Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το dsl και το σταθερο εχει τοση επιτυχια που το τμημα συνδεσεων εχει πηξει. Εχει παρει κοσμο αλλα δεν τους φτανουν.
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα ενεργοποιηθεί το νέο πρόγραμμα U and me Που δήλωσα στις γραμμές?Θα ρθει sms?

Επίσης σημερα έστειλα 3 φορές μην στο 1284 για υπόλοιπο χρόνου κ δεν ήρθε καμία απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας να κάνεισ σύνδεση vodafone μπορείς να διαλέξεις αριθμό;

 

Εχω ενα Cu με εύκολο αριθμό, θέλω να δω τι αριθμό θα μου δώσουν αυτοί και να αποφασίσω εαν θα το κάνω το cu σύνδεση ή καινούργιο αριθμό..

 

Γίνεται;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μα δε θέλω να τον βάλω σε αγγελία, εαν δε μου δώσουν αυτοί εύκολο αριθμό να κάνω την cu Που είναι ήδη εύκολος..

 

απλώς θέλω να ξέρω απο πριν, να μην μου πουν οτι η συνδεση εγινε αλλα δεν ξέρουμε τον αριθμό και να πρέπει να περιμένω να τον μάθω μετά..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μα δε θέλω να τον βάλω σε αγγελία, εαν δε μου δώσουν αυτοί εύκολο αριθμό να κάνω την cu Που είναι ήδη εύκολος..

 

απλώς θέλω να ξέρω απο πριν, να μην μου πουν οτι η συνδεση εγινε αλλα δεν ξέρουμε τον αριθμό και να πρέπει να περιμένω να τον μάθω μετά..

 

Τον αριθμό τον ξέρουν τη στιγμή που φτιάχνουν την αίτηση για νέα σύνδεση. Να ξέρεις ότι ΠΑΝΤΑ διαλέγουν εκείνη την ώρα τον αριθμό, οπότε αν τους ζητήσεις εύκολο νούερο, θα μπορείς και ΕΣΥ ο ίδιος να τον επιλέξεις (από καμιά 10αριά αριθμούς). Ο αριθμός δε δίνεται ΠΟΤΕ "αυτόματα από το σύστημα" όπως ίσως σου πουν.

 

Τώρα αν ο υποψήφιος αριθμός δε σε ικανοποιεί, μπορείς να τους πεις να κάνεις το cu σου σε σύνδεση. Απλώς να έχεις τη sim μαζί σου και φυσικά να θυμάσα τον αριθμό σου. Αυτοί (οι πωλητές) θα πρέπει απλώς να αρχίσουν την αίτηση νέας σύνδεσης από την αρχή (οπότε θα φας λίγο βρίσιμο από μέσα τους :p ).

 

Καλό θα είναι να πας τουλάχιστον κάποιες (2-3 μέρες) πριν από το κλέισιμο του μήνα. ;)

Link to comment
Share on other sites

'Εχω μια σύνδεση από τις 25/1/07 και θέλω να μεταφέρω τον αριθμό μου σε άλλη εταιρεία. Τι ποσοστό της επιδότησης που πήρα πρέπει να επιστρέψω αν το κάνω τώρα; Αν κάνω τη μεταφορά σε ένα μήνα περίπου; :confused:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η επιδότηση "αποσβένεται" στο 2ο εξάμηνο του συμβολαίου σου, οπότε αν σου απομένουν 2 μήνες για τη λήξη του, λογικά θα πληρώσεις περίπου το 40%. :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τον αριθμό τον ξέρουν τη στιγμή που φτιάχνουν την αίτηση για νέα σύνδεση. Να ξέρεις ότι ΠΑΝΤΑ διαλέγουν εκείνη την ώρα τον αριθμό, οπότε αν τους ζητήσεις εύκολο νούερο, θα μπορείς και ΕΣΥ ο ίδιος να τον επιλέξεις (από καμιά 10αριά αριθμούς). Ο αριθμός δε δίνεται ΠΟΤΕ "αυτόματα από το σύστημα" όπως ίσως σου πουν.

 

Τώρα αν ο υποψήφιος αριθμός δε σε ικανοποιεί, μπορείς να τους πεις να κάνεις το cu σου σε σύνδεση. Απλώς να έχεις τη sim μαζί σου και φυσικά να θυμάσα τον αριθμό σου. Αυτοί (οι πωλητές) θα πρέπει απλώς να αρχίσουν την αίτηση νέας σύνδεσης από την αρχή (οπότε θα φας λίγο βρίσιμο από μέσα τους :p ).

 

Καλό θα είναι να πας τουλάχιστον κάποιες (2-3 μέρες) πριν από το κλέισιμο του μήνα. ;)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,

 

γιατί να πάω 2-3 μέρες πριν το τέλος του μήνα; Εχει σχέση με τον δωρεάν χρόνο ομιλίας; :cool:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

EΓώ πήγα χτες σε ένα κατάστημα να δω τι τρέχει με τη σύνδεση,είπα το ΑΦΜ μου κ η κοπέλα μου είπε ότι βλέπει μόνο έναν αριθμό κ μια σύνδεση στα στοιχεία μου!

Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών,όπου και κει της είπαν το ίδιο ακριβώς!

Τελικά πήρα τηλ στο κατάστημα κ μου παν ότι η σύνδεση η άλλη έχει ενεργοποιηθεί.Το δικό μου όμως δεν άλλαξε ακόμα πρόγραμμα!Κ γιατί στο κατάστημα που πήγα δεν είδαν ότι με το ΑΦΜ μου έχω 2 συνδέσεις?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Οταν κλεισεις χρονο στο συμβολαιο. Διαπιστωμενο αυτο που σου λεω. Την πατησα εγω με πελατη, γιατι άλλα μας ειχε πει η κυρια Vodafone στις αρχες.:mad:

 

Και εμένα τα ίδια μου έλεγαν...Μετά το εξάμηνο, αφού θα έχεις κάνεις κλήσεις ίσες με την επιδότηση, φεύγεις...

Άντε τώρα υπομονή μέχρι να την ξεφορτωθώ επιτέλους!! Πρέπει να έχω "πέσει" σε ένα από τα ελάχιστα μέρη της Ελλάδας που Cosmote-Wind δεν έχουν πρόβλημα, και Vodafone με το ζόρι δέχεται κλήση, αλλά συνήθως πέφτει η γραμμή...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στο κατάστημα,μίλησα με την υπέυθυνη κοπέλα που μιλούσα κ στο τηλ..Δεν κατάλαβα αν μου λεγε αλήθεια ή ψέμματα,πάντως πάτησε ένα κουμπάκι κ όλα καλά.Πήρα στο cc κ μου παν ότι χτες εκείνη την ώρα δόθηκε το αίτημα αλλάγής προγράμματος.Γιατί ρε παιδιά? Επρεπε να παρακαλέσω κ να τρέχω 1 βδομ για να μου κάνουν αυτό που ήθελα?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,

 

γιατί να πάω 2-3 μέρες πριν το τέλος του μήνα; Εχει σχέση με τον δωρεάν χρόνο ομιλίας; :cool:

 

Κοίτα, το καρτοκινητό για να γίνει σύνδεση, χρειάζεται μία εργάσιμη. Οπότε αν ο μήνας π.χ. έχει 30 μέρες και εσύ πας στις 30 του μηνός για να κάνεις τη σύνδεση και δε σε ικανοποιεί ο αριθμός, όπως είπαμε, και τους πεις "α τελικά θα κάνω το cu μου σύνδεση", θα προσπαθήσουν να σε πείσουν (αν δεν έχουν πιάσει στόχο ακόμα), να κάνεις νέα σύνδεση με ΝΕΟ αριθμό, ώστε να μη πιαστεί η μεταφορά του καρτοκινητού σε σύνδεση στο στόχο του επόμενου μήνα. ;)

 

(Δεν ξέρω αν τα είπα κατανοητά :confused: )

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση και απο εμενα.

 

Επειδη εχω στα χερια μου μια εταιρικη συνδεση η οποια με συμφερει, θελω να αλλαξω το προγραμμα μου που εχω στη Vodafone.

 

Αυτη τη στιγμη εχω V100 με Best Friends. Ειδα στο Make Your Plan οτι εχει στα ατομικα προγραμματα το Vodadone χωρις παγιο (€0). Μπορω δηλαδη να το ζητησω αυτο και να βαλω και το 150 sms και να πληρωνω €12??? Λιγο περιεργο μου φαινεται.

 

Δεν θελω να το διακοψω το συγκεκριμενο συμβολαιο γιατι ειναι το προσψωπικο μου νουμερο και ετσι και αλλιως εκανα ανανεωση προσφατα. Απλα θελω να ριξω το κοστος οσο γινεται περισσοτερο. Θα το εχω μονο για sms μιας και δεν θελω να τα στελνω απο το εταιρικο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα μια διαφήμισει που λέει ότι μειώθηκαν τα πάγια. Γνωρίζει κανείς τίποτα περισσότερο;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα μια διαφήμισει που λέει ότι μειώθηκαν τα πάγια. Γνωρίζει κανείς τίποτα περισσότερο;

 

Για νέες συνδέσεις και μόνο για περιορισμένο χρονικό διάστημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω την απορία:

Εγώ είχα εδώ κι ενα χρόνο το vf400,πήγα πήρα επιδότηση κ αποφάσισα για να ρίξω τα πάγια να κάνω κι άλλη σύνδεση,νέα ώστε να επωφεληθώ το u and me.

Η αλλαγή προγράμματος δόθηκε στον νέο αιθμό.

Οταν γίνει,το παλιό μου νούμερο θα φύγει από το vf400?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω την απορία:

Εγώ είχα εδώ κι ενα χρόνο το vf400,πήγα πήρα επιδότηση κ αποφάσισα για να ρίξω τα πάγια να κάνω κι άλλη σύνδεση,νέα ώστε να επωφεληθώ το u and me.

Η αλλαγή προγράμματος δόθηκε στον νέο αιθμό.

Οταν γίνει,το παλιό μου νούμερο θα φύγει από το vf400?

 

 

Ναι και εγω αυτο εχω κανει.Η αλλαγη στο παλιο προγραμμα εγινε μεσα σε 4 μερες και μου εστειλαν γραπτο μηνυμα για να με ενημερωσουν.

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Aφορα ολα τα προγραμματα ΕΚΤΟΣ απο το χωρις παγιο, το vodafone 10, vodafone 100, και το προγραμμα για τα σταθερα για το σπιτι. Υπαρχει μεχρι 25 τοις εκατο εκπτωση, μεχρι 31/12/07 για νεες συνδεσεις.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να ρωτήσω τα εξής (αν ξέρει να μου πει κανείς):

 

  1. Αν κάνω το πρόγραμμα 150' το οποίο το δίνει πλέον 20€, πόσο θα μου βγαίνει μετά τον πρώτο χρόνο;
     
  2. Η έκπτωση ισχύει και για τα πακέτα sms;
     
  3. Δεδομένου ότι είμαι ήδη συνδρομήτρια στη Vodafone θα δικαιούμαι επιδότηση αν θέλω να παραμείνω με το ίδιο νούμερο; (δικαιούμαι επιδότηση έτσι κι αλλιώς τώρα)

 

Δυστυχώς σήμερα μόνο στο Mall έχει ανοιχτή Vodafone, θα πρέπει να περιμένω μέχρι αύριο :ρ

"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Όλο περιστασιακές προσφορές για νέους συνδρομητές! Για τους παλιούς λακαμάδες ούτε κουβέντα! Αυτό είναι ανταγωνισμός στην Ελλάδα, μετά τόσα χρόνια κινητής τηλεφωνίας!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα καινουργια συνδεση (απο καρτοκινητο) στο vf 150 την Παρασκευη και ενεργοποιηθηκε χθες αλλα ο υπαλληλος στο mall στην vodafone δεν μου ειπε τιποτα για μειωση στις καινουργιες συνδεσεις πιστευω να ισχυει και σε μενα αυτο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...