Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα επιτελους να κανω tatoo θελω να το κανω στον αυχενα εχω καταληξει στο σχεδιο ειναι μια λεξη στα Quenya 5 γραμματα ειναι και σημαινει εσωτερικη σκεψη μεχρι εδω ολα καλα το θεμα ειναι οτι ειμαι απο Ξανθη και εδω εχουμε μονο ενα studio εχω ακουσει και καλα και ασχημα οποτε προβλιματιζομαι αν ξερει καποιος κατι για το συγκεκριμενο pls help και το αλλο μου προβλημα ειναι οτι στον αυχενα μου ειπαν οτι ποναει φρικτα και ειναι επικινδυνο :(

ισχυει αυτο? αν το κανω πιο χαμηλα στην ιδια ευθεια κατω απο τον αυχενα ειναι επισης επικινδυνο???

 

εγώ έκανα τατού εκεί...και ναί πονάει..το πόσο είναι υποκειμενικό ;)

αν σκεφτείς οτι έχω κάτσει,να με κόψει ο γιατρός με νυστέρι,χωρίς νάρκωση και το πάλεψα,και τώρα λέω πονάει,τα συμπεράσματα δικά σου

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

5o tattoo για μενα..το εκανα απο την μεσα πλευρα του αριστερου μου ποδιου!

σε μερικους θα αρεσει σε αλλους οχι :p

 

http://www.imageshack.gr/files/yz98mn30tw2bvxuhdxpe_thumb.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5o tattoo για μενα..το εκανα απο την μεσα πλευρα του αριστερου μου ποδιου!

σε μερικους θα αρεσει σε αλλους οχι :p

 

http://www.imageshack.gr/files/yz98mn30tw2bvxuhdxpe_thumb.jpg

γτ το Ο Σ γερνει λιγο?:O

επιλογη σου?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η φωτο ειναι τραβηγμενη αμεσως μετο το χτυπημα,οπως και να'χει δεν δειχνει καθαρα την λεπτομερεια.επισης η γραμματοσειρα που επελεξα ειναι απο μονη της στραβη.

το Ο- S ειναι κατα'επιλογη μου σε'αυτη την θεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για piercing (κατω απο το στομα, αν εχει σημασια) καποιο μαγαζι στην Θεσσαλονικη

αν ξερει καποιος ;

Στην πλατεια Ναβαρινο στα δεξια σου ειναι ενα μαγαζι.το εχει αυτος που εχει και το NICO TATTOO.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

RAVER να σε ρωτησω λιγο, ξυρισες εκεινο το σημειο που εκανες το ταττου, σωστα? θα πρεπει να το ξυριζεις συνεχεια? επειδη ενδιαφερομαι και γω να κανω στο ποδι(μαλλον απο την μεσα πλευρα σαν εσενα) θα ηθελα να μαθω. ευχαριστω. και ποσο περιπου σου κοστισε?
Link to comment
Share on other sites

RAVER να σε ρωτησω λιγο, ξυρισες εκεινο το σημειο που εκανες το ταττου, σωστα? θα πρεπει να το ξυριζεις συνεχεια? επειδη ενδιαφερομαι και γω να κανω στο ποδι(μαλλον απο την μεσα πλευρα σαν εσενα) θα ηθελα να μαθω. ευχαριστω. και ποσο περιπου σου κοστισε?

Ναι το Ξυρισα! βεβαια και στην πλατη που εχω κανει..κι'εκει το εχω ξυρισει χωρις να εχω καν'τριχες.

μετα δεν υπαρχει λογος να το ξυριζεις το σημειο.αλλωστε θα φαινεται πολυ χαλια.

το ταττοο αυτο κοστισε 140 ευρο! βεβαια το εχω κανει και σε στουντιο που εχω ξανα-χτυπησει και στο παρελθον και οπως να'χει εχω καλυτερες τιμες.

σε "επωνυμο" στουντιο θα κοστιζε πολυ περισσοτερο.:)

 

 

Τυχαινει να θυμασαι το ονομα του μαγαζιου ;

Nico Tattoo ειναι το μαγαζι.Δημ. Γούναρη 33

Ναυαρίνο, Θεσσαλονίκη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμενα λέγομαι Γιώργος. έχω κλείσει ραντεβού στο live in color στον κύριο Μάνο. Από ότι διάβασα είναι πολύ καλός. Με προβληματίζει το σχέδιο αν θα είναι αυτό που θέλω να δω και κατά ποσο θα έχει επιτυχία. Έχετε κάτι να προτείνεται πάνω σε αυτό??

 

ευχαριστώ εκ των υστερων!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμενα λέγομαι Γιώργος. έχω κλείσει ραντεβού στο live in color στον κύριο Μάνο. Από ότι διάβασα είναι πολύ καλός. Με προβληματίζει το σχέδιο αν θα είναι αυτό που θέλω να δω και κατά ποσο θα έχει επιτυχία. Έχετε κάτι να προτείνεται πάνω σε αυτό??

 

ευχαριστώ εκ των υστερων!!! :) :)

Να σε βοηθησω φιλε,αλλα αμα δεν μας δειξεις το σχεδιο και που ακριβως θελεις να το κανεις..πραγμα δυσκολο για εμενα να σε συμβουλεψω.:O

θα σου πω καποια βασικα ομως..

Να αλλάζει πάντα τις αποστειρωμένες λαβές από πελάτη σε πελάτη και μετά οι βελόνες να καταστρέφονται.Πριν αρχίσει ο δημιουργός την δουλειά να φοράει πάντα γάντια μιας χρήσης, τα οποία πρέπει να αλλάζει αν ακουμπήσει κάποιο άλλο αντικείμενο.Να τοποθετεί τα χρώματα σε κυπελλάκια μιας χρήσης ενώ δίπλα του να υπάρχουν χαρτοπετσέτες από ρολό έτοιμες για χρήση.Να καθαρίσει καλά το δέρμα με ξυραφάκι μιας χρήσης από τυχόν τρίχες και να βάλει βαζελίνη.Κατά την διάρκεια που κάνει το tattoo πρέπει να καθαρίζει συνέχεια την επιφάνεια του δέρματος, με ένα ψεκαστήρα που για σιγουριά βρίσκεται σε πλαστικό περίβλημα. Το πλαστικό περίβλημα, τα υπολείμματα από τα χρώματα, καθώς και τα κυπελλάκια δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται στον επόμενο πελάτη.Ο χώρος να είναι καθαρός και να μην μπαίνουν διάφοροι που δεν έχουν δουλειά στο χώρο όπου γίνεται το tattoo.

 

Μετα το το ταττοο Θέλει λίγο περιποίηση έτσι ώστε η ποιότητά του να μείνει αναλλοίωτη με το πέρασμα των χρόνων.

 

Μόλις τελειώσει το tattoo θα σου βάλουνε αλοιφή bepanthol (αλοιφη και οχι κρεμα σε πρασινο σωληναριο με προβιταμινη Β5) και θα σου το καλύψουνε με μια γάζα η ζελατινα, την οποία μπορείς να την βγάλεις μετά από 5 ώρες περίπου.

Μόνο τις 2 πρώτες μέρες μπορείς να το πλένεις απαλά με τα δάχτυλά σου,εγω προσωπικα ολα μου τα ταττοο τα επλυνα απο τις πρωτες ωρες,η μαλλον τα εβρεξα και τα χαιδεψα.

Για 10 μέρες μετά θα πρέπει να βάζεις αλοιφή ανά 2 ώρες περίπου,(εγω βαζω 3,4 φορες την ημερα,αναλογα και το δερμα του καθενος.) έτσι ώστε να είναι πάντα ενυδατωμένο και να μην το βρέξεις καθόλου. <-- δεν συμφωνω καθολου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Την παρασκευή έχω κανονίσει να κάνω 1 τατου αρκετά μεγάλο στην περιοχή της κοιλιάς μου.

Η ερώτησή μου είναι η εξής: Την κυριακή έχω αγώνα μπασκετ. Παίζω σεντερ και αυτο σημαινει οτι παιζω και ξύλο. Το θέμα είναι θα το επηρεάσει κάποια δυνατή επαφή ή δεν έχει να κάνει εφόσον θα χουν περάσει και 2 μέρες. Δεν με απασχολεί ο πόνος. Απλά μη πάθω τίποτα σε μόλυνση ή κάτι τέτοιο... Αν το καλύψω κάπως έχει νόημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Την παρασκευή έχω κανονίσει να κάνω 1 τατου αρκετά μεγάλο στην περιοχή της κοιλιάς μου.

Η ερώτησή μου είναι η εξής: Την κυριακή έχω αγώνα μπασκετ. Παίζω σεντερ και αυτο σημαινει οτι παιζω και ξύλο. Το θέμα είναι θα το επηρεάσει κάποια δυνατή επαφή ή δεν έχει να κάνει εφόσον θα χουν περάσει και 2 μέρες. Δεν με απασχολεί ο πόνος. Απλά μη πάθω τίποτα σε μόλυνση ή κάτι τέτοιο... Αν το καλύψω κάπως έχει νόημα?

ισως να το χαλασεις λογω ιδρωτα.εγω στην θεση σου δεν θα το χτυπαγα.

εχω :blink: "χαλασμενο" ταττοο μετα απο 2-3 μερες εντονης ασκησης.σαν να ειχε ποτισει το δερμα εντονα χρωμα.αποτελεσμα να χαθει η λεπτομερεια..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to magazi pws sou fenete? s efxaristw kiolas

Εγω προσωπικα δεν το γνωριζω το συγκεκριμενο studio :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Την παρασκευή έχω κανονίσει να κάνω 1 τατου αρκετά μεγάλο στην περιοχή της κοιλιάς μου.

Η ερώτησή μου είναι η εξής: Την κυριακή έχω αγώνα μπασκετ. Παίζω σεντερ και αυτο σημαινει οτι παιζω και ξύλο. Το θέμα είναι θα το επηρεάσει κάποια δυνατή επαφή ή δεν έχει να κάνει εφόσον θα χουν περάσει και 2 μέρες. Δεν με απασχολεί ο πόνος. Απλά μη πάθω τίποτα σε μόλυνση ή κάτι τέτοιο... Αν το καλύψω κάπως έχει νόημα?

 

μην το κανεις θα το χαλασεις το τατου σιγουρα κριμα:(

 

Να σε βοηθησω φιλε,αλλα αμα δεν μας δειξεις το σχεδιο και που ακριβως θελεις να το κανεις..πραγμα δυσκολο για εμενα να σε συμβουλεψω.:O

θα σου πω καποια βασικα ομως..

Να αλλάζει πάντα τις αποστειρωμένες λαβές από πελάτη σε πελάτη και μετά οι βελόνες να καταστρέφονται.Πριν αρχίσει ο δημιουργός την δουλειά να φοράει πάντα γάντια μιας χρήσης, τα οποία πρέπει να αλλάζει αν ακουμπήσει κάποιο άλλο αντικείμενο.Να τοποθετεί τα χρώματα σε κυπελλάκια μιας χρήσης ενώ δίπλα του να υπάρχουν χαρτοπετσέτες από ρολό έτοιμες για χρήση.Να καθαρίσει καλά το δέρμα με ξυραφάκι μιας χρήσης από τυχόν τρίχες και να βάλει βαζελίνη.Κατά την διάρκεια που κάνει το tattoo πρέπει να καθαρίζει συνέχεια την επιφάνεια του δέρματος, με ένα ψεκαστήρα που για σιγουριά βρίσκεται σε πλαστικό περίβλημα. Το πλαστικό περίβλημα, τα υπολείμματα από τα χρώματα, καθώς και τα κυπελλάκια δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται στον επόμενο πελάτη.Ο χώρος να είναι καθαρός και να μην μπαίνουν διάφοροι που δεν έχουν δουλειά στο χώρο όπου γίνεται το tattoo.

 

Μετα το το ταττοο Θέλει λίγο περιποίηση έτσι ώστε η ποιότητά του να μείνει αναλλοίωτη με το πέρασμα των χρόνων.

 

Μόλις τελειώσει το tattoo θα σου βάλουνε αλοιφή bepanthol (αλοιφη και οχι κρεμα σε πρασινο σωληναριο με προβιταμινη Β5) και θα σου το καλύψουνε με μια γάζα η ζελατινα, την οποία μπορείς να την βγάλεις μετά από 5 ώρες περίπου.

Μόνο τις 2 πρώτες μέρες μπορείς να το πλένεις απαλά με τα δάχτυλά σου,εγω προσωπικα ολα μου τα ταττοο τα επλυνα απο τις πρωτες ωρες,η μαλλον τα εβρεξα και τα χαιδεψα.

Για 10 μέρες μετά θα πρέπει να βάζεις αλοιφή ανά 2 ώρες περίπου,(εγω βαζω 3,4 φορες την ημερα,αναλογα και το δερμα του καθενος.) έτσι ώστε να είναι πάντα ενυδατωμένο και να μην το βρέξεις καθόλου. <-- δεν συμφωνω καθολου.

 

συν ειδικο αντιηλιακο της bepanthol για την πρωτη εκθεση στον ηλιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκουλαρικι κατω απο στομα , ποσο καιρο πρεπει να μεινει χωρις να βγει (για να κατσει η τρυπα)

και στο περιπου τι απαιτει απο καθημερινη φροντιδα για αρχη ;

Αν γνωριζει καποιος ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκουλαρικι κατω απο στομα , ποσο καιρο πρεπει να μεινει χωρις να βγει (για να κατσει η τρυπα)

και στο περιπου τι απαιτει απο καθημερινη φροντιδα για αρχη ;

Αν γνωριζει καποιος ...

 

Απο καθημερινή φροντίδα καθάρισμα με φυσιολογικό ορό, όσο για την πρώτη ερώτηση αν εννοείς να μπορείς να το βγάζεις και να μην το φοράς είχα διαβάσει ότι θέλει 1,5-2 χρόνια, ενός φίλου μου του έκλεισε η τρύπα σε μια μέρα ... Ας μιλήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα όμως...

ρίξε μια ματιά εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Labret

και για περισσότερα, φαντάζομαι ισχύουν πάνω κάτω όσα γράφει εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Monroe_piercing

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...