Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια πειτε κατι βασιμο και για τα κακομοιρα τα παιδια μαζι με εμενα που το αγορασαμε σημερα για το gps και δεν μπορουμε να το βρουμε?:(

 

Πρεπει να κάνετε το 3600 supercid απο δω _http://www.imei-check.co.uk/ - (30 euro)

Μετα πρεπει να κατεβασετε την ΤΕΣΤ ROM απο εδω _ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Trinity/Shipped_Complete_Updates/RUU_Trinity_DOPODASIA_WWE_1.23.707.2_6275_1.29.00.11_108_Test.exe

Τελος πρεπει να κανετε flash το 3600 με την ROM που μολις κατεβασατε τρεχοντας το RUU_Trinity_DOPODASIA_WWE_1.23.707.2_6275_1.29.00.11_108_Test.exe

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρεπει να κάνετε το 3600 supercid απο δω _http://www.imei-check.co.uk/ - (30 euro)

Μετα πρεπει να κατεβασετε την ΤΕΣΤ ROM απο εδω _ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Trinity/Shipped_Complete_Updates/RUU_Trinity_DOPODASIA_WWE_1.23.707.2_6275_1.29.00.11_108_Test.exe

Τελος πρεπει να κανετε flash το 3600 με την ROM που μολις κατεβασατε τρεχοντας το RUU_Trinity_DOPODASIA_WWE_1.23.707.2_6275_1.29.00.11_108_Test.exe

 

το πρωτο βημα με τα 30 ευρο το εκανα και εκανα τα παρακατω αλλα οταν λεει οτι το τηλ ειναι unlock δεν κανει reboot!

Download UNLOCKER and your KEY-FILE

Unzip the M700v1Unlock.zip

Turn phone on and make sure is connected to the active sync software

Start M700v1unlock.exe and follow instructions

The unlocker software it will read your phone and it will ask for the UNL file.Select it.

Now the software it will start the unlock process. Please don't touch it. The process take up to 1 minute. Is finished when the phone start up in windows mode.

Now Phone unlocked. Enjoy ;)

 

Επειτα παω να κατεβασω την rom απο το link που εδωσες και ζηταει username και password και βαζω αυτα που μου εστειλαν απο την εγγραφη των 30 ευρο αλλα τιποτα! εχω σαλταρει παντως!:mad:

Link to comment
Share on other sites

δες το email Που δήλωσες.

 

σου δίνει Username & pass για να κανεις Login.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δες το email Που δήλωσες.

 

σου δίνει Username & pass για να κανεις Login.

 

τα βαζω τα στοιχεια που μου εστειλαν αλλα δεν εχει κοκο!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΟ GPS.

EYXARISTO.

Εσυ φιλε μου το εφτιαξες τελικα? Εγω σε λιγο το πεταω απο το μπαλκονι παντως!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το p3600 μπορει να παρει Mini SD των 4 GB;;;

Αγορασα μια για το HP6815 και ΔΕΝ την αναγνωριζει...

Μαλλον με βλεπω να την πουλαω...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ φιλε μου το εφτιαξες τελικα? Εγω σε λιγο το πεταω απο το μπαλκονι παντως!:mad:

 

ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ .

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΦΙΛΟΥ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ 1ΤΟ ΜΟΥ PDA ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΜΑ..........ΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΦΠΡΟΣΔΕΚΤΗ.

KOSTAS
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΣΤ ROM απο εδω _ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Trinity/Shipped_Complete_Updates/RUU_Trinity_DOPODASIA_WWE_1.23.707.2_6275_1.29.00.11_108_Test.exe

Τελος πρεπει να κανετε flash το 3600 με την ROM που μολις κατεβασατε τρεχοντας το RUU_Trinity_DOPODASIA_WWE_1.23.707.2_6275_1.29.00.11_108_Test.exe

 

Στον ftp που δινεις ζηταει username και password? που θα τα βρω αυτα?

Link to comment
Share on other sites

cretaman εντάξει με το Imei? το κατάφερες?

 

Ναι ρε παιδια ενταξει ολα! Μετα βεβαια απο 500 e-mail βρικαμε ακρη!:lol: Εβαλα και την rom για το gps και το μηχανιμα απλα παει πολυ γρηγορα!:D Κατι αλλο που δεν εκανα και πρεπει να το κανω?:worry: Παντως σε ευχαριστω πολυ για ολα! Αν ξεχασα κατι πες μου!:p

Link to comment
Share on other sites

μεσα στο cabaki υπαρχει το κλασικο πλεον langbootcheck, το οποιο δεν επιτρεπει την εγκατασταση σε αλλη rom πλην ace hellas.:O

 

Εγω παντος το εκανα και ειχα ace hellas rom!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος το εκανα και ειχα ace hellas rom!

 

Δηλαδή τι ακριβώς εκανες???

 

Εβαλες τις ace τα ελληνικα πανο στο firmware με το gps τις dopod?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι ακριβώς εκανες???

 

Εβαλες τις ace τα ελληνικα πανο στο firmware με το gps τις dopod?? :blink:

 

Δεν ειπα κατι τετοιο! Νομιζα οτι ελεγε ενα παιδι απο το forum οτι αν το μηχανακι ειναι ace δεν γινεται να το κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ενοώ τίποτα, απλά διάβασα τις δημοσιεύσεις σου και θα σε ρωτήσω γιά άλλη μια φορά. Θα ήθελα να μου δείξεις γιατί το αγνοώ, που είναι το patch της ΕΤΕΝ γιά την βελτίωση του αστείου να μην μπορείς να ακούσεις καλά το συνομιλητή σου στο Χ500 όπως γράφεις. :cool:

 

1) Γιατί κουράζεσαι και τσαντίζεσαι panosha για μία συσκευή, δεν υπάρχει λόγος. Μην με κάνεις να επαναλαμβάνομαι για ανόητα πράγματα. Και οι δύο χαζοσυσκευές είναι μια χαρά. Εντάξει? Απλά η μία είναι λιγότερο χαζή από την άλλη :D Και εγώ όταν τελειώσω με το έργο, να είσαι σίγουρος ότι θα τη πουλήσω, διότι δεν τη χρειάζομαι.

2) Στο παραπάνω μήνυμα που αναφέρεις αν δεν το κατάλαβες γράφω γενικά για τη φιλοσοφία της εταιρίας και σου αναφέρω στο τέλος για το G500ή+.

3) Και σε ξαναρωτώ. Τι θα κάνει ένας αγοραστής που δεν έχει επαφή με το internet? Θα βάζει χαρτάκια στην υποδοχή της sim για να πατάει καλύτερα η κάρτα (!) ή θα καμαρώνει που έδωσε τόσα λεφτά για ένα χαζομηχάνημα? Μην στέκεσαι στις εταιρίες, αλλά γενικότερα. Τα υπερτιμούν χωρίς λόγο και εμείς δείχνουμε απίστευτη συγκαταβατικότητα στις πασιφανείς ατέλειές τους ως κάτι το φυσιολογικό να συμβαίνει.

 

Φιλικά,

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Cretaman, τελικά δουλεύει το 3600 σου κανονικά με GPS και ελληνικά?

 

Δώσε μας πληροφορίες, πολλοί περιμένουμε να είναι ξεκάθαρα τα πράγματα για να το πάρουμε και εμείς :food:

 

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

1) Γιατί κουράζεσαι και τσαντίζεσαι panosha για μία συσκευή, δεν υπάρχει λόγος. Μην με κάνεις να επαναλαμβάνομαι για ανόητα πράγματα. Και οι δύο χαζοσυσκευές είναι μια χαρά. Εντάξει? Απλά η μία είναι λιγότερο χαζή από την άλλη :D Και εγώ όταν τελειώσω με το έργο, να είσαι σίγουρος ότι θα τη πουλήσω, διότι δεν τη χρειάζομαι.

2) Στο παραπάνω μήνυμα που αναφέρεις αν δεν το κατάλαβες γράφω γενικά για τη φιλοσοφία της εταιρίας και σου αναφέρω στο τέλος για το G500ή+.

3) Και σε ξαναρωτώ. Τι θα κάνει ένας αγοραστής που δεν έχει επαφή με το internet? Θα βάζει χαρτάκια στην υποδοχή της sim για να πατάει καλύτερα η κάρτα (!) ή θα καμαρώνει που έδωσε τόσα λεφτά για ένα χαζομηχάνημα? Μην στέκεσαι στις εταιρίες, αλλά γενικότερα. Τα υπερτιμούν χωρίς λόγο και εμείς δείχνουμε απίστευτη συγκαταβατικότητα στις πασιφανείς ατέλειές τους ως κάτι το φυσιολογικό να συμβαίνει.

 

Φιλικά,

Βασίλης

Δεν είναι το πρόβλημα μου με τη συσκευή αλλά με την ασυνέχεια όσων γράφεις. Πως μπήκε το G500 στην συζήτηση δεν κατάλαβα και δεν βλέπω καμιά ατέλεια στο PDA μου, ούτε χαρτάκια έχω βάλει, ούτε κανένα patch γιά την βελτίωση της ποιότητας του ήχου κατά την τηλεφωνική συνομολία γιατί δεν υπάρχει patch και πρόβλημα στο Χ500. Ας είμαστε προσεκτικότεροι σε ότι γράφουμε, γιά να μην δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...

 

Κάποιοι ήδη έχουν ξεκλειδώσει το GPS και το δουλεύουν. Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος το χρησιμοποιήσε με το Destinator PN για κάποιο μεγάλο χρονικό διάστημα...

 

Δηλαδή, έκανε πλοηγήσεις, είδε κάποιο προβλήματα, όταν το χρησιμοποίησε, το εβαλε σε κάποιο σταντ αυτοκινήτου, είχε ικανοποιητικό σήμα ή η σκεπή του αυτοκινήτου δημιουργούσε πρόβλημα κ.λ.π...

 

Καλές πλοηγήσεις μάγκες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ .

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΦΙΛΟΥ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ 1ΤΟ ΜΟΥ PDA ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΜΑ..........ΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΦΠΡΟΣΔΕΚΤΗ.

 

Από Δευτέρα περιμένουμε νέα σου λοιπόν !

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το πρόβλημα μου με τη συσκευή αλλά με την ασυνέχεια όσων γράφεις. Πως μπήκε το G500 στην συζήτηση δεν κατάλαβα και δεν βλέπω καμιά ατέλεια στο PDA μου, ούτε χαρτάκια έχω βάλει, ούτε κανένα patch γιά την βελτίωση της ποιότητας του ήχου κατά την τηλεφωνική συνομολία γιατί δεν υπάρχει patch και πρόβλημα στο Χ500. Ας είμαστε προσεκτικότεροι σε ότι γράφουμε, γιά να μην δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις. :mad:

 

Συμφωνώ μαζί σου panosha. Το Χ500 δουλεύει άψογα χωρίς χαρτάκια και άλλες ιστορίες.

Το P3600 είναι κορυφαίο, αλλά μην ξεχνάμε ότι το X500 στο cos 240 κοστίζει 280 € και το P3600 500 €. 80 % πιο ακριβό.

Είναι σαν να συγκρίνουμε Mercedes με Lada.

Και οι δύο συσκευές κάνουν ακριβώς τα ίδια πράγματα, διαφέρουν στο design και στην ποιότητα. Ο καθένας αναλόγα με το πόσα διαθέτει, κάνει την επιλογή του.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου panosha. Το Χ500 δουλεύει άψογα χωρίς χαρτάκια και άλλες ιστορίες.

Το P3600 είναι κορυφαίο, αλλά μην ξεχνάμε ότι το X500 στο cos 240 κοστίζει 280  και το P3600 500 . 80 % πιο ακριβό.

Είναι σαν να συγκρίνουμε Mercedes με Lada.

Και οι δύο συσκευές κάνουν ακριβώς τα ίδια πράγματα, διαφέρουν στο design και στην ποιότητα. Ο καθένας αναλόγα με το πόσα διαθέτει, κάνει την επιλογή του.

Δεν επιχειρώ σύγκριση ανάμεσα στις δυό συσκευές. Να ενημερωθώ θέλω γιά το 3600, απλά χρησιμοποιώ τη συσκευή μου σαν μέτρο σύγκρισης επειδή την γνωρίζω καλά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

3) Και σε ξαναρωτώ. Τι θα κάνει ένας αγοραστής που δεν έχει επαφή με το internet?

 

 

Εσύ μπορείς φίλε μου να μας πεις αν θα έχεις GPS χωρίς internet ?

Απ'όσο γνωρίζω στο Ρ3600 δεν παρέχεται με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορείς φίλε μου να μας πεις αν θα έχεις GPS χωρίς internet ?

Απ'όσο γνωρίζω στο Ρ3600 δεν παρέχεται με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Αυτό δεν το κατάλαβα. Τι σχέση έχει το GPS με το internet ? :O

Link to comment
Share on other sites

Ο πάναρος έχει αλλαξει πολλες συσκευες και πιστευω οτι η γνωμη του εχει ιδιαιτερο βαρος....Αν μπορουσα θα τον προτεινα και για moderator στο forum των PPC!:)

Γεια σου ρε Πάναρε μεγάλε!!!!

 

 

By the way, το μηχανακι πραγματικά πετάει. Ειναι η πρωτη φορα που βλεπω να πιανει 4-5 δορυφορους μεσα στο σπιτι και εξω κλειδωνει ακαριαια μεσα σε δευτερολεπτα!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο πάναρος έχει αλλαξει πολλες συσκευες και πιστευω οτι η γνωμη του εχει ιδιαιτερο βαρος....Αν μπορουσα θα τον προτεινα και για moderator στο forum των PPC!:)

Γεια σου ρε Πάναρε μεγάλε!!!!

Κι εμένα Πάνο με λένε, αλλά αυτό είναι άσχετο με τη συζήτηση. Εγώ βλέπω 8-9 μέσα στο σπίτι. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...