Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Τελικά μας πήραν σήμερα από Vodafone που μας είχαν πει μάλλον από Δευτέρα. Μια άκρως συμφέρουσα προσφορά καλύτερη και από αυτήν που έχει τώρα. Το γνωστό unlimited πρόγραμμα με 19.50€/μήνα και δώρο δύο πάγια. Κατέβηκαν από την αρχική προσφορά των 27€/μήνα σε μια μείωση της τάξης των 7.50€/μήνα. Στην αρχή έκαναν τους δύσκολους με αύξηση της τιμής,αφού αρνηθήκαμε έπεσαν στην ίδια τιμή και μόλις άκουσαν φορητότητα έπεσαν κάτω από τα 20€/μήνα πάγιο. Για το δίκτυο που έχουν είναι πάρα πολύ καλή τιμή. Έχουμε περιθώριο μέχρι την Τρίτη να αποδεχτούμε ή όχι την προσφορά. Ρωτήσαμε και από COSMOTE τι μπορούν να κάνουν και θα μας απαντήσουν Δευτέρα μέχρι το μεσημέρι. Παρόλα αυτά η προσφορά ήταν πάρα πολύ καλή γιατί και 1.50€/μήνα η ρήτρα να μπει θα πάει 21€/μήνα άρα πάλι πιο κάτω από το τρέχον συμβόλαιο με 22 ευρώ/μήνα χωρίς την ρήτρα

Τώρα πρέπει να κόψετε την φορητήτα στην Cosmote εάν αποδεχτείτε την προσφορά; 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, Antonio21 said:

Τώρα πρέπει να κόψετε την φορητήτα στην Cosmote εάν αποδεχτείτε την προσφορά; 

Φυσικά,το πράξαμε ήδη. Περιμένουμε προσφορά και από εκεί και βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2023 at 8:46 ΜΜ, MAO-MAO said:

Καλησπέρα έχω κινητά cu και σήμερα με πήραν από vodafone κ μου έκαναν την εξής προσφορά"ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ 6000 ΣΜΣ ,6 ΓΚΙΓΚΑ ΛΟΓΩ ΔΙΠΛΑΣΣΙΑΣΜΟΥ. ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ 9,78 ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ
ΓΙΑ 24 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ 1,5 ΕΥΡΩ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ" .Έχουν κάνει σε κάποιον άλλο αυτή την προσφορά?Αξίζει?

Θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο. Περισσότερες πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήραν από την Vodafone για την αποδοχή ή όχι της προσφοράς με τα 19.50€ και τα δύο πάγια δώρο. Αφού έγινε επιβεβαίωση της τιμής έκπληκτοι διαπιστώνουμε ότι στην προφορική σύνοψη της προσφοράς δεν αναφέρθηκαν τα δύο δωρεάν πάγια. Ρώτησε η κοπέλα μου για τα πάγια. Η κοπέλα στο τηλέφωνο πάγωσε λέει μετά από λίγο ποια πάγια;;;;Απαντάει η κοπέλα μου αυτά που μου είπατε για δώρο. Η κοπέλα αφού το έψαξε λίγο μας λέει θα σας πάρω τηλέφωνο πάλι σε καμία ώρα. Σε μισή ώρα πήρε πίσω λέγοντας πως δεν είναι κάτι καταχωρημένο σχετικά με τα δωρεάν πάγια άρα και δεν υπάρχουν σαν προσφορά. Όμως το μόνο που μπορεί να κάνει είναι αφού κλείσουμε το νέο συμβόλαιο και να κάνουμε αίτημα γραπτό για να δοθούν κάποια στιγμή μέσα στην διάρκεια του συμβολαίου χωρίς όμως να ήταν σίγουρη αν θα τα παίρναμε όντως. Αφού εμείς επιμέναμε μας λέει θα σας καλέσουμε(Όχι η ίδια γιατί πριν είπε θα σας πάρω εγώ σε καμία ώρα)σε μισή ώρα το πολύ. Περνάνε σχεδόν 40 λεπτά τσουπ τηλ ένας άντρας αυτήν την φορά όπου επιβεβαίωσε τα λεγόμενα μας και για την ταλαιπωρία μας προσέφερε το πρώτο πάγιο μετά τα δωρεάν στην προνομιακή τιμή των 10€ και νέα διορία μέχρι αύριο να το σκεφτούμε. Όμως αύριο παίρνουμε και νέα προσφορά από την COSMOTE Αφού αυτή της Δευτέρας ήταν ακριβή(και που έχει και σταθερό στο όνομα της στην COSMOTE). Παρατηρώ όμως ότι τον τελευταίο καιρό είτε το τμήμα προσφορών συμβολαίων είτε αυτό της καρτοκινητής είναι αποσυντονισμένα. Καλό θα είναι να το δουν αυτό στο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σήμερα πήραν από την Vodafone για την αποδοχή ή όχι της προσφοράς με τα 19.50€ και τα δύο πάγια δώρο. Αφού έγινε επιβεβαίωση της τιμής έκπληκτοι διαπιστώνουμε ότι στην προφορική σύνοψη της προσφοράς δεν αναφέρθηκαν τα δύο δωρεάν πάγια. Ρώτησε η κοπέλα μου για τα πάγια. Η κοπέλα στο τηλέφωνο πάγωσε λέει μετά από λίγο ποια πάγια;;;;Απαντάει η κοπέλα μου αυτά που μου είπατε για δώρο. Η κοπέλα αφού το έψαξε λίγο μας λέει θα σας πάρω τηλέφωνο πάλι σε καμία ώρα. Σε μισή ώρα πήρε πίσω λέγοντας πως δεν είναι κάτι καταχωρημένο σχετικά με τα δωρεάν πάγια άρα και δεν υπάρχουν σαν προσφορά. Όμως το μόνο που μπορεί να κάνει είναι αφού κλείσουμε το νέο συμβόλαιο και να κάνουμε αίτημα γραπτό για να δοθούν κάποια στιγμή μέσα στην διάρκεια του συμβολαίου χωρίς όμως να ήταν σίγουρη αν θα τα παίρναμε όντως. Αφού εμείς επιμέναμε μας λέει θα σας καλέσουμε(Όχι η ίδια γιατί πριν είπε θα σας πάρω εγώ σε καμία ώρα)σε μισή ώρα το πολύ. Περνάνε σχεδόν 40 λεπτά τσουπ τηλ ένας άντρας αυτήν την φορά όπου επιβεβαίωσε τα λεγόμενα μας και για την ταλαιπωρία μας προσέφερε το πρώτο πάγιο μετά τα δωρεάν στην προνομιακή τιμή των 10€ και νέα διορία μέχρι αύριο να το σκεφτούμε. Όμως αύριο παίρνουμε και νέα προσφορά από την COSMOTE Αφού αυτή της Δευτέρας ήταν ακριβή(και που έχει και σταθερό στο όνομα της στην COSMOTE). Παρατηρώ όμως ότι τον τελευταίο καιρό είτε το τμήμα προσφορών συμβολαίων είτε αυτό της καρτοκινητής είναι αποσυντονισμένα. Καλό θα είναι να το δουν αυτό στο μέλλον

Για μένα δεν υπάρχει μεγαλύτερο deal breaker από το να μην τηρούν τα συμφωνηθέντα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Για μένα δεν υπάρχει μεγαλύτερο deal breaker από το να μην τηρούν τα συμφωνηθέντα. 

Κοίταξε δεν ήταν τίποτα να πληρώσουμε 39€/δίμηνο για τα δύο αυτά πάγια,αλλά πεισμώσαμε και το ζητήσαμε. Είναι θέμα αξιοπιστίας στο κάτω κάτω. Αν δεν ρωτάγαμε για τα πάγια τώρα θα είχαν γίνει καπνός. Για να δούμε αύριο θα θυμούνται τι είπαν σήμερα αν και δεσμεύθηκε ο υπάλληλος να πάρει ο ίδιος αύριο κατά τις 17:00 για να είμαστε σίγουροι

Link to comment
Share on other sites

Αν θες δωρεάν πάγιο πάρε στο 13840, ανέφερε μια περιοχή με προβληματική κάλυψη, και όταν σου αναφέρουν πως μπορείς να αποχωρήσεις αζημίως από το δίκτυο τότε μπορείς να ζητήσεις ένα πάγιο δωρεάν. Όλα αυτά φυσικά εφόσον συνδεθείς στο δίκτυο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CaptainNickGR said:

Αν θες δωρεάν πάγιο πάρε στο 13840, ανέφερε μια περιοχή με προβληματική κάλυψη, και όταν σου αναφέρουν πως μπορείς να αποχωρήσεις αζημίως από το δίκτυο τότε μπορείς να ζητήσεις ένα πάγιο δωρεάν. Όλα αυτά φυσικά εφόσον συνδεθείς στο δίκτυο. 

Είμαστε ήδη στο δίκτυο 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, aektzhs 1 said:

Είμαστε ήδη στο δίκτυο 

Ήρθε η ώρα να λάμψεις χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου στη Vodafone σταθερή ληγει στις 14 Νοεμβρίου

Με βάση τον παρακάτω πινακα που περιλαμβανεται στο συμβόλαιο, αν αποχωρήσω από μεθαυριο, θα επιβαρηνθω 22,46€ και τιποτα παραπάνω;

Κανω καποιο λάθος;

 

2023-09-13 20_19_21-Window.png

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, paanos said:

Σωστά υπολογίζεις 

Ευχαριστώ. Προχωραω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για που;

Nova 23€ τον μήνα 50αρι ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά, απεριόριστα κινητά, 3 πάγια δωρο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, μόλις έληξε το εταιρικό συμβόλαιο της συζύγου και ήμαστε σε αναζήτηση για ένα καινούριο συμβόλαιο, καρτοπρογραμμα cu οτιδήποτε συμφέρον αυτήν την στιγμή από οποιαδήποτε εταιρία με αρκετά data και απαραιτήτως απεριόριστη ομιλία, σκέφτομαι για vodafone cu έχετε κάποια άλλη γνώμη σε τιμή παγίου το πολύ 15 ευρώ; ευχαριστώ 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, teopanta1 said:

Παιδιά μια βοήθεια, μόλις έληξε το εταιρικό συμβόλαιο της συζύγου και ήμαστε σε αναζήτηση για ένα καινούριο συμβόλαιο, καρτοπρογραμμα cu οτιδήποτε συμφέρον αυτήν την στιγμή από οποιαδήποτε εταιρία με αρκετά data και απαραιτήτως απεριόριστη ομιλία, σκέφτομαι για vodafone cu έχετε κάποια άλλη γνώμη σε τιμή παγίου το πολύ 15 ευρώ; ευχαριστώ 

Για πόσα data μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, teopanta1 said:

Σίγουρα πάνω από 6

Κοίτα το cu liquid. Με αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα 15 ευρώ (ο πρώτος μήνας δωρεάν) δίνει δώρο την απεριόριστη ομιλία και μένουν τα λεφτά για πακέτο δεδομένων ή χρήση χωρίς πακέτο (μέχρι 11346mb ή 2098sms στα 15 ευρώ). Όταν θα βγάζει προσφορά με απεριόριστα δεδομένα μπορείς να την ενεργοποιείς και αν ασχοληθείς με πόντους bigbang έχει πακέτο 200gb με 10 ευρώ και 30000 κρυστάλλους για 30 ημέρες. Στο liquid αν κάνεις χρέωση 1,5 ευρώ μέσα σε μια μέρα, έχεις απεριόριστη χρήση για το υπόλοιπο της ημέρας χωρίς χρέωση. 

Πάρε και προσφορά για συμβόλαιο γιατί πολλές φορές δίνουν απεριόριστα τα πάντα με κάτω από 15 ευρώ το μήνα, κυρίως σε συνδυασμό με σταθερή. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teopanta1 said:

Παιδιά μια βοήθεια, μόλις έληξε το εταιρικό συμβόλαιο της συζύγου και ήμαστε σε αναζήτηση για ένα καινούριο συμβόλαιο, καρτοπρογραμμα cu οτιδήποτε συμφέρον αυτήν την στιγμή από οποιαδήποτε εταιρία με αρκετά data και απαραιτήτως απεριόριστη ομιλία, σκέφτομαι για vodafone cu έχετε κάποια άλλη γνώμη σε τιμή παγίου το πολύ 15 ευρώ; ευχαριστώ 

Εγώ θα κοιτούσα να συνδυάσω τη σταθερή με πρόγραμμα συμβολαίου όπου θα έχει απεριόριστα δεδομένα. Είχα Vodafone Giga Unlimited Ultra, τωρα είναι Red Unlimited η ονομασία του και έφυγα προς Nova λόγω σταθερης.

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2023 at 4:32 ΜΜ, manolog3 said:

25,58€ το Red Unlimited... και 22,86€ τα 5GB, οτι καλυτερο μπορουν να μου κανουν.

Θα το γυρισω σε απλη καρτα και γεια σας.

2106703884, αλλιως μεσα απο την εφαρμογη ζητα να σε καλεσουν

Αφου εκανα φορητοτητα στην Nova και πηγα στο δικτυο τους με πηρε η Voda και μου εδωσε χωρις καν παζαρια με 17,05€ το RED unlimited + 3 μηνες παγιο δωρεαν + το ποσο αποδεσμευσης απο τη Nova, περιπου δηλαδη 5 μηνες δωρεαν λογαριασμους.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήρε μια από την Vodafone και με 15,78 μου πρότεινε απεριόριστη ομιλία 100SMS και 26GB
προσωπικά δεν το αποδέχτηκα αλλά αν το χρειάζεται κανείς παραθέτω το τηλέφωνο που με πήρε 21 3006 2289


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, dennis99 said:

Εμένα με πήρε μια από την Vodafone και με 15,78 μου πρότεινε απεριόριστη ομιλία 100SMS και 26GB
προσωπικά δεν το αποδέχτηκα αλλά αν το χρειάζεται κανείς παραθέτω το τηλέφωνο που με πήρε 21 3006 2289


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κοίταξε σε αυτή την τιμή παίρνεις και απεριόριστα. Στην κοπέλα μου με 19.50€/μήνα της πρόσφεραν τα πάντα απεριόριστα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Κοίταξε σε αυτή την τιμή παίρνεις και απεριόριστα. Στην κοπέλα μου με 19.50€/μήνα της πρόσφεραν τα πάντα απεριόριστα 

Το φαντάζομαι, εγώ δεν το αποδέχτηκα γιατί τώρα που θα πάω Αθήνα θα βάλω Cosmote γιατί έχει πολύ καλύτερο σήμα στις περιοχές που κινούμαι, όποτε δεν άξιζε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dennis99 said:

Το φαντάζομαι, εγώ δεν το αποδέχτηκα γιατί τώρα που θα πάω Αθήνα θα βάλω Cosmote γιατί έχει πολύ καλύτερο σήμα στις περιοχές που κινούμαι, όποτε δεν άξιζε 

Σε ποιες περιοχές κινείσαι;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Gv2008 said:

Σε ποιες περιοχές κινείσαι;

Καισαριανη, Παγκράτι, Βύρωνα, Ζωγράφου, Ψυχικό και Καλλιθέα. Γενικότερα σε αυτές αντιμετωπίζω πρόβλημα με χαμηλές ταχύτητες και όχι πάντα 4G ,ελπίζω να μην είμαι ο μόνος 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...