Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, rebelos2019 said:

εφοσον εισαι σε συμβολαιο πια, ξεχνας το cu καταρχας

Η εφαρμογη που χρειαζεσαι ειναι η my vodafone.

Θα κανεις εγγραφη με νεο username και νεο password και με αυτα τα credentials θα εισελθεις

Ok ευχαριστώ 

49 minutes ago, rebelos2019 said:

εφοσον εισαι σε συμβολαιο πια, ξεχνας το cu καταρχας

Η εφαρμογη που χρειαζεσαι ειναι η my vodafone.

Θα κανεις εγγραφη με νεο username και νεο password και με αυτα τα credentials θα εισελθεις

Έκανα εγγραφή αλλά δεν μου κάνει log in. Πρέπει να περάσει κάποιες μέρες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

47 minutes ago, kostas123464 said:

Ok ευχαριστώ 

Έκανα εγγραφή αλλά δεν μου κάνει log in. Πρέπει να περάσει κάποιες μέρες;

Θέλει κάποιες μέρες σωστά 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, rebelos2019 said:

Θέλει κάποιες μέρες σωστά 

Μίλησα στο τσατ μαζί τους. Όντως θέλει κάποιες μέρες. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kostas123464 said:

Μίλησα στο τσατ μαζί τους. Όντως θέλει κάποιες μέρες. Ευχαριστώ 

Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα, το έκανα πρόσφατα και εγώ για αυτό ήξερα να σου απαντήσω. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rebelos2019 said:

Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα, το έκανα πρόσφατα και εγώ για αυτό ήξερα να σου απαντήσω. 

Παρατήρησα από σήμερα που ξεκίνησε το συμβόλαιο στης 11/11 ξανά ανανεώνεται και μάλλον ξεκινάω ο μήνας κανονικά. Καλά τόσο γρήγορα; λεφτά θέλουνε.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kostas123464 said:

Παρατήρησα από σήμερα που ξεκίνησε το συμβόλαιο στης 11/11 ξανά ανανεώνεται και μάλλον ξεκινάω ο μήνας κανονικά. Καλά τόσο γρήγορα; λεφτά θέλουνε.

Θα σε χρεωσουν αναλογικα μεχρι τις 11/11, εφοσον ξεκινησε το προγραμμα σου και μπορεις να κανεις χρηση τους.

Οποτε, θα χρεωθεις το παγιο αναλογικα μεχρι τις 11/11, αλλα και οι παροχες σου μεχρι και αυτη την ημερομηνια που θα ανανεωθουν τα πακετα σου, θα ειναι αναλογικα, δηλαδη αν εχεις 6000 sms μηνιαως, τωρα θα εχεις ξερω εγω 1000, αν ειχες 20γβ, θα εχεις 4 κοκ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, rebelos2019 said:

Θα σε χρεωσουν αναλογικα μεχρι τις 11/11, εφοσον ξεκινησε το προγραμμα σου και μπορεις να κανεις χρηση τους.

Οποτε, θα χρεωθεις το παγιο αναλογικα μεχρι τις 11/11, αλλα και οι παροχες σου μεχρι και αυτη την ημερομηνια που θα ανανεωθουν τα πακετα σου, θα ειναι αναλογικα, δηλαδη αν εχεις 6000 sms μηνιαως, τωρα θα εχεις ξερω εγω 1000, αν ειχες 20γβ, θα εχεις 4 κοκ

Έχω όλα απεριόριστα. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την βοήθεια τους και το myphone που με βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kostas123464 said:

Έχω όλα απεριόριστα. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την βοήθεια τους και το myphone που με βοήθησαν.

Τελος παντων καταλαβες τι εννοω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rebelos2019 said:

Τελος παντων καταλαβες τι εννοω

Κατάλαβα φίλε και σε ευχαριστώ για ολα

Link to comment
Share on other sites

 

On 6/11/2023 at 12:08 ΜΜ, kostas123464 said:

Καλά εγώ δεν σκάω και πολύ να μου το στείλουμε γτ έχω την προσφορά του cu με τους 9 μήνες απεριόριστα data και ομιλια

Κι εγώ έχω την προσφορά με τα 13€ για 9 μήνες unlimited data και ομιλία. Μέχρι μάρτιο. Πήρα και μου είπαν ότι ισχύει μάλιστα αν υπάρχει και σταθερό δικαιούμαστε και κάρτα για data unlimited. Και μια μικρή έκπτωση. 
κι εγώ θέλω αλλά έχω μια εβδομάδα που έκανα την ανανέωση για τον μήνα. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

@cmvr Είναι σίγουρο πως τα εταιρικά συμβόλαια δεν έχουν τον κόφτη στις extra sim; Θέλω να μεταφέρω ένα καρτοκινητό cosmote σε απεριόριστο vodafone και να πάρω την extra sim για mifi.

Ξέρει κανείς αν δίνουν ακόμα το δωρεάν mifi αν έχεις και σταθερή; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

   Σε λίγες μέρες λήγει διετές συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας και με έχουν τρελλάνει στα τηλέφωνα για ανανέωση...

   Αν δεν ανανεώσω υπογράφοντας νέο συμβόλαιο γνωρίζετε αν συνεχίζει να τρέχει το ήδη υπάρχον πρόγραμμα  με την δυνατότητα βεβαίως να κάνω αίτηση φορητότητας όποτε θέλω ;;

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, geokor11 said:

Καλησπέρα ,

   Σε λίγες μέρες λήγει διετές συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας και με έχουν τρελλάνει στα τηλέφωνα για ανανέωση...

   Αν δεν ανανεώσω υπογράφοντας νέο συμβόλαιο γνωρίζετε αν συνεχίζει να τρέχει το ήδη υπάρχον πρόγραμμα  με την δυνατότητα βεβαίως να κάνω αίτηση φορητότητας όποτε θέλω ;;

 

Δες στον λογαριασμό σου τι εκπτώσεις έχεις. Συνήθως μετά το 3μηνο της λήξης του συμβολαίου τις χάνεις. Υπάρχουν περιπτώσεις που το σύστημα τις βγάζει αμεσως μετα τη λήξη. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geokor11 said:

Καλησπέρα ,

   Σε λίγες μέρες λήγει διετές συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας και με έχουν τρελλάνει στα τηλέφωνα για ανανέωση...

   Αν δεν ανανεώσω υπογράφοντας νέο συμβόλαιο γνωρίζετε αν συνεχίζει να τρέχει το ήδη υπάρχον πρόγραμμα  με την δυνατότητα βεβαίως να κάνω αίτηση φορητότητας όποτε θέλω ;;

Συνήθως μετατρέπεται σε αορίστου και κρατάς κάποια έκπτωση. Την τελευταία φορά που το έκανα, ήταν της τάξης του 30% επί της ονομαστικής τιμής, δηλαδή λίγο πιο ακριβό απ' ότι πλήρωνα με δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, minast said:

Συνήθως μετατρέπεται σε αορίστου και κρατάς κάποια έκπτωση. Την τελευταία φορά που το έκανα, ήταν της τάξης του 30% επί της ονομαστικής τιμής, δηλαδή λίγο πιο ακριβό απ' ότι πλήρωνα με δέσμευση.

Αν έχεις όμως μεγάλη έκπτωση άνω του 70% έχει μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή τιμή έχει πάρει κανείς από μας που δέχεται τηλεφωνήματα και ληγει και το συμβολαιο (φανταζομαι το ειχαμε παρει ολοι πριν 2 χρόνια στο bf) ??? Εμένα με παίρνουν ακατάλληλες ώρες (εργασια) , τους λέω πάρτε το απόγευμα και αυτοί το χαβά τους. 

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, geokor11 said:

Καλησπέρα ,

   Σε λίγες μέρες λήγει διετές συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας και με έχουν τρελλάνει στα τηλέφωνα για ανανέωση...

   Αν δεν ανανεώσω υπογράφοντας νέο συμβόλαιο γνωρίζετε αν συνεχίζει να τρέχει το ήδη υπάρχον πρόγραμμα  με την δυνατότητα βεβαίως να κάνω αίτηση φορητότητας όποτε θέλω ;;

 

Καλησπέρα σας. 

Τι τιμή το έχετε τώρα και σε τι τιμή σας το δίνουν για ανανέωση; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 Eχω το Vodafone Red Unlimited στην τιμή των 26,44 + ΦΠΑ + Φορου Τηλεφωνίας..

 Το θέμα μου είναι ότι θέλω να πάω σε ένα πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο ( παροχές ) και η Vodafone δεν δέχεται "υποβάθμιση" προγράμματος οπότε δεν μένει άλλος δρόμος παρά αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geokor11 said:

Καλημέρα ,

 Eχω το Vodafone Red Unlimited στην τιμή των 26,44 + ΦΠΑ + Φορου Τηλεφωνίας..

 Το θέμα μου είναι ότι θέλω να πάω σε ένα πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο ( παροχές ) και η Vodafone δεν δέχεται "υποβάθμιση" προγράμματος οπότε δεν μένει άλλος δρόμος παρά αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο....

Αίτηση σε καρτοκινητο άλλου παρόχου και θα σε πάρουν για προσφορά. Παρόλα αυτά πάλεψε λίγες ημέρες ακόμα και πες ότι θα πάω σε άλλον πάροχο. Πιστεύω θα το δεχτούν

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, geokor11 said:

Καλημέρα ,

 Eχω το Vodafone Red Unlimited στην τιμή των 26,44 + ΦΠΑ + Φορου Τηλεφωνίας..

 Το θέμα μου είναι ότι θέλω να πάω σε ένα πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο ( παροχές ) και η Vodafone δεν δέχεται "υποβάθμιση" προγράμματος οπότε δεν μένει άλλος δρόμος παρά αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο....

Εάν υποθέσουμε ότι η προσφορά που τρέχει τώρα με 17€ red unlimited, θα διαρκέσει τουλάχιστον μέχρι την Black Friday, τότε ίσως συμφέρει να πας σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας και στο καπάκι φορητότητα σε cu και αίτηση για red unlimited. Απλά μια σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, EllinikoNisi said:

Εάν υποθέσουμε ότι η προσφορά που τρέχει τώρα με 17€ red unlimited, θα διαρκέσει τουλάχιστον μέχρι την Black Friday, τότε ίσως συμφέρει να πας σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας και στο καπάκι φορητότητα σε cu και αίτηση για red unlimited. Απλά μια σκέψη.

Πρέπει 3 μήνες να κάτσεις ως καρτοκινητή πριν κανεις μετατροπη στην ίδια εταιρία. Πλέον το εφαρμόζουν και οι 3 πάροχοι 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει 3 μήνες να κάτσεις ως καρτοκινητή πριν κανεις μετατροπη στην ίδια εταιρία. Πλέον το εφαρμόζουν και οι 3 πάροχοι 
Σε μένα πάντως ούτε μήνας δεν πέρασε που ήμουν στο cu, και μετά έκανα το unlimited Business.
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα συμβόλαιο που τον Αύγουστο το γύρισα σε καρτοκινητό. Για αυτή την προσφορά τώρα με τα 17 € δεν το κατάφερα γιατί ακόμα δεν πέρασαν οι μήνες όπως μου είπαν. Το ίδιο έχω ακούσει και από τις άλλες δύο εταιρείες όταν έκανα την αίτηση για διακοπή

Link to comment
Share on other sites

Για να μη δέχονται υποβάθμιση συμβολαίου, σημαίνει οτι εχει ακομη πολλούς μηνες μέχρι τη λήξη συμβολαίου. Εαν κάνει φορητότητα θα πρέπει να πληρωσει πέναλτι. Και μετά για να επιστρέψει στην βονταφον θα πρέπει να μην έχει χρωστούμενα με την εταιρία από το παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ερωτήσεις,το αίτημα αντίστροφης φορητοτητας πόσο καιρό κάνει να διεκπεραιωθει?

Η ΕΒΔΑΦ εξετάζει τα αιτήματα φορητοτητας όντως η απλά περνάει τη γραμμή στον άλλο παροχο ξανά?(οι βλακες της vodafone έκαναν αίτηση με την παλιά μου ταυτότητα ενώ τους είχα στείλει τη νέα στην προσθήκη και άλλης γραμμής)

Τέλος η nova τράβηξε τις γραμμες μου παρότι έκανα εγκαιρο αίτημα ακύρωσης φορητοτητας,κάτι που παραδέχτηκαν και γραπτώς και θα γυρίσουν ατελώς οι συνδέσεις μου.Εχει νοημα να τους κάνω καταγγελία σε ΕΕΤΤ και συνήγορο Καταναλωτή μπας και βάλουν μυαλό?

 

Update:υλοποιήθηκε η αντίστροφη φορητοτητα σε μιάμιση μέρα.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...