Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Εγω περυσι ειχα κανει χενα στην πλατη και οπως ξαπλωνα στην θαλασσα ακουω να μου λεει μια κινεζα τατουα μασαζ σπαστικο να μην το βλεπει το τατου .Αυτους στην θαλασσα τους πλανοδιους δεν του εμπιστευομαι για τι απο ενα φιλο μου οταν εφυγε η χενα εφυγε και δερμα.

Απο την χενα? Μηπως ειχε να πλυθει καιρο?:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hi!Οκ,ξεμπέρδεψα με τα piercings και τώρα επιτέλους να κάνω tattoo.

Το θέμα είναι πως οκ μ'αρεσαν tattoo τύπου αστεράκια,άνθοι λωτού και νεράιδες αλλά πιστεύω πως είναι λίγο τετριμμένα :cry:

http://www.tattootribes.com/multimedia/88/maori-ouroboros.jpg

 

Κάτι τέτοιο πως σας φαίνεται?

Το σημείο που θα ήθελα να κάνω tattoo είναι στον γοφό πάνω σε παλιά ράμματα.

 

Πείτε μου την γνώμη σας αν θέλετε για το παραπάνω και καμμιά άλλη ιδέα για σχέδιο please :happy:

 

 

ωραίο αλλά με χαλάει λίγο που είναι κυκλικό..

 

καλύπτονται οι ουλές από τατού;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι κυκλικό αλλιώς δεν θα έχει σημασία,θα είναι ένα απλό φίδι.

''Ouroboros''=συμβολίζει την αιωνιότητα

Το σημάδι από 3 ράμματα είναι μικρό(τελικά δεν χρειάζεται κάλυψη) και μάλλον θα αλλάξω σημείο για tattoo.

 

thanks DIAVOLIN82 :)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι κυκλικό αλλιώς δεν θα έχει σημασία,θα είναι ένα απλό φίδι.

''Ouroboros''=συμβολίζει την αιωνιότητα

Το σημάδι από 3 ράμματα είναι μικρό(τελικά δεν χρειάζεται κάλυψη) και μάλλον θα αλλάξω σημείο για tattoo.

 

thanks DIAVOLIN82 :)

 

ααααα σόρυ ούτε καν ήξερα ότι συμβολίζει κάτι!ψαγμένο!ωραίο!θα ήθελα και εγώ κάποια στιγμή να κάνω κάτι σε τέτοιο στύλ (που να συμβολίζει κάτι)

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια λίγο άκυρη παρέμβαση:

πάντως, βρε παιδιά, βρίσκετε καμία διαφορά σε θέματα υγειινης κ επαγγελματισμού αναμεσα στο nico tattoo κ το tattooland (θεσσαλονίκη)?

 

Εγώ είχα ψάξει κ στα 2 κ ίσα ίσα τα παιδιά στο tattooland ήταν πολύ πιο εξυπηρετικά κ φιλικά (άφησα το σχέδιο, το επεξεργάστηκαν (ήταν μεγαλούτσικο κ ήθελε φροντίδα) κ με πήραν τηλέφωνο να πάω μετά από 2 μέρες να το δούμε μαζί) κ επιπλέον δεν μου είπαν όπως ένας τύπος στο nico "τι είναι αυτό το πράγμα?" κάνοντας γκριμάτσα αηδίας όταν έδειξα το τατου που ήθελα να κάνω, θέλοντας να με πείσει να κάνω ένα δικό τους σχέδιο ως καλύτερο κ καλά - εμένα δε μου άρεσε καθόλου (το οποίο δικό μου σχέδιο εντέλει έκανα, είμαι πολύ ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα κ αρέσει στους πάντες). Άσε που το πατάρι στο μαγαζί στη Σβώλου είναι πολύ τρομακτικό κ σκοτεινό (είχα πάει για piercing), ενώ στο άλλο σε βλέπουν από το δρόμο. Στο tattooland μου έδωσαν κ τις 3 βελόνες που χρησιμοποίησαν για ενθύμιο κ ως ένδειξη ότι είναι όντως μιας χρήσεως.

 

Μάλλον είναι θέμα διακρίσεων κ μούρης αυτή η μονομανία με το nico. Είμαι σίγουρη ότι ο καλλιτέχνης είναι πολύ καλός, βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

καπου ακουσα οτι αυτα τα 2 ανηκουν στο ιδιο ατομο. αν οχι, τοτε ισως να παιζει καποιο θεμα συνεργασιας μεταξυ τους. sorry αν κανω λαθος!
Link to comment
Share on other sites

Μμμ, νομίζω ότι το tattooland το έχουν τα 2 αδέρφια (Παύλος κ Μωυσής), ενώ το άλλο ο Νίκος. Αλλά εγώ σαν ανταγωνιστική την έχω αντιληφθεί τη σχέση τους!!
Link to comment
Share on other sites

ααααα σόρυ ούτε καν ήξερα ότι συμβολίζει κάτι!ψαγμένο!ωραίο!θα ήθελα και εγώ κάποια στιγμή να κάνω κάτι σε τέτοιο στύλ (που να συμβολίζει κάτι)

:)

να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

egw 9elw na kanw piercing sto frydi!

3erete kanena kalo magazi sthn a9hna?

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν υλικα για χενα στην Θεσσαλονικη? εκανε ενα φιλαρακι μου και αρχισε να ξεβαφει και θελει να το "παταει" μονος του σιγα σιγα... μπορουμε να βρουμε καπου?
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!Έχω τρύπα στον αφαλό 4 χρόνια και εχει μικρύνει υπερβολικά το πετσάκι σαν να είναι ετοιμο να φύγει το σκουλαρίκι!!!

Πώς μπορώ να το σώσω???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι σε κανεναν αλλο δεν πονεσε η τρυπα στον tragus αλλα εγω υπέφερα κανενα μηνα.

Την πρωτη φορα που την εκανα,τουμπανιασε βεβαια το αυτι, πυο κ τα λοιπα αλλα δεν πολυεδωσα σημασια γιατι τα ιδια εγιναν κ με τον αφαλο αλλα μετα οκ.Τελικα η τρυπα "μετακινουνταν" προς τα εξω, σε καποια φαση ειχε μεινει μια λεπτη πετσουλα κ το εβγαλα (θα επεφτε μονο του ουτως η αλλως). Μετα απο 1 χρόνο την ξανακανα στο ιδιο αυτι, ξανα τουμπανιασμα, πονος, πυο κ η τρυπα σαν κρατηρας αλλα με οξυζενε κ fusidin μετα απο 3 χρονια μπορω να πω οτι ειναι υγιεστατη.

Επισης καποια στιγμη τρυπησα το πτερυγιο στο αφτι αρκετα βαθια μεσα. Μετα απο κανενα μηνα παρατηρησα οτι η τρυπα μεγαλωνε κ μεγαλωνε, λες κ ηθελε να πεταξει το ξενο σωμα. Το εβγαλα κ δεν το ξανακανα. Πιστεύω οτι ο οργανισμος μου κ στις 2 περιπτωσεις προσπαθουσε να πεταξει το ξενο σωμα. Εχετε γνώση?

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!Έχω τρύπα στον αφαλό 4 χρόνια και εχει μικρύνει υπερβολικά το πετσάκι σαν να είναι ετοιμο να φύγει το σκουλαρίκι!!!

Πώς μπορώ να το σώσω???

 

Δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να το σωσεις...δεν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!Έχω τρύπα στον αφαλό 4 χρόνια και εχει μικρύνει υπερβολικά το πετσάκι σαν να είναι ετοιμο να φύγει το σκουλαρίκι!!!

Πώς μπορώ να το σώσω???

Βγαλτο

Δεν ξερω γιατι σε κανεναν αλλο δεν πονεσε η τρυπα στον tragus αλλα εγω υπέφερα κανενα μηνα.

Την πρωτη φορα που την εκανα,τουμπανιασε βεβαια το αυτι, πυο κ τα λοιπα αλλα δεν πολυεδωσα σημασια γιατι τα ιδια εγιναν κ με τον αφαλο αλλα μετα οκ.Τελικα η τρυπα "μετακινουνταν" προς τα εξω, σε καποια φαση ειχε μεινει μια λεπτη πετσουλα κ το εβγαλα (θα επεφτε μονο του ουτως η αλλως). Μετα απο 1 χρόνο την ξανακανα στο ιδιο αυτι, ξανα τουμπανιασμα, πονος, πυο κ η τρυπα σαν κρατηρας αλλα με οξυζενε κ fusidin μετα απο 3 χρονια μπορω να πω οτι ειναι υγιεστατη.

Επισης καποια στιγμη τρυπησα το πτερυγιο στο αφτι αρκετα βαθια μεσα. Μετα απο κανενα μηνα παρατηρησα οτι η τρυπα μεγαλωνε κ μεγαλωνε, λες κ ηθελε να πεταξει το ξενο σωμα. Το εβγαλα κ δεν το ξανακανα. Πιστεύω οτι ο οργανισμος μου κ στις 2 περιπτωσεις προσπαθουσε να πεταξει το ξενο σωμα. Εχετε γνώση?

Ειτε δεν προσεχεις τους κανονες για το healing (Οτι βαζεις οξυζενε και fusidin ειναι απαραδεκτο, και αυτος που σου το ειπε να τα βαλεις ειναι εγκληματιας), ειτε το σωμα σου απλα δεν τα δεχεται οτι και να κανεις. Εχω κανει πανω απο 15 surface piercings, και εχω καταφερει να κρατησω μονο 4

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι απαραδεκτο να χρησιμοποιησεις οξυζενε κ fusidin? Το μεν το χρησιμοποιούν κατα κόρον στην ιατρικη για ανοιχτα τραυματα ενω το δε ειναι μια αντιβιωτικη κρεμα που προφανως σκοτωνει καποιες ομάδες μικροβίων που υπάρχουν στο τραυμα. Δεν καταλαβαινω ποιο το απαραδεκτο της ολης φασης
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι απαραδεκτο να χρησιμοποιησεις οξυζενε κ fusidin? Το μεν το χρησιμοποιούν κατα κόρον στην ιατρικη για ανοιχτα τραυματα ενω το δε ειναι μια αντιβιωτικη κρεμα που προφανως σκοτωνει καποιες ομάδες μικροβίων που υπάρχουν στο τραυμα. Δεν καταλαβαινω ποιο το απαραδεκτο της ολης φασης

Διαφορετικο το healing Που χρειαζεται ενα piercing και διαφορετικο ενα τραυμα που πρεπει να κλεισει. Στα piercings χρησιμοποιουνται αλλα προιοντα.;)

Link to comment
Share on other sites

Ειτε δεν προσεχεις τους κανονες για το healing (Οτι βαζεις οξυζενε και fusidin ειναι απαραδεκτο, και αυτος που σου το ειπε να τα βαλεις ειναι εγκληματιας), ειτε το σωμα σου απλα δεν τα δεχεται οτι και να κανεις. Εχω κανει πανω απο 15 surface piercings, και εχω καταφερει να κρατησω μονο 4

 

Ηλία(που μάλλον έτσι σε λένε) επειδή ήθελα να κάνω και εγώ wrist piercin' και θέλω να το κάνω ακόμα :Ρ μου είπε ένα τυπάκι για κάτι implants που γίνονται χίλντ πολύ πιο γρήγορα. Άν ξές κάτι ενημέρωσε ;)

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Ηλία(που μάλλον έτσι σε λένε) επειδή ήθελα να κάνω και εγώ wrist piercin' και θέλω να το κάνω ακόμα :Ρ μου είπε ένα τυπάκι για κάτι implants που γίνονται χίλντ πολύ πιο γρήγορα. Άν ξές κάτι ενημέρωσε ;)

Ξεχασε τα implants. Αν θελησης να τα βγαλεις αργοτερα σκεψου την ουλη που θα σου μεινει

Link to comment
Share on other sites

περασε ενας μηνας απο τοτε που τρυπησα τον αφαλο μου και λες ας αλλαξω σκουλαρικι και δεν ξεβιδωνει η μπήλια :cry::blink:

ουτε εγω μπορω να το βγαλω,προσπαθησε και ο φιλος μου αλλα τπτ!!!!!

και δεν εχει ουτε πυο ουτε τπτ να την εμποδιζει

 

αφου σκεφτομαι να το βγαλω με πενσα!:blink::X

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι καλη ιδεα να χρησιμοποιησεις διαφορα εργαλεια. μηπως ξα ηταν καλυτερα να πηγαινες στο studio Που εκανες την τρυπα?
Link to comment
Share on other sites

περασε ενας μηνας απο τοτε που τρυπησα τον αφαλο μου και λες ας αλλαξω σκουλαρικι και δεν ξεβιδωνει η μπήλια :cry::blink:

ουτε εγω μπορω να το βγαλω,προσπαθησε και ο φιλος μου αλλα τπτ!!!!!

και δεν εχει ουτε πυο ουτε τπτ να την εμποδιζει

 

αφου σκεφτομαι να το βγαλω με πενσα!:blink::X

Meta apo 6 mines mporeis na allaxeis. An epimeneis omos, pare mia pensa na to xesfixeis

P.S. Sorry gia ta greeklish alla "Houston we've got a problem"!

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.

Υ.Γ.

Το μήνυμα είναι ενημερωτικό, τόσο για αυτόν που γράφει σε greeklish, όσο και για αυτούς που το διαβάζουν. Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

που να παω να κανω ενα τατου?

ξερω τι θελω ακριβως και θα ναι με χρωμα

 

θα του πω να μου το βγαλει πρωτα σε γραφημα βεβαια να το δω.

 

Α ναι

ποσο κανουν περιπου?

:X
Link to comment
Share on other sites

που να παω να κανω ενα τατου?

ξερω τι θελω ακριβως και θα ναι με χρωμα

 

θα του πω να μου το βγαλει πρωτα σε γραφημα βεβαια να το δω.

 

Α ναι

ποσο κανουν περιπου?

δεν μας ειπες και απο που εισαι???

 

επισης δεν αναφερεις και τι ταττοο στο περιπου θελεις να κανεις...το κοστος απο 50 ευρο και ανω..:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αθηνα, αιγαλεω

 

Το ονομα μου στα ισπανικα

με χρωμα ψιλο καφε μπρονζε , πισω στο λαιμο

 

οχι πολυ μεγαλο οχι πολυ μικρο

4 γραμματα

:X
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...