Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vodafone κατάστημα στη Θάσο. Αποφάσισαν ότι δεν διαθέτουν το Giga WiFi on the Spot sim only επειδή προφανώς δεν εισπράττουν κάτι..

Ό,τι γουστάρει κάνει το κάθε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Vodafone κατάστημα στη Θάσο. Αποφάσισαν ότι δεν διαθέτουν το Giga WiFi on the Spot sim only επειδή προφανώς δεν εισπράττουν κάτι..

Ό,τι γουστάρει κάνει το κάθε κατάστημα.

Επικοινωνία με την εξυπηρετηση. Καταθέτεις το παράπονο σου, να δεις για ποτέ θα γίνει διαθέσιμο. Τουλάχιστον για εσένα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, noter said:

Επικοινωνία με την εξυπηρετηση. Καταθέτεις το παράπονο σου, να δεις για ποτέ θα γίνει διαθέσιμο. Τουλάχιστον για εσένα. 

Όχι βαριέμαι και εξάλλου δεν έχει νόημα να αλλάξει κάτι μόνο για εμένα. Το παρήγγειλα κατευθείαν από το site και τελείωσε η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Όχι βαριέμαι και εξάλλου δεν έχει νόημα να αλλάξει κάτι μόνο για εμένα. Το παρήγγειλα κατευθείαν από το site και τελείωσε η ιστορία.

Θα το είχες σήμερα. Αυτό αλλάζει. Κάτι τέτοια δεν τους χαρίζω κάστανο. Πρώτα απ όλα δεν θα έφευγα από το κατάστημα. Εκεί θα έπαιρνα επιτόπου την εξυπηρετηση πελατών. Δεν στο χαρίζουν. Θα το πληρώνεις. Να απαιτείς τα δικαιώματα σου, όπως θα απαιτήσουν και αυτοί μεθαύριο τη πληρωμή! 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, noter said:

Θα το είχες σήμερα. Αυτό αλλάζει. Κάτι τέτοια δεν τους χαρίζω κάστανο. Πρώτα απ όλα δεν θα έφευγα από το κατάστημα. Εκεί θα έπαιρνα επιτόπου την εξυπηρετηση πελατών. Δεν στο χαρίζουν. Θα το πληρώνεις. Να απαιτείς τα δικαιώματα σου, όπως θα απαιτήσουν και αυτοί μεθαύριο τη πληρωμή! 

Δίκιο έχεις.. άλλη φορά ίσως το δω διαφορετικά..

Έπαιξε ρόλο βέβαια και ότι δεν βιάζομαι.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Και πώς θα πήγαινε σε νησί μέσα σε μία μέρα; Δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια καλή εξυπηρέτηση η εταιρεία εκτός αν άλλαξε κάτι 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, olympios1 said:

Και πώς θα πήγαινε σε νησί μέσα σε μία μέρα; Δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια καλή εξυπηρέτηση η εταιρεία εκτός αν άλλαξε κάτι 

Αυτό για το οποίο συζητάμε είναι μία κάρτα σιμ με mobile internet. Προφανώς είχαν στο κατάστημα κάρτες σιμ. Απλώς τις δίνανε για ακριβά ιντερνέτια. Το δικό μου που ήταν δωρεάν, δεν το παρείχαν σαν κατάστημα.

Μου έκανε κάποιες προτάσεις με 24μηνα συμβόλαια μόνο 😉

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά ☺️

Απλά μου έκανε εντύπωση η τιμή του για mi fi 4G+ 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antonio21 said:

off topic αλλά μην εμπιστεύεστε απόλυτα το site. 

Με μια γρήγορη αναζητηση είναι Cat6 βλέπω. Γενικά πλέον δεν υπάρχουν πολλά MiFi με 4G+

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν extra sim vodafone σε πρόγραμμα unlimited και ξεπεράσουν τα 300GB/μήνα αν μπορούν να ενημερώσουν αν μπαίνει κόφτης. Φαντάζομαι ισχύει από 22/7 όπως και ο κόφτης στα καρτοκινητά. Εκτός αν τον έχουν μόνο οι νέες i4s κάρτες. 

Screenshot_2023-08-07-01-42-30-881_com.google.android_apps.docs-edit.thumb.jpg.3372ab8e2d8db2bf0173df6adf30782f.jpg

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους. 

Δεν ξέρω εάν είναι το σωστό νήμα για να το αναφέρω εδώ. 

Φορητοτητα από συμβόλαιό NOVA σε συμβόλαιο Vodafone ολοκλήρωση σε 24 ώρες με αποστολή εγγράφων στο email τους. 

Φορητοτητα από συμβόλαιο Nona σε συμβόλαιο Vodafone ολόκληρωση σε 3 ημέρες με κουριερ. 

Φορητοτητα Cu σε F2g εδώ και 7 ημέρες και τίποτα. 

Φταίει ο παροχος δέκτης η δεν έχουν προσωπικό λόγο Αδειών; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους. 
Δεν ξέρω εάν είναι το σωστό νήμα για να το αναφέρω εδώ. 
Φορητοτητα από συμβόλαιό NOVA σε συμβόλαιο Vodafone ολοκλήρωση σε 24 ώρες με αποστολή εγγράφων στο email τους. 
Φορητοτητα από συμβόλαιο Nona σε συμβόλαιο Vodafone ολόκληρωση σε 3 ημέρες με κουριερ. 
Φορητοτητα Cu σε F2g εδώ και 7 ημέρες και τίποτα. 
Φταίει ο παροχος δέκτης η δεν έχουν προσωπικό λόγο Αδειών; 
Ευχαριστώ πολύ. 
Πάντως και εγώ που έχω κάνει φορητότητα σε σταθερό από Cosmote σε Vodafone εδώ και μια εβδομάδα δεν έχει ξεκινήσει η διαδικασία

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πήρα τα mifi 4G Alcatel που δίνει δωρεάν η vodafone. Μου είπαν στο κατάστημα να μου τα ρυμίσουν και μου ζήτησαν 20 ευρώ για κάθε mifi, δηλαδή 40. Αυτά μπορώ να τα ρυθμίσω μόνος μου μέσα από το διαχειριστικό τους; Και αν ναι, πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
 
Πήρα τα mifi 4G Alcatel που δίνει δωρεάν η vodafone. Μου είπαν στο κατάστημα να μου τα ρυμίσουν και μου ζήτησαν 20 ευρώ για κάθε mifi, δηλαδή 40. Αυτά μπορώ να τα ρυθμίσω μόνος μου μέσα από το διαχειριστικό τους; Και αν ναι, πως γίνεται;
Ναι μπορείς να το κάνεις μόνος σου. Μην δώσεις 40€. Το μόνο που αλλάζεις είναι το APN

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AlexM2 said:

Ναι μπορείς να το κάνεις μόνος σου. Μην δώσεις 40€. Το μόνο που αλλάζεις είναι το APN

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τι βάζω για apn?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Τραγικό να ζητάνε 20 ευρώ για μία αλλαγή apn! 

Πράγματι. Ειδικά εγώ που πήρα 2 θα έπρεπε να δώσω 40

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή ολοκληρώθηκε και η φορητότητα σε onenet 4g. Το H268Q ήρθε με το k5161z. Από ταχύτητες πιάνω μέσα στη μέρα 20-60mbps download και 20-30mbps upload. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις ταχύτητες και ειδικά με το upload. Έρχεται κανονικά με public ip και χωρίς symmetric nat, που έχει στην κινητή, και αν θες μπορείς να ζητήσεις δωρεάν και static ip. Εγώ προτιμώ να έχω dynamic και να παίζω με ddns αφού μπορώ να κάνω port forward και έτσι. Τα apn που έχει είναι ξεχωριστά για internet και voip και είναι διαφορετικά από τα άλλα apn της vodafone που δίνει στα πακέτα κινητής. 

19 minutes ago, Gv2008 said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Τι βάζω για apn?

Για sim φωνής: internet.vodafone.gr

Για data only sim: internet

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, dasnowy said:

Όσοι έχουν extra sim vodafone σε πρόγραμμα unlimited και ξεπεράσουν τα 300GB/μήνα αν μπορούν να ενημερώσουν αν μπαίνει κόφτης. Φαντάζομαι ισχύει από 22/7 όπως και ο κόφτης στα καρτοκινητά. Εκτός αν τον έχουν μόνο οι νέες i4s κάρτες. 

Screenshot_2023-08-07-01-42-30-881_com.google.android_apps.docs-edit.thumb.jpg.3372ab8e2d8db2bf0173df6adf30782f.jpg

Για να δούμε.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Καλησπέρα,

 

Πήρα τα mifi 4G Alcatel που δίνει δωρεάν η vodafone. Μου είπαν στο κατάστημα να μου τα ρυμίσουν και μου ζήτησαν 20 ευρώ για κάθε mifi, δηλαδή 40. Αυτά μπορώ να τα ρυθμίσω μόνος μου μέσα από το διαχειριστικό τους; Και αν ναι, πως γίνεται;

Το έδινε δωρεάν το προηγούμενο ΣΚ σαν προσφορά. Τώρα το δίνει 59€. Έχει οδηγίες μέσα στο κουτί να το ρυθμίσεις. Ανοίγεις το πρόγραμμα περιήγησης και πληκτρολογείς αυτή τη διεύθυνση http://192.168.0.1 ή http://vodafonemobile.wifi και ακολουθείς τις οδηγίες. Έχει κι όλα τα password μέσα που θα χρειαστείς.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...