Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυστυχως φιλε μου:( σε εμενα μου εξαφανισε τα εικονιδια πανω αριστερα την εναρξη και δεξια το οκ και το χ,τα εικονιδια στα προγραμματα ειναι οκ και πολυ ομορφα,επισης δουλευει το stk αλλα δεν αλλαξε η ημερομηνια,δυστυχως παραμενει σε 2 γραμμες

 

και σε εμένα το ίδιο ακριβώς έκανε και έχω βάλει την official rom, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι τα έβαλα στην εσωτερική μνήμη, θα ξαναδοκιμάσω τώρα.

 

ΧΜΜ δεν ρωτάει που θα εγκατασταθεί και ναι εξαφανίζει το εικονίδιο της εναρξης και το οκ ή Χ και του wifi και της κεραίας

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Μόλις έβαλα την official ACE ROM, μετά από 2 εβδομάδες που είχα την cooked :X 1.35.00 (με τις άπαιχτες οδηγίες του ausdim βέβαια). Η αναβάθμιση πήγε μια χαρά, αλλά έχω 4 θεματάκια κι αν μπορείς κάποιος να δώσει μια βοήθεια :

 

(1) Η 1.35.00 είχε κάτι ωραία ringtones. Μπορεί να μου τα στείλει κάποιος ;

(2) Πείτε με περίεργο, αλλά τα default πλήκτρα τηλεφώνου (μπλε με στρογγυλεμένες άκρες) με το μπλε φόντο, μου αρέσουν πολύ περισσότερο από τα πράσινα της ACE. Βέβαια μετά το customization μετά το hard reset, δεν βρήκα τρόπο να τα επαναφέρω. Αλλαξα και επιλογή στα themes, αλλά το skin του τηλεφώνου είναι το μόνο που μένει στα πράσινα... :( Μπορεί να μου πει κανείς κάποιον τρόπο να γυρίσω πίσω στο default skin του HTC ?

(3) Έχω ορίσει μια σύνδεση Internet 3G, αλλά μόλις κάνω Activesync, μπαίνει αυτόματα ο proxy του γραφείου, με αποτέλεσμα μετά να πρέπει να τον βγάλω με το χέρι από τις ρυθμίσεις κάθε φορά. Το έχει συναντήσει κανείς ; Υπάρχει κάπιοιο fix ?

(4) Η cooked ROM είχε ένα Voice Commander που είχε όλα τα greeklish contacts + programs έτοιμα αυτόματα. Έτσι απλά έλεγα "Start Destinator" και άνοιγε. Τώρα με το ελληνικό της ACE, πρέπει ΟΛΑ να τα δημιουργήσω εγώ ! Υπάρχει τρόπος να βάλω το άλλο VC ? Θα μου γλιτώσει άπειρο χρόνο...

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να μου πει αν γινεται να μπω στο vodafone live με το p3600????

 

για ποιο λογο φιλε μου?

 

:blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να μου πει αν γινεται να μπω στο vodafone live με το p3600????

 

Παλιοτερα ειχα βρει μια διαδικασια ,αλλαζοντας μεσω registry ,τον user agent (βαζοντας καποιας αλλης συσκευης)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εδώ θα βρεις ένα οδηγό για vodafone live(UK) σε ppc. το έχω βάλει στα αγαπημένα μου μήπως το δοκιμάσω κάποια στιγμή, αλλά θα συμφωνήσω με το zaharakis ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να το κάνει κάποιος.

 

PS: χρόνια πολλά σε όλους παιδιά!!! μετά τις διακοπές του Πάσχα , τα κεφάλια μέσα για δουλειά και myphone!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την official rom όπως και το patch της ACE για Ελληνικά, στην συνέχεια εγκατέστησα το ΤΟΜ-ΤΟΜ όπως και τον δωρεάν χάρτη της Αττικής που προβλέπεται.

Παρόλαυτά το GPS δεν γαίνεται να παίζει καθόλου, ούτε με τους χάρτες ούτε με απλή αναφορά στίγματος.Φαίνεται ότι δεν κλειδώνει με δορυφόρους και βλέπω συνέχεια το "Waiting for a valid GPS signal..."

Θέλω να ξέρω αν προβλέπονται άλλες ρυθμίσεις για το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Μόλις έβαλα την official ACE ROM, μετά από 2 εβδομάδες που είχα την cooked :X 1.35.00 (με τις άπαιχτες οδηγίες του ausdim βέβαια).

(4) Η cooked ROM είχε ένα Voice Commander που είχε όλα τα greeklish contacts + programs έτοιμα αυτόματα. Έτσι απλά έλεγα "Start Destinator" και άνοιγε. Τώρα με το ελληνικό της ACE, πρέπει ΟΛΑ να τα δημιουργήσω εγώ ! Υπάρχει τρόπος να βάλω το άλλο VC ? Θα μου γλιτώσει άπειρο χρόνο...

 

Ευχαριστώ !

 

Σε εμένα στην 1.35 δεν δούλευε καθόλου το πλήκρο για το voice commander και μάλιστα αυτός ήταν ο μόνος λόγος που έβαλα αυτή της ACE, κατά τ'άλλα η 1.35 ηταν πολύ καλύτερη σε όλες της απόψεις

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την official rom όπως και το patch της ACE για Ελληνικά, στην συνέχεια εγκατέστησα το ΤΟΜ-ΤΟΜ όπως και τον δωρεάν χάρτη της Αττικής που προβλέπεται.

Παρόλαυτά το GPS δεν γαίνεται να παίζει καθόλου, ούτε με τους χάρτες ούτε με απλή αναφορά στίγματος.Φαίνεται ότι δεν κλειδώνει με δορυφόρους και βλέπω συνέχεια το "Waiting for a valid GPS signal..."

Θέλω να ξέρω αν προβλέπονται άλλες ρυθμίσεις για το GPS.

 

 

 

 

φιλε μου πηγαινε

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/ρυθμισεις gps/προγραματα και βαλε gpd1

μετα στην διπλα καρτελα ""υλικο"" και βαλε θυρα gps com 2

και τσεκαρισε στην τελευταια καρτελα ""προσβαση"" το αυτοματος ελεγχος gps και οκ

 

μετα ανοιξε το destinator και πηγαινε

επομενη/ρυθμισεις/gps/ρυθμιση και βαλε

θυρα com com2

ταχυτητα 115200

πρωτοκολλο ΝΜΕΑ

 

 

tmc on

θυρα com com 9

ταχυτητα 4800

ενταξει

 

;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πηγαινε

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/ρυθμισεις gps/προγραματα και βαλε gpd1

μετα στην διπλα καρτελα ""υλικο"" και βαλε θυρα gps com 2

και τσεκαρισε στην τελευταια καρτελα ""προσβαση"" το αυτοματος ελεγχος gps και οκ

 

μετα ανοιξε το destinator και πηγαινε

επομενη/ρυθμισεις/gps/ρυθμιση και βαλε

θυρα com com2

ταχυτητα 115200

πρωτοκολλο ΝΜΕΑ

 

 

tmc on

θυρα com com 9

ταχυτητα 4800

ενταξει

 

;)

ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ

 

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/ρυθμισεις gps/προγραματα και βαλε gpd1

μετα στην διπλα καρτελα ""υλικο"" και βαλε θυρα gps com 9

και τσεκαρισε στην τελευταια καρτελα ""προσβαση"" το αυτοματος ελεγχος gps και οκ

 

μετα ανοιξε το destinator και πηγαινε

επομενη/ρυθμισεις/gps/ρυθμιση και βαλε

θυρα com com9

ταχυτητα 115200

πρωτοκολλο ΝΜΕΑ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ

 

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/ρυθμισεις gps/προγραματα και βαλε gpd1

μετα στην διπλα καρτελα ""υλικο"" και βαλε θυρα gps com 9

και τσεκαρισε στην τελευταια καρτελα ""προσβαση"" το αυτοματος ελεγχος gps και οκ

 

μετα ανοιξε το destinator και πηγαινε

επομενη/ρυθμισεις/gps/ρυθμιση και βαλε

θυρα com com9

ταχυτητα 115200

πρωτοκολλο ΝΜΕΑ

 

μαριε....το ιδιο λεμε....και μενα δουλευει μια χαρα :)

 

απλα εσυ εχεις σεταρει την 9 ενω εγω την com2 :lol::lol:

 

μην μπερδευουμε τον κοσμο:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένω να εγκαινιάσω το νέο μου Trinity! :)

Γενικά από απορίες τις έλυσα μέσα στο forum αλλά έχω κάτι που θέλω ζητήσω τα φώτα σας. Η κάρτα SIM παίζει κανένα ρολο στις λειτουργίες ή υπηρεσίες του κινητού ή του δικτύου? Ρωτάω γιατί έχω κάρτα 7 χρόνων και κάπου πήρε το μάτι μου ότι η SIM παίζει ρόλο και στις επιδόσεις / ταχύτητα του κινητού σε σχεση με το δίκτυο ή τις κλήσεις. Παίζει τίποτα τέτοιο ή τσάμπα θα αλλάξω την SIM?

:help:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένω να εγκαινιάσω το νέο μου Trinity! :)

Γενικά από απορίες τις έλυσα μέσα στο forum αλλά έχω κάτι που θέλω ζητήσω τα φώτα σας. Η κάρτα SIM παίζει κανένα ρολο στις λειτουργίες ή υπηρεσίες του κινητού ή του δικτύου? Ρωτάω γιατί έχω κάρτα 7 χρόνων και κάπου πήρε το μάτι μου ότι η SIM παίζει ρόλο και στις επιδόσεις / ταχύτητα του κινητού σε σχεση με το δίκτυο ή τις κλήσεις. Παίζει τίποτα τέτοιο ή τσάμπα θα αλλάξω την SIM?

:help:

 

φιλε μου ασχετα αν θα χρησιμοποιησεις η οχι την βιντεοκληση, καλα θα ηταν να αλλαζες με μια νεα την sim σου.;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εσας εχει αγορασει το P3600 απο την vodafone. Ο λογος που ρωταω ειναι οτι στη σελιδα της voda ενω σαν συσκευη κοστιζει 695 ευρω στο προγραμμα χωρις παγιο η τιμη του ειναι 551,49 ευρω η οποια μου φαινεται πολυ δελεαστικη αλλα φοβαμαι μηπως η συσκευη ειναι "πειραγμενη" απο την vodafone που συνηθιζει να "κλειδωνει" διαφορες λειτουργιες (πχ bluetooth) σε συσκευες που πουλαει. Παρακαλω αν καποιος εχει αγορασει τη συσκευη απο την vodafone ας κανει ενα κοπο να μου απαντησει γιατι "ψηνομαι" να την αγορασω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Όταν ανοίγω το Destinator 6.1 μου βγάζει το μήνυμα Αναζήτηση δορυφόρων... και μου λέει "Ασθενές σήμα. Ελέγξτε την κεραία.".

Για να "συνέλθει" πρέπει να πάω στο μενού και να ορίσω καινούρια αφετηρία. Με αυτόν τον τρόπο σα να φαίνεται ότι "ξυπνάει" και στη συνέχεια δουλεύει κανονικά.

Αυτό πρέπει να το κάνω κάθε φορά που φορτώνω το Destinator.

 

Γνωρίζει κάποιος λύση σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εσας εχει αγορασει το P3600 απο την vodafone. Ο λογος που ρωταω ειναι οτι στη σελιδα της voda ενω σαν συσκευη κοστιζει 695 ευρω στο προγραμμα χωρις παγιο η τιμη του ειναι 551,49 ευρω η οποια μου φαινεται πολυ δελεαστικη αλλα φοβαμαι μηπως η συσκευη ειναι "πειραγμενη" απο την vodafone που συνηθιζει να "κλειδωνει" διαφορες λειτουργιες (πχ bluetooth) σε συσκευες που πουλαει. Παρακαλω αν καποιος εχει αγορασει τη συσκευη απο την vodafone ας κανει ενα κοπο να μου απαντησει γιατι "ψηνομαι" να την αγορασω. Ευχαριστω.

 

Δεν ειναι κλειδωμενη. Εγω απο εκει το εχω παρει. Go Ahead !:D

Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένω να εγκαινιάσω το νέο μου Trinity! :)

Γενικά από απορίες τις έλυσα μέσα στο forum αλλά έχω κάτι που θέλω ζητήσω τα φώτα σας. Η κάρτα SIM παίζει κανένα ρολο στις λειτουργίες ή υπηρεσίες του κινητού ή του δικτύου? Ρωτάω γιατί έχω κάρτα 7 χρόνων και κάπου πήρε το μάτι μου ότι η SIM παίζει ρόλο και στις επιδόσεις / ταχύτητα του κινητού σε σχεση με το δίκτυο ή τις κλήσεις. Παίζει τίποτα τέτοιο ή τσάμπα θα αλλάξω την SIM?

:help:

 

Εγώ είχα πρόβλημα, δεν δουλευε καθόλου σαν τηλέφωνο, μέχρι που άλλαξα sim

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Όταν ανοίγω το Destinator 6.1 μου βγάζει το μήνυμα Αναζήτηση δορυφόρων... και μου λέει "Ασθενές σήμα. Ελέγξτε την κεραία.".

Για να "συνέλθει" πρέπει να πάω στο μενού και να ορίσω καινούρια αφετηρία. Με αυτόν τον τρόπο σα να φαίνεται ότι "ξυπνάει" και στη συνέχεια δουλεύει κανονικά.

Αυτό πρέπει να το κάνω κάθε φορά που φορτώνω το Destinator.

 

Γνωρίζει κάποιος λύση σε αυτό;

 

μου θυμιζει το προβλημα με τα 3300 που ειχαν το dest 6.1....

 

καπου υπηρχε ενα patch που ελυνε αυτο το προβλημα στο 3300 αλλα δεν ξερω αν δουλευει και στο 3600...

και μενα μου το εκανε και εβαλα το 6.0 γιατι βαριομουν να το ψαξω....κατσε να το κοιταξω και θα εχεις νεα :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα και δουλευει:)

παρτο απο κει και ριχτο μεσα στην καρτα και κανε εγκατασταση αντικαθιστωντας το προηγουμενο tmc.

 

http://rapidshare.com/files/26462535/TMC2005.CAB

 

πες μου αν δουλευει σε σενα σωστα.

εβαλα το 6.1 να το τσεκαρω και οσες φορες κι αν ανοιξα το dest 6.1 συνδεθηκε αμεσως;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οταν έχουμε εγκαταστήσει ένα πρόγραμμα στην κάρτα και θέλουμε να κανουμε ένα shortcut στην επιφάνεια εργασίας ..." για να το βλέπουμε όταν ανοίγει και να μπορούμε να ενεργοποιήσουμε απο εκεί το πρόγραμμα ,

όπως για παράδειγμα βλέπουμε τα εικονίδια της μπαταρίας ή του comunicaion manager , που πρέπει να κάνω paste ...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...