Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Βασικα εννοουσα για την αρχικη απαιτουμενη χρονικη περιοδο .

 

Για το αυτι μου 'χαν πει ξερω γω , 20 μερες .

Για αυτο ποσο ;

Οχι για γενικα , να μην κλεισει καθολου ή για να "στεριωσει" . Απλα για αρχη που λενε .

 

Κατα τα αλλα , ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσο εχει περιπου μια τρυπα στο αυτι? μαζι με το το σκουλαρικι! :p

επτά με δεκατέσσερα ευρώ

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ποσο εχει περιπου μια τρυπα στο αυτι? μαζι με το το σκουλαρικι! :p

 

αναλόγως το σημείο....μια απλή στον λοβό μπορείς να κάνεις και με 2ε..:O

Link to comment
Share on other sites

για τον λοβο μιλαω. που μπορω να κανω,πειτε καπου συγκεκριμενα να παω.

 

υ.γ για θεσ/νικη

piercing θελεις να κανεις η μια απλη τρυπα στο αυτι??? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://img11.imageshack.us/my.php?image=dsc00200rqj.jpg

 

Έκανα και εγω το πρώτο μου μετά απο πολύ σκέψη.Στο NICO στη Θεσσαλονίκη.Εξαιρετική δουλεία.Από πόνο δεν ένιωσα τίποτα.Ούτε καν ενοχλητικο δεν το λες.Αλλά φανταζομαι εχει να κανει με το σημείο γιατί ένα παιδί δίπλα που έκανε στον αστράγαλο δεν τον είδα και πολύ άνετο.

Link to comment
Share on other sites

http://img11.imageshack.us/my.php?image=dsc00200rqj.jpg

 

Έκανα και εγω το πρώτο μου μετά απο πολύ σκέψη.Στο NICO στη Θεσσαλονίκη.Εξαιρετική δουλεία.Από πόνο δεν ένιωσα τίποτα.Ούτε καν ενοχλητικο δεν το λες.Αλλά φανταζομαι εχει να κανει με το σημείο γιατί ένα παιδί δίπλα που έκανε στον αστράγαλο δεν τον είδα και πολύ άνετο.

μεγεια σου!! τι εκανες??? ανεβασε φωτογραφια να :blink: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα επισύναψη την εικόνα στο προηγούμενο μήνυμα, αλλά δεν εμφανίστηκε..

Μαλλον θα ηταν πολυ μεγαλη η φωτογραφια γι'αυτο και δεν την επισηναψε.

μπορεις ομως πολυ ευκολα απο εδω http://www.imageshack.gr/index.php

και να κανεις αντιγραφη το λινκ στο φορουμ.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι μεγειά, καλή δουλειά.

 

Εγώ το νέο μου tattoo το έχω έτοιμο, λεφτά δεν έχω καταφέρει ακόμα να μαζέψω lol

εδώ είναι το σχέδιο

http://thumbnails15.imagebam.com/3392/b76d0933918682.gif

Αν και τελικά τα άνθη κερασιάς θα τα κάνω σαν κατάληξη των κεφαλαίων γραμμάτων των λέξεων γιατί έτσι όπως είναι εκεί δεν πάει σωστά.

Ελπίζω μέσα στον Μάϊο με αρχές Ιουνίου να το έχω κάνει μιας και έφαγα αρκετό χρόνο μέχρι να σκεφτώ πολύ καλά τι θέλω.

Να το καθυστερείτε παιδιά όσο πιο πολύ μπορείτε το tattoo σας εάν δεν είστε εντελώς σίγουροι για το τι ακριβώς θέλετε.

Και να μην διστάζετε να ρωτάτε όσες απορίες και να έχετε τον καλλιτέχνη που σας το κάνει, έτσι κι αλλιώς το δέρμα σας τρυπάει και τα λεφτά σας παίρνει, απαιτήστε την τελειότητα και την υγιεινή όσο πιο πολύ μπορείτε.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Kάποια βλακεία κάνω και δεν τα καταφέρνω..:rolleyes::rolleyes:

Το link είναι αυτό http://img11.imageshack.us/img11/2066/dsc00200rqj.jpg

 

πολύ ωραίο και με αρκετη λεπτομέρεια,και σκιες :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

http://img11.imageshack.us/img11/2066/dsc00200rqj.jpg

Πολυ καλη δουλεια σου εκανε :up: Μεγεια σου!

 

δεν ειναι τυγχαιο οτι πηγες σε ενα απο τα καλυτερα studio της Ελλαδας (για εμενα το καλυτερο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@luke: Όχι θα το κάνω πιο κάτω απο τον σβέρκο, στην μέση φοβάμαι μιας και έχω πρόβλημα υγείας εκεί.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

@luke: Όχι θα το κάνω πιο κάτω απο τον σβέρκο, στην μέση φοβάμαι μιας και έχω πρόβλημα υγείας εκεί.

Μια χαρα , μαρεσει που ειναι λιτο και δεν ειναι πολυφορτωμενο.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια..Και εμένα μου άρεσε πολύ το αποτέλεσμα.Αν και φοβόμουν αρκετα στην αρχή γιατί μου είπε ο Νίκος πως έχω κάπως δύσκολο δέρμα..Τέλος καλό,όλα καλά..

Η περιποίηση είναι λίγο ζόρικη(νομίζω πως το παρακάνω λιγο:rolleyes::rolleyes:), αλλά αξίζει ο κόπος.Μια ζωή θα το έχεις το tattoo.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια..Και εμένα μου άρεσε πολύ το αποτέλεσμα.Αν και φοβόμουν αρκετα στην αρχή γιατί μου είπε ο Νίκος πως έχω κάπως δύσκολο δέρμα..Τέλος καλό,όλα καλά..

Η περιποίηση είναι λίγο ζόρικη(νομίζω πως το παρακάνω λιγο:rolleyes::rolleyes:), αλλά αξίζει ο κόπος.Μια ζωή θα το έχεις το tattoo.

καλυτερα να το "παρακανεις" παρα να το αμελησεις..! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν βαζουν.αμα θελεις να με ακουσεις να πας σε εναν επαγγελματια και ασε τους "σινεφιλ" ταττουαντζιδες για αλλα κορoοιδα :whistle: :down:

 

Αγαπητοί φίλοι, Raver, eliasj, astraldor & rch,

 

είμαι ο "σινεφιλ" τατουατζής που κρίνετε και επικρίνετε στα πόστ που αναρτήθηκαν ένα χρόνο πριν. Δεν ξέρω αν είστε πιά μέλη του φόρουμ για να διαβάσετε την απάντησή μου, πολύ θα το ήθελα όμως.

 

Είμαι επαγγελματίας στο χώρο του ταττοο 26 χρόνια. Πρίν 4 χρόνια μεταφέρθηκα στη Σύρο όπου άνοιξα ένα video club. Εκ του παραλλήλλου, νοίκιασα ένα μικρό μαγαζάκι δίπλα από το dvd, (τώρα έχω μεταφερθεί)και συνέχισα να κάνω ταττοο σε γνωστούς και φίλους που πολλές φορές, έρχονται και με ...αεροπλάνο για ένα σχέδιο.

 

Όντως δεν το διαφήμισα και δεν το διαφημιζω, λόγω επιλογής, Βλέπετε είμαι αρκετά μεγαλύτερος σας και οι αντοχές μου μικρότερες. Επέλεξα να κάνω 2-3 ταττοο τη βδομάδα επειδή μου αρέσει η τέχνη, κι όχι να προσλάβω 10 άσχετους και να τα κονομάω όπως κάνουν τα μεγάλα μαγαζιά που υμνείτε με τα μυνήματά σας.

 

Αυτό όμως που με ενοχλεί πιό πολύ είναι οτι η νέα γενιά, δηλαδή εσείς, στην οποία εγώ προσωπικά πιστεύω για καλύτερη από τη δική μας, τελικά κάνει τα ίδια λάθη.

 

Βιάζεστε να κατηγορήσετε, να εμπαίξετε, να ειρωνευτείτε και να κρίνετε με μοναδική ευκολία , έναν άνθρωπο που δεν γνωρίζετε, ούτε αυτόν , ούτε την πορεία του μέσα στο χώρο.

 

Θεωρώ πως ότι ειπώθηκε, ειπώθηκε εκ παραδρομής οπότε no hard feelings. Απλά ήθελα να απαντήσω, γιατί νομίζω πως με αδικείτε.

 

Δεν αναφέρω το όνομα μου, γιατι στο χώρο με ξέρουνε και οι πέτρες και δεν θα ήθελα να θεωρηθεί οτι προσπαθώ να διαφημιστώ.

 

Αν το θελήσετε όμως θα μπορούσα να σας δώσω οποιαδήποτε συμβουλή για οτιδήποτε σχετικό για να μην την πατήσετε εσείς από κάποιο πιό ....επαγγελματία από μένα;););)

 

Με Φιλικούς Χαιρετισμούς

 

Ο Σινεφίλ τατουατζής :) (rch κι εμένα μου άρεσε το nick):lol:

Link to comment
Share on other sites

Eγω προσωπικα δεν θα πηγαινα σε studio video club οπως ειχε πει στο αρχικο του post o alexkont.μαλιστα λεει οτι θα πηγαινε σε αλλο στουντιο και οτι την εψαξε για Σαμο.παντως ταττοο στην Συρο δεν εκανε και απο τα μηνυματα του λεει οτι την "ψαχνει" σε στουντιο στην Αθηνα.

οπως ειπα εχω γνωστους κατω στο Νησι και εμαθα..:whistle:

 

επισης το Nickname εγω το πρωτο εγραψα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερετε κανα καλο site με σχεδια για ταττοο? βρηκα μερικα, αλλα για να σε αφησει να τα δεις πρεπει να τα αγορασεις...
Link to comment
Share on other sites

@carduelis : sumfwnw me auta pou leei o raver,kai pros8etw oti px kai ton tzenio ton 3eroun mexri kai oi petres alla den shmainei oti einai kalos piercer...

@panos227 Etsi einai pantou,se afhnoun na deis to sxedio alla prepei na to agoraseis an 8es na to kaneis.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε κανα καλο site με σχεδια για ταττοο? βρηκα μερικα, αλλα για να σε αφησει να τα δεις πρεπει να τα αγορασεις...

υπαρχουν ελληνικα στουντιο στο ιντερνετ με μεγαλη ποικιλια φωτογραφιων.

γιατι δεν ψαχνεις να βρεις κατι απο εκει...η αλλιως πηγαινε σε ενα στουντιο και ψαξε για το ταττοο που θελεις..:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ισως να το χαλασεις λογω ιδρωτα.εγω στην θεση σου δεν θα το χτυπαγα.

εχω :blink: "χαλασμενο" ταττοο μετα απο 2-3 μερες εντονης ασκησης.σαν να ειχε ποτισει το δερμα εντονα χρωμα.αποτελεσμα να χαθει η λεπτομερεια..:cool:

 

 

2-3 μέρες έντονης άσκησης μετά από πόσο καιρό που το είχες ''χτυπήσει''??

Γενικά με το θέμα ιδρώτα τι κανουμε??(Μέρες που είναι..):cool::cool:

Φαντάζομαι πως μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα δεν παίζει ρολο ο ιδρώτας,ε??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...