Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Την προηγούμενη εβδομάδα και σήμερα έλαβα κάποια email από 5 ψηφία νούμερα. Σε επικοινωνία μου με την Vodafone, με ενημέρωσαν ότι αυτά μπορεί να έχουν χρεώσεις, χωρίς να κάνεις τίποτα εσύ.

Μάλιστα μου είπαν ότι ήδη υπάρχει χρέωση στον λογαριασμό μου 10 €, χωρίς να μπορούν να με ενημερωσουν από που είναι γιατί ακόμα δεν έχει εκδοθεί ο λογαριασμός.

Προεβησα ήδη σε σχετική φραγή των SMS αυτών και αναμένω την έκδοση του λογαριασμού να δω τι έχει γίνει.

Τι πρέπει να κάνω εφόσον υπάρχουν αυτές οι έξτρα χρεώσεις, από τη στιγμή μάλιστα που εγώ δεν έχω ζητήσει κανένα τέτοιο μήνυμα;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου συνεβη το ιδιο το καλοκαιρι.

Η vodafone μου εδωσε τα στοιχεια της εταιριας που εστειλε τα sms. Ενα τηλεφωνο και ενα email.

Εστειλα ενα περιποιημενο εμαιλ και ζητουσα αμεση επιστροφη των χρηματων. Την επομενη τα επεστρεψαν και με το παραπανω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote, αντί για το 13888 μπορείς να καλέσεις στο 2106513888 που είναι αστική χρέωση.

 

Η Vodafone έχει κάτι αντίστοιχο για κλήση με αστική χρέωση αντί για το 13830;

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote, αντί για το 13888 μπορείς να καλέσεις στο 2106513888 που είναι αστική χρέωση.

 

Η Vodafone έχει κάτι αντίστοιχο για κλήση με αστική χρέωση αντί για το 13830;

2130013844.

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote, αντί για το 13888 μπορείς να καλέσεις στο 2106513888 που είναι αστική χρέωση.

 

Η Vodafone έχει κάτι αντίστοιχο για κλήση με αστική χρέωση αντί για το 13830;

 

2106702000

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote, αντί για το 13888 μπορείς να καλέσεις στο 2106513888 που είναι αστική χρέωση.

 

Η Vodafone έχει κάτι αντίστοιχο για κλήση με αστική χρέωση αντί για το 13830;

 

http://www.ipaideia.gr/eidiseis/oi-dorean-5psifioi-arithmoi-ipostiriksis-ton-paroxon-tilefonias?fbclid=IwAR0SULqH39v7i9hf6wA7qlwOwEZG8Zw7rQf0I4FRVgyf4HkPzZK1j1L-YsU

 

Μπορεις να καλέσεις και στο 13840 χωρις χρεωση

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Θέλει ένας φίλος να κάνει κατάργηση της σύνδεσης και αλλαγή σε καρτοκινητο. Σε επικοινωνία που είχε με το cc του είπαν ότι μπορει να τι κάνει δωρεάν . Στο κατάστημα όμως που πήγε του ζητούν το κλασσικό 20ευρω για την μετατροπή . Υπόψην ότι ο φίλος είναι πλέον σε σύμβαση αορίστου χρόνου. Κανονικά αυτό το τέλος δεν το κατήργησε η ΕΕΤΤ;; Γιατί διαβάζοντας το ΦΕΚ που κατέβασα , έτσι κατάλαβα .

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Γράφω για να με βοηθήσετε για νέο συμβόλαιο κινητής

Έχω(εδώ και δύο χρόνια) Vodafone 1500 ' προς όλους, 1500 sms, 2 gb ( για δύο νούμερα )

και ένα μικρό πακέτο 100 min, 50mb internet , 50 sms

Oι 3 λογαριασμοί ( οικογενειακό πακέτο, σε ένα όνομα) έρχονται κάθε μηνα στα 64 ευρώ

 

Σε συζήτηση για ανανέωση με τη Vodafone (μιας και λήγει σύντομα το συμβόλαιο) η προσφορά που πήρα ήταν 75 ευρώ

 

Γενικά οι ανάγκες είναι όπως το έχω υπολογίσει 700 ' προς όλους , 50 - 100 sms, 2 gb (για τα δύο νούμερα)

και 100 min , 1 gb για το μικρό πακέτο

 

Μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο από τα 75 ευρώ;

Να σημειώσω έχω πάρει προσφορές από cosmote, wind και είναι όλες πιο ακριβές.

Για να είμαι πιο ακριβής, η wind μου έκανε καλύτερη προσφορά εφόσον προβώ σε αλλαγή νούμερου, αλλά αυτό δεν είναι εφικτό δυστυχώς

 

Έχει ακούσει κανείς κάποια καλύτερη προσφορά;

Πώς να κινηθώ - πχ σε ποιο τηλ κέντρο να απευθυνθώ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by tzinaski
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Γράφω για να με βοηθήσετε για νέο συμβόλαιο κινητής

Έχω(εδώ και δύο χρόνια) Vodafone 1500 ' προς όλους, 1500 sms, 2 gb ( για δύο νούμερα )

και ένα μικρό πακέτο 100 min, 50mb internet , 50 sms

Oι 3 λογαριασμοί ( οικογενειακό πακέτο, σε ένα όνομα) έρχονται κάθε μηνα στα 64 ευρώ

 

Σε συζήτηση για ανανέωση με τη Vodafone (μιας και λήγει σύντομα το συμβόλαιο) η προσφορά που πήρα ήταν 75 ευρώ

 

Γενικά οι ανάγκες είναι όπως το έχω υπολογίσει 700 ' προς όλους , 50 - 100 sms, 2 gb (για τα δύο νούμερα)

και 100 min , 1 gb για το μικρό πακέτο

 

Μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο από τα 75 ευρώ;

Να σημειώσω έχω πάρει προσφορές από cosmote, wind και είναι όλες πιο ακριβές.

Για να είμαι πιο ακριβής, η wind μου έκανε καλύτερη προσφορά εφόσον προβώ σε αλλαγή νούμερου, αλλά αυτό δεν είναι εφικτό δυστυχώς

 

Έχει ακούσει κανείς κάποια καλύτερη προσφορά;

Πώς να κινηθώ - πχ σε ποιο τηλ κέντρο να απευθυνθώ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλημέρα,

 

Σε μερικές περιπτώσεις, παίζεις ρόλο και δε ποιον υπάλληλο θα πέσεις. Κάλεσέ τους εσύ και ζητά να σε συνδέσουν με το τμήμα προσφορών. Όσο πιο διπλωματικά τα πεις, τόσο καλύτερη θα είναι οι προσφορά.

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με πηραν σημερα τηλ απο την vodafone να ανανεωσουμε το υπαρχων συμβολαιο. Αφου μου ειπαν οτι συνεχιζουμε κανονικα με το ιδιο προγραμμα και τις ιδιες χρεωσεις και δωρο 1Gb internet τον μηνα τους δινω το οκ. Κλεινοντας ζηταω να μου το στειλουν και σε μειλ να δω τι συμφωνησαμε. Οταν ειδα το μειλ ομως, ηταν παραπανω απ οτι πληρωνα πριν (24€ πριν 30,5 το καινουργιο). Πηρα τηλ στα κεντρικα και ειπαν οτι θα συννενοηθουν με το καταστημα που μ εκανε την ανανεωση και θα με ενημερωσουν. Τι αλλο μπορω να κανω σ αυτην τη περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στο forum!

Έχω σταθερό και κινητό στη wind με 1500' προς όλους και πληρώνω 57 ευρώ! Το συμβόλαιο μου έχει λήξει. Μπορώ μέσω φορητότητας να πετύχω καλύτερη τιμή και πόσο ?

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις να ακούσουν την ηχογράφηση.

 

Μετά απο τόσες μέρες και ακομα δεν ακουστηκαν. Αν και τους ξαναπηρα πριν μερικες μερες τηλεφωνο. Υπαναχωρηση μπορω να κανω και ποια η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

ειχα συμβολαιο mobile broanband internet που ειχα πληρωσει ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 18/11.

το εκοψα 7/11.

βγαινει εκκαθαριστικος λογαριασμος ΜΗΔΕΝ.

πηρα τηλ εξυπηρετηση και τους λεω γιατι αφου εχω πληρωσει μεχρι 18/11 δεν μου γυριζεται το ποσο που εχω προπληρωσει απο 7/11 μεχρι 18/11.

με τα πολλα αναμονες παραπομπες απο τον εναν υπαλληλο στον αλλο ειναι να μου γυρισουν 6ε.

περιμενω να κανουν εκκαθαριση για να δωσω iban να μου τα καταθεσουν.

ακομα και σε αυτο καθυστερουν.ειπαν σε 5 μερες και περασαν 10 και ακομα δεν εγινε η εκκαθαριση.

συμπερασματικα αν δεν ειχα παρει τηλ να αιτηθω τα χρηματα μου δεν θα τα γυριζαν και το ''παραδεχτηκαν''.:mad::mad::mad:

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

ειχα συμβολαιο mobile broanband internet που ειχα πληρωσει ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 18/11.

το εκοψα 7/11.

βγαινει εκκαθαριστικος λογαριασμος ΜΗΔΕΝ.

πηρα τηλ εξυπηρετηση και τους λεω γιατι αφου εχω πληρωσει μεχρι 18/11 δεν μου γυριζεται το ποσο που εχω προπληρωσει απο 7/11 μεχρι 18/11.

με τα πολλα αναμονες παραπομπες απο τον εναν υπαλληλο στον αλλο ειναι να μου γυρισουν 6ε.

περιμενω να κανουν εκκαθαριση για να δωσω iban να μου τα καταθεσουν.

ακομα και σε αυτο καθυστερουν.ειπαν σε 5 μερες και περασαν 10 και ακομα δεν εγινε η εκκαθαριση.

συμπερασματικα αν δεν ειχα παρει τηλ να αιτηθω τα χρηματα μου δεν θα τα γυριζαν και το ''παραδεχτηκαν''.:mad::mad::mad:

 

τραγικοι, επρεπε να γραφει μειον και το ποσο και οχι 0 στον λογαριασμο σου , παρτα πισω αλλιως κανε καταγγελια στην εττ.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει μάθει κάποιος σε τι τιμή δίνουν τα νέα προγράμματα σε νέους πελάτες; (Ενδιαφέρομαι για το Family Plus+Home 24)
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω συζήτηση για το νέο πρόγραμμα της Vodafone (new vodafone for all 700) με 700 λεπτά ομιλίας, 150 sms και 800 ΜΒ (με προσφορά 2,8 GB) πόσα δίνεται; Edited by savdown

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 γραμμες red 1 28 και 30 ευρω ληγει το συμβολαιο μου δινουν ιδια τιμη αλλα μου γυαλισε το νεο red plus λετε να πετυχω κατι δεδομενου oτι εxει πιο φθηνη τιμη καταλογου απο το red 1
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω συζήτηση για το νέο πρόγραμμα της Vodafone (new vodafone for all 700) με 700 λεπτά ομιλίας, 150 sms και 800 ΜΒ (με προσφορά 2,8 GB) πόσα δίνεται. Εγώ μετά απο απειλή να πάω σε cosmote 18,8€.
Τι εννοεις προσφορα 2,8?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις προσφορα 2,8?

 

Εννοώ ότι μετά απο διαπραγμάτευση τα 0,8 γίνονται 2,8 ειδικά αν κάποιος έρχεται απο το red με 2,5 gb.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

το red 1 που εχω τωρα μου το αφηνει η vodafone στα 28 ζητησα το red plus που εχει χαμηλοτερη τιμη καταλογου και μου ζηταει 41 εντελως παραλογο. Αν το red 1 γινει μην εμπορικα διαθεσιμο θα φαω και κανα 3 ευρω στο κεφαλι
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

το red 1 που εχω τωρα μου το αφηνει η vodafone στα 28 ζητησα το red plus που εχει χαμηλοτερη τιμη καταλογου και μου ζηταει 41 εντελως παραλογο. Αν το red 1 γινει μην εμπορικα διαθεσιμο θα φαω και κανα 3 ευρω στο κεφαλι
Το Red 1 δεν είναι πλέον εμπορικά διαθεσιμο. Το Red Plus στο αφήνει σε μεγαλύτερη τιμή γιατί έχεις 3GB+ Social Pass+ διπλάσια λεπτά ομιλίας και αν έχεις σταθερό έχεις και διπλάσια GB. Συμφέρει την εταιρία να σε κρατήσει στο παλιό πρόγραμμα με λιγότερα χρήματα γιατί δίνει λιγότερες παροχές.
Link to comment
Share on other sites

μην ζητησουν αυξηση μονο λογω παλαιου ποργραμματος. Παντως τον ξεφτιλισαν με τα RED τα αλλαζουν συνεχεια
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...