Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Και σε αυτο παλι λαθος ειναι. Αν παθεις μολυνση απο Piercing το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μη το βγαλεις, ωστε να μην εξαπλωθει ;) Οτι εγινε σε εσενα healed δε σημαινει οτι δε πρεπει να ακολουθουμε το σωστο cleaning and after care. Κανονικα πρεπει να γραψεις ποιος σου εκανε αυτο το piercing, ωστε να μη παει κανενας. Οπως εχω ξαναγραψει 10 ατομα ξερουν απο piercing στην Ελλαδα. Οι υπολοιποι ειναι εγκληματιες

 

Συγνώμη αλλά το να μην το βγάλεις καθόλου περικλείει άλλους κινδύνους όπως ότι η πηγή της μόλυνσης παραμένει άρα αυτό επιδεινώνεται ίσως..Και αυτό το λέω διότι πριν κανά 6μηνο μια γνωστή μου έκανε τρύπα στο αυτί της και μολύνθηκε αν και ακολούθησε ότι της είχαν πει και αυτή δεν σκέφτηκε να το βγάλει και όταν πήγε στο νοσοκομείο γιατί είδε και απόειδε την έκραξαν οι γιατροί..

 

Δεν είπα ότι επειδή έγινε σε μένα healed δεν πρέπει κάποιος να το καθαρίζει..Απλά είπα ότι σε μένα έγινε αυτό και αυτό..

Και δεν είμαι της άποψης ότι επειδή δεν μου είπαν πάρε την τάδε αλοιφή ή την τάδε αντιβίωση δεν ήξεραν και από piercing...Όσο για τα 10 άτομα που λες ότι ξέρουν piercing στην Ελλάδα δεν σημαίνει αυτόματα πως οι υπόλοιποι είναι εγκληματίες..Ίσως λιγότερο καλοί ναι αλλά όχι και εγκληματίες...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλο Μηνα

Να βαλεις titanium και για αρχη προτιμησε κρικο. Πρωι, βραδυ να το καθαριζεις με cetavlon και 1 φορα την ημερα με χλιαρο αλατονερο. Οσο ευαισθητο δερμα και να εχεις αν ακολουθησεις τα παραπανω you'll be fine.:)

 

Όχι δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα απολύτως...Μου έβαλαν μια αναισθητική αλοιφή και για τις 2-3 πρώτες μέρες απλά έριχνα λίγο

αλατόνερο και τίποτα άλλο..Στην πρώτη εβδομάδα ξέχασα τελείως ότι φοράω σκουλαρίκι στον αφαλό..Απλά να προσέχεις όταν φοράς ζώνες στα παντελόνια σου και γενικά τα παντελόνια και τα καλτσόν..

 

Καλό μήνα!:happy:

Thanx για τις απαντήσεις σας!Πάντως θα πάω μετά το καλοκαίρι να την κάνω.Ακόμα ο μπαμπάς μου δεν είδε το tattoo και το καλοκαίρι θα το δει σίγουρα!Φανταστείτε να δει και piercing μαζί!Μετά μάλλον θα ψάχνω σπίτι για να μείνω...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μετά μάλλον θα ψάχνω σπίτι για να μείνω...:cry:

Ξεκίνα μια θεωρητική συζήτηση περί του θέματος πρώτα να δεις αντιδράσεις και μετά βλέπεις...;)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα μια θεωρητική συζήτηση περί του θέματος πρώτα να δεις αντιδράσεις και μετά βλέπεις...;)

 

Πίστεψε με το έχω δοκιμάσει άπειρες φορές...!Αλλά ποτέ δεν είδα απότέλεσμα!Μου έιπε :"Όταν παντρευτείς κάνε ότι θέλεις!'' :lol:

Link to comment
Share on other sites

οπότε ή παντρεύεσαι...:X ή αλλάζεις σπίτι? :ninja: χμμμ...δύσκολη περίπτωση!

η mother πως το βλέπει?

 

Με την mother πήγα και το έκανα το tattoo.Για το piercing της αρέσει να το βλέπει αλλά ψιλοδιαφωνεί να το κάνω γιατί φοβάται..Αλλά ξέρει πως αν βάλω κάτι στο μυαλό μου,δεν πρόκειται να το βγάλω με τίποτα!:p

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον μην τα παρουσιάσεις ταυτόχρονα...βάλε την μαμα να τον προετοιμάσει λίγο λέγοντας του πως δεν είναι κάτι το βλαβερό και πως σκέφτεστε να πάτε μαζί για να κάνεις ένα τατοο...(αφου δεν το ξέρει ακόμα)!:)

Μήπως το συνδυάσεις με τίποτα γενέθλια-γιορτή...

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον μην τα παρουσιάσεις ταυτόχρονα...βάλε την μαμα να τον προετοιμάσει λίγο λέγοντας του πως δεν είναι κάτι το βλαβερό και πως σκέφτεστε να πάτε μαζί για να κάνεις ένα τατοο...(αφου δεν το ξέρει ακόμα)!:)

Μήπως το συνδυάσεις με τίποτα γενέθλια-γιορτή...

 

Το έκανα ήδη και αυτό.Άσε έχω δοκιμάσει τα πάντα!Τον είπα ότι για τα γενέθλια μου που ήταν αρχές Απριλίου ήθελα να κάνω tattoo.Αλλά δεν ήθελει να ακούσει κουβέντα!Και αν βάλω την μαμά μου θα μαλώσουν άγρια.Οπότε προτιμάω να τα ακούσω εγώ!Που θα πάει μετά από 1-2 μέρες θα το ξεχάσει!(Ελπίζω...!)Μια κορούλα έχει!Όλα τα χατίρια μου κάνει εκτός απ'αυτό!:p

Link to comment
Share on other sites

Οι δικοι μου γονεις παντως ΤΟΤΕ, (πριν απο εικοσιπεντε χρονια φανταστειτε!), αντεδρασαν αρχικα με "δεν πιστευω να ειναι μονιμο αυτο ε?", μετα με ενα "θα καταστραφεις, δε θα βρισκεις δουλεια, αυτα τα κανουν τα πρεζονια", σε κανενα μηνα γυρισαν στο "εσυ θα ζησεις με αυτο και θα το μετανιωνεις", και μετα απλως δεν το εβλεπαν... Μιλαμε για τατου κατω απο τον αντιχειρα φατσα καρτα! Δεν το αλλαζω παρολο που ειναι πολυ απλοικο σα σχεδιο γιατι πλεον δεν το προσεχει κανεις, μαλλον αν δουν το συγκεκριμενο σημειο χωρις τατου θα τους κανει εντυπωση...

Ολα τα υπολοιπα απλα καποια στιγμη τα εβλεπαν.. Ελεγαν "τι πηγες και εκανες παλι εκει;" με κοιταζαν στραβα καμμια βδομαδα, μετα το συνηθιζαν και αυτο ηταν...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

ολα μου θυμιζουν αντιδρασεις οπως τοτε που αρχιζα να καπνιζω.

τελικα ολα μια ιδεα ειναι :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Τι σημαίνει το τατουάζ με τις 3 τελείες που σχηματίζουν ένα τρίγωνο? Sorry αν έχει αναφερθεί και πιο πάνω αλλά δεν το βρήκα πουθενά.
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν εκανα το piercing στο φρυδι.. μου φανηκαν ολα δυσκολα την πρωτη εβδομαδα.. Πρεπει να προσεχεις πολυ οταν φορας μλουζες.. οταν κοιμασε.. οταν φορας κρανος (για οποιους εχουν μηχανακη και ειναι σωστοι!! ).. Και ειναι και αρκετα ευαισθητο το σημειο στο φρυδι.. αλλα ηθελα να βαλω σκουλαρικι στο φρυδι απο 10 χρονων! Τεσπα παλι καλα το πηραν ομορφα οι δικοι μου.. :D

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Τι σημαίνει το τατουάζ με τις 3 τελείες που σχηματίζουν ένα τρίγωνο? Sorry αν έχει αναφερθεί και πιο πάνω αλλά δεν το βρήκα πουθενά.

Καλησπερα.αυτα τα κανουν οι φυλακισμενοι...{δεν βλεπω,δεν ακουω,δεν μιλαω).:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι?? Τώρα σοβαρά μιλάς? Μόνο αυτοί το κάνουν ή υπάρχουν κι άλλοι? Είναι μια καινούργια γειτόνισσα στην πολυκατοικία που το έχει στο χέρι της, λέτε...?:ninja: :cry: :scared:
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

καποια σχεδιακια tribal, εχουν και απαραιτητα καποια εννοια? ή ειναι απλα ενα σχεδιο και τιποτα αλλο? αν υπαρχει καποιο site που να εχει μερικα,και να λεει τι σημαινουν.... :)
Link to comment
Share on other sites

Tι?? Τώρα σοβαρά μιλάς? Μόνο αυτοί το κάνουν ή υπάρχουν κι άλλοι? Είναι μια καινούργια γειτόνισσα στην πολυκατοικία που το έχει στο χέρι της, λέτε...?:ninja: :cry: :scared:

Ναι αυτο σημαινει..αυτο το σχεδιο( 3 κουκιδες μαζι).:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγε κανενας τελικα στο convention? Ειχε φοβερη επιτυχια, ηρθαν artists apo Arizona, California, even Alaska:!: αν και ελειπε η καλυτερη tattoo artist που εχουμε στην Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Πηγε κανενας τελικα στο convention? Ειχε φοβερη επιτυχια, ηρθαν artists apo Arizona, California, even Alaska:!: αν και ελειπε η καλυτερη tattoo artist που εχουμε στην Ελλαδα.

Οπως..ετσι για να ενημερωνομαστε..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως..ετσι για να ενημερωνομαστε..:)

Αυτα ειναι προτιμησεις ρε Raver ποιος η ποια ειναι ο/η καλυτεροσ/η!!!:D Μπορει να εχω κολλημα με τη γκομενα ετσι και αλλιως;)

Πηγες εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι προτιμησεις ρε Raver ποιος η ποια ειναι ο/η καλυτεροσ/η!!!:D Μπορει να εχω κολλημα με τη γκομενα ετσι και αλλιως;)

Πηγες εσυ?

Οχι δεν πηγα.απλα ρωταω για να την εχω στα υποψην μου...δεν ξεχωριζω αντρα/γυναικα σε αυτα τα θεματα.οπως και το 1 απο τα 4 ταττοο μου το εχει "χτυπησει" γυναικα και βγηκε πολυ καλο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου tattoo! To έκανα στην Πάτρα, στο "IRIS"!:)

http://img516.imageshack.us/img516/3912/917953954972957945076ak7.jpg

http://img516.imageshack.us/img516/8999/917953954972957945077ze4.jpg

 

 

[Off topic] Είμαι σίγουρος για τις τελείες!Ξέρω αρκετούς που έχουν τις τρεις τελείες και σίγουρα δεν έχουν κάνει φυλακή!

Οι πέντε σημαίνουν: Οι 4 κουκίδες είναι τα κάγκελα και η πέμπτη βρίσκεται στο κέντρο και είναι ο φυλακισμένος! [/Off topic]

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου tattoo! To έκανα στην Πάτρα, στο "IRIS"!:)

http://img516.imageshack.us/img516/3912/917953954972957945076ak7.jpg

http://img516.imageshack.us/img516/8999/917953954972957945077ze4.jpg

 

 

[Off topic] Είμαι σίγουρος για τις τελείες!Ξέρω αρκετούς που έχουν τις τρεις τελείες και σίγουρα δεν έχουν κάνει φυλακή!

Οι πέντε σημαίνουν: Οι 4 κουκίδες είναι τα κάγκελα και η πέμπτη βρίσκεται στο κέντρο και είναι ο φυλακισμένος! [/Off topic]

Συμφωνω σε αυτο που λες...αλλα η παραπανω ερμηνια δεν ειναι σωστη.

 

 

Ωραια τα τατοο.πρωτη φορα συναντω τετοιο σχεδιο..πολυ καλη δουλεια σου εκανε (σκιες).:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για σχέδιο για τατού, ξέρετε που μπορώ να βγάλω?

Εκτός απο τα ίδια τα studios μήπως θα έπρεπε να παώ σε κανέναν γραφίστα μπας και μου βγάλει τίποτα καλύτερο?:p

Link to comment
Share on other sites

Για σχέδιο για τατού, ξέρετε που μπορώ να βγάλω?

Εκτός απο τα ίδια τα studios μήπως θα έπρεπε να παώ σε κανέναν γραφίστα μπας και μου βγάλει τίποτα καλύτερο?:p

και οι ιδιοι οι Artist μπορουν να σου βγαλουν ενα σχεδιο στην στιγμη...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...