Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

αθηνα, αιγαλεω

 

Το ονομα μου στα ισπανικα

με χρωμα ψιλο καφε μπρονζε , πισω στο λαιμο

 

οχι πολυ μεγαλο οχι πολυ μικρο

4 γραμματα

100 ευρο χαλαρα.παιζει ρολο και τι γραμματοσειρα θα επιλεξεις..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρε παιδιά έχω μπερδευτεί :(

σε λίγες μέρες θα πάω να κάνω αυτό το πολυπόθητο navel piercing [ομφαλός] και για τον καθαρισμό αλλού διαβάζω για οινόπνευμα, μετά για φυσιολογικό ορό, οξυζενέ κτλ.

ποιο είναι το καλύτερο έτσι ώστε να αποφύγω τυχόν μολύνσεις;

διαφωτίστε με και εμένα :)

ty εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ο φυσιολογικος ορος δε κανει κανενα απολυτως προβλημα.ουτε το οξυζενε αν ειναι στη σωστη συγκεντρωση.αλλωστε και τα τραυματα με οξυζενε πρεπε να τα καθαριζουμε.

το οινοπνευμα θελει προσοχη.

για τα πιερσινγκς τωρα δεν ξερω τι ισχυει αλλα νομιζω πως με φυσιολογικο ορο δε θα εχεις προβλημα.τωρα κατα ποσο προστατευει,δεν ειμαι και πολυ σιγουρη.ηλια???εσυ τι λες?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά έχω μπερδευτεί :(

σε λίγες μέρες θα πάω να κάνω αυτό το πολυπόθητο navel piercing [ομφαλός] και για τον καθαρισμό αλλού διαβάζω για οινόπνευμα, μετά για φυσιολογικό ορό, οξυζενέ κτλ.

ποιο είναι το καλύτερο έτσι ώστε να αποφύγω τυχόν μολύνσεις;

διαφωτίστε με και εμένα :)

ty εκ των προτέρων.

Εκει που θα στο κανουν, θα σου πουνε τι να βαλεις. Τωρα αν πες σε κανα Τζενιο, ο Θεος μαζι σου:cry:

Παντως μπορεις να βαζεις φυσιολογικο ορο 3 φορες την ημερα, αλλα οινοπνευμα, οξυζενε, fusidin, Κλπ ειναι απαγορευμενα. Εγω θα εβαζα cetavlon πρωι βραδυ η την πρωτη εβδομαδα hibitane scrub πρωι βραδυ και μετα tea tree oil (αν δεν εχεις ευαισθητο δερμα) η cetavlon. Να θυμασαι οτι το Healing @ belly button παιρνει απο 6-12 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που θα στο κανουν, θα σου πουνε τι να βαλεις. Τωρα αν πες σε κανα Τζενιο, ο Θεος μαζι σου:cry:

Παντως μπορεις να βαζεις φυσιολογικο ορο 3 φορες την ημερα, αλλα οινοπνευμα, οξυζενε, fusidin, Κλπ ειναι απαγορευμενα. Εγω θα εβαζα cetavlon πρωι βραδυ η την πρωτη εβδομαδα hibitane scrub πρωι βραδυ και μετα tea tree oil (αν δεν εχεις ευαισθητο δερμα) η cetavlon. Να θυμασαι οτι το Healing @ belly button παιρνει απο 6-12 μηνες.

 

χανιά μένω :rolleyes:

φυσιολογικό όρο και τα υπόλοιπα τα βρίσκω σε φαρμακεία, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

χανιά μένω :rolleyes:

φυσιολογικό όρο και τα υπόλοιπα τα βρίσκω σε φαρμακεία, σωστά;

 

στα χανια που θα το κανεις?

εκει κοντα στα λουξ δεν εχει εναν νομιζω?

 

Αληθεια, εχει κανεις καμια ιδεα που εχω κανει τρυπα κατω απο το χειλος και ακομα βγαζει ωρες ωρες λιγο πυον (σχεδον 2 μηνες μετα) , οχι τοσο οσο στην αρχη αλλα βγαζει, τι να βαλω να σκασει πια ?

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,ξερει κανεις που μπορει καποιος να κανει τατοο ωστε να καλυψει να μην φαινεται π.χ. πολυ η ουλη του η σημαδια διοτι γινεται αλλα να ειναι καποιος αξιοπιστος που να το εχει κανει ξανα .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,ξερει κανεις που μπορει καποιος να κανει τατοο ωστε να καλυψει να μην φαινεται π.χ. πολυ η ουλη του η σημαδια διοτι γινεται αλλα να ειναι καποιος αξιοπιστος που να το εχει κανει ξανα .

γινεται αυτο και μπορεις να το κανεις σε οποιαδηποτε tattoo studio,ακομη και πανω απο ραμματα μπορεις να "χτυπησεις" ταττοο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στα χανια που θα το κανεις?

εκει κοντα στα λουξ δεν εχει εναν νομιζω?

 

Αληθεια, εχει κανεις καμια ιδεα που εχω κανει τρυπα κατω απο το χειλος και ακομα βγαζει ωρες ωρες λιγο πυον (σχεδον 2 μηνες μετα) , οχι τοσο οσο στην αρχη αλλα βγαζει, τι να βαλω να σκασει πια ?

 

έχει ανοίξει ένα καινούριο κοντά στο magic, black sheep το λένε:)

Link to comment
Share on other sites

Αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό το thread,θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν έχω δει στις προηγούμενες σελίδες.

 

Σκέφτομαι να κάνω το παρακάτω tattoo στο ίδιο σημείο με της φωτογραφίας http://www.ratemyink.com/?action=ssp&pid=84501 αλλά επειδή είναι καλοκαίρι θέλω να ρωτήσω αν ισχύουν και για τέτοιο μικρό μέγεθος τα περί προστασίας(από τον ήλιο,τη θάλασσα) που έχουν ήδη γραφτεί στο θέμα ή αφορούν περισσότερο τα μεγαλύτερου μεγέθους tattoo

Link to comment
Share on other sites

Αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό το thread,θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν έχω δει στις προηγούμενες σελίδες.

 

Σκέφτομαι να κάνω το παρακάτω tattoo στο ίδιο σημείο με της φωτογραφίας http://www.ratemyink.com/images/ul/845/Love-tattoo-84501.jpeg αλλά επειδή είναι καλοκαίρι θέλω να ρωτήσω αν ισχύουν και για τέτοιο μικρό μέγεθος τα περί προστασίας(από τον ήλιο,τη θάλασσα) που έχουν ήδη γραφτεί στο θέμα ή αφορούν περισσότερο τα μεγαλύτερου μεγέθους tattoo

το θεμα προστασιας αφορα ολα τα ταττοο ανεξαρτητως μεγεθους-χρωματος-τοποθεσιας στο σωμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΑΤΟΟ ΧΕΝΑ . ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΙΜΕΝΟΝΤΕ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑΤΟΟ 1ΟΣ Η 2Ο ΜΗΝΩΝ ? ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΣΧΕΔΙΑ ,ΤΙΜΕΣ ΚΤΛΠ . ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΝΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΧΕΝΑ ΤΑΤΟΟ ΔΙΑΡΚΕΙ 15 ΜΕΡΕΣ? ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ (συγγνωμη για τα καπς)
Link to comment
Share on other sites

mrvolcom καλώς ήλθες...

όπως σου είπε και ο stefanw595 στο άλλο τόπικ που άνοιξες, μη γράφεις με καφαλαίους χαρακτήρες, γιατί είναι κουραστικοί στην ανάγνωση και δηλώνουν ότι φωνάζεις..!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΑΤΟΟ ΧΕΝΑ . ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΙΜΕΝΟΝΤΕ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑΤΟΟ 1ΟΣ Η 2Ο ΜΗΝΩΝ ? ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΣΧΕΔΙΑ ,ΤΙΜΕΣ ΚΤΛΠ . ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΝΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΧΕΝΑ ΤΑΤΟΟ ΔΙΑΡΚΕΙ 15 ΜΕΡΕΣ? ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ (συγγνωμη για τα καπς)

Oτι και να κανεις,να πας σε γνωστο studio! μην κανεις απο πλανοδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΤΟΥΑΖ ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΑΩ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΑΤΟΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ Η ΦΥΛΗ ΤΩΝ ΜΑΟΡΙ (ΜΟΚΟ ΛΕΓΟΝΤΑΙ). ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΧΕΔΙΩΝ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΗ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ? ΔΕΙΧΝΩ ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ, ΛΕΩ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!
Link to comment
Share on other sites

VeNIA24 καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα, καθώς μοιάζει σαν να φωνάζεις.

 

Εάν έχεις οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Και πάλι καλωσόρισες και καλή διαμονή στο forum του myPhone. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΤΟΥΑΖ ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΑΩ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΑΤΟΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ Η ΦΥΛΗ ΤΩΝ ΜΑΟΡΙ (ΜΟΚΟ ΛΕΓΟΝΤΑΙ). ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΧΕΔΙΩΝ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΗ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ? ΔΕΙΧΝΩ ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ, ΛΕΩ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!

καλυτερα να παρεις με την σειρα 3-4 στουντιο και να ψαξεις τα αλμπουμ τους μηπως και βρεις το σχεδικο που θελεις,και μετα το τροποποιεις..βαζωντας σκιες..χρωμα..η αλλα στοιχεια.

τωρα στο ιντερνετ θελει πολυ ψαξιμο να βρεις αυτο που θελεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να παρεις με την σειρα 3-4 στουντιο και να ψαξεις τα αλμπουμ τους μηπως και βρεις το σχεδικο που θελεις,και μετα το τροποποιεις..βαζωντας σκιες..χρωμα..η αλλα στοιχεια.

τωρα στο ιντερνετ θελει πολυ ψαξιμο να βρεις αυτο που θελεις.

 

ευχαριστω για την ενημερωση :rolleyes: και συγνωμη για τα κεφαλαια!

Link to comment
Share on other sites

s0fibell καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση.

 

Για οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Και πάλι καλωσόρισες και καλή διαμονή στο forum του myPhone. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

paidia. 9elo.n.m.peite.p.briskete.t.unicorn.???

UNICORN TATTOO & BODY PIERCING STUDIO

Διεύθυνση: A.METAXA 24-26 Γλυφάδα - Τηλέφωνο: 210-8940839

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,θα θελα να ρωτησω κατι!

 

Θελω να κανω αυτη τη φωτο http://www.chelmsford.gov.uk/media/image/d/s/Taxi_Driver_(o)_large.jpg ταττου στο μπρατσο μου,σε μικροτερο μεγεθος βεβαια,ποσα χρηματα λετε να μου παρει; Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο καλο και φτηνο μαγαζι στην Αθηνα;

Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,θα θελα να ρωτησω κατι!

 

Θελω να κανω αυτη τη φωτο http://www.chelmsford.gov.uk/media/image/d/s/Taxi_Driver_(o)_large.jpg ταττου στο μπρατσο μου,σε μικροτερο μεγεθος βεβαια,ποσα χρηματα λετε να μου παρει; Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο καλο και φτηνο μαγαζι στην Αθηνα;

κατω απο 300 ευρο! τωρα για studio εχουμε πει τα παντα..πας συζητας..κοιτας και αποφασιζεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ενα μελος πριν λιγο καιρο που ρωτουσε για ανεξιτηλους μαρκαδορους...

 

α ,να το βρηκα!!

 

Λοιπόν, είμαι 16 χρονών και δεν μπορώ να κάνω tattoo χωρίς την συγκατάθεση των γονιών μου. Δεν έχουν πρόβλημα με το να κάνω απλά φοβούνται μήπως το μετανιώσω πράγμα που εγώ δεν φοβάμαι, αλλά άντε να τους το βγάλω απο το μυαλό! Εδώ και καιρό λοιπόν το συγκεκριμένο tattoo που θέλω επειδή είναι εύκολο στο να το σχεδιαστεί το κάνω με ανεξίτηλο στυλό στο δέρμα μου και κάθε 3 μέρες το ανανεώνω! Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάνω κακό στο δέρμα μου με αυτόν τον τρόπο... Δηλαδή αν είναι υγιεινό να βάφω με ανεξίτηλο το δέρμα μου.... Είναι ένα μικρό μαύρο κινέζικο σύμβολο (πληροφοριακά) http://www.chinese-symbols.com/chinese-symbols/p/power%20(strength%20or%20force).gif

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας,

Με εκτίμηση,

Domenico! :D

 

για να μην κανει κακο στο δερμα του λοιπον,με ανεξιτηλους μαρκαδορους και στυλο, βρηκα στα χοντος σεντερ να πουλανε δερματογραφους.ειναι λεπτα σα μολυβια για τα μάτια απ οσο είδα.σίγουρα δεν είναι κατι (ημι)μόνιμο, αλλα νομιζω απο το να μουτζουρωνετε με στυλο και μαρκαδορους ,πως ειναι πιο ακινδυνο για το δερμα του.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ενα μελος πριν λιγο καιρο που ρωτουσε για ανεξιτηλους μαρκαδορους...

 

α ,να το βρηκα!!

 

 

 

για να μην κανει κακο στο δερμα του λοιπον,με ανεξιτηλους μαρκαδορους και στυλο, βρηκα στα χοντος σεντερ να πουλανε δερματογραφους.ειναι λεπτα σα μολυβια για τα μάτια απ οσο είδα.σίγουρα δεν είναι κατι (ημι)μόνιμο, αλλα νομιζω απο το να μουτζουρωνετε με στυλο και μαρκαδορους ,πως ειναι πιο ακινδυνο για το δερμα του.

Σε λιγο θα του πεις να βαλει και κανα eyeliner!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...