Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Hello!Επιτέλους θα κάνω κι εγώ tattoo!:D Πήγα σήμερα στα Nico και έκλεισα ραντεβού για τις 2 Μαρτίου.Ο Θωμάς θα μου το κάνει.Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί ήθελα να κάνω μια μικρή πεταλούδα και να έχει και σκιά,αλλα μου είπαν ότι δεν γίνεται γιατί θα το μπουκώσει ,επειδή είναι μικρή..:(

 

Κι εγώ στο Nico στην Πλατεία Ιπποδρομίου είχα κάνει το δικό μου, πριν από περίπου 6 χρόνια. Μου το είχε κάνει ο ίδιος ο Νίκος. Είναι ένα tribal στη μέση που την πιάνει από τη μια μεριά έως την άλλη (όχι, δεν έχω μικροσκοπική μέση :p ).

 

Θέλω να ξαναπάω κάποια στιγμή μέσα στους επόμενους μήνες, για να κάνω και δεύτερο. Ο Νίκος δεν δουλεύει άλλο ο ίδιος?

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ στο Nico στην Πλατεία Ιπποδρομίου είχα κάνει το δικό μου, πριν από περίπου 6 χρόνια. Μου το είχε κάνει ο ίδιος ο Νίκος. Είναι ένα tribal στη μέση που την πιάνει από τη μια μεριά έως την άλλη (όχι, δεν έχω μικροσκοπική μέση :p ).

 

Θέλω να ξαναπάω κάποια στιγμή μέσα στους επόμενους μήνες, για να κάνω και δεύτερο. Ο Νίκος δεν δουλεύει άλλο ο ίδιος?

 

ναι αμε..... δουλευει σε ''ειδικες περιστασεις'':lol:

ειναι να τον πετυχεις...και αν θες μπορεις και να τον ζητησεις:p

εμενα παντως απο τα 8 που εχω κανει τις 4 ασχοληθηκε μαζι μου...και αυτες στην Αλεξπολη ,τωρα ερχεται σπανια ο ιδιος...ερχεται ''αντιπροσωπεια''...

παντως δεν θα ξεχασω ποτε το παλιο στουντιο που καθομουνα απο πιτσιρικα και χαζευα εξω απο το παραθυρο...:happy:

Link to comment
Share on other sites

ναι αμε..... δουλευει σε ''ειδικες περιστασεις'':lol:

ειναι να τον πετυχεις...και αν θες μπορεις και να τον ζητησεις:p

εμενα παντως απο τα 8 που εχω κανει τις 4 ασχοληθηκε μαζι μου...και αυτες στην Αλεξπολη ,τωρα ερχεται σπανια ο ιδιος...ερχεται ''αντιπροσωπεια''...

παντως δεν θα ξεχασω ποτε το παλιο στουντιο που καθομουνα απο πιτσιρικα και χαζευα εξω απο το παραθυρο...:happy:

 

Χμμ...ήθελα να έχει την ίδια τεχνοτροπία και να "δένει" με το παλιό, οπότε θα ήθελα να είναι ο ίδιος. :confused:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Χμμ...ήθελα να έχει την ίδια τεχνοτροπία και να "δένει" με το παλιό, οπότε θα ήθελα να είναι ο ίδιος. :confused:

 

ε,τοτε απλα ζητα τον αν και τα υπολοιπα παιδια κανουνε εξισου καλη δουλεια;)

Link to comment
Share on other sites

ναι αμε..... δουλευει σε ''ειδικες περιστασεις'':lol:

ειναι να τον πετυχεις...και αν θες μπορεις και να τον ζητησεις:p

εμενα παντως απο τα 8 που εχω κανει τις 4 ασχοληθηκε μαζι μου...και αυτες στην Αλεξπολη ,τωρα ερχεται σπανια ο ιδιος...ερχεται ''αντιπροσωπεια''...

παντως δεν θα ξεχασω ποτε το παλιο στουντιο που καθομουνα απο πιτσιρικα και χαζευα εξω απο το παραθυρο...:happy:

Έχεις κάνει 8 tattoo; :shifty: :)

Ω ρε μπράβο! :D ;)

 

Κάτι άσχετο που τώρα μου ήρθε στο μυαλό... Η ερώτηση αφορά τους Κύπριους/ες φίλους/ες. Τον Πάρη στη Λευκωσία που έχει μαγαζί με tattoo/piercing σε ένα εμπορικό κέντρο (απέναντι από μια καφετέρια που δεν θυμάμαι όνομα) τον γνωρίζετε; Τι γνώμες έχετε ακούσει; :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

βρε συ εννοειτε αν και να ξερεις δεν ειναι και πολυ ομιλητικος...

συνηθως ειναι αφοσιωμενος μονο σε αυτο που κανει...

παντως θα ακους ωραια μουσικη στην αναμονη,placebo,portishead,garbage,tool,puressence etc:rolleyes:

το στοιχειο μου δλδ:p

 

Α,ωραία μ'αρέσουν πολύ οι placebo!:D

Έγω λίγο που μίλησα μαζί του μου φάνηκε πολύ συμπαθητικός:happy: .Αλλά ειναι καλό να είναι αφοσιωμένος στην δουλειά του.:rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

βρε εσυ δικιο εχεις...

λαθος δικο μου...

8 μαζι με τα piercing:p

 

Μήπως να μας έλεγες και πού τα έχεις? :rolleyes:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι άλλο αυτούς που έχουν κάνει tattoo.Αυτό που θα κάνω θα είναι στην κοιλιά.Πονάει πολύ;Γιατι ακούω διάφορα ότι πονάει πολύ και δεν αντέχεται,μου έχουν πει γνωστοί μου(που τους έχουν πει φίλοι τους) και έχω διαβάσει διάφορα στο Internet ,και επειδή θα το χτυπήσω σε 2 εβδομάδες μ'έχουν τρομοκρατήσει!:cry: Λέτε να ζητήσω να μου προτείνουν καμιά αλοιφή απ'αυτές που τις βάζεις κάποια ώρα πριν και δεν πονάει πολυ;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι άλλο αυτούς που έχουν κάνει tattoo.Αυτό που θα κάνω θα είναι στην κοιλιά.Πονάει πολύ;Γιατι ακούω διάφορα ότι πονάει πολύ και δεν αντέχεται,μου έχουν πει γνωστοί μου(που τους έχουν πει φίλοι τους) και έχω διαβάσει διάφορα στο Internet ,και επειδή θα το χτυπήσω σε 2 εβδομάδες μ'έχουν τρομοκρατήσει!:cry: Λέτε να ζητήσω να μου προτείνουν καμιά αλοιφή απ'αυτές που τις βάζεις κάποια ώρα πριν και δεν πονάει πολυ;:worry:

 

Είναι σχετικό. Εξαρτάται από το σημείο, το μέγεθος και τη σχέση σου με τον πόνο γενικόερα.

 

Εγώ είχα πονέσει. Όχι αφόρητα, ούτε συνέχεια, απλά υπήρχαν σημεία που πονούσαν (ήταν και μεγάλο - 3 ώρες πήρε για να γίνει). Παρ' όλα αυτά, θα πάω και για δεύτερο.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι άλλο αυτούς που έχουν κάνει tattoo.Αυτό που θα κάνω θα είναι στην κοιλιά.Πονάει πολύ;Γιατι ακούω διάφορα ότι πονάει πολύ και δεν αντέχεται,μου έχουν πει γνωστοί μου(που τους έχουν πει φίλοι τους) και έχω διαβάσει διάφορα στο Internet ,και επειδή θα το χτυπήσω σε 2 εβδομάδες μ'έχουν τρομοκρατήσει!:cry: Λέτε να ζητήσω να μου προτείνουν καμιά αλοιφή απ'αυτές που τις βάζεις κάποια ώρα πριν και δεν πονάει πολυ;:worry:

 

loipon esu pou eisai gunaika kai den eheis testosteroni mporeis na valeis empla (mia aloifi) kai na min nitheis tipota. tora stin koilia nai ponaei, kamia shesi me to heri, eidika an eisai adunati kai den eheis kai katholou lipos. alla an to shedio pou thes na kaneis ftanei mehri ta pleura sou kai den anteheis ston pono, tote asto kalutera.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Α,ωραία μ'αρέσουν πολύ οι placebo!:D

Έγω λίγο που μίλησα μαζί του μου φάνηκε πολύ συμπαθητικός:happy: .Αλλά ειναι καλό να είναι αφοσιωμένος στην δουλειά του.:rolleyes: .

 

μα εγω δεν ειπα το αντιθετο?:wacko:

 

ενα στην κοιλια ,4 στα φρυδακια,γλωσσα,χειλος και ενα το ταττου στο αυτακι διπλα πισω στο σβερκο αλλα ετοιμαζομαι και για αλλα δυο...:p

 

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι άλλο αυτούς που έχουν κάνει tattoo.Αυτό που θα κάνω θα είναι στην κοιλιά.Πονάει πολύ;Γιατι ακούω διάφορα ότι πονάει πολύ και δεν αντέχεται,μου έχουν πει γνωστοί μου(που τους έχουν πει φίλοι τους) και έχω διαβάσει διάφορα στο Internet ,και επειδή θα το χτυπήσω σε 2 εβδομάδες μ'έχουν τρομοκρατήσει!:cry: Λέτε να ζητήσω να μου προτείνουν καμιά αλοιφή απ'αυτές που τις βάζεις κάποια ώρα πριν και δεν πονάει πολυ;:worry:

 

 

δεν ποναει.λιγο γρατζουναει και τιποτα παραπανω μετα μουδιαζει...σιγα τα αιμματα βρε :p

μηπως επειδη εχω λιπος...?

αλλα και παλι στον σβερκο το εκανα...κοκκαλα εχει εκει...

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχετικό. Εξαρτάται από το σημείο, το μέγεθος και τη σχέση σου με τον πόνο γενικόερα.

 

Εγώ είχα πονέσει. Όχι αφόρητα, ούτε συνέχεια, απλά υπήρχαν σημεία που πονούσαν (ήταν και μεγάλο - 3 ώρες πήρε για να γίνει). Παρ' όλα αυτά, θα πάω και για δεύτερο.

 

Μικρό θα είναι,μου είπε θα διαρκέσει περίπου 1 ώρα.

 

loipon esu pou eisai gunaika kai den eheis testosteroni mporeis na valeis empla (mia aloifi) kai na min nitheis tipota. tora stin koilia nai ponaei, kamia shesi me to heri, eidika an eisai adunati kai den eheis kai katholou lipos. alla an to shedio pou thes na kaneis ftanei mehri ta pleura sou kai den anteheis ston pono, tote asto kalutera.

 

ναι αδύνατη είμαι,50 κιλά.Αλλά αποκλείεται να το αφήσω.Εντάξει μπορεί να πονέσω για μια ώρα,αλλά μετά το ωραίο θα είναι το αποτέλεσμα.:D

 

μα εγω δεν ειπα το αντιθετο?:wacko:

 

Όχι Miranta μου,δεν εννοούσα αυτό!:happy: Μάλλον δεν το είπα καλά!Απλώς σου είπα πως μου φάνηκε,δεν εννοουσα κάτι γι'αυτό που είπες!:p

 

δεν ποναει.λιγο γρατζουναει και τιποτα παραπανω μετα μουδιαζει...σιγα τα αιμματα βρε :p

μηπως επειδη εχω λιπος...?

αλλα και παλι στον σβερκο το εκανα...κοκκαλα εχει εκει...

 

Να και κάποιος που μου δίνει λίγο θάρρος!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ναι αδύνατη είμαι,50 κιλά.Αλλά αποκλείεται να το αφήσω.Εντάξει μπορεί να πονέσω για μια ώρα,αλλά μετά το ωραίο θα είναι το αποτέλεσμα.:D

 

e tote den menei na sou poume emeis tipota allo afou to eheis apofasisei para na vgei ena kalo apotelesma. btw to proto sou tha einai?

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Όχι Miranta μου,δεν εννοούσα αυτό!:happy: Μάλλον δεν το είπα καλά!Απλώς σου είπα πως μου φάνηκε,δεν εννοουσα κάτι γι'αυτό που είπες!:p

 

ναι βρε δεν τρεχει..:p

μην ανησυχεις θα ειναι υποφερτος ο πονος βρε...

αντε και με γεια σου...;)

Link to comment
Share on other sites

e tote den menei na sou poume emeis tipota allo afou to eheis apofasisei para na vgei ena kalo apotelesma. btw to proto sou tha einai?

 

Ναι το πρώτο,γι'αυτο είμαι λίγο ψαρωμένη!:lol:

 

ναι βρε δεν τρεχει..:p

μην ανησυχεις θα ειναι υποφερτος ο πονος βρε...

αντε και με γεια σου...;)

 

Thanx βρε miranta(κι)!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις γύρισα απ'τα Nico Tattoo!'Εκανα την πεταλουδίτσα μου!Τελικά την έκανα ασπρόμαυρη!Είναι τέλεια!:happy: :D :happy: :D :p :happy:
Link to comment
Share on other sites

exei kaneis tatoo katw apo tous koiliakous,stous lagonopswites? skeftomai na kanw ena mikro sxedio,gia tin parti mou,na mi fainetai dil...tha to kaluptei to boxeraki dil,toso xamila.

se auto to simeio ponaei polu?

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απ'τα Nico Tattoo!'Εκανα την πεταλουδίτσα μου!Τελικά την έκανα ασπρόμαυρη!Είναι τέλεια!:happy: :D :happy: :D :p :happy:

Μεγεια σου..:yahoo: Αντε περιμενουμε και φωτογραφια. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου..:yahoo: Αντε περιμενουμε και φωτογραφια. :)

 

Ευχαριστώ πολύ!:D Θα βγάλω μια και θα την ανεβάσω μέσα στο σαββατοκύριακο πιστεύω.Καλά καμία σχέση με αυτά που λέγανε!Δεν με πόνεσε καθόλου.Σε κάποια σημεία μια-δύο φορές με έτσουξε αλλά για 1 δευτερόλεπτο!;)

Να ρωτήσω κάτι:Μου είπε οδηγίες αλλά δεν θυμάμαι ένα πράγμα.Πόσες φορές τη μέρα πρέπει να το πλένω;2 νομίζω μου είπε,αλλά χωρίς σιγουριά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!:D Θα βγάλω μια και θα την ανεβάσω μέσα στο σαββατοκύριακο πιστεύω.Καλά καμία σχέση με αυτά που λέγανε!Δεν με πόνεσε καθόλου.Σε κάποια σημεία μια-δύο φορές με έτσουξε αλλά για 1 δευτερόλεπτο!;)

Να ρωτήσω κάτι:Μου είπε οδηγίες αλλά δεν θυμάμαι ένα πράγμα.Πόσες φορές τη μέρα πρέπει να το πλένω;2 νομίζω μου είπε,αλλά χωρίς σιγουριά...:confused:

να το πλενεις :blink: !!!

Κανονικα τωρα που ειναι "φρεσκο" θα πρεπει μολις βγαλεις την ζελατινα να το πλυνεις με χλιαρο νερο..μετα θα βαζεις αλοιφη 2-3 φορες την ημερα και θα την στρωνεις προς μια κετευθυνση και οχι πασαλημα.αυτο θα το κανεις για 10 μερες αναλογα και το δερμα σου,μπορει να παιταξει την πετσα πιο γρηγορα και τελειωσε..εγω κανενα δεν επλυνα και ολα κυλισαν ομαλα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να το πλενεις?:blink:

εισαι σιγουρη σου ειπε ετσι?

εμενα γιατι καθε φορα με εβαζε να προσεχω το νερακι?

αλοιφουλα οπως προαναφερθηκε ακιβως και ολα καλα...ειδες που δεν ''ποναει''? :happy: ;)

Link to comment
Share on other sites

να το πλενεις?:blink:

εισαι σιγουρη σου ειπε ετσι?

εμενα γιατι καθε φορα με εβαζε να προσεχω το νερακι?

αλοιφουλα οπως προαναφερθηκε ακιβως και ολα καλα...ειδες που δεν ''ποναει''? :happy: ;)

Εχουμε καιρο να τσακωθουμε Ρουλα!!!! :p :) Φυσικα και πρεπει να το πλενει με χλιαρο νερο και σαπουνι, να το στεγνωνει καλα με καθαρη πετσετα που δεν εχει χρησιμοποιηθεί αλλου, και να βαζει την αλοιφη. Απλα δε πρεπει να μπαινει στη μπανιερα και να μουλιαζει. Αυτό ειπε και σε εσενα. Να προσεχεις το μουλιασμα, όχι το πλυσιμο!!!!!!!!:lol:

P.S. Ελπιζω να καταλαβες οτι το εγραψα για αστειο για το τσακωμο!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καιρο να τσακωθουμε Ρουλα!!!! :p :) Φυσικα και πρεπει να το πλενει με χλιαρο νερο και σαπουνι, να το στεγνωνει καλα με καθαρη πετσετα που δεν εχει χρησιμοποιηθεί αλλου, και να βαζει την αλοιφη. Απλα δε πρεπει να μπαινει στη μπανιερα και να μουλιαζει. Αυτό ειπε και σε εσενα. Να προσεχεις το μουλιασμα, όχι το πλυσιμο!!!!!!!!:lol:

P.S. Ελπιζω να καταλαβες οτι το εγραψα για αστειο για το τσακωμο!!!:rolleyes:

 

που εισαι βρε και τσακωνομαι μονη τοοσο καιρο?:lol: καλως τον!

ναι βρε δεν καταλαβα οτι μιλουσε απλα γι αυτο (και με το μαλακο ε?)αλλα υπεθεσα μπααανιο κανονικοτατο με πολυ νερο κλπ.

και μου εκανε εντυπωση οτι της ειπανε στου νικο κατι τετοιο...

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...