Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το unlited 30 και μου εστειλν μηνυμα σημερα οτι ειναι διαθεσιμος ο λογαριασμος...Στο "Δεδομένα με ογκοχρέωση" εχει διαρκεια σχεδον 88 ωρες..Πως ακριβως υπολογιζεται αυτο ?

 

Αναφέρεται στο χρονικό διάστημα που ανταλλασόταν data με το δίκτυο. Η χρονική περίοδος δηλαδή που το data session ήταν ενεργό. Μην το λαμβάνεις υπόψη. Τα bytes να κοιτάς.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το unlited 30 και μου εστειλν μηνυμα σημερα οτι ειναι διαθεσιμος ο λογαριασμος...Στο "Δεδομένα με ογκοχρέωση" εχει διαρκεια σχεδον 88 ωρες..Πως ακριβως υπολογιζεται αυτο ?

 

μηπως πρεπει να ρυθμισεις το κινητο σου να μην συνδεεται συνεχεια στο ιντερνετ?εστω και αν δεν κατεβαζει πολλα mb?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει να ρυθμισεις το κινητο σου να μην συνδεεται συνεχεια στο ιντερνετ?εστω και αν δεν κατεβαζει πολλα mb?

 

Δεν το εχω συνεχεια ενεργοποιημενο...Ισα ισα πολλες φορες τυχαινει και μου μενει υπολοιπο...Αλλα γενικα δεν τοχω ανοιχτο ολη την ωρα και δεν εχω προσεξει τι γραφει και σε προηγουμενους λογαριασμους ειναι η αληθεια.....

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω συνεχεια ενεργοποιημενο...Ισα ισα πολλες φορες τυχαινει και μου μενει υπολοιπο...Αλλα γενικα δεν τοχω ανοιχτο ολη την ωρα και δεν εχω προσεξει τι γραφει και σε προηγουμενους λογαριασμους ειναι η αληθεια.....

 

Χρήση internet σε iPhone και λοιπές συσκευές δεν σημαίνει μόνο πλοήγηση (εξ ου και smartphones)

Δηλ. κανείς δεν αναφέρει πως μπήκες 88 ώρες. Νομίζω υπάρχει και ελάχιστη διάρκεια 10 λεπτο σε αυτή την κίνηση αλλά δεν παίζει κανά ρόλο. Τα MB είναι το σημαντικό που ελέγχεις. Όλα τα προγράμματα έχουν ογκοχρέωση!

 

PS: Πάντως σε iPhone εγώ κλείνω "Ενεργοποίηση 3G" έχω καλύτερο σήμα για κλήσεις, μπαταρία και βλέπω εύκολα καιρό, mail κτλ Όταν θέλω πλοήγηση το ενεργοποιώ για καλύτερη ταχύτητα! Τα δεδομένα συνεχώς ανοιχτά, με ενημερώσεις mail, Twitter,WhatsApp, Viber κ.α

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις συγκεκριμένη συσκευή και να δεις σε πια τιμή θα στην δώσει

Μετα κοιτάς πόσο την δίνει χωρίς επιδότηση

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Εδω και πολλές μέρες στο myaccount εχει ξεκλειδωσει το έκπτωση αντι επιδότησης. Που στην πράξη είμαι δευτερο χρόνο και εποφελούμαι απο αυτην την προσφορά.

"Με την επιλογή αυτή επωφελείσαι με μηνιαία έκπτωση αντίστοιχη του παγίου σου. Σε περίπτωση που αλλάξεις γνώμη μπορείς να τη διακόψεις και να πάρεις τη συσκευή που θέλεις με την ανανέωση του συμβολαίου σου.

Το πάγιο σου διαμορφώνεται ως εξής:

 

Μηνιαίο πάγιο: € 60,00

Πάγιο μετά την έκπτωση: € 53,00"

 

Έχει και την επιλογή "αναβάθμιση" και οταν το πατάω με ενημερώνει πως εποφελούμαι απο την έκπτωση αντί επιδότησης. Το συμβολαιο μου λήγει τον Μαϊο παρεπιπτόντως...

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς σε ποια καταστήματα μπορεί να αξιοποιηθεί μια επιδότηση της vodafone (εκτός από τα καταστήματα της ίδιας της vodafone φυσικά)

γνωρίζω ότι γίνεται στο Πλαίσιο.

γίνεται και κάπου αλλού?

καμιά απάντηση παιδιά σχετικά με αυτό?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

καμιά απάντηση παιδιά σχετικά με αυτό?

 

εκτός απο το 'πλαισιο', ισως να γινεται και σε καταστηματα κινητης (της γειτονιας), που συνεργαζονται με την εταιρια. Υποθετω, δε γνωριζω...

Link to comment
Share on other sites

9volto και δινει υποτιθεται και παραπνω λεφτα απο την επιδοτηση που σου δινει η βοντα

για να κανεις εκει την ανανεωση.

δεν εχω δοκιμασει αλλα κατα καιρους εχει σωστες προσφορες-προωθητικες ενεργειες..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

το 9volto δυστυχώς είναι λίγο μακριά γιατί είμαι Θεσσαλονίκη (ξέχασα να το αναφέρω αυτό στην ερώτηση μου)

μου είπε κάποιος ότι ίσως και τα καταστήματα Αλέξανδρος να μπορούν να χρησιμοποιήσουν την επιδότηση αλλά δεν έχω επιβεβαιώσει ακόμα

βασικά ψάχνω το galaxy Y pro duos να το πάρω με επιδότηση αλλά το έχει μόνο η wind προς το παρών.

αν γίνει γρήγορα η συγχώνευση wind-voda ίσως τελικά το πάρω από εκεί :p (αν το έχουν ακόμα γιατί dual sim η voda δεν φέρνει)

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Χρήση internet σε iPhone και λοιπές συσκευές δεν σημαίνει μόνο πλοήγηση (εξ ου και smartphones)

Δηλ. κανείς δεν αναφέρει πως μπήκες 88 ώρες. Νομίζω υπάρχει και ελάχιστη διάρκεια 10 λεπτο σε αυτή την κίνηση αλλά δεν παίζει κανά ρόλο. Τα MB είναι το σημαντικό που ελέγχεις. Όλα τα προγράμματα έχουν ογκοχρέωση!

 

PS: Πάντως σε iPhone εγώ κλείνω "Ενεργοποίηση 3G" έχω καλύτερο σήμα για κλήσεις, μπαταρία και βλέπω εύκολα καιρό, mail κτλ Όταν θέλω πλοήγηση το ενεργοποιώ για καλύτερη ταχύτητα! Τα δεδομένα συνεχώς ανοιχτά, με ενημερώσεις mail, Twitter,WhatsApp, Viber κ.α

 

Eχω μονο 100mb και δεν νομιζω να φτασουν για ενα μηνα αν ειναι ανοιχτα συνεχεια τα δεδομενα...Απλα σημερα συνειδητοποίησα οτι ο λογαριασμος και τα διαθεσιμα λεπτα "ληγουν" στις 9 καθε μηνα,γιατι μου εστειλαν αππτην 1η αυτη τη φορα ??:blink::blink:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση των data ανανεώνεται την 1η μέρα κάθε μήνα.

 

Για τα λεπτα λεω...ενω το οριο ειναι μεχρι 9 καθε μηνα , μου εστειλαν μηνυμα οτι ο λογαριασμος ειναι διαθεσιμος απο την 1η Φλεβαρη....

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Κάνω αίτηση φορητότητας στη cosmote με περνούν τηλ και μου κάνουν την εξης τρελή προσφορα για επιδοτήσει συσκευής....Οικογενειακό πακέτο με 3 συνδέσεις 24 ολόκληρα euro ο καθε αριθμος... :lol:Το τι ακούσανε..δε ντρέπεστε να κοροϊδεύετε το κόσμο...24 euro για νέα συσκευή...ντροπη σας...Από τι Vodafone ούτε φωνή ούτε ακρόαση εδώ και μια βδομάδα...γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχει καποιος αυτο το προγραμμα (unlimited 30) για να μου πει ποση επιδοτηση ειχε παρει

3 συνδέσεις μου έβγαλαν 189e κοντά στα 65 η μια δηλαδή..εσένα ποσο σου έδωσαν?:)

Link to comment
Share on other sites

3 συνδέσεις μου έβγαλαν 189e κοντά στα 65 η μια δηλαδή..εσένα ποσο σου έδωσαν?:)

 

περημενω απο μερα σε μερα να βγει η επιδοτηση και σκεφτομαι να το κανω 24μηνο

Link to comment
Share on other sites

περημενω απο μερα σε μερα να βγει η επιδοτηση και σκεφτομαι να το κανω 24μηνο

ρωτα τους πρωτα ποσα σου δινουν για 12μηνο. Εαν η προσφορα τους για 18μηνο ειναι διπλασια, και για 24μηνο τριπλασια (απο την επιδοτηση για 12μηνο), τοτε κανε το 24μηνο. Αλλιως, βγαινεις χαμενος..

 

πρεπει να ειμαι ο μοναδικος, που οταν ειχα επιδοτηση, επαιρνα εκπτωση παγιου (εκτός απο super-douper εξαιρεσεις) και μαζευα λεφτα για να παρω συσκευη :blink:

Link to comment
Share on other sites

 

Χα, χα , τα 3 πάγια τα δίνουν για 18μηνο :X:X:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδη κοντευω να αυτοκτονησω με αυτην την εξυπηρετηση πελατων της vodafone τι πρεπει να πω για να με συνδεσει με εκπροσωπο; Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...