Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα αιτηση διακοπης ενος αριθμου στις 6 Οκτωβρη.Σημερα βγηκε ο νεος λογαριασμος και για τον αριθμο αυτο μου εχει να πληρωσω για ολο το μηνα Νοεμβρη.Τζαμπα θα τον πληρωσω?Θα μου αφαιρεσει μετα η vodafone τπτ για τις μερες απο 7 Νοεμβρη εως 30 που θα ειναι απενεργοποιημενος?

Επισης εχω το vodafone unlimited number με ενα νουμερο.Βλεπω ομως οτι τα σμσ δεν μου τα χρεωνει.Ειναι ο 2ος μηνας.Συμβαινει κ σε αλλους?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πλάκα έχει η vodafone. βγάζει ότι θέλει στη σελίδα της και άσε τους πελάτες ή το προσωπικό να τρέχει.

Π.χ προχτές πάω στο κατάστημα ενημερωμένος μέσω myphone για το νέο unlimited 45 και τα παιδιά εκεί έμειναν. φίλε μου λέει ΚΑΙ δεν μας ενημέρωσαν ΚΑΙ δεν μπορώ καν να στο περάσω το πρόγραμμα ακόμα.

Σήμερα πάω για το Mobile Internet (Small) και πάλι τα ίδια. Αφου και στο 13830 είπαν πως θα έπρεπε να πάω σε κατάστημα για αυτό εδώ. Πήγα άδικα! Τι πράγματα είναι αυτά;

 

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να στείλω μύνημα να δω πόσο δωρεάν χρόνο ομιλίας ή mb απομένουν; Για συμβόλαιο αναφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία ενημερώνει τα καταστήματα μέσω του intranet. Εαν δεν μπαίνουν οι υπάλληλοι να ενημερωθούν δεν φταίει η εταιρεία. Επίσης αφού μπήκαν στο site λογικά θα μπήκαν και στο σύστημα των καταστημάτων που κάνει τις αλλαγές (fast connect μέχρι πρόσφατα...).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται. Το ίδιο το προσωπικό δεν είχε ιδέα. Αν δεν πήγαινα με το χαρτί της προσφοράς εκτυπωμένο θα έβγαινα τρελός. Και στο σύστημα τους ΑΚΟΜΑ δεν περάστηκαν ακόμα όπως μου είπαν και ίδιοι!
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. περίεργο και λάθος τότε...

 

Μια ερώτηση.. Είχα το unlimited 50 μαζί με το Blackberry Internet 250 και είδα σήμερα οτι μου το έκαναν χωρίς να το ζητήσω Unlimited Internet 70. Να υποθέσω πως θα μου χρεώνουν το κανονικό πάγιο του 70; Δεν με συμφέρει έτσι και δεν μου αρέσει να μου αλλάζουν τα προγράμματα (με πιο ακριβότερα) με το έτσι θέλω...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παρε στο 13830 και ζητα

 

1. Αλλαγη στο Unlimited 30 = 30 euro

2. Ενεργοποιηση Mobile Internet Large = 15 Euro

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. περίεργο και λάθος τότε...

 

Μια ερώτηση.. Είχα το unlimited 50 μαζί με το Blackberry Internet 250 και είδα σήμερα οτι μου το έκαναν χωρίς να το ζητήσω Unlimited Internet 70. Να υποθέσω πως θα μου χρεώνουν το κανονικό πάγιο του 70; Δεν με συμφέρει έτσι και δεν μου αρέσει να μου αλλάζουν τα προγράμματα (με πιο ακριβότερα) με το έτσι θέλω...

 

Χαχα... Τα χει παιξει το My Account! Το εβαλαν μαλλον να δινει ονομα στους συνδιασμους!

Εγω που εχω εππαγελματικο 180 με blackberry, μου εμφανιζει οτι εχω iphone 180 plus με 18μηνο συμβολαιο παρακαλω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα... Τα χει παιξει το My Account! Το εβαλαν μαλλον να δινει ονομα στους συνδιασμους!

Εγω που εχω εππαγελματικο 180 με blackberry, μου εμφανιζει οτι εχω iphone 180 plus με 18μηνο συμβολαιο παρακαλω. :lol:

Το θέμα είναι οτι από χτες υπάρχουν τα νέα προγράμματα unlimited με internet και το myaccount μου λέει οτι έχω το "Unlimited με Internet 70" που υπάρχει εμπορικά από χτες. Επίσης μου ήρθε ένα μήνυμα απο το 1391 σήμερα που με καλωσορίζει στα νέα unlimited πακέτα :lol:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Κ μενα ενω μεχρι σημερα ελεγε 150 συνδεση 150 σμσ,τωρα μου βγαζει surf and talk 150 lite.

Μπορει καποιος να μου απαντησει σε αυτα που ρωτησα πιο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση διακοπης ενος αριθμου στις 6 Οκτωβρη.Σημερα βγηκε ο νεος λογαριασμος και για τον αριθμο αυτο μου εχει να πληρωσω για ολο το μηνα Νοεμβρη.Τζαμπα θα τον πληρωσω?Θα μου αφαιρεσει μετα η vodafone τπτ για τις μερες απο 7 Νοεμβρη εως 30 που θα ειναι απενεργοποιημενος?

Επισης εχω το vodafone unlimited number με ενα νουμερο.Βλεπω ομως οτι τα σμσ δεν μου τα χρεωνει.Ειναι ο 2ος μηνας.Συμβαινει κ σε αλλους?

Θα σου εκδοθεί άλλος ένας τελευταίος εκκαθαριστικός λογαριασμός στις 3/12 όπου θα σου πιστώνονται τα πάγια. Οπότε γνώμη μου είναι να μην πληρώσεις τον λογαριασμό αυτό και να περιμένεις τον επόμενο που θα είναι εκκαθαριστικός. Τον εξοφλείς και τέλος!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω με αυτοματη εξοφληση με πιστωτικη...Δηλ θα μου επιστραφει ποσο του παγιου?Δεν γινεται να τον πιστωσουν στο αλλο νουμερο που εχω ωστε να αφαιρεθει απο εκει?
Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι στο ίδιο μητρώο το άλλο νούμερο τότε θα συμψηφιστούν νομίζω

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο γίνεται το πάγιο του vodafone unlimited 15 μετά από την έκπτωση (εάν δεν πάρουμε συσκευή); Στο site δεν αναφέρεται τίποτα για το συγκεκριμένο.
Link to comment
Share on other sites

Φετος η voda μου δινει πολυ μικρη επιδοτηση παρολο που ζητησα επανεξεταση και απο 46 euro με πηγαν στα 56, με συμφερει να το γυρισω σε καρτοκινητο και μετα σε νεα συνδεση με μεγαλυτερη επιδοτηση, η τσαμπα κόπος? Η εχετε να προτεινετε κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Φετος η voda μου δινει πολυ μικρη επιδοτηση παρολο που ζητησα επανεξεταση και απο 46 euro με πηγαν στα 56, με συμφερει να το γυρισω σε καρτοκινητο και μετα σε νεα συνδεση με μεγαλυτερη επιδοτηση, η τσαμπα κόπος? Η εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

 

Σίγουρα θα έχεις καλύτερη επιδότηση αν κάνεις νέα σύνδεση, αλλά θα χρειαστεί να περιμένεις δύο μήνες. Θέλει 30 μέρες για να γίνει η μετατροπή σε καρτοκινητό και άλλες 30 για να ζητήσεις ξανά μετατροπή σε σύνδεση. Αν δε σε πειράζει να περιμένεις, είναι μια καλή ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο γίνεται το πάγιο του vodafone unlimited 15 μετά από την έκπτωση (εάν δεν πάρουμε συσκευή); Στο site δεν αναφέρεται τίποτα για το συγκεκριμένο.

Το αναφέρει στο site: http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-16600.action?menuId=629

 

Δεν έχεις έκτπτωση στο unlimited 15, παραμένει ίδιο το πάγιο. Μάλλον δεν έχει επιδότηση αυτό το πρόγραμμα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει στο site: http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-16600.action?menuId=629

 

Δεν έχεις έκτπτωση στο unlimited 15, παραμένει ίδιο το πάγιο. Μάλλον δεν έχει επιδότηση αυτό το πρόγραμμα.

 

Όταν έστειλα το προηγούμενο μήνυμα, δεν υπήρχε τίποτα στο site σε αυτή τη σελίδα.

Σήμερα το απόγευμα το πρόσθεσαν...

Ίσως να έγινε κάποιο λάθος γιατί δε θα το έγραφαν έτσι.

Άλλωστε, μέχρι και τα "χωρίς πάγιο" έχουν επιδότηση.

2-3 ευρώ έκπτωση, δε νομίζω να τους έβαζε μέσα...:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν έστειλα το προηγούμενο μήνυμα, δεν υπήρχε τίποτα στο site σε αυτή τη σελίδα.

Σήμερα το απόγευμα το πρόσθεσαν...

Ίσως να έγινε κάποιο λάθος γιατί δε θα το έγραφαν έτσι.

Άλλωστε, μέχρι και τα "χωρίς πάγιο" έχουν επιδότηση.

2-3 ευρώ έκπτωση, δε νομίζω να τους έβαζε μέσα...:)

Στο χωρίς πάγιο όντως έδιναν κάποια επιδότηση αλλά θυμάμαι ότι όλες οι εταιρίες στα χαμηλά προγράμματα (κάτω από 20 ευρώ) είχαν κόψει την επιδότηση (π.χ. vodafone και cosmote 60 όταν υπήρχαν).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλεινω 1 μήνα ακριβώς από τη μέρα που έκανα την αίτηση αποσύνδεσης.Ακόμα λειτουργεί το νούμερο...Πότε θα το κόψουν το ρημάδι?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλεινω 1 μήνα ακριβώς από τη μέρα που έκανα την αίτηση αποσύνδεσης.Ακόμα λειτουργεί το νούμερο...Πότε θα το κόψουν το ρημάδι?

 

Λογικά σήμερα, περίμενε μέχρι το μεσημέρι. Και εγώ είχα κάνει αίτηση διακοπής για έναν αριθμό, ακριβώς ένα μήνα μετά (το μεσημέρι) κόπηκε.

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι η επελαση συνεχιζετε... :ninja:

 

Για δώσε περισσότερα στοιχεία.... Ασχετο... ήξερες για το vodafone 15 ή έτσι απλά το είχες ανέφερει ???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλεινω 1 μήνα ακριβώς από τη μέρα που έκανα την αίτηση αποσύνδεσης.Ακόμα λειτουργεί το νούμερο...Πότε θα το κόψουν το ρημάδι?

 

Ειχα κανει αιτηση αποσυνδεσης 24 Σεπτεμβριου, με πηραν τηλεφωνο και με ενημερωσαν οτι η αποσυνδεση θα γινοταν 26 Οκτωβριου.

Στη συνεχεια στην ιδια τηλεφωνικη επικοινωνια που προσφεραν 25% εκπτωση στο παγιο και ταυτοχρονα επιδοτηση και αρκετα μεγαλυτερη απ'αυτη που μου εδιναν αρχικα και τελικα παρεμεινα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μια βοηθεια θελω για ανανεωση συμβολεου.

 

Εχω το iphone 150 plus με 46 ευρω το μηνα.

Σε λιγες μερες κλεινω χρονο.

Η επιδοτηση που μου βγαλανε με 50-60 ευρω λογαριασμο το μηνα

ειναι 95 ευρω.

Νευριασα και πηγα εκανα αιτηση διακοπης της συνδεσεις και αλλαγη σε καρτοκινητο.

Την επομενη μερα με παιρνουν απο την vodafone για να μαθουν τους λογους

που εκανα αιτηση διακοπης.

Του εξηγησα και δια μαγειας η επιδοτηση ανεβηκε στα 170 ευρω.

Του ειπα θα το σκεφτω και θα ξαναμιλισουμε.

 

Αλλα το μονο προβλημα ειναι πως δεν θελω να πληρονω τοσα πολλα το μηνα.

Με ενδιαφερει ενα συμβολαιο εως 25 ευρω το πολυ ,30 στην ουσια με τελος καρτοκινητης.

 

Αρα σκεφτηκα να του προτεινω να μεταφερθω στο προγραμμα 100 lite με 35 ευρω

και να μου κανει εκπτωση στο παγιο 25 % οποτε θα μου βγει στα 30 ευρω το μηνα μαζι με το τελος καρτοκινιτης.

Και θα παρω και το iphone 3gs 32 gb στα 470 ευρω που μου το βγαζει το site της vodafone στο my account.

 

Τι λετε ,μηπως ειμαι υπερβολικος ?

Γενικα κανουν εκπτωσης στο παγιο η μπα.

 

Αν εχετε να προτεινετε καποια αλλη προσφορα ,δεκτο..

Απλα ,με ενδιαφερει να εχω και ιντερνετ στο προγραμμα ,τουλαχιστον 300 mb

 

Επισεις μου ειπανε πως θα μου δωσουν και ενα εργαλειο να το τοποθετησω στο σπιτι για να εχω καλυτερο σημα ,διοτι ειναι και αυτοσ ενας λογος που εκανα την διακοπη.Υπαρχει τετοιο εργαλειο η μας κοροιδευει ο υπαλληλος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...