Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, AlexM2 said:

Και τα δύο ultra είναι το ένα ιδιώτες και το άλλο business

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mιλαω για εκτός Ελλάδος όχι για εντός που λέει ο πίνακας



Και πάλι πως γίνεται το CU να δίνει 100+ ενώ τα άλλα όχι;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι το ίδιο πρόγραμμα το business με τους ιδιώτες. Κάπου τα μπερδεύεις. 
 

Λεπτα προς εξωτερικό δεν δίνει στους ιδιώτες. 
 

Επίσης παίζουν πολλά πράγματα ρόλο όταν θες να συγκρίνεις τις ταχύτητες. Παίζει ρόλο σε τι συσκευή είναι η κάθε κάρτα. Σε ποια κεραία κ συχνότητα έχει κλειδώσει μέχρι και οι ρυθμίσεις apn…. 

Edited by noter
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, AlexM2 said:

Έχω μια υποψία ότι η Vodafone βάζει κόφτη στο εξωτερικό στα unlimited και μάλιστα κάνει διαχωρισμό σε ιδιώτες και business. Tο δικό μου ιδιωτών είναι καρφωμένο στα 13Mbps business συναδέλφου 50Mbps. Το Cu που κουβαλάω μαζί μου 100+

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Καμία σχέση με όσους είναι εξωτερικό όλοι έχουν ιδιωτών σαν το δικό μου και εγώ όταν πήγα πρόσφατα όλα ήταν χωρίς όρια ταχύτητας.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με όσους είναι εξωτερικό όλοι έχουν ιδιωτών σαν το δικό μου και εγώ όταν πήγα πρόσφατα όλα ήταν χωρίς όρια ταχύτητας.
Εκτός αν βάζουν επιλεκτικά. Οπουδήποτε και να δοκιμάσω μέσα στην χώρα έχω τα ίδια
Δεν είναι το ίδιο πρόγραμμα το business με τους ιδιώτες. Κάπου τα μπερδεύεις. 
 
Λεπτα προς εξωτερικό δεν δίνει στους ιδιώτες. 
 
Επίσης παίζουν πολλά πράγματα ρόλο όταν θες να συγκρίνεις τις ταχύτητες. Παίζει ρόλο σε τι συσκευή είναι η κάθε κάρτα. Σε ποια κεραία κ συχνότητα έχει κλειδώσει μέχρι και οι ρυθμίσεις apn…. 

Μάλλον εσύ τα μπερδευεις δεν αναφερα κάπου ότι είναι ίδια αλλά είπα ότι είναι και τα δύο ultra. Οι δοκιμές έγιναν στην δική μου συσκευή γιατί ήθελα να δοκιμάσω αν φταίει κατι σε εμένα αλλά και σε μια Huawei και κάνει το ίδιο. Η τοποθεσία και η κεραία είναι ίδια και το APN είναι ίδιο για την κινητή αλλάζει μόνο όταν έχεις κάρτα δεδομένων.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexM2 said:

Εκτός αν βάζουν επιλεκτικά. Οπουδήποτε και να δοκιμάσω μέσα στην χώρα έχω τα ίδια 

Δεν ξέρω τι να σου πω περίεργο πάντως πολύ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να σου πω περίεργο πάντως πολύ.
Έχω τρεις εβδομάδες που ψαχνομαι να δω τι φταίει,σε όλα τα δίκτυα σε όλες τις συσκευές το ίδιο αποτέλεσμα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα sim στο Unlimited που έχει χαμηλή ταχύτητα είναι παλιά; 
Όχι είναι eSim την άλλαξα για παν ενδεχόμενο

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μιλήσει με το τεχνικό τμήμα; 
Ναι δεν μπορούν να βρουν τι φταίει και καλά κάνουν ενέργειες αλλά τίποτα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση να φταίει η e sim? 

Ίσως κάποιος γνωστής έδω στο φόρουμ να γνωρίζει κάτι παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση να φταίει η e sim? 
Ίσως κάποιος γνωστής έδω στο φόρουμ να γνωρίζει κάτι παραπάνω. 
Όχι γιατί και με κανονική SIM δεν έπαιζε

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν για 3 νούμερα φορητοτητα 23€ το κάθε νούμερο απεριόριστα να φέρω στη vodafone από cosmote. Παίζει να μπορώ να πάρω κάτι καλύτερο; είναι οκ η τιμή πιστεύω ήδη αλλά λέω μπας και.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DjTony said:

Μου έδωσαν για 3 νούμερα φορητοτητα 23€ το κάθε νούμερο απεριόριστα να φέρω στη vodafone από cosmote. Παίζει να μπορώ να πάρω κάτι καλύτερο; είναι οκ η τιμή πιστεύω ήδη αλλά λέω μπας και.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ψάξτο και σε διάφορα καταστήματα ή επικοινώνησε ξανά και ξανά στο τμήμα προσφορών της Vodafone και κάνε τους παζάρια, μην τους πεις από την αρχή για τα τρία νούμερα.

Αν μεταφέρεις και σταθερό/ά σίγουρα θα πάρεις πολύ καλύτερη προσφορά.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DjTony said:

Μου έδωσαν για 3 νούμερα φορητοτητα 23€ το κάθε νούμερο απεριόριστα να φέρω στη vodafone από cosmote. Παίζει να μπορώ να πάρω κάτι καλύτερο; είναι οκ η τιμή πιστεύω ήδη αλλά λέω μπας και.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Σταθερό που έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν για 3 νούμερα φορητοτητα 23€ το κάθε νούμερο απεριόριστα να φέρω στη vodafone από cosmote. Παίζει να μπορώ να πάρω κάτι καλύτερο; είναι οκ η τιμή πιστεύω ήδη αλλά λέω μπας και.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Κυκλοφορεί και προσφορά με 22€

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σταθερό που έχεις;
Cosmote και δε θέλω να το πειράξω επειδή έχω και ένα αριθμό με απεριόριστα στη Cosmote και συνδυαστικά αυτά τα δύο έχω καλή τιμή. Αν σπάσω ένα από τα δύο θα παρασύρει την τιμή του άλλου. Επίσης θα έχω μεγάλο πέναλτι. Οπότε μόνο κινητά θα μεταφέρω προς το παρόν.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DjTony said:

Cosmote και δε θέλω να το πειράξω επειδή έχω και ένα αριθμό με απεριόριστα στη Cosmote και συνδυαστικά αυτά τα δύο έχω καλή τιμή. Αν σπάσω ένα από τα δύο θα παρασύρει την τιμή του άλλου. Επίσης θα έχω μεγάλο πέναλτι. Οπότε μόνο κινητά θα μεταφέρω προς το παρόν.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Τότε είναι καλή η τιμή

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί και προσφορά με 22€

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει, την πήρα κι εγώ! Όλα απεριόριστα με 21.90 και δύο πάγια δώρο.
Επίσης μια i4s κάρτα δωρεάν γιατί εδώ κάτι αναφέρθηκε για χρέωση.
Να σημειώσω ότι έχω μόνο το κινητό στη Vodafone

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήγατε πρόσφατα σε vodafone σταθερή, πόσες μέρες μετά την υπογραφή του συμβολαίου σας έστειλαν το router; Στέλνουν κάποια ειδοποίηση ή έρχεται ξαφνικά;

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήγατε πρόσφατα σε vodafone σταθερή, πόσες μέρες μετά την υπογραφή του συμβολαίου σας έστειλαν το router; Στέλνουν κάποια ειδοποίηση ή έρχεται ξαφνικά;
Συνήθως σου στέλνουν SMS την προηγούμενη μέρα από παλαιότερη εμπειρία μου.Εχω κάνει και εγώ αίτηση για σταθερό η αίτηση σου έχει προχωρήσει; Γιατί η δική μου είναι στο περίμενε ακόμα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή υπέγραψα τα συμβόλαια. Από τότε καμία ενημέρωση. Δοκίμασα να δω την πορεία της αίτησης από το site αλλά δε βρίσκει κάτι. Δε ξέρω μήπως φταίει που είναι business πακέτο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...