Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω 3r red 1 συνιλικα 72 ευρω τον μηνα.Ληγουν τον Ιουνιο...Για να δουμε.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω RED 1 που λήγει Νοέμβριο και με αφορμή τις πρόσφατες αυξήσεις θέλω να πάω cosmote, απο ποινή πρόωρης διακοπής απο ότι διάβασα δεν θα χρεωθώ αλλά ξέρει κανείς αν θα μου ζητήσουν τέλος διακοπής και αν μπορώ να το αποφύγω;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έγιναν αυξήσεις?

 

Δεν έχω δει ακόμα τίποτα αλλά από ότι λένε τα παιδιά θα γίνει μείωση στην έκπτωση παγίου με αρχή απο τους λογαριασμούς Απριλίου. Περιμένω να εκδοθεί ο δικός μου να δω.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

update: τελικά η "αύξηση" που είδα, έτυχε πάλι και ήταν συστημικό πρόβλημα, το οποίο φταίω εγώ που προκλήθηκε, καθώς τον Νοέμβριο είχα καλέσει να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω καταγγελία της σύμβασης, λόγω των αυξήσεων που είχαν ανακοινωθεί! Εεε, τελικά, επειδή τους έβαλε χέρι η ΕΕΕΤ και τις ακύρωσαν, "μπερδεύτηκε" το σύστημα που δεν έφυγα τελικά και τσουπ, με χρέωσε περίπου 4 ευρώ παραπάνω για να μάθω....!! ό,τι να'ναι...

 

υ.γ: θα διορθωθεί μου είπαν και θα φανεί σύντομα στον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν την επιδότηση για αγορά συσκευής για εταιρικό νούμερο μπορούμε να τη πάρουμε από το Πλαίσιο ή μόνο από τη Vodafone;

Και αν ναι υπάρχει κάτι διαφορετικό στη διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Μια ερωτηση. Με τη ληξη του συμβολαιου, τι κοστιζει η μετατροπη σε καρτοκινητο και τι η οριστικη καταργηση του αριθμου;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδιά. Για να γελάσουμε λίγο... Έχω το καρτοπρόγραμμα extra surf 1 στα 15,29€. Με παίρνουν χθες τηλ από την vodafone και μου λένε για μια ολοκληρωμένη πρόταση συμβολαίου(αφού ανακοίνωσαν αυξήσεις στα καρτοπρογράμματα) και μου λέει η κοπέλα 400 λεπτά προς vodafone, 40 λεπτά προς όλους και 400mb. Όταν τα άκουσα αυτά, έσκασα στα γέλια. Δεν πρόλαβε ούτε να μου πει την τιμή, αφού της το έκλεισα στα μούτρα. Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούν και κάνουν τέτοιες "προσφορές"... Λες και δεν ξέρουμε πως το πρόγραμμα αυτό δεν φτάνει ούτε για... καλημέρα για internet και ομιλία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια ειναι η διαδικασιας καταργησης ενος αριθμου?

 

Ειχα 2 τηλεφωνα στη Voda, το ενα ηταν Red 1 και το αλλο ενα μικρο τυπου 400 προς ολους ή κατι τετοιο. Το Red 1 το πηγα σε καρτοκινητο cosmote αλλα το αλλο θελω να το σταματησω τελειως.

 

Παρεμπιπτοντως, for reference, μου εκαναν 70% εκπτωση, οποτε εχετε το υποψη σας. Εφυγα λογω σηματος κυριως.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ξεφτιλίσει το καρτέλ, εδώ δίνουν φοιτητικό σε σωστές τιμές και τον υπόλοιπο κόσμο τον γδέρνουν.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν υπηρχε <<χρημα>> ειχαν <<μια χαρα τμες >> ,τωρα που οι περισσοτεροι απο εμας υποφερουμε οικονομικα μας γδερνουν ,δεν πειραζει ,αυτοι θα χασουν και μονο , θα στριμωχτουμε λιγο με τις παροχες τους αλλα πιστευω πως θα βγουμε κερδισμενοι ,με το ζορι θα μας παιρνουν το 10ρικο ,θα μας παρακαλανε ,υπομονη λοιπον
Link to comment
Share on other sites

Οταν υπηρχε <<χρημα>> ειχαν <<μια χαρα τμες >> ,τωρα που οι περισσοτεροι απο εμας υποφερουμε οικονομικα μας γδερνουν ,δεν πειραζει ,αυτοι θα χασουν και μονο , θα στριμωχτουμε λιγο με τις παροχες τους αλλα πιστευω πως θα βγουμε κερδισμενοι ,με το ζορι θα μας παιρνουν το 10ρικο ,θα μας παρακαλανε ,υπομονη λοιπον

λίγο δύσκολο. θα μας αναγκάσουν απλά να το βάζουμε κάθε μήνα το 10αρικο γιατί αλλιώς δεν θα έχουμε κινητό.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τα συμβόλαια στην Ελλάδα ήταν πάντα ασύμφορα. Τόσο ως προς την τιμή τους, όσο και ως προς τις παροχές τους. Ακόμα και στους καιρούς της εικονικής ευμάρειας μας.

 

Για τις τελευταίες αυξήσεις του καρτέλ, δεν φταίνε μόνοι αυτοί, αλλά και όλοι αυτοί που έφτασαν τον ΦΠΑ και τη φορολογία των εταιρειών / επιχειρήσεων στα ουράνια. Να τα λέμε όλα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση διακοπης του συμβολαιου μου και καταργησης του αριθμου μου και μου ειπαν πως θα κανει εναν μηνα για να ολοκληρωθει.

 

Σοβαρα τωρα? Εναν μηνα για να καταργησουν τον αριθμο? Υπαρχει καποιο workaround για να επισπευσουμε την διαδικασια? Δεν με καιει να τον εχω να καθεται τον αριθμο για εναν μηνα αλλα μου την εχουν δωσει πραγματικα και θελω να ξεμπερδευω asap.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση διακοπης του συμβολαιου μου και καταργησης του αριθμου μου και μου ειπαν πως θα κανει εναν μηνα για να ολοκληρωθει.

 

Σοβαρα τωρα? Εναν μηνα για να καταργησουν τον αριθμο? Υπαρχει καποιο workaround για να επισπευσουμε την διαδικασια? Δεν με καιει να τον εχω να καθεται τον αριθμο για εναν μηνα αλλα μου την εχουν δωσει πραγματικα και θελω να ξεμπερδευω asap.

 

μόνο με γνωστό, αλλιώς το έχεις υπογράψει.

Link to comment
Share on other sites

μόνο με γνωστό, αλλιώς το έχεις υπογράψει.

 

Μαλιστα... Επρεπε να το ειχα σκεφτει εναν μηνα πριν γιατι τωρα ληγει το συμβολαιο την Τριτη οποτε θα μου ερθει ολοκληρο το παγιο.

Δεν πειραζει θα κανω υπομονη εναν μηνα. Θα εκανα μεταφορα σε καρτοκινητο αλλης εταιρειας αλλα ζητανε 30 ευρω που δεν υπαρχει λογος να τα δωσω για αυτην τη γραμμη, αλλα κατα πως φαινεται θα μου παει πανω κατω τα ιδια..

 

Oh well ευχαριστω παντως... :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω το καρτοπρόγραμμα extra surf 1. Όμως επειδή δεν μπορώ να το κόψω ακόμα αζημίως λόγω του ότι ακόμα δεν ήρθε η ημερομηνία που μπορώ να το κόψω(εφαρμόζονται οι αλλαγές 25/06) και επειδή θα ήθελα και άλλα λεπτά, υπάρχει καμιά προσφορά για συμβόλαιο από την vodafone ή να πάω σε καμιά άλλη εταιρία; Μπορώ να δώσω μέχρι 20-22€.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ρωτάς συνεχώς το ίδιο πράγμα.

Παλαιότερα έχεις γράψει αυτό :

Μου δίνει 600 λεπτά προς vodafone, 300 λεπτά προς όλους, 100 sms προς όλους και 1gb internet με 14,36€.

 

Σε αυτήν την τιμή όχι, δύσκολα θα βρεις κάτι.

Μόνο αν σου κάνουν έκπτωση ύστερα από απειλή φορητότητας.

Το ερώτημα είναι αν σε καλύπτει αυτό που έχεις. Και αν ναι, γιατί να διακόψεις;

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις οπωσδήποτε συμβόλαιο;

Μήπως βρεις προγράμματα καρτοκινητής που να σε καλύπτουν;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταρχάς συγγνώμη που ρωτάω πάλι το ίδιο θέμα. Απλώς κατάλαβα ότι θα μου ήταν πολύ καλύτερο να έχω παραπάνω χρόνο ομιλίας...

Για αυτόν τον λόγο ρώτησα. Προτιμάω κάτι σε πρόγραμμα για να μην τρέχω συνέχεια σε περίπτερο να βάζω κάρτα και επειδή δεν πολυθέλω να βάζω κάρτα σε site. Και πάλι συγγνώμη που ρώτησα ξανά ένα θέμα παλιό...(Είτε καρτοσυμβόλαιο είτε συμβόλαιο σε οποιαδήποτε εταιρία. Επίσης η τιμή του καρτοπρογράμματος που έχω είναι 15,29€). Αν θεωρείτε ότι είναι ήδη καλό το πρόγραμμα γράψτε το ή αν προτείνετε κάποιο καρτοκινητό, πείτε μου ποιο είναι το καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταρχάς συγγνώμη που ρωτάω πάλι το ίδιο θέμα. Απλώς κατάλαβα ότι θα μου ήταν πολύ καλύτερο να έχω παραπάνω χρόνο ομιλίας...

Για αυτόν τον λόγο ρώτησα. Προτιμάω κάτι σε πρόγραμμα για να μην τρέχω συνέχεια σε περίπτερο να βάζω κάρτα και επειδή δεν πολυθέλω να βάζω κάρτα σε site. Και πάλι συγγνώμη που ρώτησα ξανά ένα θέμα παλιό...(Είτε καρτοσυμβόλαιο είτε συμβόλαιο σε οποιαδήποτε εταιρία. Επίσης η τιμή του καρτοπρογράμματος που έχω είναι 15,29€). Αν θεωρείτε ότι είναι ήδη καλό το πρόγραμμα γράψτε το ή αν προτείνετε κάποιο καρτοκινητό, πείτε μου ποιο είναι το καλύτερο...

 

Καρτοκινητο προτεινω ειτε Whats up Cosmote ειτε f2g της wind.

Το CU επισης μπορεις να κοιταξεις αλλα ειναι αρκετα ακριβο σε ιντερνετ και χρονο ομιλιας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη.

Το φόρουμ είναι για να βοηθιομαστε και να λέμε τις απόψεις μας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη.

Το φόρουμ είναι για να βοηθιομαστε και να λέμε τις απόψεις μας.

 

Απλώς δεν ήθελα να σπαταλήσω τον χρόνο σας για θέματα που ήδη είχαν αναφερθεί. Απλά κατάλαβα πως θα χρειαζόμουν βοήθεια σχετικά με αυτό. (Χωρίς να κλαίγομαι).

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν θέλεις on line, είτε τρέχεις σε περίπτερο είτε σε κατάστημα για πληρωμή λογαριασμού, μικρή διαφορά έχει.

 

Θεωρώ λάθος την προσέγγισή σου για πληροφόρηση. Γνώμη μου θα ήταν να ξεκινήσεις λέγοντας ποιες είναι οι ανάγκες σου σε παροχές, αντί να ψάχνεις έτσι αόριστα αν τρέχει κάτι καλό σε συμβόλαιο γενικά, πράγμα που δύσκολα θα μάθεις από εδώ.

 

 

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Σκέφτηκα να πάρω και ένα δεύτερο καρτοκινητό επειδή έχω δίκαρτο κινητό. Μετά θα δω τι θα κάνω, μπορεί να το κρατήσω έτσι με δύο κάρτες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...