Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ο Νίκος είναι κορυφαίος....είναι θεός

Nico tatoo

ww.tattoo.gr

 

χρειάστηκε 5.5 ώρες

και κόστισε 200€

μας κούρασε και το δέρμα μου γιατί μάτωνε αρκετά και δεν κράταγε το χρώμα

η τίγρη ήταν από μια μπλούζα που είχα της mountain

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Νίκος είναι κορυφαίος....είναι θεός

Nico tatoo

ww.tattoo.gr

 

χρειάστηκε 5.5 ώρες

και κόστισε 200€

μας κούρασε και το δέρμα μου γιατί μάτωνε αρκετά και δεν κράταγε το χρώμα

η τίγρη ήταν από μια μπλούζα που είχα της mountain

Ωραιος!!! Με γεια. Ειχε κοσμο στο convention?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Νίκος είναι κορυφαίος....είναι θεός

Nico tatoo

ww.tattoo.gr

 

χρειάστηκε 5.5 ώρες

και κόστισε 200€

μας κούρασε και το δέρμα μου γιατί μάτωνε αρκετά και δεν κράταγε το χρώμα

η τίγρη ήταν από μια μπλούζα που είχα της mountain

εχω κανει κι εγω ταττοο στο ΝιCo.

παντως λιγα χρηματα σου πηρε γι'αυτο το ταττοο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!!! Με γεια. Ειχε κοσμο στο convention?

 

ναι είχε αρκετό κόσμο αλλά ο χώρος ηταν γτπ

δεν είχε άνεση για να κάνει κάποιος tattoo! καρέκλες γτπ και πιανόσουν.

 

εχω κανει κι εγω ταττοο στο ΝιCo.

παντως λιγα χρηματα σου πηρε γι'αυτο το ταττοο.:)

 

ο Νίκος σου το έκανε? ή κάποιο απο τα παδιά που έχει?

Link to comment
Share on other sites

ο Νίκος σου το έκανε? ή κάποιο απο τα παδιά που έχει?

O Νικος πριν 10 χρονια περιπου..στην Αλεξανδρουπολη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω χτες πηγα κι εκανα αυτο το σχεδιο που ειχα βαλει στο ματι

 

http://www.imageshack.gr/files/f1h6ytxlyfl1dd6uplm0.jpg

 

σημερα ειναι ομως ξερο το δερμα και τραχυ στην αφη,του βαζω bepanthol....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειναι ομως ξερο το δερμα και τραχυ στην αφη,του βαζω bepanthol...

 

...και προσοχη μην τραβας την πετσα..θα βγει μονη της σιγα-σιγα..

 

Μεγεια σου :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω χτες πηγα κι εκανα αυτο το σχεδιο που ειχα βαλει στο ματι

 

http://www.imageshack.gr/files/f1h6ytxlyfl1dd6uplm0.jpg

 

σημερα ειναι ομως ξερο το δερμα και τραχυ στην αφη,του βαζω bepanthol....

 

ελπίζω τη Bepanthol τη ροζ τη παχύρευστη αυτή για το σύγκαμα μωρών

ειναι πολύ καλή.

Πρόσεξε το οσο μπορείς για να παραμείνει καλό

με γειά σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.

 

Αφού διάβασα τις περισσότερες από τις 199 (ζωή να 'χουν) σελίδες με μηνύματα περί τατού κλπ, είπα να γράψω κι εγώ την απορία μου:

 

Επισκέφτηκα σήμερα τα studios του Jimmy, του Nico και το Medusa. Ενδιαφέρομαι για δύο τατού, από τα οποία το ένα θα γίνει στην πλάτη και το άλλο στο δεξί ώμο. Πήγα με τα σχέδιά μου εκτυπωμένα. Οι τιμές που μου είπαν και οι τρεις ήταν παρεμφερείς, κάπου ανάμεσα στα 300-350 ευρώ, όχι ότι τα σχέδια είναι τίποτε πολύπλοκα ή με τρελά ανακατωμένα χρώματα, μαύρα είναι και το ένα έχει 4 κόκκινους κύκλους (περίπου).

 

Οι εντυπώσεις μου: Ο καλλιτέχνης με τον οποίο μίλησα στου Nico ήταν ο πιο επαγγελματίας απ' όλους στον τρόπο αντιμετώπισης. Ρώτησα για διάρκεια, για περιποίηση μετά, για όλα όσα θα ενδιέφεραν κάποιον που δεν έχει ξανακάνει τατού και χρειαζεται όση πληροφόρηση μπορεί να έχει. Μου μίλησε για Bepanthol ροζ, για προστασία τουλάχιστον 15 ημέρες από ο,τιδήποτε εκτός από την κρέμα, γενικά με "κάλυψε" σε όλα. Ο καλλιτέχνης στου Jimmy δε θεωρώ ότι με αντιμετώπισε με τη δέουσα προσοχή, μάλλον έμοιαζε "αλλού". Πρότεινε, ωστόσο, εικαστικές βελτιώσεις στο ένα σχέδιο και εναλλακτικές μορφές στο άλλο. Τέλος στη Μέδουσα μίλησα με κάποιο Chris ενώ ο καλλιτέχνης που μου υποδείχθηκε ότι θα με αναλάβει (Βασίλης) δε μου μίλησε. Μου φάνηκαν πιο χαλαροί από όλους, ίσως και οι πιο φθηνοί, αλλά εδώ πλέον έρχεται η ώρα του φόρουμ.

 

Από την εμπειρία σας, ποιον θα επιλέγατε από τους τρεις παραπάνω; Δεν έχω δυνατότητα να τρέχω στο Μαρούσι ή στο Περιστέρι, μένω κέντρο και ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος, οπότε θα επιλέξω κάποιον από τους παραπάνω, εκτός κι αν υπάρχει κάποιο άλλο στούντιο στο κέντρο που μου διέφυγε, οπότε θα εκτιμούσα τη συνεισφορά σας στο θέμα αυτό.

 

Cheers

 

up

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω την γνωμη μου..εχω κανει 2 τατουαζ στα συσγκεκριμενα studio που αναφερεις.(jimmys + Nico),βεβαια στο Nico στην Αθηνα δεν εχω παει.

σε λεπτομερεια και δυσκολα ταττοο πιστευω καλυτερος απο τον Νικο δεν υπαρχει (παντα προσωπικη αποψη),επισης ειναι και πολυ φθηνοτερος σπο τον Jimmys studio.

τωρα δεν ξερω στο στουντιο στην Αθηνα με ποιον μιλησες?? :blink: αν μιλησες με τον ιδιο..τοτε σου λεω να το κανεις εκει!

τωρα παμε στο Jimmys studio..οταν το ειχα επισκεφτει..πανε 6-7 χρονια..ηταν εκει ο Παυλος..και η Αννα.νομιζω ειναι αδερφια..εμενα μου το χτυπησε η Αννα..και η δουλεια ειναι καταπληκτικη.το μονο (-) ειναι το βαρυ κλιμα που επικρατει εκει..και η η τσουχτερη τιμη.σε ολα τ'αλλα βαζω αριστα.

το Medusa εχω την εντυπωση οτι το εχω επισκεφτει στην Παρο..αν βεβαια ειναι το ιδιο,με αποτελεσμα να ξενερωσω..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνομαι πλήρως τι εννοείς. Σ' ευχαριστώ πολύ, ούτως ή άλλως αυτό περίμενα ν' ακούσω και μάλιστα σαν κάτι να μου 'λεγε ότι θα ήσουν ο πρώτος που θα απαντούσε :cool:

 

ΟΚ, κάποιος που να πήγε στη Μέδουσα από δω και να έμεινε ευχαριστημένος? Κάτι διάβασα ότι τα μελάνια του Τζίμυ δεν έχουν διάρκεια.... Μέχρι στιγμής τίποτε αρνητικό για Nico.

 

Goin' once, goin' twice....

 

Αντε, ας περιμένω λίγο ακόμη....

 

:)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι μήπως ξερει κανεις?αν το tattoo σε μαυρο χρώμα κάνει "νερα" στο γεμισμα του?εμφανεστατα νερα σε 3 μηνών tattoo μιλάμε.Φταιει το υλικό?το μελανι?

το εχετε ξανακούσει?

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω τη Bepanthol τη ροζ τη παχύρευστη αυτή για το σύγκαμα μωρών

ειναι πολύ καλή.

Πρόσεξε το οσο μπορείς για να παραμείνει καλό

με γειά σου!!!!

 

ωπ,οχι την γαλαζια πηρα που λεει ερεθισμενο κι ευαισθητο δερμα,αναπλαση και ενυδατωση με βιταμινη Β5

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι μήπως ξερει κανεις?αν το tattoo σε μαυρο χρώμα κάνει "νερα" στο γεμισμα του?εμφανεστατα νερα σε 3 μηνών tattoo μιλάμε.Φταιει το υλικό?το μελανι?

το εχετε ξανακούσει?

Και το μελανι φταιει και αυτος που σου το χτυπησε;)

Link to comment
Share on other sites

ωπ,οχι την γαλαζια πηρα που λεει ερεθισμενο κι ευαισθητο δερμα,αναπλαση και ενυδατωση με βιταμινη Β5

λαθος αλοιφη πειρες.

http://freedomisland.files.wordpress.com/2008/05/bepanthol_ointment.jpg

η σωστη ειναι αυτη :rolleyes:

ειναι Αλοιφη και οχι κρεμα και γραφει πανω "προστασια και αντιμετωπιση των συγκαματων στα μωρα με προβιταμινη Β5"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγω με την σειρα μου οτι η σωστή αλοιφή ειναι η ροζ bepanthol.

 

---σοβαρα φίλε raver??προφανώς δεν το ήξερα οτι ακουγονται αρνητικα...

εντωμεταξυ η περιποίηση που του εκανα ηταν αψογη οποτε δεν μπορει να μου το "χρεωσει" οτι φταιω εγω.Στα γεμίσματα μαυρο χρώμα τίγκα στα "νερα" ... μην σου πω και κενα!! να παω να μου το ξαναχτυπήσει?και ενα ακομα φοβερο το οποιο εγω δεν μπορω να το δω τοσο γιατι ειναι στην πλάτη μου: μου ειπε φιλος οτι το χρώμα του φαινεται σκουρο μπλε και οχι μαυρο...!!εκει τρελάθηκα.τι να πω?

αμα ειναι να ειναι ετσι σε ενα τριμηνο και χωρις να το εχει δει ο ηλιος.Με βλέπω για cover.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο μαγαζι προτεινετε στη θεσσαλονικη?? tatooligans η nico???

και τα 2 ειναι καλα,αλλα καλυτερα να πας στο Nico studio.

 

 

Παιδια το τατου με χενα ποσο κραταει?

 

αναλογα το σημειο,αλλα χωρις να το βρεχεις..γυρω στις 3-4 βδομαδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω την γνωμη μου..εχω κανει 2 τατουαζ στα συσγκεκριμενα studio που αναφερεις.(jimmys + Nico),βεβαια στο Nico στην Αθηνα δεν εχω παει.

σε λεπτομερεια και δυσκολα ταττοο πιστευω καλυτερος απο τον Νικο δεν υπαρχει (παντα προσωπικη αποψη),επισης ειναι και πολυ φθηνοτερος σπο τον Jimmys studio.

τωρα δεν ξερω στο στουντιο στην Αθηνα με ποιον μιλησες?? :blink: αν μιλησες με τον ιδιο..τοτε σου λεω να το κανεις εκει!

τωρα παμε στο Jimmys studio..οταν το ειχα επισκεφτει..πανε 6-7 χρονια..ηταν εκει ο Παυλος..και η Αννα.νομιζω ειναι αδερφια..εμενα μου το χτυπησε η Αννα..και η δουλεια ειναι καταπληκτικη.το μονο (-) ειναι το βαρυ κλιμα που επικρατει εκει..και η η τσουχτερη τιμη.σε ολα τ'αλλα βαζω αριστα.

το Medusa εχω την εντυπωση οτι το εχω επισκεφτει στην Παρο..αν βεβαια ειναι το ιδιο,με αποτελεσμα να ξενερωσω..:cool:

Ναι....... Η μεγαλη στιγμη Αγγελε εφτασε!!!!!!!! Να διαφωνησω μαζι σου:lol: Απο τα 3 το καλυτερο θεωρω οτι ειναι η Medusa στα Εξαρχεια. Οσο αφορα την Παρο, δεν εχω ιδεα ποιοι ειναι εκει και τι κανουν. Απλα τα παιδια στη Medusa ειναι λιγο περιεργοι:lol: οταν κανουν μικρες δουλειες σε ατομα που πηγαινουν πρωτη φορα. Αντι - επαγγελματικο 100% φυσικα.

Εγω αυριο μετα απο 8 μηνες που το ειχα παρατησει λογω δουλειας και τρεξιματων απο αυριο ξανα αρχιζω τα sessions gia to sleeve mou!:p Υπολογιζω οτι θελω γυρω στα 6-8, επομενως θα με παει μεχρι τον Σεπτεμβρη βαζοντας και το διαλειμα του Αυγουστου. Θα ανεβασω φωτος αυριο στο F/B να δεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι....... Η μεγαλη στιγμη Αγγελε εφτασε!!!!!!!! Να διαφωνησω μαζι σου:lol: Απο τα 3 το καλυτερο θεωρω οτι ειναι η Medusa στα Εξαρχεια.

 

:rolleyes: κατι περισσοτερο ξερεις εσυ σαν "παλιοτερος" του χωρου...

παντως ειναι απο τα στουντιο που ποτε δνε εχω επισκεφτει..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ tattoo δεν έχω..Είχα φτάσει στο παρα5 να κάνω αλλά φοβάμαι γιατί πονάει..

 

Αλλά από σκουλαρικάκια έχω 2 στο ένα αυτί, ένα στο άλλο κ ένα στο κάτω χείλος δεξιά κ σκοπεύω να κάνω κ στη μύτη τις επόμενες μέρες κ ίσως στο έμμεσο μέλλον κ στη γλώσσα :p

sophieth.hi5.com
Link to comment
Share on other sites

Εγώ tattoo δεν έχω..Είχα φτάσει στο παρα5 να κάνω αλλά φοβάμαι γιατί πονάει..

 

Αλλά από σκουλαρικάκια έχω 2 στο ένα αυτί, ένα στο άλλο κ ένα στο κάτω χείλος δεξιά κ σκοπεύω να κάνω κ στη μύτη τις επόμενες μέρες κ ίσως στο έμμεσο μέλλον κ στη γλώσσα :p

 

το ταττοο δεν ποναει.:)

επισης οταν αποφασισεις να το κανεις..,μην πας στο studio στην Κερκυρα :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...