Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

δεν νομιζω να χεις προβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον θελω να κανω τρυπα στα χειλη μου..αλλα θελω να βγαλω το σκουλαρικι την επομενη μερα..ο λογος;οι γονεις μου...θελω τοσο πολυ να την κανω που θα απογοητευτω αν δεν γινεται να το βγαλω τις επομενες μερες μετα το τρυπημα..βεβαια κατα την διαρκεια της μερας θα την ξαναβαζω..οποιος μπορει ας μου απαντησει..ευχαριστω:

 

λοιπόν...να το βγάλεις σε 1 μέρα δεν γίνεται αλλά αν θες να μην φαίνεται μπορείς να αγοράσεις πετονιά στο ίδιο μέγεθος με την διάμετρο της μπάρας, να την κάνεις κόμπο στην άκρη και να το βάλεις απο μέσα ώστε και η τρύπα να διατηρηθεί, και να μην φαίνεται... για να το βγάζεις και να μην το ξαναβάζεις πρέπει να περάσει πολύς καιρός... Αλλά στην αρχή θα είναι λίγο πρησμένο σε εκείνο το σημείο οπότε ίσως φαίνεται... όσο για το αν πονάει που ρωτάς σε άλλο post άμα το θέλεις πολύ θα το αντέξεις... ένα τσίμπημα είναι... ;)

Link to comment
Share on other sites

μπραβο παρα πολυ καλο.σε ευχαριστω παρα πολυ.Μου εδωσες ελπιδες..οσο για το πρηξιμο κατι θα σκεφτω να κανω δεν νομιζω να κανει και τοσο πολυ μπαμ..
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...να το βγάλεις σε 1 μέρα δεν γίνεται αλλά αν θες να μην φαίνεται μπορείς να αγοράσεις πετονιά στο ίδιο μέγεθος με την διάμετρο της μπάρας, να την κάνεις κόμπο στην άκρη και να το βάλεις απο μέσα ώστε και η τρύπα να διατηρηθεί, και να μην φαίνεται... για να το βγάζεις και να μην το ξαναβάζεις πρέπει να περάσει πολύς καιρός... Αλλά στην αρχή θα είναι λίγο πρησμένο σε εκείνο το σημείο οπότε ίσως φαίνεται... όσο για το αν πονάει που ρωτάς σε άλλο post άμα το θέλεις πολύ θα το αντέξεις... ένα τσίμπημα είναι... ;)

 

αν ηταν θεμιτο αυτο,τοτε αντι για μπαρες για μια βδομαδα ολοι θα κυκλοφορουσαν με πετινιες..

ασε που η πετονια ειναι ναυλον,δλδ οτι χειροτερο

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω να κανω τρυπα στα χειλη μου..αλλα θελω να βγαλω το σκουλαρικι την επομενη μερα..ο λογος;οι γονεις μου...θελω τοσο πολυ να την κανω που θα απογοητευτω αν δεν γινεται να το βγαλω τις επομενες μερες μετα το τρυπημα..βεβαια κατα την διαρκεια της μερας θα την ξαναβαζω..οποιος μπορει ας μου απαντησει..ευχαριστω:

 

Kai egw ekana to idio la8os perisy to kalokairi,ka8e mera to evgaza kai to evaza th nyxta,me apotelesma h ''plhgh''/trypa na kleinei kai na thn anoigw me to skoulariki to vrady.Milame tromeros ponos,to ekana gia ena mhna alla den ajize ton kopo epeidh den mou arese to shmeio telika kai to evgala dia pantos (sth mesh tou katw xeilous)

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις τιμη και καποιο μαγαζι καλο για να παω;μενω πειραια..

http://www.4uthesite.com/store.php?tablename=attiki&id=1414

 

edw phge mia gnwsth mou alla den exw akousei ta kalytera :ninja:

egw phga se mia filh mou kai den mou phre lefta(erasitexnhs:D)

twra,mallon konta 40e 8a kanei

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Kai egw ekana to idio la8os perisy to kalokairi,ka8e mera to evgaza kai to evaza th nyxta,me apotelesma h ''plhgh''/trypa na kleinei kai na thn anoigw me to skoulariki to vrady.Milame tromeros ponos,to ekana gia ena mhna alla den ajize ton kopo epeidh den mou arese to shmeio telika kai to evgala dia pantos (sth mesh tou katw xeilous)

 

εγω θελω να την κανω στο πλαι.Στη μεση δεν μου αρεσει τοσο..το σκουλαρικι το αρχικο ειναι πολυ μεγαλο η διακριτικο;

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν θεμιτο αυτο,τοτε αντι για μπαρες για μια βδομαδα ολοι θα κυκλοφορουσαν με πετινιες..

ασε που η πετονια ειναι ναυλον,δλδ οτι χειροτερο

 

Δεν κατάλαβα το γιατί "όλοι θα κυκλοφορούσαν μια εβδομάδα με πετονιές..."

Όταν κάνεις κάτι δεν το κάνεις για να το κρύψεις... Το κάνεις γιατί σου αρέσει και θέλεις να το έχεις πάνω σου, όποιος και αν το βλέπει... Για την πετονιά το ξέρω ότι είναι ότι χειρότερο τις πρώτες μέρες γιατί δεν έχει επουλωθεί το τρύπημα... απλά είπα έναν τρόπο που μπορεί να το κρύψει... Ένας άλλος είναι να φορά μόνο το κούμπωμα... Δηλαδή να αφαιρεί την μπροστά μπίλια... Φαίνεται ελάχιστα... Παρόλα αυτά καλύτερα να το συζητήσει με τους γονείς της, γιατί αργά ή γρήγορα θα το καταλάβουν...

 

εγω θελω να την κανω στο πλαι.Στη μεση δεν μου αρεσει τοσο..το σκουλαρικι το αρχικο ειναι πολυ μεγαλο η διακριτικο;

 

Εσύ επιλέγεις το μέγεθος αν 8υμάμαι καλά... Αλλά τα μικρά γλιστράνε και μπαίνουν μέσα :wacko: οπότε δεν βολεύουν και πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα το γιατί "όλοι θα κυκλοφορούσαν μια εβδομάδα με πετονιές..."

Όταν κάνεις κάτι δεν το κάνεις για να το κρύψεις... Το κάνεις γιατί σου αρέσει και θέλεις να το έχεις πάνω σου, όποιος και αν το βλέπει... Για την πετονιά το ξέρω ότι είναι ότι χειρότερο τις πρώτες μέρες γιατί δεν έχει επουλωθεί το τρύπημα... απλά είπα έναν τρόπο που μπορεί να το κρύψει... Ένας άλλος είναι να φορά μόνο το κούμπωμα... Δηλαδή να αφαιρεί την μπροστά μπίλια... Φαίνεται ελάχιστα... Παρόλα αυτά καλύτερα να το συζητήσει με τους γονείς της, γιατί αργά ή γρήγορα θα το καταλάβουν...

 

 

 

Εσύ επιλέγεις το μέγεθος αν 8υμάμαι καλά... Αλλά τα μικρά γλιστράνε και μπαίνουν μέσα :wacko: οπότε δεν βολεύουν και πολύ!

Μην δινεις "συμβουλες" που ειναι κακες. Οτι μπορεις να το κανεις δεν σημαινει οτι ειναι σωστο.

Η το κανεις και το φορας η δεν το κανεις. ***moderated***

Link to comment
Share on other sites

Μην δινεις "συμβουλες" που ειναι κακες. Οτι μπορεις να το κανεις δεν σημαινει οτι ειναι σωστο.

Η το κανεις και το φορας η δεν το κανεις. ***moderated***

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Αν προσέξεις γράφω κι εγώ ότι "το κάνεις γιατί σου αρέσει και δεν το κρύβεις απο κανέναν"... Παρόλα αυτά η κοπέλα έχει πρόβλημα με το να το βλέπουν... Ζητώ πραγματικά συγγνώμη για τη συμβουλή με την πετονιά...

Με εκτίμηση,

Domenico! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους δεν είδαν τις τροποποιήσεις στα μηνύματα :

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

Περισσότερα εδώ:

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

εχω κανει το tatoo εδω και 3 βδομαδες,εβαζα κανονικα αλοιφη πανω του εκτος απο τις ωρες που κοιμομουν,3 με 4 φορες εβαζα την μερα το πολυ ομως.

δεν το χω βρεξει ακομα,την δευτερη βδομαδα αρχισε να μου καθαριζει,ωστοσο συνεχιζω και βαζω μια φορα την μερα αλοιφη,καλο αυτο η οχι?

τις 2 πρωτες μερες εκανα την βλακεια και ειχα παρει κρεμα αντι για αλοιφη.ελπιζω να μην επηρεασει το tatoo το λαθος αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

εχω κανει το tatoo εδω και 3 βδομαδες,εβαζα κανονικα αλοιφη πανω του εκτος απο τις ωρες που κοιμομουν,3 με 4 φορες εβαζα την μερα το πολυ ομως.

δεν το χω βρεξει ακομα,την δευτερη βδομαδα αρχισε να μου καθαριζει,ωστοσο συνεχιζω και βαζω μια φορα την μερα αλοιφη,καλο αυτο η οχι?

τις 2 πρωτες μερες εκανα την βλακεια και ειχα παρει κρεμα αντι για αλοιφη.ελπιζω να μην επηρεασει το tatoo το λαθος αυτο.

με το θεμα της αλοιφης δεν ξερω 100% αν το επηρεασε.ομως το ταττοο θελει (εγω ετσι εχω κανει σε ολα) νερο.

..προσοχη!! ισα,ισα να το βρεχεις και να το χαιδευεις απαλα.εγω οταν κοιμομουν εβαζα και λιγο περισσοτερο λογω τριβης με τα σεντονια.επισης οσο περισσοτερο βαζεις αλοιφη,τοσο καλυτερο ειναι.(οχι παραπανω απο 3-4 βδομαδες).

αλλα ανεβασε και μια φωτογραφια να δουμε το ταττοο :blink: :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νατο φιλε μου.για πες.

 

http://www.imageshack.gr/files/laj0ccrcrxqr78403php_thumb.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

νατο φιλε μου.για πες.

 

http://www.imageshack.gr/files/laj0ccrcrxqr78403php_thumb.jpg

1ον! στο ταττοο δεν διακρινω λεπτομερεια,ισως φταιει και το σχεδιο.το βλεπω πολυ "ποτισμενο",επισης θελει ακομη αλοιφη.

2ον! μια φωτογραφια χωρις φλας θα βοηθουσε περισσοτερο να δω το ταττοο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1ον! στο ταττοο δεν διακρινω λεπτομερεια,ισως φταιει και το σχεδιο.το βλεπω πολυ "ποτισμενο",επισης θελει ακομη αλοιφη.

2ον! μια φωτογραφια χωρις φλας θα βοηθουσε περισσοτερο να δω το ταττοο.

 

οταν εννοεις ποτισμενο???

κοιτα,λεπτομερεια εχει αν και το σχεδιο ειναι καπως παραξενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις ποτισμενο???

κοιτα,λεπτομερεια εχει αν και το σχεδιο ειναι καπως παραξενο.

ειναι καπως θαμπο.ισως φταιει και η κακη φωτογραφια.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ίσως φταίει η φωτογραφία,αλλά απο αυτή και εγώ έτσι το βλέπω..πολύ "γεμάτο",ποτισμένο όπως είπε κ πρίν και οι λεπτομέρειες που βλέπω δεν είναι πολλές....

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφια αυτη φαινεται καπως καλυτερα.ομως εχω μια πααρατηρηση.θα μπορουσε να μην στο γεμιζε τοσο πολυ...και να κανε περισσοτερες σκιες.

επισης και περιμετρικα βλεπεις καθαρα αυτο που σου ειπα πιο πριν..ομως κατσε να το :blink: και ο Φιλος ο Ηλιας..που ξερει και περισσοτερα απο εμενα και εχει δει περισσοτερα ταττοο..και θα σου πει και αυτος την γνωμη του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω,παντως οπως ηταν το σχεδιο ετσι μου το εβγαλε κι ακριβως με τις ιδιες σκιες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφια αυτη φαινεται καπως καλυτερα.ομως εχω μια πααρατηρηση.θα μπορουσε να μην στο γεμιζε τοσο πολυ...και να κανε περισσοτερες σκιες.

επισης και περιμετρικα βλεπεις καθαρα αυτο που σου ειπα πιο πριν..ομως κατσε να το :blink: και ο Φιλος ο Ηλιας..που ξερει και περισσοτερα απο εμενα και εχει δει περισσοτερα ταττοο..και θα σου πει και αυτος την γνωμη του.

Σε ευχαριστω Αγγελε:) Το ειδα πριν απο 1 ωρα και δεν θελησα να κανω σχολια και ουτε θα κανω. Ο καθενας με μια "στοιχειωδη" εμπειρια σε tattoos καταλαβαινει πολυ καλα;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Αγγελε:) Το ειδα πριν απο 1 ωρα και δεν θελησα να κανω σχολια και ουτε θα κανω. Ο καθενας με μια "στοιχειωδη" εμπειρια σε tattoos καταλαβαινει πολυ καλα;)

 

ελα για πες:)

επισης κατι ασχετο,αν θελεησει καποιος να αφαιρεσει ενα tattoo και να κανει στο ιδιο σημειο αλλο,πως γινεται,εχω ακουσει τον τροπο με laser.και το κοστος?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εαν θελεησει καποιος να αφαιρεσει ενα tattoo και να κανει στο ιδιο σημειο αλλο,πως γινεται,εχω ακουσει τον τροπο με laser.και το κοστος?

 

το θερω χαζο να αφαιρεσεις ενα ταττοο..και να κανεις αλλο.

κανε σε αλλο σημειο του σωματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...