του επαγγελματία;

Ρωτώ γιατί ενδιαφέρομαι να ζητήσω προσφορά και να έχω δωρεάν χωρίς περιορισμούς στην ταχύτητα σύνδεσης στα δεδομένα της EXTRA sim μετά τα 300 mbps.

Κι αν επιτρέπετε σε τι τιμή σας το άφησαν.

Ευχαριστώ.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimmis11 said:

 

Καλημέρα, το GIGA BUSINESS UNLIMITED ULTRA πως σας το έδωσαν, το ζητήσατε ή σας το πρότειναν οι ίδιοι; 

Έχετε μήπως και την ιδιότητα του επαγγελματία;

Ρωτώ γιατί ενδιαφέρομαι να ζητήσω προσφορά και να έχω δωρεάν χωρίς περιορισμούς στην ταχύτητα σύνδεσης στα δεδομένα της EXTRA sim μετά τα 300 mbps.

Κι αν επιτρέπετε σε τι τιμή σας το άφησαν.

Ευχαριστώ.

Καλημέρα. Από Biznest πήρα την προσφορά. Η τελική τιμή είναι στα 22,88€ + 3€ ή έξτρα sim.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τελικά στο τριπάκι και πήρα έξτρα κάρτα. Την έβαλα σε ένα 5G router που είχα και ξεκίνησα να κατεβάζω προκειμένου να δω τι θα γίνει. Καμιά αλλαγή τελικά μετά τα 300GB. Συνεχίζει στο μάξιμουμ της ταχύτητας που πιάνει. Μάλιστα, μου το είχε πει και η υπάλληλος του καταστήματος που πήρα την κάρτα ότι το πρόγραμμά μου δεν έχει πολιτική ορθής χρήσης.
 
1224014104_Screenshot2023-12-20144657.thumb.png.c3ef2ad2464d1de8dccee30f0713252d.png
1677585510_Screenshot2023-12-20144706.png.d9f324c5a24529e66c65db6d0a105b37.png
Τι έπαιξες εκεί ρε θηρίο;; Μου θύμισες τα νιάτα μου, κοντευα να το ξεχάσω το Game αυτό 🫡

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, jimmis11 said:

 

Καλημέρα, το GIGA BUSINESS UNLIMITED ULTRA πως σας το έδωσαν, το ζητήσατε ή σας το πρότειναν οι ίδιοι; 

Έχετε μήπως και την ιδιότητα του επαγγελματία;

Ρωτώ γιατί ενδιαφέρομαι να ζητήσω προσφορά και να έχω δωρεάν χωρίς περιορισμούς στην ταχύτητα σύνδεσης στα δεδομένα της EXTRA sim μετά τα 300 mbps.

Κι αν επιτρέπετε σε τι τιμή σας το άφησαν.

Ευχαριστώ.

Σε μένα με πρότεινε κάποιος, και με πήραν τηλ. για το συμβόλαιο. Δεν είμαι καν επαγγελματίας. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnny_htc said:

Τι έπαιξες εκεί ρε θηρίο;; Μου θύμισες τα νιάτα μου, κοντευα να το ξεχάσω το Game αυτό 🫡emoji14.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αχαχαχα. Που και που μπαίνω αν βρω χρόνο έτσι για χαβαλέ. Περισσότερο ο γιος πλέον ασχολείται. Απλώς ήθελα να βάλω μεγάλα παιχνίδια να πιάσω γρήγορα το όριο. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τριπακι να σπάσεις συμβόλαιο σταθερής αυτή την περίοδο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέχρι 1/2. Τώρα αν δεν κάνω λάθος σε πιάνουν οι αλλαγές σε χρεώσεις από διεθνείς κλήσεις και η αλλαγή χρέωσης του 13830

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, paanos said:

Ναι μέχρι 1/2. Τώρα αν δεν κάνω λάθος σε πιάνουν οι αλλαγές σε χρεώσεις από διεθνείς κλήσεις και η αλλαγή χρέωσης του 13830

Και ποιότητα υπηρεσίας/ κάλυψη δεν μπορεί να επικαλεστεί? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EllinikoNisi said:

Και ποιότητα υπηρεσίας/ κάλυψη δεν μπορεί να επικαλεστεί? 

Αφού τώρα έχουμε αυτά τα σίγουρα, είναι ευκαιρία. Γενικά ναι κόβουν εύκολα λόγω θέματος με σήμα στην κινητή. Στην σταθερή όχι τόσο 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από Biznest πήρα την προσφορά. Η τελική τιμή είναι στα 22,88€ + 3€ ή έξτρα sim.

Εγώ ανανέωσα με 17 ανά γραμμή.
Τελικά λόγω πολλαπλών συνδέσεων μου βγαίνουν 16,37 κάθε νούμερο unlimited Νομίζω καλύτερη προσφορά δεν θα έπαιρνα πουθενά
Καλές γιορτές σε όλους.14df51d0258be426731f8bba1190d543.jpg


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:


Εγώ ανανέωσα με 17 ανά γραμμή.
Τελικά λόγω πολλαπλών συνδέσεων μου βγαίνουν 16,37 κάθε νούμερο unlimited Νομίζω καλύτερη προσφορά δεν θα έπαιρνα πουθενά
Καλές γιορτές σε όλους.14df51d0258be426731f8bba1190d543.jpg


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Γνωρίζεις αν σε εξτρά σιμ, έχεις περιορισμό στα δεδομένα όσον αφορά την ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν σε εξτρά σιμ, έχεις περιορισμό στα δεδομένα όσον αφορά την ταχύτητα;

Μια κάρτα έχω εξτρα sim αλλά ποτέ δεν έχω ξεπεράσει τα 300gb οπότε ιδέα δεν έχω


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...