Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κανά πακετάκι βρε παιδιά, για 15 μέρες (δεν θα καθίσω περισσότερο στην Ελλάδα, γι' αυτό) να ενεργοποιήσω data(για χρήση με iPhone) στο συμβόλαιό μου;

έχω ένα από τα απλά συμβόλαια της Vodafone.

 

Καλή χρονιά σε όλους μας!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει που στέλνω σμσ για να μάθω αν ένας αριθμός είναι Vodafone? Εννοώ Vodafone γενικά, όχι Cu κλπ.

Υπάρχει ένας (χρεώσιμος), αλλά τον έχω ξεχάσει...

 

Αποστολή αριθμού στο 1292.

Link to comment
Share on other sites

Σε νουμερο 1 χρονου η περιαγωγη δεν ειναι ενεργοποιημενη?για Γερμανια θα παει στο D2 VODAFONE ετσι?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Σε νουμερο 1 χρονου η περιαγωγη δεν ειναι ενεργοποιημενη?για Γερμανια θα παει στο D2 VODAFONE ετσι?

 

Την πρώτη φορά που θα κάνεις χρήση περιαγωγής πρέπει να ζητήσεις απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ενεργοποίηση της περιαγωγής και του προγράμματος passport .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Σε νουμερο 1 χρονου η περιαγωγη δεν ειναι ενεργοποιημενη?για Γερμανια θα παει στο D2 VODAFONE ετσι?

 

Ναι με το που ανοιξεις το κινητο σου θα βλεπεις vodafone.de ...:)

Link to comment
Share on other sites

για να γινει μεταφορα του υπολοιπου χρονου ομιλιας στον επομενο μηνα, πρεπει να το ζητησουμε απο το 13830? δεν γινεται αυτοματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους! Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω αποδείξεις για τους λογαριασμούς του συμβολαίου μου που πληρώνω με πιστωτική κάρτα? Αυτό που έρχεται σπίτι είναι μόνο ειδοποιητήριο.

 

Το λέω γιατί από δω και πέρα μάλλον θα τις χρειαστούμε όλοι για φορολογικούς λόγους και οι δαπάνες για κινητό δεν είναι μικρό ποσό ετησίως για κάθε ιδιωτη.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το που ανοιξεις το κινητο σου θα βλεπεις vodafone.de ...:)

 

Όχι απαραίτητα. Απλώς η είνα περισσότερο πιθανό να συνδεθεί με Vodafone λόγω "προτίμησης" της κάρτας SIM αλλά ενδέχεται να συνδεθεί και με άλλα δίκτυα. Δεν έχει όμως σημασία, σε όλα τα δίκτυα πλέον ισχύουν οι ίδιες χρεώσεις (ακόμα και με passport).

 

Απλώς πρέπει πριν ταξιδέψει να καλέσει το 13830 για να ενεργοποιήσει τη περιαγωγή (αν δεν είναι ήδη ενεργοποιημένη) ή και το passport αν θέλει.

Link to comment
Share on other sites

γίνεται μεταφορά των δωρεάν λεπτών/sms του προγράμματος στον επόμενο μήνα για τα προγράμματα iPhone;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

για να γινει μεταφορα του υπολοιπου χρονου ομιλιας στον επομενο μηνα, πρεπει να το ζητησουμε απο το 13830? δεν γινεται αυτοματα?

Ναι πρέπει να το ζητήσετε, Επιπλέον αν το ζητήσετε Ιανουάριο θα ισχύει για τα υπόλοιπα Φεβρουαρίου , που θα μεταφερθούν στον Μάρτιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους! Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω αποδείξεις για τους λογαριασμούς του συμβολαίου μου που πληρώνω με πιστωτική κάρτα? Αυτό που έρχεται σπίτι είναι μόνο ειδοποιητήριο.

 

Το λέω γιατί από δω και πέρα μάλλον θα τις χρειαστούμε όλοι για φορολογικούς λόγους και οι δαπάνες για κινητό δεν είναι μικρό ποσό ετησίως για κάθε ιδιωτη.

 

αν κοψεις την πληρωμη του λογαριασμου μεσω πιστωτικης και τον πληρωνεις εσυ σε καποιο καταστημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους! Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω αποδείξεις για τους λογαριασμούς του συμβολαίου μου που πληρώνω με πιστωτική κάρτα? Αυτό που έρχεται σπίτι είναι μόνο ειδοποιητήριο.

 

Το λέω γιατί από δω και πέρα μάλλον θα τις χρειαστούμε όλοι για φορολογικούς λόγους και οι δαπάνες για κινητό δεν είναι μικρό ποσό ετησίως για κάθε ιδιωτη.

Ίσως γνωρίζουν και στο 13830 να σου πουν. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι μπορείς να πληρώνεις τους λογαριασμούς on-line κάθε μήνα μόνος σου και να σου στέλνεται η απόδειξη στο e-mail :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Θέλω να κάνω αποσύνδεση (στις 16 Ιανουαρίου κλέινει χρόνο το συμβόλαιο), αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα άμεσης αποσύνδεσης ή θα πρέπει να περιμένω κανονικά 1 μήνα...

 

(Για την άμεση αποσύνδεση μου είχε μιλήσει πριν κάποιο καιρό ένας γνωστός που δουλεύει στη Voda...)

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Χρεωση απλου μηνυματος????

 

Νομίζω η χρέωση είναι 0,12 δηλαδή όσο κοστίζει ένα απλό σμσ στα συμβόλαια (γιατί ισχύει και από καρτοκινητό η συγκεκριμένη υπηρεσία)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Θέλω να κάνω αποσύνδεση (στις 16 Ιανουαρίου κλέινει χρόνο το συμβόλαιο), αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα άμεσης αποσύνδεσης ή θα πρέπει να περιμένω κανονικά 1 μήνα...

 

(Για την άμεση αποσύνδεση μου είχε μιλήσει πριν κάποιο καιρό ένας γνωστός που δουλεύει στη Voda...)

 

Ευχαριστώ :)

 

Θα πάς από αύριο να την ζητήσεις γιατί θα κάνει 1 μήνα .

Για αποσύνδεση μέσω γνωστών , ρώτα τον γνωστό σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Θέλω να κάνω αποσύνδεση (στις 16 Ιανουαρίου κλέινει χρόνο το συμβόλαιο), αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα άμεσης αποσύνδεσης ή θα πρέπει να περιμένω κανονικά 1 μήνα...

 

(Για την άμεση αποσύνδεση μου είχε μιλήσει πριν κάποιο καιρό ένας γνωστός που δουλεύει στη Voda...)

 

Ευχαριστώ :)

 

Μετά τον 11 μήνα το συμβόλαιο οσυ είναι ελέυθερο και το κάνεις ότι θέλεις. Μια φορά το χω κάνει και μου πήρε ~15-20 μέρες, επομένως αν προνοήσεις το κόβεις στο δωδεκάμηνο. Αυτά αν θες να το πετάξεις τελείως τονούμερο σου. Αν θές φορητότητα, τότε σίγοθρα παίρνει κάποιες μέρες, περίπου 2 βδομάδες θα τις φάς για εγκριση και ενεργοπόιηση.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε νέα σύνδεση και Sony Ericsson Satio με ένα πρόγραμμα Unlimited 60 δώρο δύο αεροπορικά εισιτήρια της Olympic Air!

 

 

Όροι προσφοράς

 

1. Η προσφορά με δώρο δύο αεροπορικά εισιτήρια της Olympic Air ισχύει για τη συσκευή Sony Ericsson Satio και μέχρι και την εξάντληση των δώρων

2. Η προσφορά ισχύει για νέες συνδέσεις, φορητότητα αριθμού ή μετατροπή καρτοκινητού σε σύνδεση σε προγράμματα Unlimited 60 και άνω και Unlimited με Internet 80 και άνω. Δεν ισχύει για νέες συνδέσεις σε επαγγελματικά προγράμματα.

3. Η προσφορά δεν ισχύει για ανανέωση συμβολαίου και αγορά απλής συσκευής

4. Οι δικαιούχοι συνδρομητές θα παραλαμβάνουν σε 5 εργάσιμες μέρες από την ημερομηνία σύνδεσης, στη διεύθυνση που δηλώνουν κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας τους, φάκελο που θα περιλαμβάνει τα παρακάτω:

* Μία ενημερωτική επιστολή σχετικά με τον τρόπο χορήγησης του δώρου

* Ενημερωτικό φυλλάδιο προγράμματος πιστότητας Travelair Club της Olympic Air

 

 

Αεροπορικά εισιτήρια

 

* Τα εισιτήρια αφορούν σε πτήσεις που εκτελούνται μόνο από την OlympicAir και μόνο με αεροσκάφη της Olympic Air και δεν είναι δυνατή η αλλαγή αεροπορικής εταιρείας.

* Οι προορισμοί εξωτερικού είναι: Λονδίνο, Παρίσι, Βρυξέλλες, Μιλάνο, Ρώμη, Βουκουρέστι, Σόφια, Κωνσταντινούπολη, Tίρανα, Λάρνακα, Βηρυτός, Κάιρο, Αλεξάνδρεια, Βιέννη, Άμστερνταμ.

* Οι προορισμοί εσωτερικού είναι:Θεσσαλονίκη, Καβάλα, Αλεξανδρούπολη, Λήμνος, Μυτιλήνη, Χίος, Σάμος, Κως, Ρόδος, Σύρος, Μύκονος, Σαντορίνη, Ηράκλειο, Χανιά, Ζάκυνθος, Κεφαλονιά, Πρέβεζα/Λευκάδα, Κέρκυρα, Ιωάννινα, Θεσσαλονίκη-Λήμνος, Θεσσαλονίκη-Μυτιλήνη, Θεσσαλονίκη-Ρόδος, Θεσσαλονίκη-Ηράκλειο, Θεσσαλονίκη-Χανιά.

* Τα εισιτήρια θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν από 01/01/10 έως και 30/06/10–ολοκλήρωση ταξιδιού.

* Tο ένα εκ των δύο εισιτηρίων πρέπει να χρησιμοποιηθεί οπωσδήποτε από το δικαιούχο συνδρομητή (στο όνομα που έχει γίνει η σύνδεση), ενώ το δεύτερο από οποιοδήποτε άλλο πρόσωπο/ονοματεπώνυμο δηλώσει ο δικαιούχος.

* Η κράτηση και έκδοση θα πρέπει να γίνει ταυτόχρονα και για τα δύο εισιτήρια. Ο δικαιούχος και ο συνοδός του θα πρέπει να ταξιδέψουν μαζί σε κοινές πτήσεις και ημερομηνίες. Η χρήση των δύο εισιτηρίων σε διαφορετικές πτήσεις και/ ή ημερομηνίες, δεν είναι δυνατή.

* Τα εισιτήρια είναι προσωπικά, δεν εξαργυρώνονται και δεν μεταβιβάζονται σε άλλο πρόσωπο.

* Οι φόροι και τα τέλη αεροδρομίων (όπως αυτά ισχύουν τη δεδομένη χρονική περίοδο), συμπεριλαμβάνονται και δεν θα επιβαρύνουν τους επιβάτες.

* Η έκδοση των εισιτηρίων θα πρέπει να γίνεται τηλεφωνικά από τα γραφεία της Olympic Air, από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή 09:00 μέχρι 17:00 καλώντας το 8018010101 ή στο 210 3550500 επιλέγοντας το Πρόγραμμα Σακτικών Επιβατών.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8602

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω :Με μέσο όρο 50 ευρώ το μήνα τι επιδότηση περίπου θα πάρω?

 

Εμένα με ίδιους λογαριασμούς με σένα, 50 ευρώ το μήνα, μου δίνουν 90ευρώ χωρίς να πειράξω τίποτα. Αν επανεξεταστεί, μέχρι 120 μπορεί να τσιμπίσεις νομίζω

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο ποσο καιρο μπορεις να φυγεις απο τα οικονομικα προγραμματα?

εχω το 250 κ ανανεωσα πριν κανενα 2μηνο κ το σκεφτομαι για φορητοτητα στιν κοσμοτε..

μου ειχαν δωσει κ επιδοτηση υπο την "απειλη" φορητοτητας 160 ευρω,μπορει κ παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στους 2 μήνες μπορείς να φύγεις , δεν έχει καμμία άλλη υποχρέωση εκτός από το να επιστρέψεις το σύνολο της επιδότησης που πήρες.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να κάνω φορητότητα. Υπάρχει η δυνατότητα στην επιδότηση που θα μου δώσει η Vodafone, να προσθέσω την επιδότηση από άλλο συμβόλαιο, με σκοπό να πάρω μία (ακριβή) συσκευή σε χαμηλότερη τιμή ??

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να κάνω φορητότητα. Υπάρχει η δυνατότητα στην επιδότηση που θα μου δώσει η Vodafone, να προσθέσω την επιδότηση από άλλο συμβόλαιο, με σκοπό να πάρω μία (ακριβή) συσκευή σε χαμηλότερη τιμή ??

 

Aν είναι στα ίδια στοιχεία οι δύο συνδέσεις ναι.

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι στα ίδια στοιχεία οι δύο συνδέσεις ναι.

 

Όχι το 2ο συμβόλαιο είναι ενός φίλου που δεν θέλει να χρησιμοποιήσει την επιδότηση

 

Υπάρχει κάποιο site που να μπορεί κάποιος να παραχωρήσει την επιδότηση του (με το ανάλογο αντάλλαγμα) ??

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Όχι το 2ο συμβόλαιο είναι ενός φίλου που δεν θέλει να χρησιμοποιήσει την επιδότηση

 

Tότε δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...