Jump to content

Τι περίεργο ή αστείο σας έτυχε σήμερα;


genia_81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την καλή έννοια πάντα ;) :p

Άβγαλτος είσαι στο περπάτημα δλδ.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά εγώ παιδιά την έχω καραπατήσει με τους μ@λ@κες οδηγούς που μου τυχαινουν καποιες φορές.Άπειρες φορές εχει τύχει να με αφησουν 2-3 στασεις πιο κάτω αλλά το κορυφαιο είναι μια φορά που βιαζομουν και εκει που πηγαίναμε,ένας δεν μπορούσε να παρκαρει το αμάξι του με αποτέλεσμα να εχει δημιουργήσει κυκλοφοριακό και να κατεβει ο οδηγός του λεογορείου για να παρκαρει του ανθρώπου το αμάξι!!!!!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ο λεωφορειατζής, άλλαξε δρομολόγιο, προσπέρασε 3 στάσεις,

 

 

νομιζω πως οταν δεν εχει καποιον που να περιμενει στη σταση,και κανεις δεν εχει πατησει μεσα απο το λεωφορειο το κουμπακι για σταση,συνεχιζει και δε σταματαει..αυτο τουλαχιστον εχω παρατηρησει εδω και αρκετο καιρο..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το σωστό. Το προβλημα είναι ότι κάποιες φορές δεν παρατηρο΄ν ότι έχει πατήσει κάποιος το κουμπί με αποτέσμα να πρέπει να του πουμε σταματα.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Οδηγοί λεωφορείων..πονεμένη ιστορία.

Πριν κάμποσα χρόνια στο 843 πηγαίνοντας προς το τέρμα στο Χατζηκυριάκειο.Τελευταία στάση πριν το τέρμα είναι στον ΟΛΠ.Ώρα περίπου 12 παρά το βράδυ.

Μόνος στο λεωφορείο εγώ και ο οδηγός.Τον βλέπω να σταματάει στη στάση,τι διάολο λέω ποιος θα κατέβει..:confused: Σταματάει το λεωφορείο σβήνει την μηχανή."Φίλε μου λέει κατέβα",

απαντώ "είσαι σοβαρός;το τέρμα είναι μετά απο 200 μέτρα"

μου κάνει "εγώ φεύγω και αν σ' αρέσει κάτσε εδώ και περίμενε"

Και μένω :X

Έφυγε άνετος και ωραίος,παράτησε το λεωφορείο ανοικτό και την έκανε.Εκεί κοντά δεν έχει mini market φαγάδικα κλπ άρα ή θα πήγε στη γκόμενα ή σε κάποιο σπίτι.Το πήρα με τα πόδια,δεν βρήκα κανέναν στην αφετηρία για να τον καταγγείλω και έμεινε έτσι.

Μέσα στις επόμενες μέρες αγόρασα αυτοκίνητο..

Link to comment
Share on other sites

Με την καλή έννοια πάντα ;) :p

Άβγαλτος είσαι στο περπάτημα δλδ.

Οχι, απλα η Ελλαδα δεν ειναι Pedestrian Friendly

νομιζω πως οταν δεν εχει καποιον που να περιμενει στη σταση,και κανεις δεν εχει πατησει μεσα απο το λεωφορειο το κουμπακι για σταση,συνεχιζει και δε σταματαει..αυτο τουλαχιστον εχω παρατηρησει εδω και αρκετο καιρο..

Οχι δεν καταλαβες. Αυτο ειναι οκ,και ειδικα οταν βιαζεσαι και δεν σταματαει ακομα χωρις λογο ακομη καλυτερα. Δεν ειναι οτι περασε τις στασεις και δεν σταματησε. Αλλαζοντας δρομολογιο εννοω οτι πηγε απο αλλο δρομο. Και ετσι δεν περασε απο εκεινες τις στασεις:shifty::!:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οδηγοί λεωφορείων..πονεμένη ιστορία.

Πριν κάμποσα χρόνια στο 843 πηγαίνοντας προς το τέρμα στο Χατζηκυριάκειο.Τελευταία στάση πριν το τέρμα είναι στον ΟΛΠ.Ώρα περίπου 12 παρά το βράδυ.

Μόνος στο λεωφορείο εγώ και ο οδηγός.Τον βλέπω να σταματάει στη στάση,τι διάολο λέω ποιος θα κατέβει..:confused: Σταματάει το λεωφορείο σβήνει την μηχανή."Φίλε μου λέει κατέβα",

απαντώ "είσαι σοβαρός;το τέρμα είναι μετά απο 200 μέτρα"

μου κάνει "εγώ φεύγω και αν σ' αρέσει κάτσε εδώ και περίμενε"

Και μένω :X

Έφυγε άνετος και ωραίος,παράτησε το λεωφορείο ανοικτό και την έκανε.Εκεί κοντά δεν έχει mini market φαγάδικα κλπ άρα ή θα πήγε στη γκόμενα ή σε κάποιο σπίτι.Το πήρα με τα πόδια,δεν βρήκα κανέναν στην αφετηρία για να τον καταγγείλω και έμεινε έτσι.

Μέσα στις επόμενες μέρες αγόρασα αυτοκίνητο..

 

Αφου το αφησε ανοιχτο γιατι δεν το επαιρνες να κοψεις καμια βολτα;;:lol: :lol: :superman:

Link to comment
Share on other sites

Nαι. Να το τρακαρεις πουθενα να δουμε ποιος θα τρεχει μετα...:p
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Κι αυτά από οσο ξέρω δεν είναι με κλειδί! Ετσι και μπεις μέσα το πήρες και έφυγες! Γι'αυτό τα φυλάνε σε μηχανοστάσια!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

προχθες το βραδυ..ειχαμε κλεισει το μαγαζι...κλειστα φωτα ολα...

μπαινει ενας τυπος 22:05 το βραδυ με φορα...και του λεμε κλεισαμε...

και λεει αυτος σοβαρα??

του λεμε μα 10 πηγε!

λεει αυτο Α! ναι? 10 κλεινετε??:wacko:

αυτο μας ελειπε!:shoot:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

χθες το βράδυ ,γυρίζαμε από βόλτα με φίλες( με ιχ) ,μπαίνουμε σε ένα στενό και βλέπουμε να έρχεται και ένας άλλος αντίθετα από εμάς ( δεν ήταν μονόδρομος)

δεν σταματάει κάπου που είχε κενό να μπει , συνεχίζουμε και εμείς και φτάνουμε στα μισά του δρόμουυυυ!

Εμείς δεν είχαμε χώρο να μπούμε κάπου (παρκαρισμένα δεξιά -αριστερά), εν αντίθεση με κείνον...

μετά από 2-3 λεπτά κλείνει τα φώτα του αυτοκινήτου , περιμένει λίγο , βγαίνει από το αυτοκίνητο και σκεφτόμαστε θα έρθει να μας ζητήσει τον λόγοοο , αμ δε !!! κλείδωσε το αυτοκίνητο και έφυγε :confused: :lol: περιμέναμε λίγο!!!

και τσουπ ήρθε με την μαμά του!!!

ήρθε η γυναίκα στο αυτοκίνητο να μας πει τι προβλημα υπάρχει με ήρεμο ύφος."εμείς τι πρόβλημα να έχουμε;; εκείνος σηκώθηκε και έφυγε":p

 

ΠΗΓΕ Ο ΜΠΟΥΜΠΗΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ!!!αν είναι ποτέ δυνατόν!!

Τελικά φάγαμε 10 λετπά έτσι...για να κάνει όπισθεν εκείνος τελικά!!!!( κάναμε και μεις για να φύγουμε από αλλου , γιατί δεν φαινόταν και πολύ στα καλά του)

Κ μας ρώτησαν κάτι παιδιά που ήταν από πίσω ,περίμεναν και εκείνοι ,τι έγινε κτλ

"α είναι και πολύ μάγκας ο τύπος":lol:

Link to comment
Share on other sites

αστειο δεν ειναι το σημερινο...γκαντεμιασμενη μερα

 

το πρωι επρεπε να ταξιδεψω με κτελ(ευτυχως που στο γυρισμο ειχα το αμαξι)

μπηκα λοιπον στο κτελ και εκατσα στη θεση μου...διπλα μου κα8οταν μια κυρια αρκετα ευτραφης...αποτελεσμα?ειχα περιοριστει παρα πολυ στο καθισμα μου καθως η συγκεκριμενη κυρια ειχε εισβαλει (αθελα της βεβαια)στο δικο μου καθισμα...:vava:

δεν με πειραξε τοσο αυτο,καθως ειχε προβλημα βαρους το οποιο ηταν και εμφανες...αλλα ρε παιδια...στα μεσα της διαδρομης ανοιξε τη τσαντα της και αρχισε να βγαζει σαντουιτσακια...και το χειροτερο?ηταν με καποιο ειδος σαλαμιου που μυριζε,σκορδακι,κρεμυδακι,ολα τα αρωματικα!!!:food: :dizzy:

 

κι ενω ταξιδευουμε αμεριμνοι,με την μυρωδια του κρεμμυδιου να μας σπαει τη μυτη και τα νευρα,η μυρωδια αντικαθισταται με μια ακομη πιο δυσαρεστη

.ενας ηλικιωμενος κυριος (ευτυχως δεν κα8οταν μπρος μου η διπλα μου,αλλα αρκετα πιο μπροστα)ειχε ζητησει απο τον οδηγο να κανει σταση για να παει στην τουαλετα,αλλα δυστυχως δε προλαβε..:ooch: :O

αυτο δεν ηταν ενα απλο λεωφορειο...ηταν το κτελ του τρομου!!!:dizzy: :whip: :protest:

 

 

 

υγ.επι την ευκαιρια να καταγγειλω πως στο βολο,εχουν κανει το λιμανι παρκινκ και χρεωνουν 5ε την ωρα:mad: :mad:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

χθες το βράδυ ,γυρίζαμε από βόλτα με φίλες( με ιχ) ,μπαίνουμε σε ένα στενό και βλέπουμε να έρχεται και ένας άλλος αντίθετα από εμάς ( δεν ήταν μονόδρομος)

δεν σταματάει κάπου που είχε κενό να μπει , συνεχίζουμε και εμείς και φτάνουμε στα μισά του δρόμουυυυ!

Εμείς δεν είχαμε χώρο να μπούμε κάπου (παρκαρισμένα δεξιά -αριστερά), εν αντίθεση με κείνον...

μετά από 2-3 λεπτά κλείνει τα φώτα του αυτοκινήτου , περιμένει λίγο , βγαίνει από το αυτοκίνητο και σκεφτόμαστε θα έρθει να μας ζητήσει τον λόγοοο , αμ δε !!! κλείδωσε το αυτοκίνητο και έφυγε :confused: :lol: περιμέναμε λίγο!!!

και τσουπ ήρθε με την μαμά του!!!

ήρθε η γυναίκα στο αυτοκίνητο να μας πει τι προβλημα υπάρχει με ήρεμο ύφος."εμείς τι πρόβλημα να έχουμε;; εκείνος σηκώθηκε και έφυγε":p

 

ΠΗΓΕ Ο ΜΠΟΥΜΠΗΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ!!!αν είναι ποτέ δυνατόν!!

Τελικά φάγαμε 10 λετπά έτσι...για να κάνει όπισθεν εκείνος τελικά!!!!( κάναμε και μεις για να φύγουμε από αλλου , γιατί δεν φαινόταν και πολύ στα καλά του)

Κ μας ρώτησαν κάτι παιδιά που ήταν από πίσω ,περίμεναν και εκείνοι ,τι έγινε κτλ

"α είναι και πολύ μάγκας ο τύπος":lol:

 

:worry: ...χαχαχα....:respect: :respect: :respect: :respect:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

χιονιας ο καιρος στον Εβρο...

σημερα λοιπον που λετε και ενω ετοιμαζαμαι καφε με τις καλ=μαριερες...

σταματαει ενα κυνηγετικο τζιπ...

βγαινει ενας κυνηγος 2μετρα...

κοκκαλο εμεις μτα τα συμβαντα...

ερχεται και μας λεει...

''μην ενοχλειστε...''

και προχωραει προς το λομπυ...

ε,τον περνω και εγω απο πισω και παω να ρωτησω πως μπορω να βοηθησω...

και με προλαβαινει και μου λεει με υφος...

''ο λαλακας ο Μιχαλης που ειναι?''

:confused:

''ποιος?σκεφτομαι...και απανταω...

''να με συγχωρειτε αλλα ...''

με προλαβαινει και μου κανει νοημα να σταματησω...

περνει στο κινητο προφανως τον ''λαλακα-Μιχαλη''

και μετα απο λιγο μου λεει...

''καλα καλα,αστο κουκλα,θα τον βρω αλλου/...''

και φευγει...

:confused: :confused:

 

τι να πω...το κρυο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

χιονιας ο καιρος στον Εβρο...

σημερα λοιπον που λετε και ενω ετοιμαζαμαι καφε με τις καλ=μαριερες...

σταματαει ενα κυνηγετικο τζιπ...

βγαινει ενας κυνηγος 2μετρα...

κοκκαλο εμεις μτα τα συμβαντα...

ερχεται και μας λεει...

''μην ενοχλειστε...''

και προχωραει προς το λομπυ...

ε,τον περνω και εγω απο πισω και παω να ρωτησω πως μπορω να βοηθησω...

και με προλαβαινει και μου λεει με υφος...

''ο λαλακας ο Μιχαλης που ειναι?''

:confused:

''ποιος?σκεφτομαι...και απανταω...

''να με συγχωρειτε αλλα ...''

με προλαβαινει και μου κανει νοημα να σταματησω...

περνει στο κινητο προφανως τον ''λαλακα-Μιχαλη''

και μετα απο λιγο μου λεει...

''καλα καλα,αστο κουκλα,θα τον βρω αλλου/...''

και φευγει...

:confused: :confused:

 

τι να πω...το κρυο?

 

ΩΩΩχχχχ λές να του πάτησε τίποτα τριφύλλια....:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

αστειο δεν ειναι το σημερινο...γκαντεμιασμενη μερα

 

το πρωι επρεπε να ταξιδεψω με κτελ(ευτυχως που στο γυρισμο ειχα το αμαξι)

μπηκα λοιπον στο κτελ και εκατσα στη θεση μου...διπλα μου κα8οταν μια κυρια αρκετα ευτραφης...αποτελεσμα?ειχα περιοριστει παρα πολυ στο καθισμα μου καθως η συγκεκριμενη κυρια ειχε εισβαλει (αθελα της βεβαια)στο δικο μου καθισμα...:vava:

δεν με πειραξε τοσο αυτο,καθως ειχε προβλημα βαρους το οποιο ηταν και εμφανες...αλλα ρε παιδια...στα μεσα της διαδρομης ανοιξε τη τσαντα της και αρχισε να βγαζει σαντουιτσακια...και το χειροτερο?ηταν με καποιο ειδος σαλαμιου που μυριζε,σκορδακι,κρεμυδακι,ολα τα αρωματικα!!!:food: :dizzy:

 

κι ενω ταξιδευουμε αμεριμνοι,με την μυρωδια του κρεμμυδιου να μας σπαει τη μυτη και τα νευρα,η μυρωδια αντικαθισταται με μια ακομη πιο δυσαρεστη

.ενας ηλικιωμενος κυριος (ευτυχως δεν κα8οταν μπρος μου η διπλα μου,αλλα αρκετα πιο μπροστα)ειχε ζητησει απο τον οδηγο να κανει σταση για να παει στην τουαλετα,αλλα δυστυχως δε προλαβε..:ooch: :O

αυτο δεν ηταν ενα απλο λεωφορειο...ηταν το κτελ του τρομου!!!

 

 

 

υγ.επι την ευκαιρια να καταγγειλω πως στο βολο,εχουν κανει το λιμανι παρκινκ και χρεωνουν 5ε την ωρα:mad: :mad:

Γιατι δεν αλλαζες θεση??

Την ωρα που ξεκιναει το λεοφωρειο και βλεπεις οτι υπαρχουν κενες θεσεις γιατι δεν πηγαινες να καθισεις αλλου??

Το εχω κανει αρκετες φορες ;)

 

Οντως ειναι πανακριβο....:mad: :mad:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

 

Οντως ειναι πανακριβο....:mad: :mad:

 

Πότε έγινε αυτό;

Εγώ πάντα το θυμάμαι γύρω στο euro/ώρα και είχα πάει και πριν δύο εβδομάδες, αλλά δεν το θυμάμαι τόσο ακριβό.

Πότε έφτασε τα 5;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν αλλαζες θεση??

Την ωρα που ξεκιναει το λεοφωρειο και βλεπεις οτι υπαρχουν κενες θεσεις γιατι δεν πηγαινες να καθισεις αλλου??

Το εχω κανει αρκετες φορες ;)

 

Οντως ειναι πανακριβο....:mad: :mad:

ΓΙΑΤΙ οι κενες 8εσεις ηταν διπλα απο ενα παιδακι που γρινιαζε,και διπλα απο εναν παππου...(αυτον που δεν αντεξε...)

χωρια που αυτη ηρ8ε κι εκατσε διπλα μου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πότε έγινε αυτό;

Εγώ πάντα το θυμάμαι γύρω στο euro/ώρα και είχα πάει και πριν δύο εβδομάδες, αλλά δεν το θυμάμαι τόσο ακριβό.

Πότε έφτασε τα 5;:wacko:

Εγω ξερω οτι το παρκινγκ εκει ειναι ακριβο.

Δεν ξερω ομως απο τιμες τι ακριβως παιζει....

 

ΓΙΑΤΙ οι κενες 8εσεις ηταν διπλα απο ενα παιδακι που γρινιαζε,και διπλα απο εναν παππου...(αυτον που δεν αντεξε...)

χωρια που αυτη ηρ8ε κι εκατσε διπλα μου

ΩΧ το λεωφορειο του "τρομου" καλα λες...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...