Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αδιαβροχο!!!!γιατι οχι??απο το μπικ στυλο,καλυτερο!

Οπως παμε θα αρχισεις να δινεις συμβουλες σε Drag Queens:lol:

Just kidding, freak:)

Link to comment
Share on other sites

Το τατοο εχει αεχισει και βγάζει το καύκαλο είναι φυσιολογκό να μην είναι όσο έντονο ήταν πριν ?

 

Ρε παιδία ήμαρτον αν δεν είσαι σίγουρος για αυτό που λες καλύτερα μην απαντάς !!!

Δεν είμαστε στην δεκαετία του 80 που το tattoo έπρεπε να κάνη καπαλο για να “θρέψη“ !!!!

Όχι δεν πρέπει να κάνει καπαλο το καπαλο απορροφά το χρώμα σαν ξένο οργανισμό δεν θα σου σβήσει το τατου αλλά σίγουρα θα χάση

Μιλά με αυτόν που στο έκανε και μην Ρώτας φίλους και γνωστούς η συμβουλή μου .

Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω να κανω τατοο απλα ακομα το σκεφτομαι γιατι δεν θελω να κανω κατι που μετα θα το μετανιωσω....
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση και οποιος ξερει.;)

 

Σκεφτομουν να κανω ενα tatoo χενα,απλα θελω να δω πως θα φαινεται πανω μου ενα tatoo (ισως και να συνηθισω στην ιδεα για αργοτερα :rolleyes:).

 

Το σχεδιο που θελω ειναι αυτα τα κινεζικα ιδεογραμματα που μπορεις να φτιαξεις το ονομα σου.

Το ερωτημα μου ειναι,μπορω να αγορασω απο καπου το σχεδιο και να το φτιαξω μονος μου αγοραζοντας τη μπογια και οτι αλλο χρειαστει π.χ?Εχω ακουσει οτι υπαρχουν και βιολογικα προιοντα.

 

Αν ναι απο που να τα αγορασω.Και το σχεδιο και τα υπολοιπα?

 

Eυχαριστω!

 

ΥΓ:Sorry αν εχει ειπωθει αλλα τσεκαροντας τις τελευταιες σελιδες δεν ειδα κατι.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασε τα implants. Αν θελησης να τα βγαλεις αργοτερα σκεψου την ουλη που θα σου μεινει

 

μιας και το μηνυμα λεει για ουλη,οταν πες καποιος για οποιοδηποτε λογο θελησει καποια στιγμη να αφαιρεσει tattoo,αφηνει σημαδι???κι επισης πες οτι αφηνει σημαδι,καποια στιγμη μπορει να κανει παλι πανω απο το σημαδι tattoo?

το χω απορια...

προσωπικα σαφως και δε μετανιωνω που εχω κανει.αν και θα ηθελα να το χα κανει στο εξωτερικο γατι ελλαδα δεν παραδεχομαι κανεναν,εχω δει δουλειες απο ατομα που χουν κανει στο εξωτερικο κι εχω μεινει.απλα καμια σχεση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σε ενα μηνα θα παω amsterdam.. υπαρχει κανενας για ταττοο εκει πιο αξιολογος απ τους δικους μας εδω ?

Δεν ξερω..αλλα εμεις εχουμε αξιολογους αρτιστες..με διεθνεις βραβεια και δεν βλεπω τον λογο να μην κανεις στην Ελλαδα ταττοο και θα πρεπει να κανεις στο εξωτερικο :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω..αλλα εμεις εχουμε αξιολογους αρτιστες..με διεθνεις βραβεια και δεν βλεπω τον λογο να μην κανεις στην Ελλαδα ταττοο και θα πρεπει να κανεις στο εξωτερικο :wacko:

 

Μιας και το εφερε η κουβεντα,ανεφερε μερικους,γιατι δεν ξερω ποιοι εχουν διακριθει με διεθνες βραβειο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το εφερε η κουβεντα,ανεφερε μερικους,γιατι δεν ξερω ποιοι εχουν διακριθει με διεθνες βραβειο.

:)

2 που ξερω σιγουρα και εχω δει και μονος μου τα βραβεια ειναι το Nico studio & jimmy's tattoo.

καθε χρονο γινεται διεθνεις φεστιβαλ..και αμα :blink: δουλειες..θα μεινεις με το στομα ανοιχτο.

δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να κανεις στο εξωτερικο..και μαλιστα σε εναν αγνωστο! στο αμστερνταμ..αυτο εμενα μου δειχνει ασχετοσυνη.φιλικα στο λεω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 που ξερω σιγουρα και εχω δει και μονος μου τα βραβεια ειναι το Nico studio & jimmy's tattoo.

καθε χρονο γινεται διεθνεις φεστιβαλ..και αμα :blink: δουλειες..θα μεινεις με το στομα ανοιχτο.

δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να κανεις στο εξωτερικο..και μαλιστα σε εναν αγνωστο! στο αμστερνταμ..αυτο εμενα μου δειχνει ασχετοσυνη.φιλικα στο λεω..

 

Νταξει ρέιβερ και εσυ τα παραλές... Ενδεικτικά από ένα σίριαλ που έβλεπα για ταττού στην αμερική ήταν πολύ μπροστά οι τύποι-τύπισσες. Έχεις δίκιο στο Άνταμ πας για άλλα πράγματα ... :)))

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρέιβερ και εσυ τα παραλές... Ενδεικτικά από ένα σίριαλ που έβλεπα για ταττού στην αμερική ήταν πολύ μπροστά οι τύποι-τύπισσες. Έχεις δίκιο στο Άνταμ πας για άλλα πράγματα ... :)))

Δεν με καταλαβες τι εννοω.δεν κραταω κανεναν να μην παει στο εξωτερικο για ταττοο..αλλα να ξερει σε ποιον παει.

 

κι'εγω αμα παω εξωτερικο και δω δουλεια και μ'αρεσει..θα κανω τατοο και ας μην το εχω μεσα στο προγραμμα.

αλλα να παω..ετσι χυμα..μου φαινεται καπως χ@ζο.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρέιβερ και εσυ τα παραλές... Ενδεικτικά από ένα σίριαλ που έβλεπα για ταττού στην αμερική ήταν πολύ μπροστά οι τύποι-τύπισσες. Έχεις δίκιο στο Άνταμ πας για άλλα πράγματα ... :)))

Την Kat στο LA εννοεις? Υπαρχουν καλυτεροι εκει. Εχω παει στην γκομενα και σηκωθηκα και εφυγα. Το 2002 μιλαω

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρέιβερ και εσυ τα παραλές... Ενδεικτικά από ένα σίριαλ που έβλεπα για ταττού στην αμερική ήταν πολύ μπροστά οι τύποι-τύπισσες. Έχεις δίκιο στο Άνταμ πας για άλλα πράγματα ... :)))

 

καλα στην σειρα αυτη που λες δεν το συζηταμε,ζωγραφιζουν οι παιχτες...

αλλα εχω δει και δουλειες σε φιλους απο αγγλια μερια κι εχω μεινει αφωνος...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την Kat στο LA εννοεις? Υπαρχουν καλυτεροι εκει. Εχω παει στην γκομενα και σηκωθηκα και εφυγα. Το 2002 μιλαω

 

Ίσα ίσα που η κάτ, πιστεύω πως είναι η χειρότερη,από άποψη δουλειάς. Αλλά βέβαια έχει άλλα χαρίσματα που την κάνανε πασίγνωστη :lol: :p :happy: :D

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εδώ και καιρό ένα σχέδιο ξωτικού...έχω φάει το ίντερνετ αλλά δε βρίσκω κάτι :/ θέλω κάτι απλό από αυτά τα χαρούμενα ξωτικά που κάθονται πάνω σ'ένα μανιτάρι...

 

http://media.nowpublic.net/images//92/1/9216d8836a0b740bff685750c8da68ef.jpg κάτι τέτοιο ας πούμε...με το γνωστό σκουφάκι και τα μυτερά αυτιά...βέβαια όχι τόσο καταθλιπτικό :p

 

βέβαια και ξωτικό του στυλ άρχοντας των δαχτυλιδιών με μακριά μαλλιά, σπαθί και τόξο δε θα με χαλούσε...αλλά θέλω να το κάνω μικρούτσικο οπότε τόση λεπτομέρεια δε νομίζω να μπορέσουν να μου την βγάλουν...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εδώ και καιρό ένα σχέδιο ξωτικού...έχω φάει το ίντερνετ αλλά δε βρίσκω κάτι :/ θέλω κάτι απλό από αυτά τα χαρούμενα ξωτικά που κάθονται πάνω σ'ένα μανιτάρι...

 

http://media.nowpublic.net/images//92/1/9216d8836a0b740bff685750c8da68ef.jpg κάτι τέτοιο ας πούμε...με το γνωστό σκουφάκι και τα μυτερά αυτιά...βέβαια όχι τόσο καταθλιπτικό :p

 

βέβαια και ξωτικό του στυλ άρχοντας των δαχτυλιδιών με μακριά μαλλιά, σπαθί και τόξο δε θα με χαλούσε...αλλά θέλω να το κάνω μικρούτσικο οπότε τόση λεπτομέρεια δε νομίζω να μπορέσουν να μου την βγάλουν...

 

 

καταλαβαινω τι θελεις.

εγω εχω ενω ξωτικο που βγαινει πισω απο ενα μανιταρι.

http://www.jimmystattoo.gr/gallery/album/2003/01%20JAN%202003/jan_2003_86.jpg

εδώ θα βρεις πολλες φωτογραφιες.θελει ομως αρκετο ψαξιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.free-extras.com/images/fantasy/4.gif

 

το απογευμα θα σου εχω ενα κανονικο,απο tattoo artist

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω τι θελεις.

εγω εχω ενω ξωτικο που βγαινει πισω απο ενα μανιταρι.

http://www.jimmystattoo.gr/gallery/album/2003/01%20JAN%202003/jan_2003_86.jpg

εδώ θα βρεις πολλες φωτογραφιες.θελει ομως αρκετο ψαξιμο.

 

ακριβώς!!!αυτό το στυλ θέλω!!θα κοιτάξω και στο λινκ που μου έδωσες!το δικό σου φοβερό παρεπιπτόντως!!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πάνε χρόνια από το πρώτο μου tattoo και λέω μπας και κάνω κανένα δεύτερο, αλλά δεν ξέρω που να πάω. ένας γνωστός μου λέει για τον λεκτικό, γενικά εσείς για την περιοχή της Αθήνας ποιόν θα προτείνατε;

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πάνε χρόνια από το πρώτο μου tattoo και λέω μπας και κάνω κανένα δεύτερο, αλλά δεν ξέρω που να πάω. ένας γνωστός μου λέει για τον λεκτικό, γενικά εσείς για την περιοχή της Αθήνας ποιόν θα προτείνατε;

μερικες σελιδες πισω εχουν αναφερθει καποια καλα studio.κανα μια αναζητηση..:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλισπέρα.

Θελω να κανω piercing κατω απο το κατω χειλος,πανο απο το σαγονι διλαδη στη μεση.

Θελω να ρωτησο το εξης.Επιδη λευτα για καπιο μαγαζι,δεν πεζουν ειναι 50 ευρο το λιγοτερο.

2 Φιλες εκαναν μονες τους εκει,και δεν εχουν παθει τιποτα.Αμα μου κανει και εμενα εκει καποια απο τις 2,υπαρχει περιπτωση να παθω τιποτα και αυτες ηταν απλα τυχερες που δεν παθαν η οχι?

Με λεει οτι εκει δεν υπαρχουν πολλα νευρα και δεν ειναι επικυνδινο.

Ενοειτε αποστηρωση με οινοπνευμα και τα χερια και το σκουλαρικι και τιν βελονα και το σημειο που θα τρυπιθει και μουδιασμα με παγακι.

 

Και κατι ακομα,ποσο καιρο πρεπει να εχω το σκουλαρικι οστε οταν το βγαλω να μην κλησει η τρυπα? αν το βγαλω μετα απο 3 μερες και το ξαναβαλω μετα απο ενα 10λεπτο θα κλησει η τρυπα η οχι?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρακολουθησει το θεμα, αλλα επειδη βλεπω καποιους στις τελευταιες σελιδες να λενε οτι δεν βρισκουν σχεδια θα ηθελα να παραθεσω ενα link που εχω με φωτογραφιες για τατουαζ.

http://www.checkoutmyink.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλισπέρα.

Θελω να κανω piercing κατω απο το κατω χειλος,πανο απο το σαγονι διλαδη στη μεση.

Θελω να ρωτησο το εξης.Επιδη λευτα για καπιο μαγαζι,δεν πεζουν ειναι 50 ευρο το λιγοτερο.

2 Φιλες εκαναν μονες τους εκει,και δεν εχουν παθει τιποτα.Αμα μου κανει και εμενα εκει καποια απο τις 2,υπαρχει περιπτωση να παθω τιποτα και αυτες ηταν απλα τυχερες που δεν παθαν η οχι?

Με λεει οτι εκει δεν υπαρχουν πολλα νευρα και δεν ειναι επικυνδινο.

Ενοειτε αποστηρωση με οινοπνευμα και τα χερια και το σκουλαρικι και τιν βελονα και το σημειο που θα τρυπιθει και μουδιασμα με παγακι.

 

Και κατι ακομα,ποσο καιρο πρεπει να εχω το σκουλαρικι οστε οταν το βγαλω να μην κλησει η τρυπα? αν το βγαλω μετα απο 3 μερες και το ξαναβαλω μετα απο ενα 10λεπτο θα κλησει η τρυπα η οχι?

 

νομίζω πως από μόνος σου απάντησες στην ερώτηση που θέτεις. Λες "δεν υπάρχουν πολλά νεύρα"... Το ρισκάρεις οι φίλες σου να χτυπήσουν ένα από αυτά? Εγώ στην θέση σου δεν θα το ρίσκαρα. Ξέρω πως δεν βοήθησα στην ερώτηση που έκανες, αλλά ελπίζω να σε κάνω να το σκεφτείς μια δεύτερη φορά. Για να υπάρχουν επαγγελματίες που κάνουν piercing θα υπάρχει κάποιος λόγος. Αλλιώς όλοι θα παίρναμε από μια βελόνα και θα ανοίγαμε τρύπες... η απόφαση για το τι θα κάνεις είναι δική σου... καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλισπέρα.

Θελω να κανω piercing κατω απο το κατω χειλος,πανο απο το σαγονι διλαδη στη μεση.

Θελω να ρωτησο το εξης.Επιδη λευτα για καπιο μαγαζι,δεν πεζουν ειναι 50 ευρο το λιγοτερο.

2 Φιλες εκαναν μονες τους εκει,και δεν εχουν παθει τιποτα.Αμα μου κανει και εμενα εκει καποια απο τις 2,υπαρχει περιπτωση να παθω τιποτα και αυτες ηταν απλα τυχερες που δεν παθαν η οχι?

Με λεει οτι εκει δεν υπαρχουν πολλα νευρα και δεν ειναι επικυνδινο.

Ενοειτε αποστηρωση με οινοπνευμα και τα χερια και το σκουλαρικι και τιν βελονα και το σημειο που θα τρυπιθει και μουδιασμα με παγακι.

 

Και κατι ακομα,ποσο καιρο πρεπει να εχω το σκουλαρικι οστε οταν το βγαλω να μην κλησει η τρυπα? αν το βγαλω μετα απο 3 μερες και το ξαναβαλω μετα απο ενα 10λεπτο θα κλησει η τρυπα η οχι?

ε αφου το λεει η φιλη σου πως δεν εχει νευρα η περιοχη,κατι παραπανω δε θα ξερει;;;:shifty:

ασε που εκανε και 2 φορες(ουαου) πιρσινκ μονη της εκει και δεν επαθε τιποτα(ακομη)..

το οινοπνευμα δεν αποστειρωνει..

σκοτωνει μεν καποια μικροβια αλλα δεν αποστειρωνει.αν εκανε τοσο καλη δουλεια δε θα διναμε ενα καρο λεφτα για κλιβανο και αποστειρωτηρα,θα αγοραζαμε πεντολιτρα οινοπνευματος.

το ιδιο και το παγακι.αν με λιγο -ή πολυ- παγο αναισθητοποιεις περιοχες και μαλιστα του προσωπου,πεταω τωρα καθε ειδους συριγγα που εχω και παιρνω τηλεφωνο στην "λευκη αρκτο" να με εφοδιαζει καθημερινα με παγακια.:shifty:

 

η τρυπα δεν κλεινει μεσα σε λεπτα.ωστοσο δεν νομιζω να ειναι και οτι καλυτερο το βαλε βγαλε... εχω την εντυπωση πως καμια 10 ρια μερες πρεπει να μεινει με ενα σκουλαρικακι ειδικο και μετα μπορεις να το αλλαξεις.

 

για τους κινδυνους του πιρσινκ εκει δεν θα μιλησω καν,καθως δεν νομιζω να σε μεταπεισω.απλα εμπιστευσου καποιον που εχει κανει 2-3 σεμιναρια πανω στην δουλεια αυτη.

αν αποφασισεις την μπακαλικη μεθοδο "μου το εκανε φιλη που εκανε και αυτη και δεν επαθε τπτ,αρα ξερει" τοτε παιζεις με την τυχη σου και μεταξυ μας....θα ισχυει το "ηθελε και τα επαθε"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...