Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Σκοπευω να κάνω 2-3 αστεράκια στο δεξί μου πόδι... Στο ύψος περίπου της μέσης δεν ξερω και πως τη λενε την περιοχη... Αλλά εκεί θέλω να κάνω... Στο τι ακριβώς θα είναι ακόμα να αποφασίσω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παντως σκεφτομαι να κανω πισω απο ωμοπλατη σε ωμοπλατη και να γραφει με κινεζικα γραμματα το ονομα μου Livas!

η

να κανω στην δεξια ωμοπλατη κανα τριανταφυλλο αλλα τωρα για αγορι και τριανταφυλλο παει λιγο(ως Πολυ) αδερφιστικο.....!!!!

 

Παντως αυτο με τα κινεζικα λεει...?

η εχουν γινει πολυ κλασικουρα??

 

Α,και οταν θα κανω θα ειναι χειμωνας βασικα...!

και εννοειται πως θα εχει μονο μαυρο χρωμα...!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Οντως το τριανταφυλλο δεν ειναι και οτι καλυτερο για αντρα.επισης ολα τα σχεδια ειναι βαρετα η οχι.οπως την βρισκει ο καθενας...συνηθως οσοι πραγματικα θελουν να εχουν ταττοο εχουν ηδη στο μυαλο τους το σχεδιο και δεν την ψαχνουν..τι ειναι της μοδας :ninja:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως το τριανταφυλλο δεν ειναι και οτι καλυτερο για αντρα.επισης ολα τα σχεδια ειναι βαρετα η οχι.οπως την βρισκει ο καθενας...συνηθως οσοι πραγματικα θελουν να εχουν ταττοο εχουν ηδη στο μυαλο τους το σχεδιο και δεν την ψαχνουν..τι ειναι της μοδας :ninja:

Συμφωνώ κ εγώ με raver για το τριαντάφυλλο ..

Μ αρέσουν πολύ τα tatoo (na ta vlepo) αλλά δε θα έμπαινα στη διαδικασία νομίζω. Μόνο αν ένιωθα ότι σημαίνει κάτι πολύ δυνατό ή ιδιαίτερο για μένα...

"....το σ' αγαπώ,,πάνω στου μπράτσου μου χαράζω την πληγή...."

ασχετο,θυμήθηκα ένα τραγούδι.....

Δε μετανιωνω
Link to comment
Share on other sites

Οντως το τριανταφυλλο δεν ειναι και οτι καλυτερο για αντρα.επισης ολα τα σχεδια ειναι βαρετα η οχι.οπως την βρισκει ο καθενας...συνηθως οσοι πραγματικα θελουν να εχουν ταττοο εχουν ηδη στο μυαλο τους το σχεδιο και δεν την ψαχνουν..τι ειναι της μοδας :ninja:

 

Συμφωνώ κ εγώ με raver για το τριαντάφυλλο ..

Μ αρέσουν πολύ τα tatoo (na ta vlepo) αλλά δε θα έμπαινα στη διαδικασία νομίζω. Μόνο αν ένιωθα ότι σημαίνει κάτι πολύ δυνατό ή ιδιαίτερο για μένα...

"....το σ' αγαπώ,,πάνω στου μπράτσου μου χαράζω την πληγή...."

ασχετο,θυμήθηκα ένα τραγούδι.....

Θα διαφωνήσω. Ένα τριαντάφυλλο σκετο, συμφωνώ ότι ισως δειχνει περιεργο, αν και παλι, θα επαναλαβω ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ TATTOOS. Από την άλλη όταν συνδυαστεί με κατι άλλο, που το περιεργο ρε παιδια? Και στο κάτω κάτω, δε καταλαβαινω το διαχωρισμο που κανετε με straights, gays, lesbians, etc.

P.S. Blondie δε ξέρω ποσο χρονων εισαι, αλλα αυτό το τραγουδι λιγοι το ξερουν. Τυχαινει να είναι το αγαπημενο μου. Μπραβο που το ξερεις. Και παντα από τον Φιλλιπα και κανεναν άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ αν :blink: ενα τριανταφυλλο σε εναν ανδρικο σωμα...ξεκαρφωτο,θα σου αρεσε? εμενα οχι και γι'αυτο ειπα και παραπανω την γνωμη μου.σιγουρα τα ταττοοο δεν εχεουν κατηγοριες (ανδρας/γυναικες) αλλα καποια βγαζουν "ματι" :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσυ αν :blink: ενα τριανταφυλλο σε εναν ανδρικο σωμα...ξεκαρφωτο,θα σου αρεσε? εμενα οχι και γι'αυτο ειπα και παραπανω την γνωμη μου.σιγουρα τα ταττοοο δεν εχεουν κατηγοριες (ανδρας/γυναικες) αλλα καποια βγαζουν "ματι" :p

 

+φωνώ απόλυτα.Δεν θα μου άρεσε καθόλου ένα σκέτο τριαντάφυλλο σ'έναν άντρα.Αν ήταν πιο πολύπλοκο σχέδιο θα ήταν καλύτερα.Κατά τη γνώμη μου πάντα ,βέβαια!;)

Link to comment
Share on other sites

genika pantos paidia shetika me to tatoo me tis 4 teleies xero pos to kanoun oi fulakismenoi (apo autous xekinise diladi) kai genika oi anarhikoi narkomaneis kai ola auyta ta kala paidia, alla eho akousei pos simainei 1mpatsoi, 2gourounia 3 dolofonoi. genika mporei na ehei polles diaforetikes paromoiou eidous erminies, pantos oti kai na einai sumvolizei atoma autis tis koultouras.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

genika pantos paidia shetika me to tatoo me tis 4 teleies xero pos to kanoun oi fulakismenoi (apo autous xekinise diladi) kai genika oi anarhikoi narkomaneis kai ola auyta ta kala paidia, alla eho akousei pos simainei 1mpatsoi, 2gourounia 3 dolofonoi. genika mporei na ehei polles diaforetikes paromoiou eidous erminies, pantos oti kai na einai sumvolizei atoma autis tis koultouras.

Ετσι ακριβως....δεν ειναι για εμας αυτα :ninja: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσυ αν :blink: ενα τριανταφυλλο σε εναν ανδρικο σωμα...ξεκαρφωτο,θα σου αρεσε? εμενα οχι και γι'αυτο ειπα και παραπανω την γνωμη μου.σιγουρα τα ταττοοο δεν εχεουν κατηγοριες (ανδρας/γυναικες) αλλα καποια βγαζουν "ματι" :p

 

Ένα τριαντάφυλλο σκετο, συμφωνώ ότι ισως δειχνει περιεργο, αν και παλι, θα επαναλαβω ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ TATTOOS. Από την άλλη όταν συνδυαστεί με κατι άλλο, που το περιεργο ρε παιδια?

Ετσι ακριβως....δεν ειναι για εμας αυτα :ninja: :p

Εκτος αν εχουμε κανει φυλακη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ένα τριαντάφυλλο σκετο, συμφωνώ ότι ισως δειχνει περιεργο

 

Τοτε θα δειχνει λιγοτερο περιεργο :blink: :rolleyes: οπως και να χει εγω ποτε δεν θα εκανα ενα τετοιο σχεδιο στο σωμα μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως ξερει κανεις κανενα μαγαζι που να κανει Piercing στην πατρα η που να πουλαει μπαρες απο τιτανιο(οχι μουφες ομως) και σε καλες τιμες???
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω. Ένα τριαντάφυλλο σκετο, συμφωνώ ότι ισως δειχνει περιεργο, αν και παλι, θα επαναλαβω ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ TATTOOS. Από την άλλη όταν συνδυαστεί με κατι άλλο, που το περιεργο ρε παιδια? Και στο κάτω κάτω, δε καταλαβαινω το διαχωρισμο που κανετε με straights, gays, lesbians, etc.

P.S. Blondie δε ξέρω ποσο χρονων εισαι, αλλα αυτό το τραγουδι λιγοι το ξερουν. Τυχαινει να είναι το αγαπημενο μου. Μπραβο που το ξερεις. Και παντα από τον Φιλλιπα και κανεναν άλλο.

eliasj δεν πρόκειται για διαχωρισμό ,νομίζω ότι φτάνεις στα άκρα gays,lesbians κ.λ.π. Εγώ ΄μίλησα΄με βάση το δικό μου γούστο σαφώς κ σίγουρα δεν χαρακτηρίζω κανέναν....απλά..πως συμπέρανες απο το αγαπημένο μου τραγούδι κ αναφέρθηκες στην ηλικία μου?Η μουσική δεν έχει ηλικία, σωστά?Αυτό εννοώ, όχι θα χαρακτηριστείς gay από ένα 30φυλλο tatoo σκέτο ή με παρέα αλλά..σε ρωτώ αν με δεις εσύ στην παραλία με μια ΄χτυπημένη' γκόμενα στο μπράτσο...θα με φλερτάρεις? μπορεί ναι αλλά θα σου αρέσει αισθητικά?

Λοιπόν όλα είναι θέμα γούστου και αν αισθάνεσαι άνετα με το σώμα σου κ τον εαυτό σου,κάνε ό,τι θέλεις.

 

btw, είναι όντως φοβερό τραγούδι και ..δεν είμαι τόσο μεγάλη!joke

Δε μετανιωνω
Link to comment
Share on other sites

:cool: εννοείται ότι αν τελικά το κάνεις το πολυσυζητημένο εγχείρημα,να το βάλεις photo να το τσεκάρουμε:blink:

 

φιλικά πάντα

 

Να κανω εγω τι??:wacko: Δε θελω roses εγω, ενα αλλο παιδι το εγραψε;) Παντως ναι μου αρεσουν οι γυναικες που εχουν sleeve (Half, whole) tattoos:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...!

Οκ,για το λουλουδακι απλα ειπα οτι με αρεσει....!

Αλλα σε αντρα χτυπαει πολυ διαφορετικα , αποτι σε μια γυναικα...!

 

Τελικα μου φαινεται θα καταληξω στα κινεζικα γραμματα...!

 

Ρε Παιδια ριξτε ετσι καμια ιδεα για τατου ετσι που να το κανεις και να τραβαει την προσοχη...!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...!

Οκ,για το λουλουδακι απλα ειπα οτι με αρεσει....!

Αλλα σε αντρα χτυπαει πολυ διαφορετικα , αποτι σε μια γυναικα...!

 

Τελικα μου φαινεται θα καταληξω στα κινεζικα γραμματα...!

 

Ρε Παιδια ριξτε ετσι καμια ιδεα για τατου ετσι που να το κανεις και να τραβαει την προσοχη...!

 

Ta tattoos einai expression kai way of life. De ta kaneis gia na travas prosoxi.

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω απο Σεπτεμβρη 1 tattoo,πισω στη μεση, μια νεραιδα αλλα με τα δικα μου χαρακτηριστικα προσωπου:happy:

 

Απο piercing εχω ενα στη μυτη κ ok κλασσικα στα αυτια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...!

Οκ,για το λουλουδακι απλα ειπα οτι με αρεσει....!

Αλλα σε αντρα χτυπαει πολυ διαφορετικα , αποτι σε μια γυναικα...!

 

Τελικα μου φαινεται θα καταληξω στα κινεζικα γραμματα...!

 

Ρε Παιδια ριξτε ετσι καμια ιδεα για τατου ετσι που να το κανεις και να τραβαει την προσοχη...!

Ετσι οπως σε κοβω...δεν εισαι μαλλον για ταττοο...μαλλον θελεις να κανεις κατι,για να πεις οτι εχω τατοο.αστο καλυτερα...γιατι θα το μετανοιωσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...!

Οκ,για το λουλουδακι απλα ειπα οτι με αρεσει....!

Αλλα σε αντρα χτυπαει πολυ διαφορετικα , αποτι σε μια γυναικα...!

 

Τελικα μου φαινεται θα καταληξω στα κινεζικα γραμματα...!

 

Ρε Παιδια ριξτε ετσι καμια ιδεα για τατου ετσι που να το κανεις και να τραβαει την προσοχη...!

 

Σόρρυ, άλλα μου τη σπάνε πολύ τα άτομα που λένε κάνω tattoo για να τραβάει τη προσοχή,και κάνουν ότι μπορούν για να το δείχνουν.Είναι ψώνια κατά τη γνώμη μου.Σόρρυ και πάλι Livas γιατί δεν σε ξέρω και δεν ξέρω τον χαρακτήρα σου,αλλά σου λέω πως φαίνεται αυτό που λες.To tattoo πρέπει να σε εκφράζει,και σκέψου ότι είναι κάτι που θα το έχεις στο σώμα σου σ'όλη σου τη ζωή.Αν το κάνεις μόνο για ν'αρέσει στους άλλους..Πάει,έχασες την ουσία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια!

Επιτελους τελειωσαν οι παναλληνιες οποτε μπορω χαλαρη να χτυπησω το τατου μου!

Εχω ακουσει διαφορα για το barcode απο αλλους οτι ειναι το καλυτερο και απο αλλους οτι δεν κανει καλη δουλεια. Μπορει καποιος να ξεκαθαρισει το θεμα γιατι το σχεδιακι που εχω στο νου μου ειναι ψιλοπολυπλοκο... Αν το κολλημα ειναι τα λεφτα δεν με νοιαζει αν ειναι να το κανω θα το κανω καλα.

Ακομα εχω ακουσει τα καλυτερα για το nico στη θεσσαλονικη...

 

Sorry αν σας πρηζω αλλα θελω πραγματικα να βγει αψογο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Επιτελους τελειωσαν οι παναλληνιες οποτε μπορω χαλαρη να χτυπησω το τατου μου!

Εχω ακουσει διαφορα για το barcode απο αλλους οτι ειναι το καλυτερο και απο αλλους οτι δεν κανει καλη δουλεια. Μπορει καποιος να ξεκαθαρισει το θεμα γιατι το σχεδιακι που εχω στο νου μου ειναι ψιλοπολυπλοκο... Αν το κολλημα ειναι τα λεφτα δεν με νοιαζει αν ειναι να το κανω θα το κανω καλα.

Ακομα εχω ακουσει τα καλυτερα για το nico στη θεσσαλονικη...

 

Sorry αν σας πρηζω αλλα θελω πραγματικα να βγει αψογο!

Καλημερα και καλως ηλθες στο φορουμ :)

το καθε studio εχει και τα δικα'του "καλα" σημεια.οπως μερικοι artist εχουν καλο χερι στα tribal αλλοι σε αλλο στυλ..

Για το barcode εχω ακουσει και καλα....και κακα.ποτε δεν το προτιμησα..Στην Αθηνα...προτιμω 3 studio(jimmys στην Πλακα,ενα στο Μαρουσι και ενα στην Γλυφαδα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...