Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναλαμβάνω. Το αρχικό πόσο δεν το πληρώνεις υπό προϋποθέσεις.

 

 

Το αρχικό ποσό είναι η εγγραφή στην υπηρεσία και το πληρώνεις την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το αρχικό ποσό είναι η εγγραφή στην υπηρεσία και το πληρώνεις την πρώτη φορά.

 

Σε περιπτωση που εχεις αναβάθμιση δεν το πληρώνεις!

Link to comment
Share on other sites

Το αρχικό ποσό είναι η εγγραφή στην υπηρεσία και το πληρώνεις την πρώτη φορά.

 

Το οποίο υπό προϋποθέσεις δεν πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο υπό προϋποθέσεις δεν πληρώνεις.

 

 

Και ποιες είναι αυτές οι προϋποθέσεις δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Και ποιες είναι αυτές οι προϋποθέσεις δηλαδή;

 

Η ανανέωση συμβολαίου! Αντι για επιδότηση δεν πληρώνεις το αρχικό ποσο! Επίσης αν έχεις συμβόλαιο των 20 ευρώ δεν μπορείς να πάρεις συσκευή των 700€!

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση συμβολαίου! Αντι για επιδότηση δεν πληρώνεις το αρχικό ποσο! Επίσης αν έχεις συμβόλαιο των 20 ευρώ δεν μπορείς να πάρεις συσκευή των 700€!

 

 

Καλά ναι, αν έχεις μικρό συμβόλαιο είναι λογικό. Αλλά νόμιζα πως δεν ισχύει κάποια επιδότηση. Αν μπορώ να παρακάμψω το αρχικό ποσό τότε θα πάω για να ενεργοποιήσω την υπηρεσία...!

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι κι εγώ. Και πήγα και ρωτησα αλλά μου τα έλεγε λίγο περίεργα ο υπάλληλος στη βοντα. Βασικά δεν κατάλαβα αν μπορείς μετα τον 1ο χρονο να διακοψεις την υπηρεσία αγοράζοντας πρακτικά την αρχική συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφώνημα από την Vodafone, επέλεξα να συνεχίσω με το πρόγραμμα που έχω. Vodafone to all 400 με σταθερό hol και hol TV δωρεάν για έξι μήνες. Το κινητό θα έρχεται 20 ευρώ,17 το σταθερό με απεριόριστες αστικές και υπεραστικές και μετά τους έξι μήνες 8 ευρώ το hol TV.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά. Αυτή τη στιγμή έχω το απεριοριστα 45 της cosmote και πληρώνω με μια έκπτωση 10% με τα χίλια ζόρια 52 ευρώ το μήνα. Παλιά χρειαζόμουν οπωσδήποτε απεριόριστα cosmote γτ μιλούσα κυρίως με cosmote αλλά τώρα με τα απεριόριστα προς όλους σκέφτομαι να κάνω μια αίτηση για Vodafone η Wind.Επιπλέον σε μια καλή προσφορά προτίθεμαι να κάνω το σταθερό Wind ή hol από vivodi που έχω τώρα. Βλέπω κάτι προσφορές πολύ καλές σε Vodafone η Wind αλλά όταν παίρνω τηλ στις εταιρείες κατευθείαν δε μου δίνουν τπτ διαφορετικό από αυτά που βλέπω στο site τους παρόλο που τους λέω για φορητότητα από cosmote.Και ουσιαστικά πρέπει να έχω μια καλή προσφορά για να ενεργοποιήσω τη φορητότητα κ ίσως να πάρω κ κάποια αντιπρόταση από cosmote.ξέρετε κάποιο τηλ που μπορώ να πάρω από εταιρείες που κάνουν προσφορές σε wind ή Vodafone?Πως να το χειριστώ?ευχαριστώ

Οι ανάγκες μου είναι για απεριόριστα προς όλους 700 περίπου απλά θέλω κ καμια 150ρα μηνυματα κ 750mb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά. Αυτή τη στιγμή έχω το απεριοριστα 45 της cosmote και πληρώνω με μια έκπτωση 10% με τα χίλια ζόρια 52 ευρώ το μήνα. Παλιά χρειαζόμουν οπωσδήποτε απεριόριστα cosmote γτ μιλούσα κυρίως με cosmote αλλά τώρα με τα απεριόριστα προς όλους σκέφτομαι να κάνω μια αίτηση για Vodafone η Wind.Επιπλέον σε μια καλή προσφορά προτίθεμαι να κάνω το σταθερό Wind ή hol από vivodi που έχω τώρα. Βλέπω κάτι προσφορές πολύ καλές σε Vodafone η Wind αλλά όταν παίρνω τηλ στις εταιρείες κατευθείαν δε μου δίνουν τπτ διαφορετικό από αυτά που βλέπω στο site τους παρόλο που τους λέω για φορητότητα από cosmote.Και ουσιαστικά πρέπει να έχω μια καλή προσφορά για να ενεργοποιήσω τη φορητότητα κ ίσως να πάρω κ κάποια αντιπρόταση από cosmote.ξέρετε κάποιο τηλ που μπορώ να πάρω από εταιρείες που κάνουν προσφορές σε wind ή Vodafone?Πως να το χειριστώ?ευχαριστώ

Οι ανάγκες μου είναι για απεριόριστα προς όλους 700 περίπου απλά θέλω κ καμια 150ρα μηνυματα κ 750mb.

 

Μπορείς να σκεφτείς και τη λύση της φορητότητας προς καρτοκινητό που δεν θα σου κοστίσει τίποτα και είναι πολύ πιθανό να ταρακουνήσει την Cosmote να σου κάνει καμία προσφορά της προκοπής.

Για τηλέφωνα προσφορών έχουν γραφεί κάποια παλιότερα εδώ μέσα για Cosmote, για Vodafone και Wind δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

επιπλέον αν ξέρει κάποιος να μου πει 2/2 τελειώνει το συμβόλαιο στην cosmote από πότε πρεπει να αρχίσω να ψάχνω δεδομένου ότι το τελευταίο πάγιο το έχω προπληρώσει έτσι δεν είναι?ο λογαριασμός βγαίνει κάθε 17
Link to comment
Share on other sites

επιπλέον αν ξέρει κάποιος να μου πει 2/2 τελειώνει το συμβόλαιο στην cosmote από πότε πρεπει να αρχίσω να ψάχνω δεδομένου ότι το τελευταίο πάγιο το έχω προπληρώσει έτσι δεν είναι?ο λογαριασμός βγαίνει κάθε 17

 

52 ευρώ λογαριασμός για το Απεριόριστα 45;! Υπερβολικά πολλά! Η γνώμη μου είναι να το κάνεις Cosmoκάρτα χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Επίσης, να σπεύσεις αύριο στην Ομόνοια για να πάρεις νουμεράκια φοιτητικού F2G (βλέπε λεπτομέρειες στο αντίστοιχο θέμα στη Wind) για να καλύψεις τις ανάγκες σου σε τηλεφωνία μια για πάντα με 1000' προς όλα τα δίκτυα. (Δεν χρειάζεται να είσαι φοιτητής αρκεί να αγοράσεις μια κάρτα 10 ευρώ και να είσαι μέχρι 40 ετών)

Edited by Stoic
Think Positive
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες ημερες εκανα φορητοτητα στην βοντα με πολυ καλη (θελω να πιστευω) προσφορα: 2 γραμμες κινητης κουμπομενες με σταθερο χολ, τα κινητα 25 ευρω εκαστο ανα μηνα με 5 ωρες προς ολους, 1500 προς σταθερα και απεριοριστα μεταξυ των τριων γραμμων, και το σταθερο απεριοριστο με 24 αρι νετ παλι 25 γιουρο. α! και 300 γιουρο επιδοτηση. αντε να το συναγωνιστει αυτο η κοσμο... και να θες να μεινεις, δεν μενεις :p
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

για να μην το κανω καρτοκινητο μου εδωσαν το unlimited 50, δηλ. 1500' προς voda και σταθερα, 1500 μυνηματα και 500ΜΒ με 26,12 τελικη τιμη.
Link to comment
Share on other sites

για να μην το κανω καρτοκινητο μου εδωσαν το unlimited 50, δηλ. 1500' προς voda και σταθερα, 1500 μυνηματα και 500ΜΒ με 26,12 τελικη τιμη.

 

 

Καλημέρα. Επειδη απο αύριο εχω δικαιωμα αλλαγης συμβολαίου, φορητοτητας κτλπ, εχω vodafone 2 αριθμους και ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τα τωρινα προγραμματα κ τιμες. Για να πετυχεις την εκπτωση ζητησες να στο κανουν καρτοκινητο στην vodafone κ σου εκαναν την προσφορα? Γτ ελεγα να κανω αιτηση φορητοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδη απο αύριο εχω δικαιωμα αλλαγης συμβολαίου, φορητοτητας κτλπ, εχω vodafone 2 αριθμους και ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τα τωρινα προγραμματα κ τιμες. Για να πετυχεις την εκπτωση ζητησες να στο κανουν καρτοκινητο στην vodafone κ σου εκαναν την προσφορα? Γτ ελεγα να κανω αιτηση φορητοτητας.

 

ναι ζητησα να το κανω καρτοκινητο στην βονταφον και μου εκαναν την προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

για να μην το κανω καρτοκινητο μου εδωσαν το unlimited 50, δηλ. 1500' προς voda και σταθερα, 1500 μυνηματα και 500ΜΒ με 26,12 τελικη τιμη.

 

υπάρχει unlimited 50???

στο site βλέπω ότι έχει unlimited 45 και μετά 60.

τι δωρεάν λεπτά και SMS έχεις προς τρίτα κινητά??

και τι συμβόλαιο σου πρότειναν? 12μηνο ή 18μηνο?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει unlimited 50???

στο site βλέπω ότι έχει unlimited 45 και μετά 60.

τι δωρεάν λεπτά και SMS έχεις προς τρίτα κινητά??

και τι συμβόλαιο σου πρότειναν? 12μηνο ή 18μηνο?

 

190 λεπτα σε αλλα κινητα και μαλλον 300 μυνηματα σε αλλα κινητα.

18 μηνες συμβολαιο και μετα την ληξη αν θελω εφορου ζωης μετα την ιδια τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακύρωσα όλα. Είχα συμφωνήσει να μείνω στο for all 40 με σύνδεση hol και hol TV, αλλά τελικά θα το γυρίσω σε καρτοκινητό. Μετά από πολλά χρόνια με συμβόλαιο, μπήκα στην σελίδα τους να μάθω τι γίνεται με τα καρτοκινητά και χάθηκα. Στείλε εδώ αυτό, το άλλο εκεί για να έχεις το ένα ή το άλλο. Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.
Link to comment
Share on other sites

ναι ζητησα να το κανω καρτοκινητο στην βονταφον και μου εκαναν την προσφορα.

 

σε πιο κατάστημα πήγες;

 

έχω το πρόγραμμα vodafone unlimited 20 με κλεισμένο χρόνο (και μέσο όρο λογαριασμού 25 ευρώ) αλλά νομίζω μπορώ να πετύχω καλύτερο πρόγραμμα στα ίδια λεφτά. Κάνουν προσφορές αν επισκεφθώ ένα κατάστημα vodafone ή πρέπει να τους πεις φεύγω κτλ για να το κάνουν;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

σε πιο κατάστημα πήγες;

 

έχω το πρόγραμμα vodafone unlimited 20 με κλεισμένο χρόνο (και μέσο όρο λογαριασμού 25 ευρώ) αλλά νομίζω μπορώ να πετύχω καλύτερο πρόγραμμα στα ίδια λεφτά. Κάνουν προσφορές αν επισκεφθώ ένα κατάστημα vodafone ή πρέπει να τους πεις φεύγω κτλ για να το κάνουν;

 

πηρα το 1227 την υπηρεσια της βονταφον που ειναι αρμοδια για να κοψεις συνδεση κινητου κλπ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αν θες να περασεις απο το red 3 στο 2 (χωρις να χει ληξει το συμβολαιο) , μπορει να γινει; Και αν ναι ποσο ειναι το οικονομικο πεναλντι που υποθετω θα εχεις;
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο δεύτερος μήνας πού συμβαίνει τό εξής

Ενώ η χρήση αρχίζει στίς 15 κάθε μήνα ,η ενημέρωση μέσω του my account δείχνει ότι στίς 14 του μήνα στίς 20.00 έγινε ενημέρωση υπολοίπου χρόνου ομιλίας καί μέ έχουν προ- χρεώσει 2 λεπτα τής ωρας .Τό ίδιο συνεβη καί τό περασμένο μήνα

Δηλαδή μέ απλά λόγια <αφαιρούν> προκαταβολικά 2 λεπτά από χρόνο ομιλίας ,χωρίς νά έχει αρχίσει η χρονική περίοδος.

Πώς χαρακτηρίζεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...