Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 6/9/2023 at 10:48 ΠΜ, jimlost said:

Μόλις μίλησα με Vodafone,τους εξήγησα ακριβώς τους λόγους που θέλω να φύγω,και η απάντηση ήταν ότι επειδή στο νησί που μένω,το τεχνικό τμήμα έχει καταγράψει προβλήματα στην κάλυψη σήματος,μου απάντησε ότι μπορώ να φύγω χωρίς καμία ποινή,για τον παραπάνω λόγο...Μάλιστα κάλεσα και δύο φορές,για να έχω δύο διαφορετικούς εκπροσώπους,και η απάντηση και από τους δύο ήταν η ίδια ..

Μετά από 26 χρόνια φεύγω από την Vodafone...Αν δεν υπήρχε θέμα,δεν θα έφευγα...

Καλημέρα και πάλι κ;ι ευχαριστώ για την απάντηση 

Μόλις είδα 3 σελίδες πιο πίσω ότι στην Ανδρο το σήμα της Vodafone είναι χάλι μαύρο οπότε καλή η τιμή αλλά μάλλον πρέπει να το ξεχάσω... 

Μένω στη χώρα της Ανδρου 

Επίσης δεν ρώτησα έτσι από απορία αν μετά τους 12 μήνες θα πάρει αύξηση το συμβόλαιο 1.5 ευρώ. 

Αλλά τι  να το κάνω  να έχω απεριόριστα και δυστυχώς να μην λειτουργούν; 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

11 minutes ago, patrik said:

Μόλις είδα 3 σελίδες πιο πίσω ότι στην Ανδρο το σήμα της Vodafone είναι χάλι μαύρο οπότε καλή η τιμή αλλά μάλλον πρέπει να το ξεχάσω... 

Μένω στη χώρα της Ανδρου 

Επίσης δεν ρώτησα έτσι από απορία αν μετά τους 12 μήνες θα πάρει αύξηση το συμβόλαιο 1.5 ευρώ. 

Αλλά τι  να το κάνω  να έχω απεριόριστα και δυστυχώς να μην λειτουργούν; 

Κοίτα και εγώ από την μεριά της χώρας μένω,εγώ το πρόβλημα το έχω όταν μετακινουμε στην ευρύτερη περιοχή του νησιού ..

Στην χώρα οπότε είμαι έχω κανονικά 4G...,Απλά τώρα τελευταία,ιδίως από τον Γενάρη και μετά υπάρχει γενικό πρόβλημα...Και επειδή είχα ταυτόχρονα Vodafone κ;ι Nova η δεύτερη είχε καλύτερη κάλυψη στο νησί...

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη όχι ότι  το χρειάζομαι αλλά 5G στη χώρα με τη Vodafone δεν έπιανες; 

Εγώ τώρα δουλεύω 2 sim ένα wats up της cosmote και μια της Q

Εντάξει η κόσμοτε κεντάει σχεδόν σε όλο το νησί η Q τώρα τον Αύγουστο το απεριόριστο ίντερνετ που είχε σερνότανε 

Ο λόγος που σκέφτομαι να αλλαξω από καρτοκινητο σε συμβόλαιο Vodafone είναι για να έχω πιο πολλα GB αλλά άμα δεν έχει καλό σήμα αλλάζει το πράμα 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, patrik said:

Δημήτρη όχι ότι  το χρειάζομαι αλλά 5G στη χώρα με τη Vodafone δεν έπιανες; 

Εγώ τώρα δουλεύω 2 sim ένα wats up της cosmote και μια της Q

Εντάξει η κόσμοτε κεντάει σχεδόν σε όλο το νησί η Q τώρα τον Αύγουστο το απεριόριστο ίντερνετ που είχε σερνότανε 

Ο λόγος που σκέφτομαι να αλλαξω από καρτοκινητο σε συμβόλαιο Vodafone είναι για να έχω πιο πολλα GB αλλά άμα δεν έχει καλό σήμα αλλάζει το πράμα 

Για 5G δεν ξέρω γιατί έχω Pixel.

5G μόνο με ρουτ.

Τώρα θα πάω στην Cosmote,ακόμα είμαι με την Vodafone,αλλά πραγματικά δεν ξέρω...Ακούω και προβλήματα της Cosmote στην χώρα,και μου έχουν μπει ψύλλοι Στ' αυτιά που λέει ο λόγος...

Βασικά αύριο περιμένω και ένα iPhone 13,και βλέπουμε...

Στο Pixel 4G και για να έχω VOLTE κ;ι WiFi calling πρέπει να βάλω δύο εφαρμογές το Shizuku κ;ι το Pixel IMS... Τουλάχιστον στο 13 θα δουλεύουν όλα out of the box...

Εγώ εκεί που έχω καταλήξει είναι ότι και οι τρεις εταιρείες μας δουλεύουν ψιλό γαζί..

 

Το καλό είναι ότι στην Cosmote το VOLTE δουλεύει χωρίς τις.παραπανω εφαρμογές,αλλά για WiFi calling πρέπει να τις βάλω...Ενεργοποίηση μέσω του iPhone...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, jimlost said:

Για 5G δεν ξέρω γιατί έχω Pixel.

5G μόνο με ρουτ.

Τώρα θα πάω στην Cosmote,ακόμα είμαι με την Vodafone,αλλά πραγματικά δεν ξέρω...Ακούω και προβλήματα της Cosmote στην χώρα,και μου έχουν μπει ψύλλοι Στ' αυτιά που λέει ο λόγος...

Βασικά αύριο περιμένω και ένα iPhone 13,και βλέπουμε...

Στο Pixel 4G και για να έχω VOLTE κ;ι WiFi calling πρέπει να βάλω δύο εφαρμογές το Shizuku κ;ι το Pixel IMS... Τουλάχιστον στο 13 θα δουλεύουν όλα out of the box...

Εγώ εκεί που έχω καταλήξει είναι ότι και οι τρεις εταιρείες μας δουλεύουν ψιλό γαζί..

 

Το καλό είναι ότι στην Cosmote το VOLTE δουλεύει χωρίς τις.παραπανω εφαρμογές,αλλά για WiFi calling πρέπει να τις βάλω...Ενεργοποίηση μέσω του iPhone...

Από την επίσκεψη συγγενικού μου προσώπου στο νησί το 2021 η COSMOTE δεν είχε κανένα πρόβλημα

Ενημέρωση:Αγγλία έχει μπει κόφτης στο καρτοκινητό με 20 Mbps,ενώ στο συμβόλαιο της συντρόφου μου στα 10 Mbps. Στο live chat το έδωσα αμέσως για έλεγχο και περιμένω τηλεφώνημα μέσα στο επόμενο δίωρο. Η πράσινη μου δίνει την πλήρη ταχύτητα γύρω στα 60 Mbps. Γενικά και η παρέα που έχει πράσινη δεν έχει κάποιον περιορισμό. Με συνέδεσε Vodafone UK και μια φορά με πέταξε σε Three UK(στιγμιαία).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Από την επίσκεψη συγγενικού μου προσώπου στο νησί το 2021 η COSMOTE δεν είχε κανένα πρόβλημα

Ενημέρωση:Αγγλία έχει μπει κόφτης στο καρτοκινητό με 20 Mbps,ενώ στο συμβόλαιο της συντρόφου μου στα 10 Mbps. Στο live chat το έδωσα αμέσως για έλεγχο και περιμένω τηλεφώνημα μέσα στο επόμενο δίωρο. Η πράσινη μου δίνει την πλήρη ταχύτητα γύρω στα 60 Mbps. Γενικά και η παρέα που έχει πράσινη δεν έχει κάποιον περιορισμό. Με συνέδεσε Vodafone UK και μια φορά με πέταξε σε Three UK(στιγμιαία).

Το 2021 η πράσινη είχε ακόμα το 3 G,από την στιγμή που το κατήργησε,και ήταν η πρώτη στην Ελλάδα,είχε μερικά θεματακια που κράτησαν σχεδόν ένα χρόνο...Το 2022 είχε προβλήματα που είχαν να κάνουν για αυτόν τον λόγο ..Οπότε δεν είχε σήμα η κλήση έπεφτε κατευθείαν σε 2 G...κάνοντας αδύνατη την πλοήγηση...Τώρα αυτό έχει φτιάξει...

Τον Γενάρη του 2023 η Vodafone και η Nova καταργήσαν και αυτές με την σειρά τους το 3G με αποτέλεσμα να γίνει ένας χαμός...Αλλά οι δύο τελευταίες είχαν και πρόβλημα γενικά με το σήμα τους...Εγώ πήγα μετά από 23+ χρόνια στην πράσινη από Vodafone γιατί απλά δεν αντέχω άλλο....Και επειδή έχω από το 2017 μόνο Pixel συσκευές,με τους περιορισμούς που έχουν λόγο Google/παρόχους απλά έφτασα στα όρια μου...Τώρα με Cosmote,απλά περιμένω να γίνει η φορητότητα,με Pixel και iPhone θα φανούν όλα τα θετικά και αρνητικά σε σχέση σήματος και παρόχου...

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη εχω cosmote unlimited στα 37 + 3 εξτρα καρτα data. Πραγματικα αντε να χρησιμοποιω γυρω στα 200 λεπτα το μηνα + γυρω στα 20 gb στο κινητό μου και στο εξοχικο ιούλιο και αυγουστο απο την data sim γυρω στα 100 gb τους υπόλοιπους μηνες στο εξοχικο ειναι γυρω στα 20gb το μηνα. Απο το εταιρικό μου vodafone έχω 25gb/μηνα τα οποία μεχρι στγμής δεν τα χρησιμοποιω καθολου Το συμβολαιο μου ληγει τον 3/24 αρα θα εχω ρητρα γυρω στα 34ευρω μετα τις 20/11 και 43 ευρω πριν τις 20/11. Μου έκαναν πρόταση απο hrs 1000' +1000μυνηματα+43gb για 12 μηνες συμβολαιο στα 15,25 ευρώ. Τους ειπα να με ξαναπαρουν τον νοεμβριο γιατί εχω το σταθερο στη nova (πληρωνω 26/μηνα κ100αρα με πολλα προβληματα και γυρω στα 72mbps) που ληγει αρχες νοεμβριου , μηπως κανω τιποτα συνδυαστικό αλλού. Από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως απο νοεμβριο παω σε αλλο σπιτι (η σταθερη παραμενει στο προηγουμενο σπιτι δεν καταργειται τιποτα) που δεν θα εχω σταθερό και εκει θα χρειαστώ δεδομένα για τον υπολογιστή και ειμαι λιγο διστακτικος στην κινηση να παω hrs και σκεφτομαι οταν γινουν οι προσφορές της vodafone να μεταφερω το σταθερο στη vodafone να κανω κινητο + 2 data sim(μια για το εξοχικο και 1 για το σπιτι που θα μενω) με τις υπαρχουσες προσφορες της vodafone για 50αρα και giga unlimited θα ειμαι για την κινητη στα 30,62 με τις 2 εξτρα sim και γυρω στα 2,5ευρω πιο φθηνα στη σταθερη πιστευω θα ειμαι οκ απο το να μπλεξω μετα παιχνιδια τυπου cu bing bang για να παιρνω 200gb το μηνα για να εχω στο σπιτι.Δικτυο και cosmote και vodafone ειμαι μια χαρα σε 5g 200αρια-400αρια.Αν δεν χρειαζομουν την 2η εξτρα sim για data στο σπιτι θα την εκοβα την cosmote τον νοεμβριο μπορει και νωριτερα και θα το γυριζα σε καρτα.Σας ζαλισα!!Πως το βλεπετε;

Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spyrosfra said:

Αυτη τη στιγμη εχω cosmote unlimited στα 37 + 3 εξτρα καρτα data. Πραγματικα αντε να χρησιμοποιω γυρω στα 200 λεπτα το μηνα + γυρω στα 20 gb στο κινητό μου και στο εξοχικο ιούλιο και αυγουστο απο την data sim γυρω στα 100 gb τους υπόλοιπους μηνες στο εξοχικο ειναι γυρω στα 20gb το μηνα. Απο το εταιρικό μου vodafone έχω 25gb/μηνα τα οποία μεχρι στγμής δεν τα χρησιμοποιω καθολου Το συμβολαιο μου ληγει τον 3/24 αρα θα εχω ρητρα γυρω στα 34ευρω μετα τις 20/11 και 43 ευρω πριν τις 20/11. Μου έκαναν πρόταση απο hrs 1000' +1000μυνηματα+43gb για 12 μηνες συμβολαιο στα 15,25 ευρώ. Τους ειπα να με ξαναπαρουν τον νοεμβριο γιατί εχω το σταθερο στη nova (πληρωνω 26/μηνα κ100αρα με πολλα προβληματα και γυρω στα 72mbps) που ληγει αρχες νοεμβριου , μηπως κανω τιποτα συνδυαστικό αλλού. Από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως απο νοεμβριο παω σε αλλο σπιτι (η σταθερη παραμενει στο προηγουμενο σπιτι δεν καταργειται τιποτα) που δεν θα εχω σταθερό και εκει θα χρειαστώ δεδομένα για τον υπολογιστή και ειμαι λιγο διστακτικος στην κινηση να παω hrs και σκεφτομαι οταν γινουν οι προσφορές της vodafone να μεταφερω το σταθερο στη vodafone να κανω κινητο + 2 data sim(μια για το εξοχικο και 1 για το σπιτι που θα μενω) με τις υπαρχουσες προσφορες της vodafone για 50αρα και giga unlimited θα ειμαι για την κινητη στα 30,62 με τις 2 εξτρα sim και γυρω στα 2,5ευρω πιο φθηνα στη σταθερη πιστευω θα ειμαι οκ απο το να μπλεξω μετα παιχνιδια τυπου cu bing bang για να παιρνω 200gb το μηνα για να εχω στο σπιτι.Δικτυο και cosmote και vodafone ειμαι μια χαρα σε 5g 200αρια-400αρια.Αν δεν χρειαζομουν την 2η εξτρα sim για data στο σπιτι θα την εκοβα την cosmote τον νοεμβριο μπορει και νωριτερα και θα το γυριζα σε καρτα.Σας ζαλισα!!Πως το βλεπετε;

Συμφωνώ εφόσον υπάρχει κάλυψη 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από Vodafone CU φοιτητικό το γύρισα σε συμβόλαιο. Με ανανέωση 12€ μπορούσα να έχω απεριόριστα λεπτά προς όλους, 100 μηνύματα και 1,5GB με 9€ και με την ανανέωση 12€ έπαιρνα 2,5 GB δωρεάν ή 5,5 GB με χρέωση 2€ +600ΜΒ από το CU Xclusive. Άρα σύνολο 4,6 GB χωρίς χρέωση ή 7,6 GB με χρέωση 2€ από το υπόλοιπο της κάρτας. Με τις αλλαγές που προωθούν είναι τελείως ασύμφορο. Προσεχώς οι φοιτητές θα παίρνουν 1 GB λιγότερο σε μηνιαία βάση κι εμένα τον τελευταίο καιρό που αυξήθηκε (και λόγω σχολής) η ανάγκη μου σε data, έψαχνα κάτι παραπάνω. 

Τον πρώτο μήνα είπα να χρεωθώ τα 2€ για να έχω 7,6 GB αλλά με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών της vodafone και μου προτείνανε 3 προγράμματα vodafone RED με απεριόριστη ομιλία και 6000 μηνύματα και:

1) Vodafone RED 3GB με κόστος 9,78€ (8,89€ χωρίς τέλη κινητής)
2) Vodafone RED 5GB με κόστος 10,98€ (9,98€ χωρίς τέλη κινητής)
3) Vodafone RED 10GB με κόστος 13,5€ (12,27€ χωρίς τέλη κινητής)

Με περιαγωγή στην ΕΕ και την υπηρεσία Vodafone GB Control ενεργοποιημένη για να μην ξεφύγω από τις παροχές του προγράμματος. Επίσης, όπως και στο καρτοκινητό, μπορούν να ενεργοποιηθούν πακέτα, τα οποία χρεώνονται στον επόμενο λογαριασμό. Επίσης, κάθε 15 ημέρες έχω και το bonus μου από το shake it.

Εγώ επέλεξα το τρίτο πρόγραμμα με 12,27€ για 2 χρόνια και δεν το μετάνιωσα μέχρι στιγμής. Μπορώ να πω ότι είδα και βελτίωση στο σήμα. Με το CU δεν έπιανα 4G/4G+ μέσα στο αστικό πχ, μετά την μετατροπή σε συμβόλαιο το 4G/4G+ δεν φεύγει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ngialamm said:

Μπορώ να πω ότι είδα και βελτίωση στο σήμα. Με το CU δεν έπιανα 4G/4G+ μέσα στο αστικό πχ, μετά την μετατροπή σε συμβόλαιο το 4G/4G+ δεν φεύγει.

Δηλαδή στο αστικό τι έπιανε όσο δεν ήταν συμβόλαιο; και για ποια περιοχή μιλάμε;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Δηλαδή στο αστικό τι έπιανε όσο δεν ήταν συμβόλαιο; και για ποια περιοχή μιλάμε;

ΕDGE. μιλάμε για υπεραστικά ΚΤΕΛ και αστικά σε Καβάλα, Ξάνθη.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ngialamm said:

ΕDGE. μιλάμε για υπεραστικά ΚΤΕΛ και αστικά σε Καβάλα, Ξάνθη.

Ακούγεται λιγάκι παράξενο το να μην έχεις 4g μέσα στην Ξάνθη επειδή μπήκες στο αστικό.. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ακούγεται λιγάκι παράξενο το να μην έχεις 4g μέσα στην Ξάνθη επειδή μπήκες στο αστικό.. 

Συμβαίνει λόγω χαμηλής ισχύος του σήματος. Δεν είναι τόσο ισχυρό ώστε να διαπεράσει το διπλό τζάμι του λεωφορείου. Και στο συμβόλαιο δίνουν ισχυρότερο σήμα. Δηλαδή κάνει πολύ λιγότερες εναλλαγές σε Ε (έως και καθόλου) κι αυτό το παρατηρώ όπου κινούμαι. Πάνω από την Καβάλα επίσης είχα πρόβλημα με τις εναλλαγές και τώρα ξαφνικά δεν υπάρχει (μιλάμε για 15 μέρες διαφορά)

Edited by Ngialamm
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει λόγω χαμηλής ισχύος του σήματος. Δεν είναι τόσο ισχυρό ώστε να διαπεράσει το διπλό τζάμι του λεωφορείου. Και στο συμβόλαιο δίνουν ισχυρότερο σήμα. Δηλαδή κάνει πολύ λιγότερες εναλλαγές σε Ε (έως και καθόλου) κι αυτό το παρατηρώ όπου κινούμαι. Πάνω από την Καβάλα επίσης είχα πρόβλημα με τις εναλλαγές και τώρα ξαφνικά δεν υπάρχει (μιλάμε για 15 μέρες διαφορά)
Δεν ισχύει ότι στο συμβόλαιο δίνουν ισχυρότερο σήμα. Το σήμα έχει την ίδια ένταση είτε είναι καρτοκινητο είτε συμβόλαιο. Ίσως υπήρχε κάποιο θέμα στο δίκτυο και διορθώθηκε όπως αναφέρθηκε από συμφορουμιτη

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η μέρα που θα πήγαινα πράσινη με φορητότητα...

Το πρωί με παίρνει μια κυρία από Vodafone,της εξήγησα τους λόγους που φεύγω,και μου έκανε αντιπροσφορα τα δύο νούμερα σε ένα μητρώω,με το πρώτο απεριόριστα όλα,δεδομένα,κλήσεις μηνύματα και το δεύτερο 15Gb δεδομένα απεριόριστη ομιλία,και 6000 μηνύματα στα 26€ τελική τιμή...

Έκανα ακύρωση φορητότητας και τι μεσημέρι είχε ολοκληρωθεί η διαδικασία και έμεινα στην κόκκινη...

Ταυτόχρονα έκανε αίτηση στο κατάστημα που έχουμε εδώ της Vodafone,να μου δώσουν δύο καινούργιες κάρτες Sim ,και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, haki said:

Πίσω στην Vodafone, συνειδητά, με ένα Red Unlimited Ultra, με απεριόριστα τα πάντα, ακόμη και κλήσεις προς κινητά και σταθερά ΕΕ, με...17 ευρώ/μήνα χωρίς καμία άλλη σύνδεση στον όνομα μου! Μια χαρά μπορώ να ζήσω με χαμηλότερες ταχύτητες και λιγότερη κάλυψη 5G όταν είναι τόσο φτηνά. Ααα...και η εξυπηρέτηση πελατών και η πρόσβαση και αναμονή για αυτήν είναι σε ασύγκριτα υψηλότερα επίπεδα από τους πράσινους. Ουδεμία σχέση!

Συμφωνώ απόλυτα για την εξυπηρέτηση πελατών..

Η τιμή που πήρες ειναι εξαιρετική , με τέτοια προσφορά μπορεις να κάνεις παραχωρήσεις σε ταχύτητες ή και κάλυψη... 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πήρε νέα σύνδεση red unlimited και extrasim ας μας πει αν μπήκε το όριο των 300gb στην extrasim. Για τις παλιές συνδέσεις δεν έχω ακούσει να μπήκε ακόμα κάτι τέτοιο η αν το έβαλαν για μπαμπούλα απλά στους όρους του ανοιχτού δικτύου.

Απλά όσο "κακό" και αν είναι το δίκτυο ξέρω ανθρώπους που στέλνουν πάνω από 3000 sms τον μήνα για την δουλειά τους που το έχει η βονταφον απεριόριστα ακόμα θεωρητικά και ακόμα με cap στη Ευρώπη αν είναι αλήθεια ότι μπήκε σε κάποιες χώρες ανάμεσα σε 10 με 20mbps παραμένει δυνατό χαρτί για τον frequent traveler ώστε να είναι stress free.  Και μη ακούσω ότι αυτές οι ταχύτητες είναι μη λειτουργικές για τα πάντα γιατί θα σκίσω τα ιμάτια μου στο Σύνταγμα 😂

56 minutes ago, haki said:

Πίσω στην Vodafone, συνειδητά, με ένα Red Unlimited Ultra, με απεριόριστα τα πάντα, ακόμη και κλήσεις προς κινητά και σταθερά ΕΕ, με...17 ευρώ/μήνα χωρίς καμία άλλη σύνδεση στον όνομα μου! Μια χαρά μπορώ να ζήσω με χαμηλότερες ταχύτητες και λιγότερη κάλυψη 5G όταν είναι τόσο φτηνά. Ααα...και η εξυπηρέτηση πελατών και η πρόσβαση και αναμονή για αυτήν είναι σε ασύγκριτα υψηλότερα επίπεδα από τους πράσινους. Ουδεμία σχέση!

Είσαι σε κόστος καρτοκινητου με στην τιμή αυτή και κάνεις την δουλειά σου σε κάποια σημεία στην επαρχία που υστερούν οι άλλες αλλά τα έχουν κάνει σαλάτα σε σημεία που το δίκτυο πετούσε γιατί βάλανε πολύ n78 και τώρα τρέχουν εκ των υστέρων να αναβαθμίσουν το 4G.

Επίσης σε περιοχές που κάηκαν όπως π.χ. στη Θράκη με ανθρώπους που μίλησα κάποιες περιοχές ενώ δεν θα έπρεπε παραμένουν και έχουν πρόβλημα όχι όλοι οι σταθμοί κάποιοι συγκεκριμένοι. 

Απλά να είμαστε ρεαλιστές σε απόλυτες ταχύτητες έχει θέμα και θέλει αναβάθμιση το δίκτυο και σε άλλα σημεία. Μικρό το κακό αν καλύπτεσαι και κάνεις τη δουλειά σου. Μεγάλο όμως αν τραβάς ζόρι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, jimlost said:

Σήμερα ήταν η μέρα που θα πήγαινα πράσινη με φορητότητα...

Το πρωί με παίρνει μια κυρία από Vodafone,της εξήγησα τους λόγους που φεύγω,και μου έκανε αντιπροσφορα τα δύο νούμερα σε ένα μητρώω,με το πρώτο απεριόριστα όλα,δεδομένα,κλήσεις μηνύματα και το δεύτερο 15Gb δεδομένα απεριόριστη ομιλία,και 6000 μηνύματα στα 26€ τελική τιμή...

Έκανα ακύρωση φορητότητας και τι μεσημέρι είχε ολοκληρωθεί η διαδικασία και έμεινα στην κόκκινη...

Ταυτόχρονα έκανε αίτηση στο κατάστημα που έχουμε εδώ της Vodafone,να μου δώσουν δύο καινούργιες κάρτες Sim ,και βλέπουμε....

Επίσης μήπως ρώτησες αν μετά από 12 μήνες θα βάλουν αύξηση 1.50 ευρώ; 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, cmvr said:

Όποιος πήρε νέα σύνδεση red unlimited και extrasim ας μας πει αν μπήκε το όριο των 300gb στην extrasim. Για τις παλιές συνδέσεις δεν έχω ακούσει να μπήκε ακόμα κάτι τέτοιο η αν το έβαλαν για μπαμπούλα απλά στους όρους του ανοιχτού δικτύου.

Απλά όσο "κακό" και αν είναι το δίκτυο ξέρω ανθρώπους που στέλνουν πάνω από 3000 sms τον μήνα για την δουλειά τους που το έχει η βονταφον απεριόριστα ακόμα θεωρητικά και ακόμα με cap στη Ευρώπη αν είναι αλήθεια ότι μπήκε σε κάποιες χώρες ανάμεσα σε 10 με 20mbps παραμένει δυνατό χαρτί για τον frequent traveler ώστε να είναι stress free.  Και μη ακούσω ότι αυτές οι ταχύτητες είναι μη λειτουργικές για τα πάντα γιατί θα σκίσω τα ιμάτια μου στο Σύνταγμα 😂

Είσαι σε κόστος καρτοκινητου με στην τιμή αυτή και κάνεις την δουλειά σου σε κάποια σημεία στην επαρχία που υστερούν οι άλλες αλλά τα έχουν κάνει σαλάτα σε σημεία που το δίκτυο πετούσε γιατί βάλανε πολύ n78 και τώρα τρέχουν εκ των υστέρων να αναβαθμίσουν το 4G.

Επίσης σε περιοχές που κάηκαν όπως π.χ. στη Θράκη με ανθρώπους που μίλησα κάποιες περιοχές ενώ δεν θα έπρεπε παραμένουν και έχουν πρόβλημα όχι όλοι οι σταθμοί κάποιοι συγκεκριμένοι. 

Απλά να είμαστε ρεαλιστές σε απόλυτες ταχύτητες έχει θέμα και θέλει αναβάθμιση το δίκτυο και σε άλλα σημεία. Μικρό το κακό αν καλύπτεσαι και κάνεις τη δουλειά σου. Μεγάλο όμως αν τραβάς ζόρι.

Να τα σκίσεις τα ιμάτια σου φίλτατε!

Εμένα πάντως προσωπικά δεν μου φτάνει η ταχύτητα 10-20Mbps στο LADA που ακούω Spotify & Μηλομουσική στο άϊκαρ, μέσω άϊσεκιούρ άϊβίπίέν Άϊσιχτίρ σέρβερ Ισλαμαμπάντ, ενώ ταυτόχρονα συγχρονίζω επαφές και αρχεία με το άικλάουντ, ενώ τα παιδιά στο πίσω κάθισμα στραβώνονται το καθένα σε μια μηλοτηλεόραση, και ενώ η σύζυγος δίπλα μου ψάχνει για την επόμενη συνταγή της (Ελάφι βιολογικό, Σουηδίας, με καραμελωμένο δαμάσκηνο και απόσταγμα γνήσιας (Γνήσιας είπα) βανίλιας Μαδαγασκάρης στην σως του και ψημένο  αργά σε ηφαιστειακή πέτρα από την Αιθιοπία), και ενώ ταυτόχρονα το άϊμάπ με τις γκρικλις ονομασίες των Ελληνικών πόλεων και χωριών, μας καθοδηγεί στην ταβέρνα του Μήτσου στο Σαλμενίκο (πάνω από το Αίγιο) για προβατίνα σπέσιαλ...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, cmvr said:

Όποιος πήρε νέα σύνδεση red unlimited και extrasim ας μας πει αν μπήκε το όριο των 300gb στην extrasim. Για τις παλιές συνδέσεις δεν έχω ακούσει να μπήκε ακόμα κάτι τέτοιο η αν το έβαλαν για μπαμπούλα απλά στους όρους του ανοιχτού δικτύου.

Απλά όσο "κακό" και αν είναι το δίκτυο ξέρω ανθρώπους που στέλνουν πάνω από 3000 sms τον μήνα για την δουλειά τους που το έχει η βονταφον απεριόριστα ακόμα θεωρητικά και ακόμα με cap στη Ευρώπη αν είναι αλήθεια ότι μπήκε σε κάποιες χώρες ανάμεσα σε 10 με 20mbps παραμένει δυνατό χαρτί για τον frequent traveler ώστε να είναι stress free.  Και μη ακούσω ότι αυτές οι ταχύτητες είναι μη λειτουργικές για τα πάντα γιατί θα σκίσω τα ιμάτια μου στο Σύνταγμα 😂

Είσαι σε κόστος καρτοκινητου με στην τιμή αυτή και κάνεις την δουλειά σου σε κάποια σημεία στην επαρχία που υστερούν οι άλλες αλλά τα έχουν κάνει σαλάτα σε σημεία που το δίκτυο πετούσε γιατί βάλανε πολύ n78 και τώρα τρέχουν εκ των υστέρων να αναβαθμίσουν το 4G.

Επίσης σε περιοχές που κάηκαν όπως π.χ. στη Θράκη με ανθρώπους που μίλησα κάποιες περιοχές ενώ δεν θα έπρεπε παραμένουν και έχουν πρόβλημα όχι όλοι οι σταθμοί κάποιοι συγκεκριμένοι. 

Απλά να είμαστε ρεαλιστές σε απόλυτες ταχύτητες έχει θέμα και θέλει αναβάθμιση το δίκτυο και σε άλλα σημεία. Μικρό το κακό αν καλύπτεσαι και κάνεις τη δουλειά σου. Μεγάλο όμως αν τραβάς ζόρι.

Ανανέωσα σήμερα 2 ultra με 2 extra sim και πουθενά δεν γράφει το συμβόλαιο για όριο χρήσης 300GB. 

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως ρώτησες αν μετά από 12 μήνες θα βάλουν αύξηση 1.50 ευρώ; 

Οχι είμαι στον 18 μήνα και δεν μου έχουν κάνει ούτε σεντ αύξηση σε κανένα συμβόλαιο.(unlimited ultra)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ditheo said:

Ανανέωσα σήμερα 2 ultra με 2 extra sim και πουθενά δεν γράφει το συμβόλαιο για όριο χρήσης 300GB. 

Η σύμβαση του 4Sharing το λέει 

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone και το Vodafone.gr είναι υπό διάλυση. Πάνω δεξιά στη σύνδεση στο my Vodafone βγάζει αυτό: Επίσης όταν μπαίνω να δω την κάλυψη 5G ξαναβγαζει αυτό. Τέλος, συνέχεια το site κολλάει και το chat κλείνει μόνο του. Από κάλυψη τραγικοί, τρίτοι και καταϊδρωμένοι, στο roaming τραγικοί, η ενεργοποίηση esim εδώ και μήνες απενεργοποιημένη, το app κολλάει, λάθος χρεώσεις, πολλά προβλήματα στο δίκτυο και πολύ πιο αργή απόκριση από τα άλλα δύο δίκτυα, εξαπάτηση στα συμβόλαια unlimited για τα δεδομένα στο εξωτερικό τα οποία έχουν όριο τα 25 mbps στην καλύτερη περίπτωση και ψέματα στο, ομολογουμένως, μη λειτουργικό site στην ενότητα του roaming αφού τα και καλά υποστηριζόμενα δίκτυα, τα οποία τελικά δεν υποστηρίζονται. Επίσης υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας στα καταστήματα, ο καθένας χρεώνει ότι θέλει, έλλειψη εξοπλισμού και τραγικό τεχνικό τμήμα. Καλώντας στο 13830, πέντε και έξι φορές πρέπει να αναφέρω το ίδιο πράγμα και να βάλω τον αριθμό του σταθερού για να συνδεθώ με εκπρόσωπο. Επιμένει να μου στείλει sms για το chat και ενώ επιμένω ζητώντας να συνδεθώ με εκπρόσωπο μου το κλείνει. Μετά από όλα αυτά πήρα την απόφαση να πάρω όλες μου τις συνδέσεις, προσωπικές αλλά και επαγγελματικές από τη Vodafone.

IMG_20230923_161951.jpg

Μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν λειτουργεί ούτε το chat 

IMG_20230923_162706.jpg

Vodafone λεμε και κλαίμε 

Screenshot_2023-09-23-16-42-50-541_com.myvodafone.android.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...