Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

1 λεπτο!!:lol: Για Θαλασσα. Πισινα δεν κανει. Να ξερεις οτι το αλατονερο πρεπει να χρησιμοποιηται 1 φορα την ημερα στα piercings.

 

Σοβαρά μιλάς;Την φίλη μου πέρυσι το καλοκαίρι που έκανε στην μύτη της είπε 2μήνες κανονικά δεν κάνει να μπει στην θάλασσα για να αποφύγει μολύνσεις.

 

Η πλειοψηφεια των piercers στην Ελλαδα ομως δινουν λαθος οδηγιες και φαρμακα. Π.Χ. Οξυζενε!!! Μακρια

 

Οξυζενέ;:wacko: Άουτς..!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σοβαρά μιλάς;Την φίλη μου πέρυσι το καλοκαίρι που έκανε στην μύτη της είπε 2μήνες κανονικά δεν κάνει να μπει στην θάλασσα για να αποφύγει μολύνσεις.

 

 

 

Οξυζενέ;:wacko: Άουτς..!

Το εχω ξαναγραψει αλλα ποιος με ακουει?:p Ελαχιστοι ξερουν body piercing στην Ελλαδα:!: Τωρα θα μου πεις, ξερω αγω και οχι ο piercer? Hmmm.... ΝΑΙ. Αν εχεις προσεξει ποτε τα piercing aftercare kits που πουλανε στο εξωτερικο, οπως η Wildcat, θα δεις οτι δινουν ενα μπουκαλακι με αλατονερο. Φυσικα ειναι καλυτερα να το φτιαχνεις εσυ για να ειναι και λιγο χλιαρο.

Απο εκει και περα, ο καθενας ας κανει οτι νομιζeι, και οτι του πει ο καθε "σχετικος piercer"

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι ? στην ρογα ενα σκουλαρικι ποσο καιρο θελει για να επουλωθει το τραυμα ? αληθεια τι μεταλλο κανει να βαλω ?

3-12 μηνες. Titanium μονο. Μη βαλεις τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

τοσο πολυ ? δηλαδη τι, τοσο καιρο θα ειναι αιαισθητο το σημειο ? θα αρχισω να το ξανασκεφτομαι μου φαινεται !

"Αισθητο" παντα θα ειναι;) Για αυτο το κανεις αλλωστε. Τις πρωτες 2-3 εβδομαδες θελει πολυ προσοχη, και θα υπαρχει λιγος πονος, αλλα μετα you'll be fine

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες μπηκα κι εγω στο club. Το τελειωσα χτες κατα τις 20:30 και το αφησα με το σελοφαν μεχρι το πρωι στις 7:00. Κατοπιν εκανα χλιαρο μπανιο, το σκουπισα (χωρις τριψιμο) και το αφησα μεχρι τις 11:00 χωρις τιποτα να στεγνωσει. Κατα τις 11:00 του εβαλα ελαχιστη Bepanthol μπλε.

 

Κανενα αλλο tip εχετε, οι πιο εμπειροι?? :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

By the way; Ποιος θα ερθει τελικα στο convention? Δε βλεπω συμμετοχες:!:

 

Μήπως ξέρεις πόσο κοστίζει η συμμετοχή?

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες μπηκα κι εγω στο club. Το τελειωσα χτες κατα τις 20:30 και το αφησα με το σελοφαν μεχρι το πρωι στις 7:00. Κατοπιν εκανα χλιαρο μπανιο, το σκουπισα (χωρις τριψιμο) και το αφησα μεχρι τις 11:00 χωρις τιποτα να στεγνωσει. Κατα τις 11:00 του εβαλα ελαχιστη Bepanthol μπλε.

 

Κανενα αλλο tip εχετε, οι πιο εμπειροι?? :O

Δεν χρειαζεται να βαζεις πολυ αλοιφη και οταν την τοποθετεις δεν θελει κυκλικες κινησεις...αλλα απο την μια μερια προς την αλλη.επισης το "καυκαλο" δεν θα το τραβηξεις...θα βγει μονο του με τον καιρο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:oops: Βρηκα ενα αρχειο που εχει πολυ υλικο,οποιος θελει μπορει να το κατεβασει αποεδω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να βαζεις πολυ αλοιφη και οταν την τοποθετεις δεν θελει κυκλικες κινησεις...αλλα απο την μια μερια προς την αλλη.επισης το "καυκαλο" δεν θα το τραβηξεις...θα βγει μονο του με τον καιρο.:)

Ευχαριστω φιλε RAVER...Αυτο που λενε οι οδηγιες οτι καλο ειναι να το ξεπλενω με χλιαρο νερο 1-2 φορες την μερα πριν ξαναβαλω αλοιφη να το κανω? :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

:oops: Βρηκα ενα αρχειο που εχει πολυ υλικο,οποιος θελει μπορει να το κατεβασει αποεδω

 

Αρκετά καλό.Thanx RAVER!Έχει μέσα και την πεταλούδα μου με κάποιες μικροαλλαγές!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό.Thanx RAVER!Έχει μέσα και την πεταλούδα μου με κάποιες μικροαλλαγές!:happy:

 

Ευχαριστω φιλε RAVER...Αυτο που λενε οι οδηγιες οτι καλο ειναι να το ξεπλενω με χλιαρο νερο 1-2 φορες την μερα πριν ξαναβαλω αλοιφη να το κανω? :O

 

Παρακαλω πολυ.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σκουλαρίκι στον αφαλό και ετοιμάζομαι για tatoo..Για την ακρίβεια ψάχνω να βρω τι ακριβώς να κάνω..Ελπίζω αυτό που "έδωσε" παραπάνω ο RAVER να μου δώσει καμιά ιδεά ...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σκουλαρίκι στον αφαλό και ετοιμάζομαι για tatoo..Για την ακρίβεια ψάχνω να βρω τι ακριβώς να κάνω..Ελπίζω αυτό που "έδωσε" παραπάνω ο RAVER να μου δώσει καμιά ιδεά ...

 

Με το piercing στον αφαλό αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα;Πχ κάποια μόλυνση κλπ...;:worry:

Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω άλλα φοβάμαι γιατί γενικά έχω πολύ ευαίσθητο δέρμα..:(

Link to comment
Share on other sites

Με το piercing στον αφαλό αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα;Πχ κάποια μόλυνση κλπ...;:worry:

Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω άλλα φοβάμαι γιατί γενικά έχω πολύ ευαίσθητο δέρμα..:(

Καλο Μηνα

Να βαλεις titanium και για αρχη προτιμησε κρικο. Πρωι, βραδυ να το καθαριζεις με cetavlon και 1 φορα την ημερα με χλιαρο αλατονερο. Οσο ευαισθητο δερμα και να εχεις αν ακολουθησεις τα παραπανω you'll be fine.:)

Link to comment
Share on other sites

Με το piercing στον αφαλό αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα;Πχ κάποια μόλυνση κλπ...;:worry:

Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω άλλα φοβάμαι γιατί γενικά έχω πολύ ευαίσθητο δέρμα..:(

 

Όχι δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα απολύτως...Μου έβαλαν μια αναισθητική αλοιφή και για τις 2-3 πρώτες μέρες απλά έριχνα λίγο

αλατόνερο και τίποτα άλλο..Στην πρώτη εβδομάδα ξέχασα τελείως ότι φοράω σκουλαρίκι στον αφαλό..Απλά να προσέχεις όταν φοράς ζώνες στα παντελόνια σου και γενικά τα παντελόνια και τα καλτσόν..

 

Καλο Μηνα

Να βαλεις titanium και για αρχη προτιμησε κρικο. Πρωι, βραδυ να το καθαριζεις με cetavlon και 1 φορα την ημερα με χλιαρο αλατονερο. Οσο ευαισθητο δερμα και να εχεις αν ακολουθησεις τα παραπανω you'll be fine.:)

 

Καλό μήνα και σε σένα..Τι είναι το cetavlon?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα απολύτως...Μου έβαλαν μια αναισθητική αλοιφή και για τις 2-3 πρώτες μέρες απλά έριχνα λίγο

αλατόνερο και τίποτα άλλο..Στην πρώτη εβδομάδα ξέχασα τελείως ότι φοράω σκουλαρίκι στον αφαλό..Απλά να προσέχεις όταν φοράς ζώνες στα παντελόνια σου και γενικά τα παντελόνια και τα καλτσόν..

 

 

 

Καλό μήνα και σε σένα..Τι είναι το cetavlon?

Antiseptic Cream:) Κακως που δε σου εδωσαν κρεμα. Μη το αφηνεις ετσι. Μπορεις βεβαια να βαλεις και Tea Tree Oil, αλλα επειδη ειναι παρα πολυ δυνατο, θελει μονο μια σταγονα το πρωι και μια το βραδυ. Μερικοι βεβαια ερεθιζονται με το Tea Tree Oil, επομενως το επομενο βημα ειναι η Cetavlon. Μη ξεχνατε οτι ακομα και οταν το piercing γινει healed, και παλι θελει καθαρισμο 1 φορα την ημερα;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα όχι κι εγώ σε έναν μικρό δράκο...αλλά όχι για μόνιμα! Γούστα είναι αυτά και δεν ξέρω αύριο μεθαύριο αν θα μου αρέσει ακόμα...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Antiseptic Cream:) Κακως που δε σου εδωσαν κρεμα. Μη το αφηνεις ετσι. Μπορεις βεβαια να βαλεις και Tea Tree Oil, αλλα επειδη ειναι παρα πολυ δυνατο, θελει μονο μια σταγονα το πρωι και μια το βραδυ. Μερικοι βεβαια ερεθιζονται με το Tea Tree Oil, επομενως το επομενο βημα ειναι η Cetavlon. Μη ξεχνατε οτι ακομα και οταν το piercing γινει healed, και παλι θελει καθαρισμο 1 φορα την ημερα;)

 

Το συγκεκριμένο piercing το έχω κάπου 5-6 χρόνια..Λίγο αργά να βάλω όσα γράφεις παραπάνω..Και όχι δεν μου δώσαν καμία κρέμα αλλά μου έδωσαν μια λίστα με το τι μπορεί να πάθω και τι πρέπει να κάνω..πχ αν κοκκινήσει το δέρμα μου να βγάλω το σκουλαρίκι και να πάω σε δερματολόγο...Τίποτα από όλα αυτά δεν έγιναν όμως και αν και healed το piercing δεν το καθαρίζω τόσο συχνά..Βασικά έχω ξεχάσει ότι έχω σκουλαρίκι στον αφαλό....

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο piercing το έχω κάπου 5-6 χρόνια..Λίγο αργά να βάλω όσα γράφεις παραπάνω..Και όχι δεν μου δώσαν καμία κρέμα αλλά μου έδωσαν μια λίστα με το τι μπορεί να πάθω και τι πρέπει να κάνω..πχ αν κοκκινήσει το δέρμα μου να βγάλω το σκουλαρίκι και να πάω σε δερματολόγο...Τίποτα από όλα αυτά δεν έγιναν όμως και αν και healed το piercing δεν το καθαρίζω τόσο συχνά..Βασικά έχω ξεχάσει ότι έχω σκουλαρίκι στον αφαλό....

Και σε αυτο παλι λαθος ειναι. Αν παθεις μολυνση απο Piercing το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μη το βγαλεις, ωστε να μην εξαπλωθει ;) Οτι εγινε σε εσενα healed δε σημαινει οτι δε πρεπει να ακολουθουμε το σωστο cleaning and after care. Κανονικα πρεπει να γραψεις ποιος σου εκανε αυτο το piercing, ωστε να μη παει κανενας. Οπως εχω ξαναγραψει 10 ατομα ξερουν απο piercing στην Ελλαδα. Οι υπολοιποι ειναι εγκληματιες

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...