Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο σίγουρο είναι πως στην Vodafone έχουν πλήρη άγνοια.

Ήταν κατηγορηματικοί πως η γραμμή θα είναι νεκρή, αν και οι δύο συσκευές είναι ανοιχτές.

Τώρα, στην πράξη βλέπω πως όποια συσκευή και αν χρησιμοποιήσω τελευταία, πάντα χτυπάει το παλιό τηλέφωνο με την κανονική SIM και όχι το nexus.

 

 

Εάν κλεισεις το άλλο κινητο δεν χτυπάει το nexus ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είμαι κάπως εκτός θέματος αλλά δεν ξέρω σε ποιο άλλο θέμα να ρωτήσω:

Τα τελευταία χρόνια έχω ένα VODAFONE ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ για να το χρησιμοποιώ όποτε πάω στις ΗΠΑ σε περίπτωση που είναι ανάγκη να κάνω εξερχόμενη κλήση γιατί τα καρτοκινητά δεν μπορούν να κάνουν εξερχόμενη (είναι πανάκριβο αλλά σε περίπτωση ανάγκης θέλω να έχω την ασφάλεια ότι θα μπορέσω να επικοινωνήσω με κάποιον χωρίς να ψάχνω καρτοτηλέφωνο ή να έχω αμερικάνικο κινητό).

Τώρα που το πρόγραμμα αυτό θα έχει πάγιο 2,5 ευρώ το μήνα λέω να το διακόψω γιατί δεν ξέρω πότε θα ξαναπάω στις ΗΠΑ και να μην πληρώνω χωρίς λόγο.

Γνωρίζετε αν οι άλλες εταιρίες έχουν εμπορικά διαθέσιμο κάποιο πρόγραμμα συμβολαίου χωρίς καθόλου πάγιο με δυνατότητα εξερχόμενης στις ΗΠΑ ώστε να μεταφερθώ εκεί;

Ή έστω κάποιο καρτοκινητό που να έχει σίγουρα τη δυνατότητα για εξερχόμενη κλήση;

(Έχω και μια planet sim -αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμα).

 

Με CU δουλεύει σίγουρα το παρακάτω. Μην ξεχνάς όμως ότι πρέπει να κάνεις ανανέωση μια φορά το εξάμηνο για να μην λήξει η κάρτα. Εναλλακτικά, παίρνεις μια sim όταν χρειαστεί να πας. Αν σου περισέψουν λεφτά στην κάρτα όταν γυρίσεις Ελλάδα, βρίσκεις κάποιον με cu και μπορείς να του τα κάνεις μεταφορά.

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/roaming/passport/

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το CU στις Η.Π.Α δουλεύει μόνο για εισερχόμενες κλήσεις. Η ερώτηση ήταν για εξερχόμενες,

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/roam/roamingList.action#references

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το CU στις Η.Π.Α δουλεύει μόνο για εισερχόμενες κλήσεις. Η ερώτηση ήταν για εξερχόμενες,

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/roam/roamingList.action#references

 

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

εδω εισαι

Link to comment
Share on other sites

εχω το red1 και θα βρεθω για 6 ημερες στην Αγγλια.

Οι επικοινωνιακες μου ανάγκες δεν θα είναι ιδιαιτερα απαιτητικες. 2-3 τηλεφωνα την ημερα.

Πιστευετε ότι με συμφερει το "πας παντου" με χρεωση 4€ την ημερα (4χ6=24€ συνολο).

Με τις κανονικες χρεωσεις περιαγωγης ποσο πιστευετε ότι θα χρεωθώ με την παραπανω χρηση, αν απενεργοποιησω το πρόγραμμα ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω σε συμφερει αυτο που εχεις τωρα... http://www.vodafone.gr/portal/paspantou

Με καθε αλλη επιλογη πες οτι καλεις εσυ οπως λες δυο τρεις φορες,σε καλουν και αλλοι κανα δυο ...θα σου βγει αρκετα παραπανω.....εξαρταται και απο τη "ζωνη"που θα πας αλλα και παλι καλυτερα οπως εισαι με το πας παντου

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

εχω το red1 και θα βρεθω για 6 ημερες στην Αγγλια.

Οι επικοινωνιακες μου ανάγκες δεν θα είναι ιδιαιτερα απαιτητικες. 2-3 τηλεφωνα την ημερα.

Πιστευετε ότι με συμφερει το "πας παντου" με χρεωση 4€ την ημερα (4χ6=24€ συνολο).

Με τις κανονικες χρεωσεις περιαγωγης ποσο πιστευετε ότι θα χρεωθώ με την παραπανω χρηση, αν απενεργοποιησω το πρόγραμμα ;

 

Με τους δικούς μου υπολογισμούς την τελευταία φορά που ήμουν εξωτερικό, τόσο το passport όσο και το "πας παντού" έβγαιναν περισσότερο από τις κανονικές χρεώσεις με 1-2 κλησεις την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

εχω το red1 και θα βρεθω για 6 ημερες στην Αγγλια.

Οι επικοινωνιακες μου ανάγκες δεν θα είναι ιδιαιτερα απαιτητικες. 2-3 τηλεφωνα την ημερα.

Πιστευετε ότι με συμφερει το "πας παντου" με χρεωση 4€ την ημερα (4χ6=24€ συνολο).

Με τις κανονικες χρεωσεις περιαγωγης ποσο πιστευετε ότι θα χρεωθώ με την παραπανω χρηση, αν απενεργοποιησω το πρόγραμμα ;

 

Δεν σε συμφέρει

Με 0,30 που είναι η εξερχόμενη μιλάς πάνω από 13 λεπτά με τα 3,99

Η εισερχόμενη είναι μόνο 0,09 οπότε δεν έχει νόημα. Ούτε το passport σε συμφέρει .

Μόνο αν χρειάζεσαι internet θα έπρεπε να βάλεις το πας Παντού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε συμφέρει

Με 0,30 που είναι η εξερχόμενη μιλάς πάνω από 13 λεπτά με τα 3,99

Η εισερχόμενη είναι μόνο 0,09 οπότε δεν έχει νόημα. Ούτε το passport σε συμφέρει .

Μόνο αν χρειάζεσαι internet θα έπρεπε να βάλεις το πας Παντού.

και εγω καπως ετσι τα υπολογιζω για αυτό και ρωτησα.

Μου εβγαινε μεγαλη διαφορα.

Ιντερνετ δεν χρειαζομαι. Θα εχει δωρεαν wifi το ξενοδοχειο.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από την vodafone (και καλά, μεσάζων ήταν που με είχε πάρει 10 φορές σε μια βδομάδα και είπα να το σηκώσω να τελειώνει η ιλαροτραγωδία ) , να μου εξηγήσουν ότι το unl 60 που έχω με 55% έκπτωση, όταν λήξει η έκπτωσή του σε 1 μήνα ( foul 1: λήγει τον Απρίλη) , επειδή κόβονται οι εκπτώσεις στα πάγια οχι μόνο από τη vodafone, αλλά και από τις άλλες εταιρίες (foul 2 , εκτός αν ομολογεί μέσα στα μούτρα μου ότι είναι καρτέλ ) δεν θα μου το ανανεώσουν. Και αυτή η κυρία (που δεν κράτησα το όνομά της) σαν καλός Σαμαρείτης , επειδή λέει κοίταξε τον λογαριασμό μου και το χρησιμοποιώ πααααρα πολυ το τηλέφωνο (foul 3: του κάνω πολύ average χρήση για αυτά που έχω τελικά) , μου προσφέρει το red 2 με εφόρου ζωής έκπτωση (lol) από τα 95 στα 65 (δηλαδή μόλις 30% ) . Όταν της εξήγησα ότι δεν πρόκειται να δώσω ούτε σεντ παραπάνω από αυτά που δίνω τώρα, και ότι είναι πιθανότερο να πάω σε χαμηλότερο πρόγραμμα, ψιλοτσαντίστηκε κιόλας.

 

Δεν κοιτάτε εκεί στη vodafone ,που δίνετε να κάνουν προώθηση πωλήσεων; Περισσότερο χάνετε παρά κερδίζετε.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω 4 χρόνια :lol: . Ωστόσο επειδή από Σεπτέμβρη ενδέχεται να φύγω για το εξωτερικό, πιθανώς θα το κάνω κάρτα όταν έρθει η ώρα του.

 

Απλώς ήθελα να αναφέρω τι παπάτζες ακούστηκαν μέσα σε ένα τηλεφώνημα 2 λεπτών.

Edited by pierce21
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Οι μεσαζωντες ΔΕΝ μπορουν να κανουν απο Vodafone σε Vodafone...αν ηταν για φορητοτητα ναι!!!

#pierce21

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

2130095578 ήταν το τηλέφωνο. Αν ήταν από την vodafone , φαντάζομαι δε θα έλεγε τέτοιες ανακρίβειες, έστω για το δικό μου πρόγραμμα.
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω 4 χρόνια :lol: . Ωστόσο επειδή από Σεπτέμβρη ενδέχεται να φύγω για το εξωτερικό, πιθανώς θα το κάνω κάρτα όταν έρθει η ώρα του.

 

Απλώς ήθελα να αναφέρω τι παπάτζες ακούστηκαν μέσα σε ένα τηλεφώνημα 2 λεπτών.

 

Εγώ πάντως γέλασα, οπότε ο σκοπός σου επετεύχθη :)

Κατά τα άλλα, αφού σκέφτεσαι και εξωτερικό, φαντάζομαι θα σκεφτείς και λύση του καρτοκινητού?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως γέλασα, οπότε ο σκοπός σου επετεύχθη :)

Κατά τα άλλα, αφού σκέφτεσαι και εξωτερικό, φαντάζομαι θα σκεφτείς και λύση του καρτοκινητού?

 

Χαίρομαι :)

Από ότι έχω δεί , δεν τρέχει κάποιο πρόγραμμα με μηδενικό πάγιο η vodafone, το unlimited 60 δεν το κρατάω για ένα 5μηνο με πάγιο χωρίς έκπτωση (με τη καμία όμως) , οπότε το καρτοκινητό μοιάζει μονόδρομος, ναι.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιο από τα παιδιά ξέρει,ας βοηθήσει.

Λοιπόν,είμαι στο Red 1 και αποφάσισα σήμερα να πάω στο Vodafone double (2 κάρτες με τον ίδιο αριθμό).Η παλιά κάρτα που είχα ήταν πολύ παλιά (2g) και τώρα οι 2 που μου έδωσαν είναι 3g.Ως εδώ καλά.Το θέμα όμως είναι πως έχω κινητό 4g και μένω Κέρκυρα.Κέρκυρα δεν υποστηρίζει 4g μεν,αλλά ζήτησα κάρτα 4g (να την έχω και αν κάνω ταξίδι σε περιοχή που υποστηρίζει,να μπορώ να έχω και το 4g) και μου λένε στο κατάστημα της Vodafone πως επειδή η Κέρκυρα δεν υποστηρίζει 4g δεν τους στέλνει η Βοντα τέτοιες κάρτες.

Με άλλα λόγια,και αλλού να βρεθώ,δε θα μπορώ να έχω 4g επειδή δε μου δίνουν την ανάλογη κάρτα. :confused:

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω..;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιο από τα παιδιά ξέρει,ας βοηθήσει.

Λοιπόν,είμαι στο Red 1 και αποφάσισα σήμερα να πάω στο Vodafone double (2 κάρτες με τον ίδιο αριθμό).Η παλιά κάρτα που είχα ήταν πολύ παλιά (2g) και τώρα οι 2 που μου έδωσαν είναι 3g.Ως εδώ καλά.Το θέμα όμως είναι πως έχω κινητό 4g και μένω Κέρκυρα.Κέρκυρα δεν υποστηρίζει 4g μεν,αλλά ζήτησα κάρτα 4g (να την έχω και αν κάνω ταξίδι σε περιοχή που υποστηρίζει,να μπορώ να έχω και το 4g) και μου λένε στο κατάστημα της Vodafone πως επειδή η Κέρκυρα δεν υποστηρίζει 4g δεν τους στέλνει η Βοντα τέτοιες κάρτες.

Με άλλα λόγια,και αλλού να βρεθώ,δε θα μπορώ να έχω 4g επειδή δε μου δίνουν την ανάλογη κάρτα. :confused:

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω..;

 

Να επιμείνεις να σου στείλουν. Εσύ δεν είσαι συνδρομητής Κέρκυρας, είσαι συνδρομητής Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Γεγονός Νο1 :

Έχω επιτέλους επιδότηση που περίμενα 18 μήνες...!!

Μπαίνω στη Vodafone για να δω τι μπορώ να πάρω...

Πάω στις συσκευές, επιλέγω μία (μέσω της εφαρμογής για αναβάθμιση) και την ανοίγω και κανονικά για να υπολογίσω κόστος...

124€ και κάτι ψιλά είναι η επιδότηση... Ήλπιζα σε κάτι καλύτερο αλλά τζίφος...

 

Ιστορικό :

Είχα το Vodafone Unlimited 45 το οποίο μου έδινε 1500 προς Vodafone (ομιλία/sms), 100 ή 150 λεπτά/sms (δε θυμάμαι ακριβώς) στους άλλους και 350MB internet.

Πλήρωνα 55€/μήνα.

Με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε "Κάντο Red1, σου κάνουμε έκπτωση για να έχεις ΙΔΙΑ τιμή με αυτό που πληρώνεις τώρα και θα έχεις 1500 προς όλους και 750 internet.

Ρωτάω εγώ "Τι θα γίνει όταν θα μου έρθει σε 8 μήνες η ανανέωση; θα μπορέσω να πάρω συσκευή ή θα έχω πρόβλημα με τις εκπτώσεις;"

Απάντηση "Η έκπτωση είναι για ΠΑΝΤΑ και θα σας ακολουθάει παντού ανεξαρτήτως προγράμματος που θα επιλέξετε ή συσκευής που θα πάρετε"...

Μένω ήσυχος...

 

Πραγματικότητα :

Πάω σε κατάστημα σήμερα για να αξιοποιήσω την επιδότηση...

Έβγαλε η Vodafone το Vodafone Smart 4G στα 199€ και αν το θέλω θα πρέπει να μείνω στο 18μηνο και να δώσω και περίπου 70€+ ή να πάω στο 2ετές και να δώσω 25€!

Πάω στον υπάλληλο για να ξεκινήσουμε τη διαδικασία και μου λέει "αν το κάνουμε αλλάζει το πάγιό σας και από 55€ που είστε θα πάει στα 68€ περίπου!"

Και εκεί ξεκίνησαν όλα!!! Πήρα μέχρι και το τηλεφωνικό κέντρο της Vodafone για να μάθω τι συμβαίνει καθώς άλλα μου είχαν πει στην αρχή και άλλα μου έλεγαν τώρα.

"Δε μπορείτε να έχετε και έκπτωση στο πάγιο ΚΑΙ έκπτωση στη συσκευή"...

Το ξέρω... δεν είμαι ούτε χαζός ούτε έχω τρελές απαιτήσεις, ΑΛΛΑ όταν είσαι υποψιασμένος και ΡΩΤΑΣ και ΞΑΝΑΡΩΤΑΣ και σε διαβεβαιώνουν ότι ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, τότε νομίζεις ότι έχεις κάνει ένα καλό deal.

Ο υπάλληλος στο τηλεφωνικό κέντρο που τα "άκουσε" μου έλεγε ότι δε μπορεί να κάνει τίποτα και δε μπορεί να ψάξει να βρει το ηχητικό ή την υπάλληλο που με κάλεσε για να με καλέσει πίσω και να με ενημερώσει ΣΩΣΤΑ!!!

Του απάντησα και εγώ ότι "να με πάρει μετά από 8 μήνες ΤΩΡΑ και να μου πει ότι με ενημέρωσε ΛΑΘΟΣ;;;; ήμαστε σοβαροί;;;;"

Απλά έκλεισα το τηλέφωνο...

 

Γεγονός Νο2 :

Είπα να πάω Wind και Cosmote για να μάθω τι δίνουν εκείνοι ώστε να πράξω αναλόγως...

Cosmote : με όλα αυτά που έχω ΤΩΡΑ (χωρίς την έκπτωση που μου έχουν δώσει από VF) τελική τιμή παγίου 76€!!!!!!!! Για επιδότηση συσκευής μέχρι 110-120€ το πολύ!!!!!!!!! (πάντα 18μηνο)

Wind : με όλα αυτά που έχω ΤΩΡΑ (χωρίς την έκπτωση που μου έχουν δώσει από VF) τελική τιμή παγίου 69€!!!!! Για επιδότηση συσκευής μέχρι 120€ το πολύ!!!!!!! (πάντα 18μηνο)

 

Δε μπορεί να μου λέει ΚΑΜΙΑ από τις 3 εταιρίες ότι σου προσφέρω περισσότερα πράγματα απ' ότι παλιά, σε σχετικά ΠΙΟ ανεβασμένες τιμές, σου δίνω χαμηλή επιδότηση και είναι ό,τι καλύτερο μπορώ να σου κάνω...

Δεν κερδίζεις έτσι πελάτη άλλης εταιρίας!!!

 

Γεγονός Νο3 :

Θα το μετατρέψω σε CU...

Με 20€ παίρνω τα πακέτα :

1. TALK 2 VODAFONE 300 --> 200 λεπτά ομιλίας προς όλη τη Vodafone + 100 λεπτά προς όλους, μόνο με 5€ τον μήνα και on-line Bonus 100' ομιλίας προς όλα τα δίκτυα, δωρεάν για 1 μήνα!!

2. SMS 60 --> 60 SMS προς όλους, με 3€ τον μήνα!!

3. Surf & Email 100 --> Αν ενεργοποιήσω το Surf & Email 100 έως τις 31/01/14 αντί για 100ΜΒ, έχω 500ΜΒ, μόνο με 5€ τον μήνα! Με κάθε on-line ενεργοποίηση αυτού του πακέτου με αυτόματη ανανέωση, έχεις και Bonus 500MB internet στο κινητό, δωρεάν για έναν μήνα!

4. CU Napster --> Δωρεάν συνδρομή στη μουσική υπηρεσία Napster + 250MB Internet στο κινητό, μόνο με 5€ για 30 ημέρες (με αυτόματη ανανέωση).

 

BONUS : Online Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας --> Με κάθε online ανανέωση από 10€ παίρνεις ΔΩΡΟ 1 GB Internet στο κινητό για 1 μήνα! Το Bonus αποδίδεται σε κάθε Online ανανέωση από 10€ από 7/11 έως και τις 15/1/14

 

Τελικό Συμπέρασμα :

Χαλάω 18€/μήνα και έχω σχεδόν ότι ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ πριν... Επίσης μπορώ να ενεργοποιήσω και επιπλέον bonus που δίνει ΔΩΡΕΑΝ με κάθε ανανέωση για να έχω περισσότερο χρόνο ομιλίας!!!

Κάνω οικονομία σχεδόν 40€/μήνα και σε 12 μήνες θα έχω μαζέψει 480€ και θα μπορέσω να πάρω ένα καλύτερο κινητό... ή θα μπορούσα να μαζέψω λεφτά για να κάνω κάτι άλλο καλύτερο...

 

Επίσης ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ και το νέο κινητό κάθε χρόνο... βάλτε κάτω τα λεφτά που θα δίνετε και υπολογίστε αν σας συμφέρει!!!

 

Παρόμοια θα πράξω και με το σταθερό/internet στο σπίτι!!!

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιο από τα παιδιά ξέρει,ας βοηθήσει.

Λοιπόν,είμαι στο Red 1 και αποφάσισα σήμερα να πάω στο Vodafone double (2 κάρτες με τον ίδιο αριθμό).Η παλιά κάρτα που είχα ήταν πολύ παλιά (2g) και τώρα οι 2 που μου έδωσαν είναι 3g.Ως εδώ καλά.Το θέμα όμως είναι πως έχω κινητό 4g και μένω Κέρκυρα.Κέρκυρα δεν υποστηρίζει 4g μεν,αλλά ζήτησα κάρτα 4g (να την έχω και αν κάνω ταξίδι σε περιοχή που υποστηρίζει,να μπορώ να έχω και το 4g) και μου λένε στο κατάστημα της Vodafone πως επειδή η Κέρκυρα δεν υποστηρίζει 4g δεν τους στέλνει η Βοντα τέτοιες κάρτες.

Με άλλα λόγια,και αλλού να βρεθώ,δε θα μπορώ να έχω 4g επειδή δε μου δίνουν την ανάλογη κάρτα. :confused:

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω..;

 

στο 4G δικτυο συνδεεσαι με τις υπαρχουσες καρτες 3G εφοσον εχεις ενεργοποιησει το 4G στη γραμμη σου. Για ενεργοποιηση στειλε 4G NAI στο 1285. enjoy!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια χρέωση γιαυτό χωρίς να χρησιμοποιήσεις 4G δίκτυο;

 

 

Όχι...Πιο πολλα ΜΒ καταναλώνεις

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

στο 4G δικτυο συνδεεσαι με τις υπαρχουσες καρτες 3G εφοσον εχεις ενεργοποιησει το 4G στη γραμμη σου. Για ενεργοποιηση στειλε 4G NAI στο 1285. enjoy!

 

Καταρχήν ευχαριστώ τα παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις τους! stathis123 είσαι σίγουρος για αυτό που λες;

Ρωτάω γιατί είχα μια sim μπορεί και πάνω από 10 χρόνια η οποία ήταν 2g όπως μου είπαν στο κατάστημα.Την κάρτα αυτή την είχα σε κινητό 3G και ενώ το κινητό μου έβγαζε ένδειξή 3G και Η, από ότι μου είπαν στο κατάστημα δεν είχα τις ανάλογες ταχύτητες αλλά είχα ταχύτητα 2G ασχέτως με το τι έγραφε το κινητό.Ισχύει κάτι τέτοιο ή λένε βλακείες στο κατάστημα;

 

Και αν ισχύει και το ενεργοποιήσω με το μήνυμα που μου είπες, στο κινητό που υποστηρίζει 4G,μήπως έχω 4G μόνο σαν ένδειξη, ενώ η πραγματική μου ταχύτητα είναι 3G;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ τα παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις τους! stathis123 είσαι σίγουρος για αυτό που λες;

Ρωτάω γιατί είχα μια sim μπορεί και πάνω από 10 χρόνια η οποία ήταν 2g όπως μου είπαν στο κατάστημα.Την κάρτα αυτή την είχα σε κινητό 3G και ενώ το κινητό μου έβγαζε ένδειξή 3G και Η, από ότι μου είπαν στο κατάστημα δεν είχα τις ανάλογες ταχύτητες αλλά είχα ταχύτητα 2G ασχέτως με το τι έγραφε το κινητό.Ισχύει κάτι τέτοιο ή λένε βλακείες στο κατάστημα;

 

Και αν ισχύει και το ενεργοποιήσω με το μήνυμα που μου είπες, στο κινητό που υποστηρίζει 4G,μήπως έχω 4G μόνο σαν ένδειξη, ενώ η πραγματική μου ταχύτητα είναι 3G;

Βλακείες σου λένε στο κατάστημα . Έχεις κανονικότατο σήμα 3G με οποιαδήποτε κάρτα SIM , ( και φαντάζομαι και 4G αν και δεν το έχω δοκιμάσει) Η ταχύτητα σύνδεσης δεν εξαρτάται από την SIM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...