Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

ολα στον καιρο τους...ξερεις εσυ ;)

και εγω θελω...θα κλεισω ραντεβου να παω να μου το κανει ...

εψαχνα αρκετο καιρο να του βω ταιρι και τωρα που βρηκα να μη το αφησω μοναχουλη!!:happy:

 

Ναι, ξέρω ;)

 

Τί έχεις σκεφτεί να κάνεις?

 

Εγώ σκέφτομαι να μεγαλώσω το υπάρχον, μετά το Πάσχα.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, ξέρω ;)

Τί έχεις σκεφτεί να κάνεις?

Εγώ σκέφτομαι να μεγαλώσω το υπάρχον, μετά το Πάσχα.

 

τωρα εχω εναν αγγελο και θα του κανω διπλα εννοειται μια νεραιδα...δικο μου σχεδιο και αυτη οπως και ο αγγελος...

δεν ξερω ποτε...συντομα παντως...θελω να ''ψησω'' και καποιον αλλο να κανει...;)

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω εναν αγγελο και θα του κανω διπλα εννοειται μια νεραιδα...δικο μου σχεδιο και αυτη οπως και ο αγγελος...

δεν ξερω ποτε...συντομα παντως...θελω να ''ψησω'' και καποιον αλλο να κανει...;)

 

 

:lol: Σε καταλαβαίνω...κι εγώ το ίδιο!

 

Εννοείται πως θέλω φωτογραφία από τον άγγελο (και όχι σαν εκείνη που φαίνεται μία μικρή σκιά πίσω από το αυτάκι :p )

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

:lol: Σε καταλαβαίνω...κι εγώ το ίδιο!

Εννοείται πως θέλω φωτογραφία από τον άγγελο (και όχι σαν εκείνη που φαίνεται μία μικρή σκιά πίσω από το αυτάκι :p )

αχ που την ειδες?αυτος ειναι ναι....

ο μικρος γλυκος μου...παντα μαζι μου αλλα οχι μπροστα μου...διπλα μου να μου ψιθυριζει τι να κανω....

ωπ σορρυ μη ξεφυγουμε και ναι θα εχεις φωτο μολις με βοηθησουνε...μα ειμαι εντελως αχρηστη...:lol: :lol: :X :ninja:

Link to comment
Share on other sites

η φωτο μου ειναι εδω:)

 

και παμε στην επεξηγηση του γιατι για εμενα καθε ταττου ειναι ταττου με ''ταυτοτητα''.

Λοιπον παντα η γκραμς μου μου ελεγε:

''παιδι μου εναν αγγελο να εχεις για να σε προσεχει''

ετσι και εγω τον εκανα..οχι μπροστα μου-να πηγαινω με γνομωνα την δικη του πορεια-αλλα διπλα μου να μου λεει τι να κανω:)

το φωτοστεφανο ειναι μωβ το οποιο ειναι το χρωμα που αντιπαθω μιας και ειναι το χρωμα της μοναξιας και ετσι δειχνω την αντιθεση του πως γινεται κατι τοσο ομορφο(το φωτοστεφανο για καθε αγγελο) να μπορει παραλληλα να γινει πολυ ''ασχημο''...

καθε νομισμα εξαλλου εχει δυο οψεις...

αυτα...

αντε να του κανω και παρεα:)

Link to comment
Share on other sites

η φωτο μου ειναι εδω:)

 

και παμε στην επεξηγηση του γιατι για εμενα καθε ταττου ειναι ταττου με ''ταυτοτητα''.

Λοιπον παντα η γκραμς μου μου ελεγε:

''παιδι μου εναν αγγελο να εχεις για να σε προσεχει''

ετσι και εγω τον εκανα..οχι μπροστα μου-να πηγαινω με γνομωνα την δικη του πορεια-αλλα διπλα μου να μου λεει τι να κανω:)

το φωτοστεφανο ειναι μωβ το οποιο ειναι το χρωμα που αντιπαθω μιας και ειναι το χρωμα της μοναξιας και ετσι δειχνω την αντιθεση του πως γινεται κατι τοσο ομορφο(το φωτοστεφανο για καθε αγγελο) να μπορει παραλληλα να γινει πολυ ''ασχημο''...

καθε νομισμα εξαλλου εχει δυο οψεις...

αυτα...

αντε να του κανω και παρεα:)

 

Πολύ θα ήθελα να γνωρίσω τη γιαγιά σου. Σοφό άτομο. Χαράχτηκε μέσα μου εκείνο που μου είπες πριν μέρες κι έκτοτε είναι συνέχεια στο μυαλό μου, ό,τι κι αν κάνω.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Annie, πολύ ωραίο!

 

Παιδιά, αυτό είναι το δικό μου.

 

http://img85.imageshack.us/img85/5842/dsc00131ko4.th.jpg

 

Thanx!Και το δικό σου πολύ ωραίο είναι!:happy:

 

annie_ πολυ ωραιο πουταλουδα!Στυλακι σε βρισκω:heat: [φιλικα και αθωα] .Και σε ενα διαφορετικο σημειο απο τα συνηθισμενα βαρετα που κανουν ολες,ρε παιδια ομως να προτρεξω λιγο και να ρωτησω ασχετα με την annie_,αν η κοπελα αργοτερα ερθει αυτη η ωρα να κανει παιδι,δεν θα ξεχειλωσει το tatoo?Παντα το χα απορια αυτο.:confused:

 

Επειδή το έψαξα το θέμα πριν το κάνω,είναι ανάλογα με το δέρμα.Μπορεί να ξεχειλώσει μπορεί και όχι.Μπορεί να χαλάσει τελείως,αλλά μπορεί και να μην πάθει απολύτως τιποτα.Βέβαια υπάρχει πάντα και η περίπτωση να το διορθώσεις..Και όπως έιπε η miranta συνήθως το πρόβλημα είναι στον αφαλό,κι εγώ γι'αυτό την έκανα πιο πλάγια(αλλά και γιατί μ'αρεσε πιο πολύ αυτό το σημείο ;) ). :p

Link to comment
Share on other sites

Thanx!Και το δικό σου πολύ ωραίο είναι!:happy:

 

 

 

Επειδή το έψαξα το θέμα πριν το κάνω,είναι ανάλογα με το δέρμα.Μπορεί να ξεχειλώσει μπορεί και όχι.Μπορεί να χαλάσει τελείως,αλλά μπορεί και να μην πάθει απολύτως τιποτα.Βέβαια υπάρχει πάντα και η περίπτωση να το διορθώσεις..Και όπως έιπε η miranta συνήθως το πρόβλημα είναι στον αφαλό,κι εγώ γι'αυτό την έκανα πιο πλάγια(αλλά και γιατί μ'αρεσε πιο πολύ αυτό το σημείο ;) ). :p

Από εμπειρία σας το λεω, αλλα εάν κανεις ολη τη κοιλια, πριν γεννήσεις, το tattoo θα είναι χαλια μετα. Αν είναι κανα μικρουλη, όπως πεταλουδα, κερασακια, λουλουδακια, κλπ, εισαι ΟΚ. Για μεγαλα όμως ξεχασε το. Και για να μη παρεξηγουμαστε, η εμπειρία είναι από τη μανα της κορης μου, OK?:p

Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία σας το λεω, αλλα εάν κανεις ολη τη κοιλια, πριν γεννήσεις, το tattoo θα είναι χαλια μετα. Αν είναι κανα μικρουλη, όπως πεταλουδα, κερασακια, λουλουδακια, κλπ, εισαι ΟΚ. Για μεγαλα όμως ξεχασε το. Και για να μη παρεξηγουμαστε, η εμπειρία είναι από τη μανα της κορης μου, OK?:p

 

Ε,όταν είναι μεγάλο λογικό μου φαίνεται..Εγώ αναφερόμουν σε μικρό όπως το δικό μου..Δεν ξέρω αν το είδες(είναι 2-3 σελίδες πιο πίσω).Γι'αυτο δεν νομίζω να έχει πρόβλημα η πεταλουδίτσα μου!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ε,όταν είναι μεγάλο λογικό μου φαίνεται..Εγώ αναφερόμουν σε μικρό όπως το δικό μου..Δεν ξέρω αν το είδες(είναι 2-3 σελίδες πιο πίσω).Γι'αυτο δεν νομίζω να έχει πρόβλημα η πεταλουδίτσα μου!:happy:

Το εγραψα οτι με μικρα δεν εχεις προβλημα στη κοιλια:) Τα μεγαλα ειναι προβλημα στη γυναικα εκει.

Το επομενο ποτε θα το κανεις?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα οτι με μικρα δεν εχεις προβλημα στη κοιλια:) Τα μεγαλα ειναι προβλημα στη γυναικα εκει.

Το επομενο ποτε θα το κανεις?:lol:

 

Δεν ξέρω ακόμα,το σκέφτομαι σοβαρά όμως!:happy:

Σε 1-2 χρόνια ίσως,όταν αποφασίσω σχέδιο και μέρος!

Τώρα προέχει μια τρύπα στην κοιλίτσα και μετά βλέπουμε..:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμα,το σκέφτομαι σοβαρά όμως!:happy:

Σε 1-2 χρόνια ίσως,όταν αποφασίσω σχέδιο και μέρος!

Τώρα προέχει μια τρύπα στην κοιλίτσα και μετά βλέπουμε..:D

Η τρύπα στη σωστή κοιλιά είναι τρομερά sexy... Μαζί με το τατού σου θα είσαι φωτιά ;)

 

Μιας και έγειανε τώρα το πρώτο, λέω να πάω σιγά σιγά για το δεύτερο μου... Κάτι σε γράμματα σκέφτομαι κάτω από τον αφαλό.

Link to comment
Share on other sites

Η τρύπα στη σωστή κοιλιά είναι τρομερά sexy... Μαζί με το τατού σου θα είσαι φωτιά ;)

 

Μιας και έγειανε τώρα το πρώτο, λέω να πάω σιγά σιγά για το δεύτερο μου... Κάτι σε γράμματα σκέφτομαι κάτω από τον αφαλό.

 

Thank you!:p

Που το έκανες το πρώτο;Βάλε καμιά φωτό να το δούμε..:D

Link to comment
Share on other sites

Thank you!:p

Που το έκανες το πρώτο;Βάλε καμιά φωτό να το δούμε..:D

 

Αριστερα στην πλάτη.

Here you go. Φαίνεται δεξιά αλλά ειναι καθρέφτης :lol:

Link to comment
Share on other sites

thelo na kano ena tattoo sto laimo(piso) kai na valo k ena skoulariki sto fridi i kai sti glossa.to provlima einai pos tha to po stous goneis mou kai pos tha to paroune.tespa.pantos ena tattoo tribal leo na to xtipiso!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αριστερα στην πλάτη.

Here you go. Φαίνεται δεξιά αλλά ειναι καθρέφτης :lol:

 

Πολύ ωραιο!Με γειά!;)

 

thelo na kano ena tattoo sto laimo(piso) kai na valo k ena skoulariki sto fridi i kai sti glossa.to provlima einai pos tha to po stous goneis mou kai pos tha to paroune.tespa.pantos ena tattoo tribal leo na to xtipiso!!!!!!!!!

 

20 χρονών είσαι..Τι μπορούν να σου πουν;:confused: Απλώς προειδοποιήσε τους.Εγώ τους είχα πει ότι ήθελα tattoo και δεν με άφηναν,και τους είπα ότι θα κάνω τον Απρίλιο που κλείνω τα 18,ασχετα αν συμφωνούν ή όχι.Τελικά η μαμά μου αποφάσισε να έρθει μαζί μου γιατί προτιμούσε να μην το κάνω κρυφά όπως μου είπε,και τελικά το έκανα ένα μήνα νωρίτερα!:p

Link to comment
Share on other sites

einai ligo "paleon arxon" oi goneis mou k einai arketa diskolo giati tha me prizoun meta.skeftomao gia xena prota k meta vlepoume....

 

Κατάλαβα...Κι εμένα ο μπαμπάς μου κάπως έτσι..Φυσικά δεν ξέρει για το tattoo

μου ακόμα..Αλλά το καλοκαιράκι θα το μάθει...:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

μου κινησε την πειεργεια η Αννυ και εψαξα και βρηκα την δικη μου αλοιφη η οποια ειναι fucidin κοκκινη καλα θυμομουνα πως δεν ητανε ιδια με την δικη σου.

εισαι σιγουρη πως στα νικο σου ειπανε γι αυτην?:(

Link to comment
Share on other sites

Ουτε η fucidin είναι όμως για tattoos Ρουλα. Τη χρησιμοποιουνε για healing se semi-permenant make up, όπως tattoing ta φρυδια η χείλια.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

μου κινησε την πειεργεια η Αννυ και εψαξα και βρηκα την δικη μου αλοιφη η οποια ειναι fucidin κοκκινη καλα θυμομουνα πως δεν ητανε ιδια με την δικη σου.

εισαι σιγουρη πως στα νικο σου ειπανε γι αυτην?:(

 

Ναι 100%.Και μόλις τελειωσε το tattoo μου έβαλε απο αυτην την bapanthol που ειπα και μου έδειξε και την κόκκινη ρίγα που έπρεπε να προσέξω..

Link to comment
Share on other sites

Ναι 100%.Και μόλις τελειωσε το tattoo μου έβαλε απο αυτην την bapanthol που ειπα και μου έδειξε και την κόκκινη ρίγα που έπρεπε να προσέξω..

Hmmmmm. Τι ακριβως σου ειπε να προσεξεις με τη Bepanthol, ρε γλυκεια μου:wacko: ? Eite baleis tin Ointment eite tin cream, to idio pragma είναι. Απλα με τη κρεμα περνει περισσοτερο να γινει healed. Δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmmm. Τι ακριβως σου ειπε να προσεξεις με τη Bepanthol, ρε γλυκεια μου:wacko: ? Eite baleis tin Ointment eite tin cream, to idio pragma είναι. Απλα με τη κρεμα περνει περισσοτερο να γινει healed. Δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ διαφορα.

 

Εγώ δεν το ήξερα όμως αυτό..Μου είπε οπωσδήποτε να πάρω αυτήν με την

κόκκινη ρίγα.Δεν ηξερα τι διαφορά έχει και αφού ρώτησε η miranta της απάντησα ότι ακρβώς μου είπε αυτός.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χρονια να χτυπησω ταττοο,εγω σε ολα εκτος απο ενα στουντιο επαιρνα την Bepanthol την ροζ.τωρα αυτη πωλειτε σε πρασινο σωληναριο.

Οσο ξερω και απο πολλα ατομα που εχουν κανει και αυτοι ταττοο την ιδια αλοιφη,βαζανε..μην σε ανησυχει το θεμα της αλοιφης! αυτη που σου εδωσε ειναι για την δουλεια αυτη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...