Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Γειά σας...μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί πόσο περίπου θα κοστίσει το κάθε ένα απ'αυτά??ευχαριστώ εκ των προτέρων..:D

 

http://www.freewebs.com/tattootakitsan/Picture-0NHFGSXGF04.jpg

 

http://img13.imageshack.us/i/japanese0119.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια tattoo πανω σε ραμματα γινεται η υπαρχει προβλημα?

 

δεν εχω ιδεα...!

 

Γειά σας...μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί πόσο περίπου θα κοστίσει το κάθε ένα απ'αυτά??ευχαριστώ εκ των προτέρων..:D

 

πρωτη φορα :blink: ταττοο στην παλαμη :O το κοστος το υπολογιζω κοντα στα 80-100 ευρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia thelw na sas kanw mia erwtisi kai opoios mporei as m apantisei eimai apo thessaloniki jeretai poio magazi kanei tattoo alla den thelw na einai monimo thelw dld na einai gia 4-5mines i akoma kai gia xrono plz opoios jerei as m pei

 

κανε henna και "πατα" το καθε βδομαδα γιατι στις 6-8 μερες αρχιζει και ξεβαφει! ειδικα το καλοκαιρι πιο συντομα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια tattoo πανω σε ραμματα γινεται η υπαρχει προβλημα?

Αν εχουν περασει αρκετα χρονια δεν υπαρχει κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

τον ιανουαριο εκανα την εγχειρηση... :/

Τοσο χωρο εχεις στο σωμα σου, πανω στα ραμματα θελεις να κανεις? Κανε καπου αλλου και περιμενε κανα χρονο:)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έκανα το νέο μου tattoo στο Dermagrafics (http://www.tattoos.gr) και έχω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ. Πεντακάθαρο, λαμπίκο, προσοχή στην λεπτομέρεια, κουβεντούλα και πήρα και το δωράκι μου (T-shirt). Δυστυχώς επειδή είναι στην πλάτη δεν μπορώ να το βγάλω φωτογραφία να σας το δείξω (αν και η Λίτσα το έβγαλε και όταν βρουν χρόνο θα το βάλουν στο site) αλλά το έχω ποστάρει και σε παλιότερό μου post.

edit: το βρήκα...έτσι ακριβώς είναι

http://thumbnails15.imagebam.com/3392/b76d0933918682.gif

:love:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έκανα το νέο μου tattoo στο Dermagrafics (http://www.tattoos.gr) και έχω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ. Πεντακάθαρο, λαμπίκο, προσοχή στην λεπτομέρεια, κουβεντούλα και πήρα και το δωράκι μου (T-shirt). Δυστυχώς επειδή είναι στην πλάτη δεν μπορώ να το βγάλω φωτογραφία να σας το δείξω (αν και η Λίτσα το έβγαλε και όταν βρουν χρόνο θα το βάλουν στο site) αλλά το έχω ποστάρει και σε παλιότερό μου post.

edit: το βρήκα...έτσι ακριβώς είναι

http://thumbnails15.imagebam.com/3392/b76d0933918682.gif

:love:

δεν ξερω..αλλα εχω ακουσει τα χειροτερα για ενα studio στον κορυδαλλο! μακαρι να μην ειναι αυτο,που χτυπησες εσυ το ταττοο!

 

τι ακριβως εκανες??? και ποσο σου κοστισε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω..αλλα εχω ακουσει τα χειροτερα για ενα studio στον κορυδαλλο! μακαρι να μην ειναι αυτο,που χτυπησες εσυ το ταττοο!

 

τι ακριβως εκανες??? και ποσο σου κοστισε??

 

Εντάξει είναι λογικό να υπάρχουν πάντα και διαφορετικές απόψεις :)

Το tattoo το έκανα στην πλάτη (λίγο πιο κάτω απο τον σβέρκο), έκανα την παραπάνω εικόνα που έχω στο post μου και κου κόστισε 160 Ευρώ.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι λογικό να υπάρχουν πάντα και διαφορετικές απόψεις :)

Το tattoo το έκανα στην πλάτη (λίγο πιο κάτω απο τον σβέρκο), έκανα την παραπάνω εικόνα που έχω στο post μου και κου κόστισε 160 Ευρώ.

Opinions are like assholes. Everybody's got one;) Clint Eastwood.

Το θεμα δεν ειναι επομενως οι διαφορετικες αποψεις, αλλα τα γεγονοτα.;)

Με γεια παντως:) Προσοχη στον Ηλιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω κ εγω μια ερωτηση..εκανα πριν 4 μερες τρυπα στον αφαλο.Κι ενω δεν ειχα κανενα προβλημα ως τωρα,ουτε πονο,ουτε καν εκκρισεις υγρων κλπ,παρα μονο ενα πολυ πολυ μικρο κοκκινισμα,σημερα ,ισως επειδη ειχα καθησει κ καπως παραξενα κ ειχα διπλωθει,δε ξερω,παρατηρησα ενα αχνο "κιτρινισμα" στην αναμεσα περιοχη.

Δεν ξερω αν ειναι κατι,αλλα εγω εχω κατατρομαξει!

Ουτε με το tattoo τετοια ανησυχια πια!

Ηταν κ αυτος που μου την εκανε πολυ "ψειρας" κ με εσκιαξε με τις προειδοποιησεις του κ τους "κανονισμους"!!

Να ανησυχησω,εχει κατι??Πειτε μου γιατι αρχιζω κ φρικαρω....!! :cry:

Και κατι αλλο,αυτος μου ειπε να βαζω ενα αντισηπτικο σπρευ για κανα 6μηνο,κ δεν ανεφερε κατι για αλαονερο οπως λενε ολοι.

Εσεις τι προτεινετε?Help me!!

Link to comment
Share on other sites

kalisperaaaa!!:p!!!ki emena m aresoun para poly ta tattoo k skeftomai edw k kairo na kanw stin plati anamesa stous omous...to provlima mou einai omws oti fovamai mipws k to metaniwsw...an k pistevw pws an kanw kati mou 8a m aresei poly k 8a me antiproswpevei klp dn nomizw na to metaniwsw...dn 3erw...eseis ti lete pou to exete zisei ayto??pws niw8ete re paidia???:O

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

kalytera na metaniwseis gia kati pou ekanes. para na exeis synexws tin aporia mipos eprepe na to eixa kanei to tattoo?

giati sti teliki symvolaio oti tha ftasoume oloi sta geramata den nomizw na exoume!

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Hi!Καλως σας βρηκα,με λενε Κατερινα και σημερα εκανα piercing στον αφαλο.

(45e σκουλαρικι στα NICO στην Πλακα,αν και ηταν να παω στα Jimmys της ιδιας οδου αλλα πιο καθαρα ηταν τα NICO όπου και πηγα τελικως)

 

Λέω να κάνω clit piercing στο μέλλον (χειμωνα δλδ) και φοβάμαι εαν προκύψει καποιο θεμα λογω περιοχης.Ξέρετε τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Hi!Καλως σας βρηκα,με λενε Κατερινα και σημερα εκανα piercing στον αφαλο.

(45e σκουλαρικι στα NICO στην Πλακα,αν και ηταν να παω στα Jimmys της ιδιας οδου αλλα πιο καθαρα ηταν τα NICO όπου και πηγα τελικως)

 

Λέω να κάνω clit piercing στο μέλλον (χειμωνα δλδ) και φοβάμαι εαν προκύψει καποιο θεμα λογω περιοχης.Ξέρετε τπτ?

Να ξερουμε κατι απο ποια αποψη?:wacko: Αν ειναι σε φυσιολογικο μεγεθος, και ακολουθεις τις οδηγιες για το healing, 99% δεν θα εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να ξερουμε κατι απο ποια αποψη?:wacko: Αν ειναι σε φυσιολογικο μεγεθος, και ακολουθεις τις οδηγιες για το healing, 99% δεν θα εχεις προβλημα.

 

Μπορει να ειχε και καμμια κοπελα εδω,γι'αυτο ρωτησα :p

Thank you

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω να κανω τρυπα στα χειλη μου..αλλα θελω να βγαλω το σκουλαρικι την επομενη μερα..ο λογος;οι γονεις μου...θελω τοσο πολυ να την κανω που θα απογοητευτω αν δεν γινεται να το βγαλω τις επομενες μερες μετα το τρυπημα..βεβαια κατα την διαρκεια της μερας θα την ξαναβαζω..οποιος μπορει ας μου απαντησει..ευχαριστω:
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι στο χειλος, οπως σε ολες τις τρυπες, το σκουλαρικι πρεπει να μεινει τον πρωτο καιρο και να μην βγαινει καθολου γιατι θα κλεισει η τρυπα, εμενα στην μυτη π.χ. μου χε φυγει την πρωτη βδομαδα ενω κοιμομουν ενα βραδυ και το πρωι που το καταλαβα παραλιγο να χε κλεισει. Αρα μαλλον δεν γινεται αυτο που λες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω να κανω τρυπα στα χειλη μου..αλλα θελω να βγαλω το σκουλαρικι την επομενη μερα..ο λογος;οι γονεις μου...θελω τοσο πολυ να την κανω που θα απογοητευτω αν δεν γινεται να το βγαλω τις επομενες μερες μετα το τρυπημα..βεβαια κατα την διαρκεια της μερας θα την ξαναβαζω..οποιος μπορει ας μου απαντησει..ευχαριστω:
δεν νομιζω να "κανει" να το βγαλεις... εδω στα αυτια κανεις τρυπα και σου λενε να φορας εκεινο το πλαστικο για καμια βδομαδα..

αν εχεις προβλημα,περιμενε να ενηλικιωθεις ή κουβεντιασε με τους γονεις σου!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να "κανει" να το βγαλεις... εδω στα αυτια κανεις τρυπα και σου λενε να φορας εκεινο το πλαστικο για καμια βδομαδα..

αν εχεις προβλημα,περιμενε να ενηλικιωθεις ή κουβεντιασε με τους γονεις σου!

 

ενηλικη ειμαι βασικα αλλα.........!και να κουβεντιασω δεν θα βγαλω τιποτα..ποσες μερες πρεπει να το εχω χωρις να το βγαλω;

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασε το. Τουλαχιστον 1 μηνα πρεπει να το αφησεις

με απογοητευσατε αλλα σας ευχαριστω.κατα βαθος το ηξερα οτι δεν γινεται..δεν πειραζει θα την κανω και θα την αφησω οσο χρειαστει..να σας πω ποναει πολυ;;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει τρόπος να κλείσω αν θέλω εντελώς την τρύπα από το αυτί; Θα περάσω αεροπορία και δεν θέλω να έχω τίποτα προβλήματα. Αν πάω σε πλαστικό θα μου το κάνει ή θα διαολοστείλει; :p
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει τρόπος να κλείσω αν θέλω εντελώς την τρύπα από το αυτί; Θα περάσω αεροπορία και δεν θέλω να έχω τίποτα προβλήματα. Αν πάω σε πλαστικό θα μου το κάνει ή θα διαολοστείλει; :p

Σε αλλους κλεινει,σε αλλους οχι!

στην θεση σου θα το αφηνα ως εχει...:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...