Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία κατάλαβα! Η μητέρα μου και ο αδερφός μου έχουνε Q και είμαι ανάμεσα στη Q και στη CU, όμως διαβάζω για τη Q ότι έχουνε κάτι περίεργες χρεώσεις data και πως δεν μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους αν έχεις κάποιο πρόβλημα ενώ με τη Vodafone κανένα πρόβλημα επικοινωνίας δεν είχα μέχρι σήμερα! Όμως και εκεί στη Q έχουνε κάποιες ατομικές προσφορές και λιγότερες χρεώσεις από ότι μου λέει ο αδερφός μου.. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα :lol:...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Συν 100 μβ surf bonus , και 100 πάρε νάχεις , και 120 λεπτά προς vodafon ... και αυτά το ίδιο θα διπλασιαστούν με 2η ανανέωση.

 

Ένα από τα 2 bonus μπορεί να έχει, άρα ή 100ΜΒ ή 120' προς Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξέρει κάποιος να μας διαφωτίσει για τα προγράμματα συμβολαίου Vodafone Black, Vodafone Silver; Υπάρχουν ακόμα ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μας διαφωτίσει για τα προγράμματα συμβολαίου Vodafone Black, Vodafone Silver; Υπάρχουν ακόμα ;

 

Ναι υπάρχουν

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν

 

Ακόμα περιμένω τηλ από την εταιρία. Στο chat μου είπαν μόνο για το silver αλλά πετσοκομμένο. Αντί να βελτιώνονται γίνονται χειρότεροι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω τηλ από την εταιρία. Στο chat μου είπαν μόνο για το silver αλλά πετσοκομμένο. Αντί να βελτιώνονται γίνονται χειρότεροι.

 

Αυτά τα προγράμματα προσφέρονται με πρόσκληση, εαν κάνεις ενα search στο Google θα βρεις πλήροφορίες

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ζήλεψαν από την American Express φαίνεται...

 

https://www.forbes.com/sites/johnnyjet/2017/07/28/american-express-centurion-black-card-review/#4514d2907055

 

Οπως αναφέρθηκε, ειναι μόνο με πρόσκληση με βάση το πρότερο ιστορικό σου και πρέπει να εισαι καποια χρόνια πελάτης στην εταιρεία. Δεν δίνεται (μέχρι στιγμής) με φορητότητα εκτός αν είσαι VIP

 

Κόστος περίπου 170-180 Ευρώ το μήνα για το VF Black

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα,

 

ο πατέρας μου έχει συμβόλαιο στη Vodafone το οποίο λήγει στις 24 Οκτωβρίου. Το θέμα είναι ότι μιλάει λίγο και πληρώνει πολύ. Σκεφτόμαστε να μεταφέρουμε το νούμερο με φορτητότητα σε καρτοκινητό (μετά από έρευνα αγοράς καταλήξαμε σε Q καρτοκινητό). Πρέπει να έχουμε τίποτα στα υπόψη για να μην μας έρθει κάνα απρόοπτο; Του τύπου για παράδειγμα ότι κόψαμε το συμβόλαιο πριν τη λήξη και πληρώνουμε πρόστιμο. Εμείς φυσικά θα πάμε στην άλλη εταιρία για να κάνουμε αίτηση φορητότητας ΜΕΤΑ το τέλος της σύμβασης, αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι που πρέπει να έχουμε στα υπόψη και δεν μας έρχεται στο μυαλό τώρα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις την αίτηση την ημέρα που ληγει η σύμβαση και ζητάς να γίνει άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι για να κάνεις ανανέωση συμβολαίου πρέπει οπωσδήποτε να πας και στο κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο πατέρας μου έχει συμβόλαιο στη Vodafone το οποίο λήγει αυτόν τον μήνα (είχα αναφερθεί και σε άλλο μήνυμα διότι θέλουμε να "μετακομίσουμε" σε άλλη εταιρία και σε καρτοκινητό λόγω κόστους). Τον κάλεσαν χθες από τη Vodafone για να κάνει ανανέωση, τους λέει ένα ξερό "είστε ακριβοί" και τους το κλείνει στα μούτρα. Μετά από λίγη ώρα του έρχεται ένα sms που λέει ότι ενεργοποιήθηκε το ebill. Ρώτησα τον πατέρα μου αν του είπαν κάτι για αυτό, και αν δέχτηκε να του ενεργοποιήσουν το ebill, και μου είπε ότι τους το έκλεισε τόσο γρήγορα που δεν πρόλαβαν να συζητήσουν τίποτα άλλο. Το θέμα είναι ότι μπαίνω στο My Account και η επιλογή για απενεργοποίηση του ebill είναι παγωμένη και δεν μπορώ να την αλλάξω. Γίνεται να την αλλάξω με κάποιο τρόπο, αυτόματα, ή πρέπει να καλέσω στην εξυπηρέτηση πελατών; Εμείς θέλουμε να απενεργοποιηθεί το ebill, δηλαδή να μας έρθει ο έντυπος λογαριασμός. Επειδή αυτός ο λογαριασμός και ο επόμενος θα είναι οι τελευταίοι, θέλουμε να τους κρατήσουμε σαν αρχείο σε περίπτωση που μελλοντικά μας πουν ότι χρωστάμε. Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Απλά αποθηκεύεις από το e-bill τους λογαριασμούς τους τυπώνεις και όταν πας σε κατάστημα να πληρώσεις η αν πληρώσεις μέσω κάρτας online επισυνάπτεις το αποδεικτικό πληρωμής. Δεν έγινε κάτι αν το πάρεις σε χαρτί η αν το έχεις ηλεκτρονικά.

 

Απλά η συγκεκριμένη εταιρεία θέλει προσοχή γενικότερα σε θέματα λογαριασμών. Όταν έχεις καεί από τον χυλό φυσάς και το γιαούρτι.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποίηση του αποκλειστικά ηλεκτρονικού λογαριασμού πρέπει να μιλήσεις μαζί τους. Μόνο στην σταθερή έχει επιλογή για απενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους ξέρουν.. Στους όρους της Vodafone αναφέρει "O Συνδρομητής δικαιούται να τερματίσει την παρούσα οποτεδήποτε εντός της Ελάχιστης Διάρκειας Σύμβασης μόνο για σπουδαίο λόγο."

Ξέρει κανείς τι συνίσταται σε σπουδαίο λόγο που να το δέχεται η Vodafone;

 

Γιατι θέλω να διακόψω ένα συμβόλαιο που έχω και μου ζητάνε 700 ευρώ για να το διακόψω! Παρόλο που το παρόν συμβόλαιο δεν έχει κάποια επιδότητηση συσκευής ή παγίου, επείδη ανανέωσα το προηγούμενο συμβόλαιο πριν λήξει με αυτό που έχω τώρα (το οποίο έχει πολύ μεγαλύτερο πάγιο από το παλιό), πρέπει λέει να πληρώσω το ποσό της επιδότητησης του προηγούμενου συμβολαίου μου το οποίο το ποσό πάει με βάση την διάρκεια του νέου συμβολαίου που ειναι για 48 μήνες! Αντε βγάλε άκρη!

Link to comment
Share on other sites

Ανωτέρα βία εννοεί. Θάνατο πχ. Δεν μπορείς να το διακόψεις εκτός αν ανακοινώσει η Vodafone αλλαγές στις χρεώσεις μετά την κατανάλωση των ενσωματωμένων παροχων, και συνεπώς κανεις καταγγελία της σύμβασης σου. Αν ανακοινώσει αλλαγές στην τιμή του παγίου μόνο δεν σε επηρεάζει μέχρι να λήξει η σύμβασή σου.
Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 red1 με συνολικο κοστος 74 ευρω και για ανανεωση μου ζητανε 96 ευρω.

Ταχα οτι αυξηθηκαν τελευταια οι χρεωσεις κατι που δεν ισχυει

Τα συμβολαια ληγουν 17/12

 

Μεχρι ποτε μπορω να κανω ή να μην κανω ανανεωση ?

 

Για φορητοτητα μεχρι ποτε μπορω ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

17/12 μπορεις να κάνεις φορητότητα

 

 

Ευχαριστω. Μπορω πιο πριν να κανω αιτηση με ημερομηνια φορητοτητας 17/12 ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ρίσκαρα... Απλά αν έχεις τρείς γραμμές VF Red μπορείς να διαπραγματευτείς μαζί τους για καλύτερη τιμή ή για κάποια επιδότηση κινητού αν σε ενδιαφέρει. Θέλει να επικοινωνήσεις μαζί τους κάμποσες φορές (ευγενικά αλλά να δείχνεις οτι ξερεις τι ακριβώς θελεις). Μην πτοείσαι με την πρώτη, δεύτερη απόρριψη...

 

Αν οι προσπάθειες σου δεν έχουν επιτυχία θα πρέπει να κάνεις φορητότητα αλλά το θεωρώ δύσκολο στην Cosmote να λάβεις καλύτερες προσφορές.

Τι ακριβώς έχεις τώρα με τα πακέτα στην Vodafone ; Ειναι προσωπικά, επαγγελματικά οικογενειακά πακέτα ;

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ρίσκαρα... Απλά αν έχεις τρείς γραμμές VF Red μπορείς να διαπραγματευτείς μαζί τους για καλύτερη τιμή ή για κάποια επιδότηση κινητού αν σε ενδιαφέρει. Θέλει να επικοινωνήσεις μαζί τους κάμποσες φορές (ευγενικά αλλά να δείχνεις οτι ξερεις τι ακριβώς θελεις). Μην πτοείσαι με την πρώτη, δεύτερη απόρριψη...

 

Αν οι προσπάθειες σου δεν έχουν επιτυχία θα πρέπει να κάνεις φορητότητα αλλά το θεωρώ δύσκολο στην Cosmote να λάβεις καλύτερες προσφορές.

Τι ακριβώς έχεις τώρα με τα πακέτα στην Vodafone ; Ειναι προσωπικά, επαγγελματικά οικογενειακά πακέτα ;

 

Εχω 3 red1 σε οικογενειακοι πακετο με εκπτωση 65%+10% για το οικογενειακο .Συνολο 75% εκπτωση πολλα χρονια . Στην αρχη τα ειχα 17 ευρω το καθενα.Τελικη παντα τιμη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν αυξηθεί οι τιμές των παγίων σε κάποια φαση αλλά δεν σε επηρέαζαν επειδή ήσουν σε δέσμευση. Σε όλους έγινε χειρότερη προσφορά. Έχεις και σταθερό vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Είχαν αυξηθεί οι τιμές των παγίων σε κάποια φαση αλλά δεν σε επηρέαζαν επειδή ήσουν σε δέσμευση. Σε όλους έγινε χειρότερη προσφορά. Έχεις και σταθερό vodafone;

 

Οχι σταθερο Cosmote με vdsl 50αρα και isdn (δεν δινει αλλος isdn) και msn αριθμο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν αυξηθεί οι τιμές των παγίων σε κάποια φαση αλλά δεν σε επηρέαζαν επειδή ήσουν σε δέσμευση. Σε όλους έγινε χειρότερη προσφορά. Έχεις και σταθερό vodafone;

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να πετύχεις έστω και ίδια προσφορά. Η προσφορά που θα σου κάνουν θα είναι σημαντικά χειρότερη. Έχουν αλλάξει πολύ τώρα τελευταία οι προσφορές και οι συμπεριφορές. Μην ξεχάσεις κάτι για όσο διαπραγματεύεσαι, εσύ αποφασίζεις που θα πας και μην παραβιάσεις απλές αρχές της λογικής σου αν κάτι δεν είναι όπως το θες. Αν συμβεί κάτι από τα δυο κάνε αίτημα διακοπής και μετατροπή σε καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να πετύχεις έστω και ίδια προσφορά. Η προσφορά που θα σου κάνουν θα είναι σημαντικά χειρότερη. Έχουν αλλάξει πολύ τώρα τελευταία οι προσφορές και οι συμπεριφορές. Μην ξεχάσεις κάτι για όσο διαπραγματεύεσαι, εσύ αποφασίζεις που θα πας και μην παραβιάσεις απλές αρχές της λογικής σου αν κάτι δεν είναι όπως το θες. Αν συμβεί κάτι από τα δυο κάνε αίτημα διακοπής και μετατροπή σε καρτοκινητό.

 

Μετατροπη σε καρτοκινητο ή εστω εικονκη φορητοτητα ?

Για φορητοτητα εχει τελος απενεργοποιησης ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...