Jump to content

[Επίσημο - παλιό] Sony Ericsson K800i & K790i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σημερινό άρθρο με κάνει να αναρωτιέμαι και με βάζει σε δίλληματα...

Sony Ericsson Κ800i ή NOKIA N93...???:worry:

Tα μεν Sony Ericsson τα ξέρω-έχω το K750i-αλλά το Ν93 φαίνεται το ίδιο δυνατό με το K800i και μπερδεύομαι:confused:

Ξέρει κάποιος να μου πει που υπερτερεί το ένα απ'το άλλο ή θα είμαστε->:offtopic:

 

Kai ego imoun apofasismenos na agoraso to K800 alla meta apo tin simerini anakinosi den tithete thema!!!n93 asizititi!!!!!!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 587
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kai ego imoun apofasismenos na agoraso to K800 alla meta apo tin simerini anakinosi den tithete thema!!!n93 asizititi!!!!!!!

To K800i όμως δεν θα'χει σχεδόν 100e λιγότερα...???

Εδώ κάποιοι λένε πως μπορεί το Ν93 να'χει 650+e....!!!!:shock:

(Δεν υπάρχει κανένα forum για το Ν93 να μιλάμε πιο ελεύθερα?Μην μας πουν και:offtopic: )!!!

Link to comment
Share on other sites

(Δεν υπάρχει κανένα forum για το Ν93 να μιλάμε πιο ελεύθερα?Μην μας πουν και:offtopic: )!!!

 

Iparxi anoixto thema gia to n93 sto forum tis nokia sta series 60. Episis Anoiksa thema gia sigrisistous diaksifismous

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται αυτό, όμως δε θα έχει ελληνικό μενού...

Επίσης δεν ξέρω και τι παίζει με την εγγύηση σε τέτοιες αγορές...

 

Αν θυμάμαι καλά Πέτρο η εγγύηση είναι διεθνής οπότε μπορείς να πας το κινητό σε οποιοδήποτε service ανεξάρτητα από που το έχεις αγοράσει.

 

Το ελληνικό μενού δεν είναι πρόβλημα. Ας κυκλοφορήσει στη Γερμανία και με ένα τηλεφωνάκι μου έρχονται πακέτα!!!

 

Μα καλά ποια η λογική να κυκλοφορήσεις ένα 3G κινητό στην Ελληνική αγορά και να μην κυκλοφορήσεις το απλό μοντέλο; :mad: Περιμένουν να κάνουν πωλήσεις; :wacko: :nagger: Που είμαστε; Στην Ιαπωνία; :lol: :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά Πέτρο η εγγύηση είναι διεθνής οπότε μπορείς να πας το κινητό σε οποιοδήποτε service ανεξάρτητα από που το έχεις αγοράσει.

 

Το ελληνικό μενού δεν είναι πρόβλημα. Ας κυκλοφορήσει στη Γερμανία και με ένα τηλεφωνάκι μου έρχονται πακέτα!!!

 

Μα καλά ποια η λογική να κυκλοφορήσεις ένα 3G κινητό στην Ελληνική αγορά και να μην κυκλοφορήσεις το απλό μοντέλο; :mad: Περιμένουν να κάνουν πωλήσεις; :wacko: :nagger: Που είμαστε; Στην Ιαπωνία; :lol: :lol:

Γνωρίζουν φαίνεται ότι στην Ελλάδα υπάρχει παντού UMTS κάλυψη και λόγω των χαμηλών χρεώσεων και των καινοτόμων υπηρεσιών, οι χρήστες χρησημοποιούν κατά κόρον τα κινητά και τις υπηρεσίες τρίτης γενιάς... :) :) :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζουμε τί ποιότητας video τραβάει το Κ800?

Τραβαει βιντεο αναλυσης qcif δηλαδη 176 x 144.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τραβαει βιντεο αναλυσης qcif δηλαδη 176 x 144.

15 fps!

Αισχος!Δεν το αγοραζω ουτε και 200 ευρο να εχει!

opote tzampa tha perimeno na erthi!!!!!

 

bourrrrrrrrr gia to w810 pou einai kai pio omorfo!!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι εγω το περιμενα με αγωνια να ερθει και ημουν ετοιμος να παω να το παρω απο τους πρωτους!! Ολα αυτα βεβαια πριν την τελευταια ανακοινωση της ΝΟΚΙΑ. Τωρα πλεον νομιζω οτι το Κ800 θα τα παει πολυ ασκημα οταν απεναντι του εχει το Ν73 που ειναι στο ιδιο μεγεθοσ,εχει πανω κατω τα ιδια λεφτα και εχει επισης καλυτερη αναλυση video και symbian.

 

Επισης πλεον υπαρχει ακομα μια imaging προταση της ΝΟΚΙΑ (Ν93) η οποια συνδιαζει κορυφαία χαρακτηριστικα!!!(vga video 30 fps,wifi,carl zeiss lens,3x optical zoom και πολλα αλλα)

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι εγω το περιμενα με αγωνια να ερθει και ημουν ετοιμος να παω να το παρω απο τους πρωτους!! Ολα αυτα βεβαια πριν την τελευταια ανακοινωση της ΝΟΚΙΑ. Τωρα πλεον νομιζω οτι το Κ800 θα τα παει πολυ ασκημα οταν απεναντι του εχει το Ν73 που ειναι στο ιδιο μεγεθοσ,εχει πανω κατω τα ιδια λεφτα και εχει επισης καλυτερη αναλυση video και symbian.

 

Επισης πλεον υπαρχει ακομα μια imaging προταση της ΝΟΚΙΑ (Ν93) η οποια συνδιαζει κορυφαία χαρακτηριστικα!!!(vga video 30 fps,wifi,carl zeiss lens,3x optical zoom και πολλα αλλα)

symfono mazi sou apla exo edo kai 3 xronia ericsson logo kati :rtfm: pou mou ekenan kai malista me 2 kinita kai apo tote orkistika oti den tha ksanaparo pote nokia!!!

 

(ksereis na sbinei to kinito na exei problima me tin othoni na briskoun igrasia se kainourgio kinito 2 ebdomadon klp klp

toys sixathika den leo apo kinita einai poli kali alla apo service............

 

asto kalitera kosta mou!!!!!!!!!!!!

 

ki ego ektos apo ena kalo kinito thelo na exo kai ena aksiopisto service, kai se ayto den pianete i ericsson kai i motorola basika milao gia thessaloniki!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για Κ800i πήγαινα αλλά το NOKIA N93 με "σκλάβωσε":happy:

Είναι πολύ ανώτερο του Κ800i...

'Aσε που είμαι κάτοχος του K750i και όσο και να λένε πως το K800i δεν είναι απλά μια ανανέωσή και ότι είναι πολύ καλύτερο εγώ πιστεύω πως το μόνο που έχει καλύτερο από τον "πρόγονό" του είναι 3,2Mp κάμερα,λίγο μεγαλύτερη οθόνη με λίγο καλύτερη ανάλυση και τίποτε άλλο...'Ετσι είχα κάποιες ενοχές στο να έδινα τόσα λεφτά για αυτά που προανέφερα και που πιστεύω ότι δίνει το K800i σε αντίθεση με το K750i...

Τώρα όμως με το ΝΟΚΙΑ Ν93 μπορεί να δώσω πολύ περισσότερα λεφτά αλλά είμαι σίγουρος ότι το κινητό μου θα είναι σκάλες ανώτερο απο το K750i μου...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για Κ800i πήγαινα αλλά το NOKIA N93 με "σκλάβωσε":happy:

 

Τώρα όμως με το ΝΟΚΙΑ Ν93 μπορεί να δώσω πολύ περισσότερα λεφτά αλλά είμαι σίγουρος ότι το κινητό μου θα είναι σκάλες ανώτερο απο το K750i μου...

Πολύ περισσότερα θα δώσεις σίγουρα. Αλλά αν περιμένεις να το πάρεις Ιούλιο το Ν93 μάλλον ατύχησες. Το έχουμε ξαναδεί το έργο.

Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο ότι θα έχει τόσο χαμηλή ανάλυση VIDEO?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

gia pio pilas?

 

Για το Κ800 μιλάω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

auto apo to thread gia to n73:

 

• Video capture: 352x288 (CIF) at up to 15 fps MPEG-4

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

pistevo oti i mama SONY logo oti tous exei dosei poli kalis poiotitas photo camera (mias kai tha einai pali i korifea sta kinita) tous "kovei" to video gia na min fane poliseis apo tis compact photo cameras...

pantos i analisi 176 x 144 pixels einai eleini kai eprepe toulaxisto na tou dosoun 320x240@30fps pou exei olos o antagonismos...

 

its all about money...

 

PS. http://www.gsmarena.com/3mp_test_nokia_n80_se_k800-review-79.php

Link to comment
Share on other sites

Camera review: Nokia N80 vs Sony Ericsson K800i vs Sony Ericsson K750i

 

http://www.mobilmania.cz/Mobilnitelefony/AR.asp?ARI=112458

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Camera review: Nokia N80 vs Sony Ericsson K800i vs Sony Ericsson K750i

 

http://www.mobilmania.cz/Mobilnitelefony/AR.asp?ARI=112458

Το ίδιο review είναι αλλά σε μετάφραση στα τσέχικα.:)

Link to comment
Share on other sites

pistevo oti i mama SONY logo oti tous exei dosei poli kalis poiotitas photo camera (mias kai tha einai pali i korifea sta kinita) tous "kovei" to video gia na min fane poliseis apo tis compact photo cameras...

pantos i analisi 176 x 144 pixels einai eleini kai eprepe toulaxisto na tou dosoun 320x240@30fps pou exei olos o antagonismos...

 

w900

 

Σιγα μη της κοψει τις πωλησεις:wacko:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Επισης πλεον υπαρχει ακομα μια imaging προταση της ΝΟΚΙΑ (Ν93) η οποια συνδιαζει κορυφαία χαρακτηριστικα!!!(vga video 30 fps,wifi,carl zeiss lens,3x optical zoom και πολλα αλλα)

 

ειναι δυνατο να ρησιμοποιει η νικια carl zeiss φακους κ οχι η ιδια η sony!??!?

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο - παλιό] Sony Ericsson K800i & K790i
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...