Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι εταιριες σιγουρα θα την βγαλουν την 1/7;)Χαζες ειναι?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά να σας πω ότι μετα από 3 χρόνια συμβόλαιο V120 (οριακά ξεπερνούσα τα 120 λεπτά ομιλίας) και χωρίς να έχω ζητήσει επιδότηση στο παρελθόν το ποσό που μου προσφέρανε για νέο κίνητό ήταν 145 ευρώ.

Έβαλα και λίγα από τον τσέπη μου και αγόρασα το K750i (live! δυστυχώς). Αυτό που ανέφερε ένας φίλος παραπάνω, ότι μπορείς να ζητήσεις μια συσκευή χωρίς το live μου το αποκλείσανε.

 

Προσοχή όσοι έχετε προσφορά για δωρεαν PSTN από Vodafone net (Πρώην Panafonet). Ρωτήστε πριν κάνετε οποιαδήποτε αλλαγή στο συμβόλαιό σας διότι είναι πιθανό να σταματήσει η προσφορά.

:!: High Voltage :!:
Link to comment
Share on other sites

Στις 12 Ιανουαρίου εκλεισα ένα χρόνο στο 240, ενώ όμως ο λογαριασμός ήρθε κανονικά δεν είδα κανένα χαρτί για την επιδότηση όπως γινόταν με την Cosmote, Θα περιμένω να το στείλουν η πρέπει να κάνω εγώ κάτι;;;;

Τέλος να ρωτήσω... αν το σύνολο των κλήσεων αυτό το χρόνο είναι 185 ώρες εκ των οποίων οι 150 είναι εξερχόμενες, συνεπώς οι λογαριασμοί με τα μυνήματα και ελάχιστη χρήση wap είναι γυρο στα 200-400 ευρώ το μήνα πόσο θα είναι περίπου το ποσό της επιδότησης;;;

Link to comment
Share on other sites

Στις 12 Ιανουαρίου εκλεισα ένα χρόνο στο 240, ενώ όμως ο λογαριασμός ήρθε κανονικά δεν είδα κανένα χαρτί για την επιδότηση όπως γινόταν με την Cosmote, Θα περιμένω να το στείλουν η πρέπει να κάνω εγώ κάτι;;;;

Τέλος να ρωτήσω... αν το σύνολο των κλήσεων αυτό το χρόνο είναι 185 ώρες εκ των οποίων οι 150 είναι εξερχόμενες, συνεπώς οι λογαριασμοί με τα μυνήματα και ελάχιστη χρήση wap είναι γυρο στα 200-400 ευρώ το μήνα πόσο θα είναι περίπου το ποσό της επιδότησης;;;

 

Γιατι δεν καλείς στο 13830 να σε ενημερώσουν ακριβώς? Γιατι στην επιδότηση μετράνε πολλά... Λογικά κάποια στιγμή θα λάβεις και επιστολή!

Link to comment
Share on other sites

12 χρόνια ποτέ δεν έλαβα επιστολή.

 

Ωραια συμπεριφορα σε εναν απο τους πρωτους συνδρομητες..

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε καλοί μόνο όταν πληρώνουμε.Στρις επιδοτήσεις μόνο αν τους ψάξεις και δίνουν το μικρότερο ποσό.Και παίρνεις και vodafone live συσκευή με τα περίεργα πλήκτρα.που όπου πτήσεις μπαίνει μέσα για να σε χρεώνει.Έλα όμως που η άτιμη έχει το καλύτερο δίκτυο............ανέκαθεν.και την καλύτερη υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών.
Link to comment
Share on other sites

5 χρονια ο Πατερας μου και ποτε δεν του εστειλαν ΤΙΠΟΤΑ!Ας ειναι καλα το Καταστημα εδω στη Θασο;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε καλοί μόνο όταν πληρώνουμε.Στρις επιδοτήσεις μόνο αν τους ψάξεις και δίνουν το μικρότερο ποσό.Και παίρνεις και vodafone live συσκευή με τα περίεργα πλήκτρα.που όπου πτήσεις μπαίνει μέσα για να σε χρεώνει.Έλα όμως που η άτιμη έχει το καλύτερο δίκτυο............ανέκαθεν.και την καλύτερη υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών.

 

Πεστα πατριωτη....;)

Και γω οτι και να λενε η vodafone ειναι με διαφορα καλυτερη στο σημα και στην εξυπηρετηση πελατων μακραν!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Σήμερα λαμβάνω το λογαριασμό μου από τη vf.Το δίνω στη μητέρα μου να πάει να το πληρώσει.Ψάνψ να βρω το κουπόνι της ταχυπληρωμής ΕΛΤΑ,πουθενά.Βλέπω κάτω με μικρά γράμματα "Ο λογαριασμός σας θα πληρωθεί στις 10/2 μεσω της κάρτας που μας δηλώσατε!"

Πότε δήλωσα εγώ κάρτα?Παίρνω την εξυπηρέτηση πελατών.Μου λενε δεν έγινε κανένα αίτημα για αλλαγή από ΄μετρητά σε κάρτα άρα πάντα έτσι πληρώνατε.Λέω τους προηγούμενους λογαριασμούς τους πλήρωσα με χρήματα.Εχω μια κάρτα visa-vf από τότε που το νούμερο ήταν cu απλά πριν 2 μήνες πήρα τηλέφωνο για να ισχύει για το συμβόλαιο η έκπτωση από τις αγορές μου.Ποιος τους είπε όμως να μου χρεώνουν το λογαριασμό στην κάρτα?

Κ το πάγιο χαμηλό μου φάνηκε.Ειμαι στο 400+σμσ 150 θα πληρώσω συνολικά 75 ευρώ ενω το πάγιο μου ειναι 69.Κανονικά θα ήταν 69+10 φορος +3 ευρώ περίπου χρήση

Αλλά πως μου το άλλαξαν χωρίς να κάνω αίτηση?

Link to comment
Share on other sites

Πεστα πατριωτη....;)

Και γω οτι και να λενε η vodafone ειναι με διαφορα καλυτερη στο σημα και στην εξυπηρετηση πελατων μακραν!!!

 

Την τεραστια αυτη αξιοπιστια του δικτυου πολλοι τη θαυμαζουν... Και φυσικα οι καλυτεροι θαυμαστες αυτου, οι αλλες εταιριες! Οταν βρεθηκα στα Χανια εμεινα απολυτα ευχαριστημενος! Μηπως ολο αυτο θα χαλασει καποια στιγμη?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=162588

Link to comment
Share on other sites

Πεστα πατριωτη....;)

Και γω οτι και να λενε η vodafone ειναι με διαφορα καλυτερη στο σημα και στην εξυπηρετηση πελατων μακραν!!!

Καλά με διαφορά καλύτερη στο σήμα δεν είναι στην επαρχία, υπάρχουν περιοχές που σε σχέση με Cosmote κυρίως υστερεί, αλλά δεν είναι και άχρηστη όπως κάποιοι επιμένουν να τη παρουσιάζουν. Εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ποτε κανένα πρόβλημα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όσο για την εξυπηρέτηση πελατών εννοείται πως είναι καλύτερη κατα μακράν!

Την τεραστια αυτη αξιοπιστια του δικτυου πολλοι τη θαυμαζουν... Και φυσικα οι καλυτεροι θαυμαστες αυτου, οι αλλες εταιριες! Οταν βρεθηκα στα Χανια εμεινα απολυτα ευχαριστημενος! Μηπως ολο αυτο θα χαλασει καποια στιγμη?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=162588

Αυτά είναι μόνο υποθέσεις που πηγάζουν από μία όχι και τόσο αντικειμενική είδηση (διαβασε τη προσεκτικά, είναι σαν να εκπροσωπεί τους τοπικούς αυτούς συνεργάτες). Το ότι το ίδιο μοντέλο τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα δε δούλευε καλά στη ΤΙΜ δεν σημαίνει ότι και εδώ θα γίνουν τα ίδια. Στο εξωτερικό όλες οι εταιρείες έτσι δουλεύουν, γιατι εδώ να εμφανιστούν προβλήματα? Τι να πω, θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εχω επιδοτηση για να παρω νεα συσκευη και θελω να παρω το w850i αλλα οχι την live!!! Μπορω να ζητησω να μου την φερουν σε καποιο vodafone-shop; Σε δυο που ρωτησα μου ειπανε οχι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το παραγγειλεις ΝΟΝ λαιβββββ;)Πριν απο 10 μερες αγορασα το w950i και το ζητησα ετσι και ετσι μου το εφεραν;)

 

Φιλε satizen δες τι γραφει ο φιλος cicilianos οτι παρειγγειλε την συσκευη του οχι vodafone live...

Tωρα τι να σου πω και εγω δεν τις μπορω τις live συσκευες καθολου!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από ότι έχω καταλάβει το θέμα αφενός τίθεται στη διακριτική ευχέρεια του καταστήματος (κάτι που βρίσκω απαράδεκτο, αλλού ναστο φέρνουν και αλλού όχι) αλλά ίσως έχει να κάνει και με τη διαθεσιμότητα στις αποθήκες της εταιρείας!

 

Πάντως εγώ, αφού πλέον δεν υφίστανται κλειδώματα στις συσκευές όπως παλιά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις live συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από ότι έχω καταλάβει το θέμα αφενός τίθεται στη διακριτική ευχέρεια του καταστήματος (κάτι που βρίσκω απαράδεκτο, αλλού ναστο φέρνουν και αλλού όχι) αλλά ίσως έχει να κάνει και με τη διαθεσιμότητα στις αποθήκες της εταιρείας!

 

Πάντως εγώ, αφού πλέον δεν υφίστανται κλειδώματα στις συσκευές όπως παλιά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις live συσκευές.

Δεν έχει να κάνει με το κατάστημα αλλά με τη διαθεσιμότητα στην αποθήκη της εταιρίας. π.χ. ένα μοντέλο έρχεται στην αρχή σε non live έκδοση. Στη συνέχεια κυκλοφορεί η live έκδοση. Μέχρι να τελειώσει η πρώτη παρτίδα είναι λογικό να υπάρχουν κάποια κομμάτια stock σε κάποια καταστήματα. Δεν υπάρχει περίπτωση όμως η vodafone να έχει στην αποθήκη της π.χ. motorola v360 και live και non live και να στέλνει στο κατάστημα ό,τι αυτό παραγγέλνει.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ετσι πρεπει να ειναι οπως τα λεει ο φιλος Πετρος!

Κυκλοφορει το w950i σε live εκδοση...?

Διοτι αυτο πηρε ο φιλος cicilianos non live!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το live tv....

μπηκα στο vodafone live και αγορασα για 1 μηνα την υπηρεσια live tv με 5 ευρω.αλλά για να χρησιμοποιησω την υπηρεσια πρεπει να μπω αναγκαστικα πρωτα στο vodafone live και να χρεωθω για την πλοηγηση.Υπαρχει τροπος να αποφυγω την εισοδο στο vodafone live?σκεφτηκα αν θα μπορουσα να δημιουργησω σελιδοδεικτη απευθειας στο καναλι...plz help!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Σήμερα λαμβάνω το λογαριασμό μου από τη vf.Το δίνω στη μητέρα μου να πάει να το πληρώσει.Ψάνψ να βρω το κουπόνι της ταχυπληρωμής ΕΛΤΑ,πουθενά.Βλέπω κάτω με μικρά γράμματα "Ο λογαριασμός σας θα πληρωθεί στις 10/2 μεσω της κάρτας που μας δηλώσατε!"

Πότε δήλωσα εγώ κάρτα?Παίρνω την εξυπηρέτηση πελατών.Μου λενε δεν έγινε κανένα αίτημα για αλλαγή από ΄μετρητά σε κάρτα άρα πάντα έτσι πληρώνατε.Λέω τους προηγούμενους λογαριασμούς τους πλήρωσα με χρήματα.Εχω μια κάρτα visa-vf από τότε που το νούμερο ήταν cu απλά πριν 2 μήνες πήρα τηλέφωνο για να ισχύει για το συμβόλαιο η έκπτωση από τις αγορές μου.Ποιος τους είπε όμως να μου χρεώνουν το λογαριασμό στην κάρτα?

Κ το πάγιο χαμηλό μου φάνηκε.Ειμαι στο 400+σμσ 150 θα πληρώσω συνολικά 75 ευρώ ενω το πάγιο μου ειναι 69.Κανονικά θα ήταν 69+10 φορος +3 ευρώ περίπου χρήση

Αλλά πως μου το άλλαξαν χωρίς να κάνω αίτηση?

Σύμφωνα με τους όρους χορήγησης της κάρτας CITIBANK VISA VODAFONE

(σελίδα http://www.citibank.com/greece/consumer/pdf/vodacgs_0105.pdf )

 

Ισχύει το εξής

7. Η ισχύς της Κάρτας θα λήγει

και τα προνόμιά της θα καταργούνται αν: α) λήξει ή λυθεί η συνεργασία μεταξύ Τράπεζας και

VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ β) λήξει ή καταγγελθεί η σύμβαση τηλεφωνικής σύνδεσης του Kατόχου

με τον Εμπορικό Συνεργάτη και το δίκτυο της VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ γ) ανακληθεί ή διακοπεί η

εντολή του Kατόχου για την αυτόματη χρέωση της Κάρτας με τα ποσά που οφείλει, με βάση τη

σύμβαση τηλεφωνικής σύνδεσης με τον Εμπορικό Συνεργάτη, δ) ζητηθεί από τον Kάτοχο

 

Το Στοιχείο γ Προφανώς σε δεσμεύει να πληρώνεις την σύνδεση σου με την Συγκεκριμένη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το live tv....

μπηκα στο vodafone live και αγορασα για 1 μηνα την υπηρεσια live tv με 5 ευρω.αλλά για να χρησιμοποιησω την υπηρεσια πρεπει να μπω αναγκαστικα πρωτα στο vodafone live και να χρεωθω για την πλοηγηση.Υπαρχει τροπος να αποφυγω την εισοδο στο vodafone live?σκεφτηκα αν θα μπορουσα να δημιουργησω σελιδοδεικτη απευθειας στο καναλι...plz help!!!

 

 

Μπά μόνο μέσω live! και χρέωση ανά είσοδο 0,42€

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παιδι στο καταστημα μου ειχε πει πως αν τους παρεις τηλ στη Βοντα και τους πεις σας παρακαλω θελω να παρω καλυτερο τηλεφωνο και μου σου του και πεις πως σου φενεται λιγη κτλπ τοτε σου την ανεβαζουν;)

Αντονιο21 το τηλεφωνο το πηρα απο το νησι μου.

 

Φιλε μου σημερα το εψαξα και το θεμα και ειδα οτι το w950 δεν ειναι vodafone live αρα δεν ισχυει αυτο που μας ειπες οτι αμα θελεις το παραγγελνεις χωρις να ειναι live..

Και στο καταστημα το ιδιο μου ειπανε..

Τυχερε πηρες ενα απο τα ελαχιστα κινητα που δεν ειναι vodafone live..;)

Aρα η μονη λυση που εχουμε να μην περνουμε κινητα live με συνδεση ειναι το πλαισιο και ο κωτσοβολος!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα με επιδότηση από Vodafone το N71, το οποίο και δεν είναι vodafone live. Και πιστεύω κανένα symbian.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα με επιδότηση από Vodafone το N71, το οποίο και δεν είναι vodafone live. Και πιστεύω κανένα symbian.

Δεν μπορώ να κατάλάβω το κόλλημα να μην είναι live η συσκευή. ΟΚ ξέρω οτι έχει κάποια κλειδώματα αλλά με λίγο ψάξιμο όλα γίνονται. Γιατί να χάσετε τζάμπα όσα προσφέρει το live? (Οπως το εισιτήριο εισόδου και την μετέπειτα δωρεάν πλοήγηση και διάφορα άλλα?)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...