Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι Cosmote και θέλω να φύγω και να έρθω Vodafone. Πήγα σήμερα σε κατάστημα για να μου δώσουν προσφορά και μου είπαν το Red1 στα 42 ευρώ. Θεωρώ οτι είναι πολλά. Πώς νομίζετε οτι μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο. Δεν με ενδιαφέρει μικρότερο πρόγραμμα, μόνο το συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι!

Αφού πήγα σε κατάστημα vodafone και για να μου αλλάξουν το πρόγραμμα σε χαμηλότερο μου ζήτησαν το αναπόσβεστο ποσό επιδότησης δλδ 165 ευρώ για κάθε γραμμή, επειδή δεν έχουν περάσει οι 23 μήνες αλλά 14, πήγα κοσμοτέ έκανα φορητότητα και σε 2 ώρες με πήραν τηλέφωνο χωρίς καν να μου αναφέρουν το αναπόσβεστο ποσο και με ρώτησαν τι θέμα έχω! Είπα λοιπόν οτι οι γνωστοί μου πληρώνουν για το red 1 24.90 και οτι η cosmote μου προσφέρει το ίδιο πρόγραμμα με 28 ευρώ (και καλά!!!!!!!) Μου είπε λοιπόν οτι η προσφορά με τα 24.90 έχει λήξει και μπορεί να μου δώσει και τα δύο RED 1 στην τελική τιμή των 58 ευρώ με φόρους κλπ!!!!

Εννοείται δέχτηκα!!!!!! Με ρώτησε αν θέλω για 18 ή για 12 μήνες την προσφορά και είπα για 12!!!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι!

Αφού πήγα σε κατάστημα vodafone και για να μου αλλάξουν το πρόγραμμα σε χαμηλότερο μου ζήτησαν το αναπόσβεστο ποσό επιδότησης δλδ 165 ευρώ για κάθε γραμμή, επειδή δεν έχουν περάσει οι 23 μήνες αλλά 14, πήγα κοσμοτέ έκανα φορητότητα και σε 2 ώρες με πήραν τηλέφωνο χωρίς καν να μου αναφέρουν το αναπόσβεστο ποσο και με ρώτησαν τι θέμα έχω! Είπα λοιπόν οτι οι γνωστοί μου πληρώνουν για το red 1 24.90 και οτι η cosmote μου προσφέρει το ίδιο πρόγραμμα με 28 ευρώ (και καλά!!!!!!!) Μου είπε λοιπόν οτι η προσφορά με τα 24.90 έχει λήξει και μπορεί να μου δώσει και τα δύο RED 1 στην τελική τιμή των 58 ευρώ με φόρους κλπ!!!!

Εννοείται δέχτηκα!!!!!! Με ρώτησε αν θέλω για 18 ή για 12 μήνες την προσφορά και είπα για 12!!!

 

για αρχη μπραβο για την προσφορα που πετυχες.πες μας ομως πληροφοριες...πηγες σε καταστημα οτε η απο τηλεφωνο?υπεγραψες καποιο συμβολαιο στον οτε?πηρες καρτα σιμ του οτε?ρωταω γιατι εχω μπερδευτει λιγο με το 6ωρο που ισχυει πλεον για τις μεταφορες.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το συμβόλαιο το είχα κάνει 11/13 και ήταν 24 μηνό!!! Κανονικά έληγε Νοέμβριο του 15! Πήγα σε κατάστημα Γερμανός μου έκανε αίτηση φορητότητας και μου είπαν ότι μόλις μας απαντήσουν από την Vodafone θα έρθετε να διαλέξουμε προγράμματα! Μέσα σε 2 ώρες βέβαια με πήραν από voda τα βρήκαμε και μου είπαν ότι το μόνο που πρέπει να κάνω είναι να μιλήσω με τον Γερμανό για να ακυρώσουν την αίτηση! Πήγα λοιπόν τους το είπα και τέλος!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Μετά από καιρό επέστρεψα στην vodafone καθώς μου έδωσε το red1 με 33 ευρώ και ήταν ήδη πολύ καλύτερα από ότι έδινα στην cosmote και το πρόγραμμα άκρως καλύτερο.

Σήμερα ενεργοποιήθηκε η sim αλλά δεν πιάνω καθόλου δεδομένα. Θυμάστε τι πρέπει να στείλω; Επίσης μου είπε η κοπέλα ότι το red1 έχει από μόνο του 4g και δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάτι παραπάνω. Ισχύει; Ακόμα και εγώ που το πήρα σε τέτοια τιμή;

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Μετά από καιρό επέστρεψα στην vodafone καθώς μου έδωσε το red1 με 33 ευρώ και ήταν ήδη πολύ καλύτερα από ότι έδινα στην cosmote και το πρόγραμμα άκρως καλύτερο.

Σήμερα ενεργοποιήθηκε η sim αλλά δεν πιάνω καθόλου δεδομένα. Θυμάστε τι πρέπει να στείλω; Επίσης μου είπε η κοπέλα ότι το red1 έχει από μόνο του 4g και δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάτι παραπάνω. Ισχύει; Ακόμα και εγώ που το πήρα σε τέτοια τιμή;

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=2421

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό επέστρεψα στην vodafone καθώς μου έδωσε το red1 με 33 ευρώ

Aρα με φορητοτητα το red1 το περνεις με 33€. Για ποσους μηνες?

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου, σ ευχαριστώ.

 

Aρα με φορητοτητα το red1 το περνεις με 33€. Για ποσους μηνες?

Καλημέρα. Ουσιαστικά αυτό που έγινε ήταν το εξής. Η cosmote μου είπε να ανανεώσω, απάντησα ότι δεν με συμφέρει και να με πάρει τηλέφωνο σε λίγες ημέρες ώστε να κάνω μία έρευνα αγοράς. Πήγα σε ένα κατάστημα της vodafone εξήγησα τι πρόγραμμα είχα και τι ανάγκες έχω και μου το έδωσε στα 33 από μόνη της η κοπέλα. Με ρώτησε τι ήθελα και της είπα 18μηνο. Δεν είχε κάποια διαφορά στην τιμή. Και 24μηνο να διάλεγα το ίδιο θα ερχόταν.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 12μηνο συμβόλαιο που λήγει στις 18 Ιουλίου 2015.

 

Είναι το πρόγραμμα Προς όλους 400, με έκπτωση αντί επιδότησης.

 

Παράλληλα, έχω 12μηνο συμβόλαιο HOL, με την ίδια ημερομηνία λήξης, το οποίο δεν σκοπεύω να διακόψω.

 

Στο λογαριασμό υπάρχουν οι εξής εκπτώσεις:

 

Έκπτωση από συνδυασμό VF/HOL 09/01/2015-08/02/2015 €-2,85

Προνομιακή έκπτωση - 45% 09/01/2015-08/02/2015 €-11,52

 

και κάποιες αντίστοιχες στο λογαριασμό της HOL.

 

Τι θα κληθώ να πληρώσω εφόσον κάνω τώρα τη φορητότητα; Υποθέτω ότι σίγουρα ότι εκπτώσεις αντί επιδότησης είχα μέχρι στιγμής. Οι προνομιακές εκπτώσεις από την ανανέωση συμβολαίου; Κάποιο έξτρα πρόστιμο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα.Ξέρετε αν παίζει καμία προσφορά για φορητότητα αυτές τις μέρες;Λήγει το συμβόλαιο και πρέπει να ψαχτούμε!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιό ειναι το τηλέφωνο για το τμήμα προσφορών?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιό ειναι το τηλέφωνο για το τμήμα προσφορών?

 

Αν εισαι ηδη συνδρομητης παρε 2106702000 από σταθερο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση η vodafone να δεχθει προανανεωση πριν την ληξη του συμβολαιου?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται πόσο χρόνος έχει απομείνει
τον Ιουνιο κλεινω 12 μηνες και ειναι 18μηνο το συμβολαιο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα !

Είμαι στο καρτοπρόγραμμα 25 της Vodafone που λήγει 10/04/15

Τους έστειλα mail να μου κάνουν προσφορά για ανανέωση συμβολαίου και μου απάντησαν να περάσω από κάποιο κατάστημα μετά τις 10/03/15 για να με ενημερώσουν από εκεί για τι επιδότηση μπορούν να μου κάνουν....

Από το κατάστημα που ρώτησα τις προάλλες μου είπαν πως για συσκευή που με ενδιαφέρει εμένα η επιδότηση δεν θα είναι ούτε 50€ !!!

Οπότε αντίο xperia Z ?

Αν κάνω φορητότητα πχ στην cosmote για καρτοκινητό μετά μπορώ να ξανακάνω φορητότητα σε καρτοκινητό της wind ή πρέπει να περάσει κάποιο διάστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δε κάνεις κατευθείαν στη wind; Νομίζω για ένα δίμηνο δε μπορεις να κανεις τίποτα.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα για ποιο λόγο να κάνει κάποιος φορητότητα από την Α εταιρεία στη Β, για να κάνει μετά καπάκι από τη Β στη Γ εταιρεία. :\

 

Οκ, δεν είχα κάνει ανανέωση για να δω τη νέα απάντηση. ;) Πάντως, κι έτσι να το κάνεις, δε χρειάζεται μετά να συνδεθείς κοσμοτέ. Ακυρώνεις την αίτηση εκεί και την κάνεις γουιντ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλά ρώτησα ρε συ πόσο εύκολο είναι να αλλάξεις πάροχο όταν είσαι σε κατοκινητό

διότι από Vodafone προς cosmote μπορείς να πετύχεις καλύτερη προσφορα

αντι από Vodafone σε wind

ελα όμως που η wind στο καρτοκινητό είναι πολύ καλύτερη....

αλλα μπορώ να το κάνω και όπως λες

ακύρωση και μετά πάλι wind...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έκανα καρτοκινητό. Είχα καρτοπρόγραμμα 25 προς όλους και πραγματικά ήταν η μεγαλύτερη βλακεία που είχα κάνει στη ζωή μου. Συνδυάζει τα μειονεκτήματα του συμβολαίου(μηνιαίος λογαριασμός) και του καρτοκινητού(3λεπτη ελάχιστη χρέωση) χωρίς κανένα από τα πλεονεκτήματα(ούτε καν πακέτα για ομιλία σαν των καρτοκινητών για να αγοράσεις με το υπόλοιπο που έχεις). Εννοείται για επιδότηση ούτε λόγος. Μόνο αν είσαι σε καρτοκινητό και θέλουν να σε κάνουν να τσιμπήσεις για καρτοπρόγραμμα, και ανάλογα με την εποχή μπορεί να δώσουν κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ουσιαστικά αυτό που έγινε ήταν το εξής. Η cosmote μου είπε να ανανεώσω, απάντησα ότι δεν με συμφέρει και να με πάρει τηλέφωνο σε λίγες ημέρες ώστε να κάνω μία έρευνα αγοράς. Πήγα σε ένα κατάστημα της vodafone εξήγησα τι πρόγραμμα είχα και τι ανάγκες έχω και μου το έδωσε στα 33 από μόνη της η κοπέλα. Με ρώτησε τι ήθελα και της είπα 18μηνο. Δεν είχε κάποια διαφορά στην τιμή. Και 24μηνο να διάλεγα το ίδιο θα ερχόταν.

 

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα να κάνω φορητότητα και να πάω Vodafone στο RED 1, αυτή η τιμή που σου έδωσαν είναι με τίποτα εκπτώσεις για οικογενιακά προγράμματα μαζί, άλλη έκπτωση ή είναι προσφορά αποκλειστικά και μόνο για το RED 1; (Εμένα μόνο το RED 1 με νοιάζει, δεν θέλω να το συνδυάσω με τίποτα άλλο).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...