Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Γεια σας παιδια!

Επιτελους τελειωσαν οι παναλληνιες οποτε μπορω χαλαρη να χτυπησω το τατου μου!

Εχω ακουσει διαφορα για το barcode απο αλλους οτι ειναι το καλυτερο και απο αλλους οτι δεν κανει καλη δουλεια. Μπορει καποιος να ξεκαθαρισει το θεμα γιατι το σχεδιακι που εχω στο νου μου ειναι ψιλοπολυπλοκο... Αν το κολλημα ειναι τα λεφτα δεν με νοιαζει αν ειναι να το κανω θα το κανω καλα.

Ακομα εχω ακουσει τα καλυτερα για το nico στη θεσσαλονικη...

 

Sorry αν σας πρηζω αλλα θελω πραγματικα να βγει αψογο!

 

Εγω εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος απο το Medusa στην Καλλιδρομιου (Εξαρχεια) οπου χτυπησα ενα tattoo πριν 1,5 μηνα μετα απο παροτρυνση συγγενη μου, που εχει κανει ηδη 2 εκει εδω και 2-3 χρονια και εχουν βγει αψογα...;)

 

Α, ξεχασα να πω οτι το tattoo που χτυπησα ηταν tribal και ειχε και σκιες :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σόρρυ, άλλα μου τη σπάνε πολύ τα άτομα που λένε κάνω tattoo για να τραβάει τη προσοχή,και κάνουν ότι μπορούν για να το δείχνουν.Είναι ψώνια κατά τη γνώμη μου.Σόρρυ και πάλι Livas γιατί δεν σε ξέρω και δεν ξέρω τον χαρακτήρα σου,αλλά σου λέω πως φαίνεται αυτό που λες.To tattoo πρέπει να σε εκφράζει,και σκέψου ότι είναι κάτι που θα το έχεις στο σώμα σου σ'όλη σου τη ζωή.Αν το κάνεις μόνο για ν'αρέσει στους άλλους..Πάει,έχασες την ουσία.

 

Εννοειται ρε συ οτι θελω να κανω κατι που να με εκφραζει...!

λαθος θα το εθεσα εγω....!

ΔΕΝ θελω Τατου που να ειναι απλος χτυπητο και να το δειχνω στην παραλια και να το παιζω επιδειξιας....!

Αυτο που μην σπαει αφανταστα...!

 

οταν ελεγα να ειναι χτυπητο εννοουσα και ωραιο,και κατι που θα με εκφραζει...!

Και δεν εχω καμια ωρεξη να το δειχνω το τατου απο δω και απο κει...!

Θελω να το κανω απλα για εμενα...!

 

Φιλικα...!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Ακομα εχω ακουσει τα καλυτερα για το nico στη θεσσαλονικη...

 

Sorry αν σας πρηζω αλλα θελω πραγματικα να βγει αψογο!

 

Καλως ήρθες στο forum!:p

Εγώ το δικό μου το έκανα στο Nico και είμαι τελείως ευχαριστημένη(βεβαια έχουν περάσει μόνο 3 μήνες!).Πάντως μου φαίνονται επαγγελματίες με όλη την έννοια της λέξης!Και είναι και πολύ συμπαθητικοί και δημιουργούν ευχάριστο κλίμα!:happy:

 

Φυσικά και δεν μας πρήζεις, γι'αυτό είμαστε έτσι κι αλλιώς εδώ1:D

 

ΥΓ:Επιτέλους έκανα το piercing στη μύτη!Την Πέμπτη με το που τέλειωσα τις Πανελλαδικές πήγα κατευθείαν στο Νico!:p

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται ρε συ οτι θελω να κανω κατι που να με εκφραζει...!

λαθος θα το εθεσα εγω....!

ΔΕΝ θελω Τατου που να ειναι απλος χτυπητο και να το δειχνω στην παραλια και να το παιζω επιδειξιας....!

Αυτο που μην σπαει αφανταστα...!

 

οταν ελεγα να ειναι χτυπητο εννοουσα και ωραιο,και κατι που θα με εκφραζει...!

Και δεν εχω καμια ωρεξη να το δειχνω το τατου απο δω και απο κει...!

Θελω να το κανω απλα για εμενα...!

 

Φιλικα...!

 

ΟΚ then,κι εγώ φιλικά τα έλεγα!

 

:offtopic: Συκιώτης είσαι κι εσύ;:D :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...!

Οκ,για το λουλουδακι απλα ειπα οτι με αρεσει....!

Αλλα σε αντρα χτυπαει πολυ διαφορετικα , αποτι σε μια γυναικα...!

 

Τελικα μου φαινεται θα καταληξω στα κινεζικα γραμματα...!

 

Ρε Παιδια ριξτε ετσι καμια ιδεα για τατου ετσι που να το κανεις και να τραβαει την προσοχη...!

 

Εννοειται ρε συ οτι θελω να κανω κατι που να με εκφραζει...!

λαθος θα το εθεσα εγω....!

ΔΕΝ θελω Τατου που να ειναι απλος χτυπητο και να το δειχνω στην παραλια και να το παιζω επιδειξιας....!

Αυτο που μην σπαει αφανταστα...!

 

οταν ελεγα να ειναι χτυπητο εννοουσα και ωραιο,και κατι που θα με εκφραζει...!

Και δεν εχω καμια ωρεξη να το δειχνω το τατου απο δω και απο κει...!

Θελω να το κανω απλα για εμενα...!

 

Φιλικα...!

;) ;) ;) :X

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα...προτιμω 3 studio(jimmys στην Πλακα,ενα στο Μαρουσι και ενα στην Γλυφαδα).

 

Στο Μαρουσι ποιο λες? Εκεινο διπλα στο Global Tribe?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Μαρουσι ποιο λες? Εκεινο διπλα στο Global Tribe?

ισως ειναι και αυτο! παντως αυτος κανει πολυ καλα tribal σχεδια.κοιτα να δεις ομως...εγω εκφραζω την προσωπικη μου γνωμη..που δεν σημαινει οτι πρεπει να ειναι και καλη.αλλοι μπορουν να συμφωνουν..αλλοι οχι.

παντως σε ολη την Ελλαδα διακρινω 5 studio,ενω υπαρχουν 20!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ γι αυτό στο μαρούσι έχω ακούσει από κάποιους καλά λόγια,αλλά έχω ακούσει ότι έχει χτυπήσει σε κάποιον γνωστό φίλου μου, 3 φορές το ίδιο ταττοο. και το πλήρωσε αντίστοιχα.. εγώ πάντως barcode είχα πάει,και εκεί ίσως να ξαναπάω στο μέλλον,αλλά θα ψάξω και σε άλλους να δω παρόμοιες δουλειές τους.
Link to comment
Share on other sites

αλλά έχω ακούσει ότι έχει χτυπήσει σε κάποιον γνωστό φίλου μου, 3 φορές το ίδιο ταττοο.

 

Και που :worry: το περιεργο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και που :worry: το περιεργο?

Ίσως ο φίλος εννοει οτι δε χτυπήθηκε καλα το τατου ουτε την 1η ουτε τη 2η φορα και χρειαστηκε να παει και 3η. (Αν μιλαμε για τατου στο ιδιο σημειο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ο φίλος εννοει οτι δε χτυπήθηκε καλα το τατου ουτε την 1η ουτε τη 2η φορα και χρειαστηκε να παει και 3η. (Αν μιλαμε για τατου στο ιδιο σημειο)

Ας μας εξηγησει ο ιδιος τι ακριβως εννοει. Αν συμβαινει το 2ο και το πληρωσε 3 φορες, τοτε μιλαμε για απαραδεκτο studio. Αν δε το προσεξε ο ιδιος, τοτε, πολυ καλα εκαναν που τον χρεωασαν.

Εκτος αν ηταν μεγαλο κομματι και χρειαζοταν 3 sessions.

Link to comment
Share on other sites

εγώ γι αυτό στο μαρούσι έχω ακούσει από κάποιους καλά λόγια,αλλά έχω ακούσει ότι έχει χτυπήσει σε κάποιον γνωστό φίλου μου, 3 φορές το ίδιο ταττοο. και το πλήρωσε αντίστοιχα.. εγώ πάντως barcode είχα πάει,και εκεί ίσως να ξαναπάω στο μέλλον,αλλά θα ψάξω και σε άλλους να δω παρόμοιες δουλειές τους.

Επειδή με τα πήγαινέλα των δικών μου tattoοs και κολλητών μου που έχουν κάνει εκεί, τον ξέρω τον Μάνο (o artist), αποκλείεται να μην το χτύπησε καλά και να τον χρέωσε 3 φορές. Ακόμα και ο ίδιος να μην πρόσεξε, ο συγκεκριμένος, θα του το χτύπαγε με κόστος μόνο τις βελόνες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τα πήγαινέλα των δικών μου tattoοs και κολλητών μου που έχουν κάνει εκεί, τον ξέρω τον Μάνο (o artist), αποκλείεται να μην το χτύπησε καλά και να τον χρέωσε 3 φορές. Ακόμα και ο ίδιος να μην πρόσεξε, ο συγκεκριμένος, θα του το χτύπαγε με κόστος μόνο τις βελόνες.

 

Αν εφταιγε ο ιδιος ουτε τις βελονες πρεπει να χρεωσει. By the way. Γνωριζεται ποσο κανουν οι βελονες?? €2-€4:!:

Link to comment
Share on other sites

Αν εφταιγε ο ιδιος ουτε τις βελονες πρεπει να χρεωσει. By the way. Γνωριζεται ποσο κανουν οι βελονες?? €2-€4:!:

Δν με κατάλαβες...Ο ίδιος εννοώ το παλικάρι. Αν δν το φρόντισε σωστά και ξεθώριασε ή δεν ξέρω γω τι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση? Ξερει καποιος να μου πει ποσο θα κοστισει να κανω δυο κινεζικα γραμματα σχετικα μικρα στο ποδι?

κοντα στα 100 ευρο.παραπανω σιγουρα οχι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοντα στα 100 ευρο.παραπανω σιγουρα οχι.:)

 

Τόσο πολύ;:confused:

 

Παιδια να κανω μια ερωτηση? Ξερει καποιος να μου πει ποσο θα κοστισει να κανω δυο κινεζικα γραμματα σχετικα μικρα στο ποδι?

 

Βασικά, τι μέγεθος περίπου θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πολλα ειναι?:wacko:

 

Ανάλογα με το μέγεθος που θέλει.Εγώ σκέφτηκα πολύ μικρά.Και το υπολογίζω με βάση το δικό μου που δεν είναι πολύ μικρό(υπάρχουν και πολύ πιο μικρά) που μου πήρε 60€.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω τρυπα στο αυτι(μια κατω και μια ψηλα)αλλα δεν ξερω το που και το πως!:confused: Με βελονα ειναι καλυτερα η με πιστολακι?Επισης ξερετε κανενα μαγαζι στο κεντροτης Αθηνας(διευθυνση)που να ειναι εγγυημενο απο αποψη υγειηνης?Μην παω για τρυπα και φυγω με μολυνση στην καλυτερη περιπτωση!:X Ευχαριστω παιδες οποιον/α μπει στον κοπο να μου απαντησει!:) ;)
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω τρυπα στο αυτι(μια κατω και μια ψηλα)αλλα δεν ξερω το που και το πως!:confused: Με βελονα ειναι καλυτερα η με πιστολακι?Επισης ξερετε κανενα μαγαζι στο κεντροτης Αθηνας(διευθυνση)που να ειναι εγγυημενο απο αποψη υγειηνης?Μην παω για τρυπα και φυγω με μολυνση στην καλυτερη περιπτωση!:X Ευχαριστω παιδες οποιον/α μπει στον κοπο να μου απαντησει!:) ;)

Βελονα. Πολλα υπαρχουν και δε σου προτεινω κανενα, αλλα θα σου προτεινα να αποφυγεις αυτό στην Ομονοια, και τον φιλτατο «Τζενιο» που βγαινει και στα καναλια

paidia skeftomai na kano mia tripa sto frudi kai thelo na sas kano 2 erotiseis :1 ponaei poli ?gt mou exoun pei oti psiloponaei 2 mporeis na patheis eukola molinsi ?

Όλα πονανε και όλα ΔΕΝ πονανε. Αν εισαι ηρεμος και το θέλεις πολύ, δε θα καταλαβεις τιποτα. Μολυνση παθαινεις ΜΟΝΟ όταν δε το προσεχεις. Κανε αυτό που θα σου πει ο Piercer.

P.S. Paidia, mh me rvtate me pm’s ti na balete sta piercings or on the tattoos. Εφοσον τα κανετε, να ρωτησεται τους ανθρωπους που σας τα εχουν κανει. Ξερουν καλυτερα!:p

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω τρυπα στο αυτι(μια κατω και μια ψηλα) Με βελονα ειναι καλυτερα η με πιστολακι?

Εγώ το δεξί μου αυτί το έχω κάνει σουρωτήρι-που λέει ο λόγος-και όλες τις φορές το έκανα με πιστολάκι.Ούτε πόνος,ούτε μόλυνση!!

Από βελόνα δεν έχω εμπειρία οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...