Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια την βοηθεια σας..εχω κινητο παλιο και εεχω καρτουλα...βαζω 10 ευρω και μιλω τουλαχιστον μιση ωρα μπρος ολους...δεν ξερω ακριβως σ επιο προγραμα ειμαι για να πω την αληθεια. παντως βαζω καμια 30 ευρω σ εκαρτεσ τον μηνα..πιο προγραμα μου πρωτινετε..???εγω θελω να μιλω μπρος ολους 3 ωρες τον μηνα και να παρω και κανα καινουριο με wifi+touch ..με συμφερη η καρτα των 10??η συνδεση???ποση ωρα μιλαω μπρος ολους(σταθερα κινητα αλλου παροχεα)με καρτα 10ρα???μηπως πληρωνω την συσκευη και ειναι πιο συμφερουσα η καρτα...γνωμες σας ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας..εχω κινητο παλιο και εεχω καρτουλα...βαζω 10 ευρω και μιλω τουλαχιστον μιση ωρα μπρος ολους...δεν ξερω ακριβως σ επιο προγραμα ειμαι για να πω την αληθεια. παντως βαζω καμια 30 ευρω σ εκαρτεσ τον μηνα..πιο προγραμα μου πρωτινετε..???εγω θελω να μιλω μπρος ολους 3 ωρες τον μηνα και να παρω και κανα καινουριο με wifi+touch ..με συμφερη η καρτα των 10??η συνδεση???ποση ωρα μιλαω μπρος ολους(σταθερα κινητα αλλου παροχεα)με καρτα 10ρα???μηπως πληρωνω την συσκευη και ειναι πιο συμφερουσα η καρτα...γνωμες σας ευχαριστω...

 

καλεσε 1266 απο το κινητο σου και θα σου πει σε ποιο προγραμμα εισαι. Η κληση ειναι δωρεαν. Πες μας μετα σε ποιο προγραμμα εισαι

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας..εχω κινητο παλιο και εεχω καρτουλα...βαζω 10 ευρω και μιλω τουλαχιστον μιση ωρα μπρος ολους...δεν ξερω ακριβως σ επιο προγραμα ειμαι για να πω την αληθεια. παντως βαζω καμια 30 ευρω σ εκαρτεσ τον μηνα..πιο προγραμα μου πρωτινετε..???εγω θελω να μιλω μπρος ολους 3 ωρες τον μηνα και να παρω και κανα καινουριο με wifi+touch ..με συμφερη η καρτα των 10??η συνδεση???ποση ωρα μιλαω μπρος ολους(σταθερα κινητα αλλου παροχεα)με καρτα 10ρα???μηπως πληρωνω την συσκευη και ειναι πιο συμφερουσα η καρτα...γνωμες σας ευχαριστω...

Βασικά αν με 10 ευρώ μιλάς μόνο μισή ώρα , δεν έχεις ενεργοποιήση το Bonus από το 1286 . Κάλεσε το καί πάτα 1 ,

έτσι θα έχεις 120 λεπτά προς Vodafone ή 60 λεπτά προς όλους αν είσαισ το νέο καρτοκινητό ( κάποτε το λέγαν a la carte)

Επίσης στο 1286 Θα σου πεί " καλώς ήρθατε στο μενού του CU ή του νέου καρτοκινητού ή του International , και έτσι μαθαίνεις πιο πακέτο έχεις .

Μπορείς να αλλάξεις πακέτο αλλά πες μας πρώτα πιό πακέτο έχεις .

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν με 10 ευρώ μιλάς μόνο μισή ώρα , δεν έχεις ενεργοποιήση το Bonus από το 1286 . Κάλεσε το καί πάτα 1 ,

έτσι θα έχεις 120 λεπτά προς Vodafone ή 60 λεπτά προς όλους αν είσαισ το νέο καρτοκινητό ( κάποτε το λέγαν a la carte)

Επίσης στο 1286 Θα σου πεί " καλώς ήρθατε στο μενού του CU ή του νέου καρτοκινητού ή του International , και έτσι μαθαίνεις πιο πακέτο έχεις .

Μπορείς να αλλάξεις πακέτο αλλά πες μας πρώτα πιό πακέτο έχεις .

 

Αν είναι να μείνει σε νέο καρτοκινητό και χαλάει τόσα λεφτά και λεπτά ομιλίας(3 ώρες λέει), καλύτερα να βάζει πρώτα μία 20ευρη κάρτα να παίρνει τα 150 λεπτά παρά δύο 10ευρες (60+60=120λεπτά). Βέβαια στα μπόνους λεπτά αυτά η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά να ξέρεις! Δηλαδή τι μιλάς 1 δευτερόλεπτο τι 3 λεπτά θα αφαιρούνται 3 λεπτά της ώρας από την κάρτα. Μετά μπορείς να ενεργοποιείς και τα πακέτα τα αγορασμένα που έχει, από το υπόλοιπό σου. Ώστε να μην ξαναγοράζεις κάρτα!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι εκεί στην vodafone. Σε πρόγραμμα απεριόριστο 20, χρέωσαν τις κλήσεις προς voda εκτός του προγράμματος και ήρθε ένας λογαριασμός 63 ευρώ, απο 23 που ήταν κανονικά. Έγινε αίτημα για έλεγχο και ακόμα περιμένω 2 εβδομάδες να εξεταστεί!! Τώρα μου λένε οτι πρέπει να πιστωθεί στους άλλους λογαριασμούς κλπ. Με ρωτάνε αν θέλω να κάτσω;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια ειμαι στο unlimited 30 και σε λιγο καιρο θα εχω επιδοτηση ξερει κανενας να μου πει ποσο περιπου θα μου βγει η επιδοτηση και αν την κανω 24μηνη θα ανεβει?
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο στο 1227 και τους ζήτησα να γίνουν καρτοκινητά, μου είπαν ότι το αίτημα προωθήθηκε και ότι πρέπει να μεταβώ σε ένα κατάστημα της Vodafone να πληρώσω τα 170 ευρώ και να παραλάβω τις νέες κάρτες sim. Πότε θα διακοπούν τα συμβόλαια το ξέρουμε; Δεν πειράζει την αποχαιρετώ την Vodafone θα πάω σε άλλη εταιρία. Ή θα με πάρουν τηλέφωνο να με μεταπείσουν;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο στο 1227 και τους ζήτησα να γίνουν καρτοκινητά, μου είπαν ότι το αίτημα προωθήθηκε και ότι πρέπει να μεταβώ σε ένα κατάστημα της Vodafone να πληρώσω τα 170 ευρώ και να παραλάβω τις νέες κάρτες sim. Πότε θα διακοπούν τα συμβόλαια το ξέρουμε; Δεν πειράζει την αποχαιρετώ την Vodafone θα πάω σε άλλη εταιρία. Ή θα με πάρουν τηλέφωνο να με μεταπείσουν;

 

επειδή το δοκίμασα πρόσφατα θα κάνει ένα μήνα να γίνουν καρτοκινητα.

εγώ είχα παραλάβει τις κάρτες από κατάστημα αλλά δεν ήξερα οτι χρειάζεται μήνας και μετά από δυο βδομάδες επειδή νόμιζα οτι αργούν επίτηδες έκανα αίτηση φορητοτητας για άλλη εταιρία.την ίδια μέρα με πήραν και μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά και τελικά έμεινα σε συμβόλαιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για 30 μέρες μου είπαν και 'μένα! Ωραία αύριο πάω στην Wind και κάνω αίτηση φορτητότητας να δω τι θα κάνουν...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για 30 μέρες μου είπαν και 'μένα! Ωραία αύριο πάω στην Wind και κάνω αίτηση φορτητότητας να δω τι θα κάνουν...

 

ειτε κανεις αιτηση για μετατροπη σε καρτοκινητο ειτε αιτηση για φορητοτηα,τηλεφωνο θα σε παροθν οπωσδηποτε. Σε καθε περιπτωση,η αιτηση φορητοτητας τους τσουζει πιο πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας..εχω κινητο παλιο και εεχω καρτουλα...βαζω 10 ευρω και μιλω τουλαχιστον μιση ωρα μπρος ολους...δεν ξερω ακριβως σ επιο προγραμα ειμαι για να πω την αληθεια. παντως βαζω καμια 30 ευρω σ εκαρτεσ τον μηνα..πιο προγραμα μου πρωτινετε..???εγω θελω να μιλω μπρος ολους 3 ωρες τον μηνα και να παρω και κανα καινουριο με wifi+touch ..με συμφερη η καρτα των 10??η συνδεση???ποση ωρα μιλαω μπρος ολους(σταθερα κινητα αλλου παροχεα)με καρτα 10ρα???μηπως πληρωνω την συσκευη και ειναι πιο συμφερουσα η καρτα...γνωμες σας ευχαριστω... παιδια ευχαριστω για τις συμβουλες ειστε πραγματικα γατονια και πραγματικα επρεπε να εισασταν υπαλληλοι της βονταφον πολλοι καλυτεροι απο τους πραγματικους υπαλληλους...τελικα με ετρωγε ο κ...ς μου και το εκανα απο καρτοκινητο σε καρτοπρογραμα 15 μια και απο οτι ειδα δεν δινανε κανα κινητο της προκοπης χωρις κανα 75αρι...τοσο τα αγωραζω μεταχιρησμενα και απο το ρικαρντο χωρις παγια...τωρα το καρτοπρογραμα 15 λενε εχω μια ωρα μπρος ολους και απεριριστα βονταφον και θα μπαινει η επομενη καρτα αυτοματα...ξερει κανεις αν μεταφερετε και το υπολοιπο και πιο αριιθμο να παιρνω να ενημερωνωμε???ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ειτε κανεις αιτηση για μετατροπη σε καρτοκινητο ειτε αιτηση για φορητοτηα,τηλεφωνο θα σε παροθν οπωσδηποτε. Σε καθε περιπτωση,η αιτηση φορητοτητας τους τσουζει πιο πολυ

 

Για να με μεταπείσουν να τους ζητήσω εφ' όρου ζωής έκπτωση 30% στα πάγια; Θα το κάνουν λέτε; Δηλαδή να μου βγαίνει το πολύ 65 ευρώ τον μήνα για τα δυο συμβόλαια.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι εκεί στην vodafone. Σε πρόγραμμα απεριόριστο 20, χρέωσαν τις κλήσεις προς voda εκτός του προγράμματος και ήρθε ένας λογαριασμός 63 ευρώ, απο 23 που ήταν κανονικά. Έγινε αίτημα για έλεγχο και ακόμα περιμένω 2 εβδομάδες να εξεταστεί!! Τώρα μου λένε οτι πρέπει να πιστωθεί στους άλλους λογαριασμούς κλπ. Με ρωτάνε αν θέλω να κάτσω;

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην πιστωθεί το ποσό. Απλώς μην πληρώσεις το λογαριασμό, περίμενε να βγει και ο επόμενος και θα συμψηφιστεί. Έτσι δεν θα πληρώσεις τίποτα. Μέχρι τότε αν δεν έχεις προηγούμενες οφειλές δεν στο κόβουν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αποφάσισα εάν δεν μου δώσουν 30% έκπτωση τουλάχιστον στα υπάρχονται συμβόλαια φεύγω από την Vodafone μετά από 13 χρόνια. Θα ήθελα τέλος να μάθω εάν, την αποζημίωση προς την Vodafone για την συσκευή που πήρα, που μου είπαν ότι είναι 170 ευρώ, εάν μπορώ να την πληρώσω με πιστωτική και δόσεις;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση .Όταν έληξε το 12μηνο παραμονής μου στην vodafone έκανα το γνωστό κόλπο της φορητότητας . Με πήρε κάποιος ευγενικός υπάλληλος και μου πρότεινε 55% έκπτωση στο πάγιο . Είμουνα τόσο ευχαριστημένος από το deal και από τις υπηρεσίες και την εξυπηρέτηση της vodafone που του πρότεινα 55% έκπτωση για 2 χρόνια και όχι για 1 χρόνο . Μέχρι εδώ όλα καλά . Προσπάθησε να το περάσει το αίτημα μου για 2 χρόνια αλλά με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι για 2 χρόνια δεν το παίρνει το σύστημα . Έτσι μείναμε στο 1 χρόνο . Κάποια στιγμή που μπήκα στο my acount είδα για 24 μηνο συμβόλαιο αλλά υπέθεσα ότι λόγο αναβάθμισης του συστήματος δείχνει ότι θέλει . Σήμερα που αποκαταστάθηκε η αναβάθμιση και προβλήματα δεν υπάρχουν μπήκα ξανά στο my acount και είδα πάλι το πρόγραμμα που είμαι 24μηνο . Τι να έχει συμβεί ; Αφού το σύστημα όπως μου είπε δεν το έπαιρνε το 24μηνο ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αποφάσισα εάν δεν μου δώσουν 30% έκπτωση τουλάχιστον στα υπάρχονται συμβόλαια φεύγω από την Vodafone μετά από 13 χρόνια. Θα ήθελα τέλος να μάθω εάν, την αποζημίωση προς την Vodafone για την συσκευή που πήρα, που μου είπαν ότι είναι 170 ευρώ, εάν μπορώ να την πληρώσω με πιστωτική και δόσεις;

 

Όχι. Έρχεται σε λογαριασμό αμέσως μετά τη διακοπή. Πληρωμή λογαριασμού με δόσεις δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αίτηση την πρωινή για μετατροπή των συμβολαίων σε καρτοκινητά, διαπίστωσα ότι πλέον μπορώ να επιλέξω όποιο πρόγραμμα θέλω!!! Μια χαρά, τώρα πιστεύω άνετα θα με πάνε στα επαγγελματικά που θέλω.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αποφάσισα εάν δεν μου δώσουν 30% έκπτωση τουλάχιστον στα υπάρχονται συμβόλαια φεύγω από την Vodafone μετά από 13 χρόνια. Θα ήθελα τέλος να μάθω εάν, την αποζημίωση προς την Vodafone για την συσκευή που πήρα, που μου είπαν ότι είναι 170 ευρώ, εάν μπορώ να την πληρώσω με πιστωτική και δόσεις;

 

Το 30% δεν είναι κάτι σπάνιο να ξέρεις! Για αυτό μην προϊδεάσεις λέγοντας εσύ 30%. Άσε να σου πουν πρώτα αυτοί! Μπορεί να σου πουν και 50% αν σε ακούσουν αποφασισμένο και νευριασμένο! Ενώ αν πεις εσύ 30% θα χαρούν κιόλας παραπάνω!:O

Στο 1227 παζάρι δεν επαιξε παρεπιπτόντως; Έτσι αβίαστα δέχτηκαν να χάσουν 100 ευρώ το μήνα, για να πας σε καρτοκινητό; Αν και επειδή χρωστάς ποιος ξέρει ίσως να ήταν πιο συγκρατημένοι από το να μη χρώσταγες!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Που ξέρω γιατί δεν μου έκαναν αντιπρόταση. Ίσως κάνω φορητότητα στην Wind, ίσως όχι! Τους χρωστάω μόνο την συσκευή που πήρα τον Σεπτέμβρη ενώνοντας τις επιδοτήσεις των δυο συμβολαίων. Και 'μένα μου φάνηκε παράξενο που δεν μου έκανα αντιπρόταση.

Εάν πάω π.χ. στο Επαγγελματικό Ευέλικτο 180, αυτό είναι για τους δυο αριθμούς; Δηλαδή μοιράζονται τον χρόνο δυο αριθμοί; ή είναι 180 λεπτά για ένα νούμερο;

Edited by ael1964
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν ότι μπορώ να πάω σε άλλο συμβόλαιο, αλλά μόνο σε συμβόλαια άνω των 50 ευρώ. Κάνω αίτηση φορητότητας στην Wind και να πάνε να ... :dance:
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας:εδω και ενα χρονο εχω εκτπωση 55% στο παγιο λογω του γνωστου κολπου της φορητοτητας.τι μπορω να κανω για να διατηρησω αυτη την εκπτωαση?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με την περιβόητη αναβάθμιση;

Υποβάθμιση είδα.

Από εκεί που ενημερωνόμουν για το υπόλοιπο στις 16:00 της προηγούμενης μέρας, τώρα ενημερώνομαι για το υπόλοιπο στις 9:00.

7 ώρες πίσω!

(Unlimited 30)

Link to comment
Share on other sites

Eμενα μου εκανε εντυπωση οτι εστειλα μηνυμα στο 1284 μια φορα το μεσημερι και μια το βραδυ και ειχε αλλαξει το διαθεσιμο υπολοιπο ενω και τις δυο φορες ειχε ιδια μερα/ωρα ενημερωση...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

θέλω να κάνω συμβόλαιο για εμένα στην Vodafone αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα: η επιδότηση είναι πολύ μικρή.

Θέλω να πάρω Apple iPhone αλλά ποιο ? 3G/4/4 ? Το συμβόλαιο θα γίνει 24μηνο ή 18μηνο.

Ενημερώθηκα για το τι δίνουν αλλά το σκέφτομαι πολύ άσχημα για iPhone, λόγο ότι δεν δίνουν επιδότηση στα υπόλοιπα κινητά

{π.χ.: Unlimited 75 (24μηνο) & HTC Sensation XΕ (αρχική τιμή με Φ.Π.Α. 499€)= 351,40€} ενώ:

{π.χ.: Unlimited 75 (24μηνο) & Apple iPhone 3G (αρχική τιμή με Φ.Π.Α. 399€)= Δωρεάν}.

Και δεν ξέρω τι να κάνω, σχετικά με το 3G το σκέφτομαι γιατί αυτόν τον χρόνο κοντά/μέσα στο καλοκαίρι θα βγει το 5άρι

και νομίζω πώς θα γίνει όπως το iPhone 3G που το κατάργησαν σαν λογισμικό αναβάθμισης (οι γνώστες ξέρουν).

Παιδιά βοήθεια!!! Τι να κάνω ?

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων,

Μανώλης.::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...