Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια δεν ξερω αν εχετε συναντησει τα κατωθι προβληματα

1.- 2gb μνημη , οταν την βαζω μεσα ολα οκ , οταν ομως κλεισει η οθονη αρκετες φορες κολαει , με 1gb κανενα προβλημα , (αυτο το δοκιμασα με mini sd sandisk kai takems 2 μαρκες και τα ιδια κανει

2.- το TCP PLAYER , οταν παιζω video μια τα παιζει μια χαρα μια τρεμει η εικονα οταν ομως το παταω για fullscreen ολα μια χαρα !!! , αυτο συμβαινει μονο στο συγκεκριμενο προγραμμα video στον media player ολα τελεια (η οθονη του ειναι απιστευτη για να παρακολουθεις ολοκληρη ταινια !!!!! τρομερες γωιες θεασης !!!!!!) κανενας αλλος player που να παιζει τα παντα απο video υπάρχει ??????? avi , mpeg , divx klp ????

Αυτό που λες με τη μνήμη δεν μου άρεσε καθόλου και κάτι μου θυμίζει. Δοκίμασε στις ρυθμίσεις του video να βάλεις raw frame buffer και οχι direct draw η κάτι άλλο. Επί τη ευκαιρία δεν κάνεις και ένα benchmark και να μας πείς πόσα frames δίνει ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια δεν ξερω αν εχετε συναντησει τα κατωθι προβληματα

 

1.- 2gb μνημη , οταν την βαζω μεσα ολα οκ , οταν ομως κλεισει η οθονη αρκετες φορες κολαει , με 1gb κανενα προβλημα , (αυτο το δοκιμασα με mini sd sandisk kai takems 2 μαρκες και τα ιδια κανει

2.- το TCP PLAYER , οταν παιζω video μια τα παιζει μια χαρα μια τρεμει η εικονα οταν ομως το παταω για fullscreen ολα μια χαρα !!! , αυτο συμβαινει μονο στο συγκεκριμενο προγραμμα video στον media player ολα τελεια (η οθονη του ειναι απιστευτη για να παρακολουθεις ολοκληρη ταινια !!!!! τρομερες γωιες θεασης !!!!!!) κανενας αλλος player που να παιζει τα παντα απο video υπάρχει ??????? avi , mpeg , divx klp ????

 

1.εχω μνηημη 2 gb sandisk και μαλιστα εχω φορτωσει ολα μου τα προγραμματα εκει ακομα και το pocket plus.κανενα προβλημα δεν κολλαει καθολου.

 

2.πηγαινε options/video/ και επελεξε Raw flame buffer και ολα οκ.

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Ο Geovass δεν μιλάει, δεν λαλάει....

 

δεν πρόλαβε να πάρει το p3600 στα χέρια του σήμερα το απόγευμα, 2 ώρες μετά το φλάσαρε με την τέστ ρόμ....

 

περιμένω τα σχόλια του για να ξετινάξω και το δικό μου :p :lol:

 

το αθώο άγγιγμα μου,ήταν 1gb Mini SD Και εγκατάσταση του destinator 6.1.

 

το πάω ανάποδα!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω μείνει άφωνος...

Το μηχανημα ειναι ενα ονειρο!:D :D :D

 

Βρηκε 9 δορυφορους στο μπαλκονι μου και κλειδωσε μπαμ-μπαμ !!

Link to comment
Share on other sites

:) ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ PDA Ρ3600 ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ GPS ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΓΙΝΕΤΕ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΟΛΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ Χ500 ΕΤΕΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΛΗΡΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ GPS ΣΤΗ Ρ3600 ΚΑΙ ΑΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ.

ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΙΤΑ ΚΑΙ ΝΤΙΖΑΙΝ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΝΕΤΕ ΓΕΝΙΚΑ Κ ΑΠΛΑ.

KOSTAS
Link to comment
Share on other sites

Εχω μείνει άφωνος...

Το μηχανημα ειναι ενα ονειρο!:D :D :D

 

Βρηκε 9 δορυφορους στο μπαλκονι μου και κλειδωσε μπαμ-μπαμ !!

Εγώ το βλέπω αυτό εδώ και καιρό. Ωραίο ε ? :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω αυτό εδώ και καιρό. Ωραίο ε ? :p

 

Τι λέτε ρε παιδιά σοβαρά?:cry: Αν γίνεται μπορεί καποιος να μας πει μερικές πληροφορίες περι του gps και τις διαδικασίας? Αν πραγματικά υσχίουν ολα αυτά το πήρα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά σοβαρά?:cry: Αν γίνεται μπορεί καποιος να μας πει μερικές πληροφορίες περι του gps και τις διαδικασίας? Αν πραγματικά υσχίουν ολα αυτά το πήρα!!!:lol:

 

Γιατί δεν διαβάζεις 2 σελίδες πίσω... ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που είχαμε αγοράσει τη συσκευή από την αρχή παίζοντας κορώνα-γράμματα για την ύπαρξη του GPS, είναι όντως ευχάριστα νέα!

 

1)Το διάγραμμα της πλακέτας της συσκευής δηλώνει και την ύπαρξη radio? Κάπου είχα διαβάσει ότι το υποστηρίζει. Λέτε να ισχύει αυτό, τώρα που ξεκίνησαν τα ξεκλειδώματα ???

 

2)Από την εμπειρία σας με την ελληνική αντιπροσωπεία, πιστεύετε ότι θα βγάλει σύντομα αυτή την αναβάθμιση, ώστε να γλιτώσουμε τα έξοδα και την εγκατάσταση πρόσθετων προγραμμάτων για τα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

τώρα είναι θέμα πως το παίρνει κάποιος φτηνά... επειδή συμπέφτω και σε μια φορητότητα από voda σε cosmo, ξέρει κανείς αν το δίνει η δεύτερη με νέα συμβόλαια;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

αν και είμαι "φανατικός user Nokia" το 3600 με τις δυνατότητες που διάβασα μάλλον με εντυπωσίασε.

Από που προτείνετε ότι "πρέπει" να το αγοράσω ώστε να μην έχω προβλήματα και να "εκμεταλευτώ όλες" τις δυνατότητες του?

 

 

Επίσης εναλλακτικά με το 3600 ποιό άλλο θεωρείτε ως ανταγωνιστή του?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τώρα είναι θέμα πως το παίρνει κάποιος φτηνά... επειδή συμπέφτω και σε μια φορητότητα από voda σε cosmo, ξέρει κανείς αν το δίνει η δεύτερη με νέα συμβόλαια;

sto plaisio 510ευρω στο προγραμμα 200 cosmote h voda

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

αν και είμαι "φανατικός user Nokia" το 3600 με τις δυνατότητες που διάβασα μάλλον με εντυπωσίασε.

Από που προτείνετε ότι "πρέπει" να το αγοράσω ώστε να μην έχω προβλήματα και να "εκμεταλευτώ όλες" τις δυνατότητες του?

 

 

Επίσης εναλλακτικά με το 3600 ποιό άλλο θεωρείτε ως ανταγωνιστή του?

 

ευχαριστώ

 

Δεν υπάρχει ανταγωνισμός. Το μόνο 3G με ενσωματωμένο GPS είναι το FS.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το 3600 δεν υπερτερει μονο επειδη υποστηρίζει 3g/HSDPA που για οποιον το δουλευει το δευτερο ιδιως ξερει τι σημαινει.

Το ξαναγραψα, η ποιοτητα Hardware (ακουστικη, υλικά) αλλα και software (απουσια bugs), η εργονομια των πληκτρων (jogdial, τελειο πολυπληκτρο και οχι... ναμην ονομασω συσκευη, start, ok button, και αλλα 3 hardware buttons, και η συνυπαρξη 4 επεξεργαστων κανει ολα τα αλλα να μοιαζουν ΑΠΛΕΣ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΕΣ:lol:

 

Και το λεω εγω που εχω πιασει ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ στα χερια μου. Ουτε στο thread του 3300 ειχα γραψει, ουτε στο Χ500 (τα 2 πιο προσφατα). Εδω για οποιον ξερει και θελει να το ψαξει υπαρχει μεγαλος ΄πλουτος':D

 

Αν αρχισουν να βγαινουν και cooked roms στους xda devs που να εκμεταλευονται πληρως τους 4 επεξεργαστες και την ΑΤΙ imageon, το μηχανακι θα ειναι 300 ετη φωτος μπροστα!

Link to comment
Share on other sites

@panosha:Πάντως μια φορά το εικονίδιο το άλλαξες... Μην με παρεξηγήσεις, πλάκα κάνω!

 

Οφείλω να ομολογήσω πως πραγματικά το 3G δεν ειναι καθημερινό κομμάτι της ζωής μου, αλλά αν ήξερα για το GPS δεν θα αγόραζα το Tytn αλλά το 3600, παρά το ότι έχω εξωτερικό GPS...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

...4 αερόσακους, ABS, EBD, μεταλλικές ζάντες και... καφετιέρα!!!

 

Πάντως εγώ σοβαρά το ράδιο πάντα το ήθελα. Δεν με ενδιαφέρει αν έχω απλό κινητό, Symbian ή PPC αφού το έχω μαζί μου πάντα, θέλω να κάνει τα πάντα...

 

Δεν δέχομαι δικαιολογίες του στυλ "είναι επαγγελματικό εργαλείο" κ.λ.π. Αν ήταν έτσι θα είχαμε μαζί μας 3-4 διαφορετικές συσκευές...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το ράδιο και κάπως καλύτερη κάμερα, τι άλλο θα μπορούσε να έχει?

 

αν και η υπαρξη radio ειναι ακομα υπο αμφιβητηση (στην επισημη παρουσιαση του dopod 810, ανεφερε FM radio), το θεμα δεν ειναι τι αλλο μπορει να εχει μια συσκευη, γιατι μπορεις να βρεις μια κινεζικη που να ταχει ολα και να σου κανει και πι..ες:lol:

 

Το θεμα ειναι overall να συνδυαζει αρμονικα χωρις κολληματα ολα τα επιμερους στοιχεια που εχει και να σου αφηνει οσο το δυνατον πιο θετικη εντυπωση.

 

Ε αυτο το παραπανω δεν το εχει καταφερει κανενα ppc ακομα, εκτος απο το 3600- προσωπικη αποψη παντα, no offense:)

Link to comment
Share on other sites

τα φώτα σας....

 

το ριξα την ρομ, ανοιξα destinator Και κάνω scan για το gps.Δεν το βρίσκει...:worry: :worry: :worry:

το έβαλα και χειροκίνητα στα 115200,com9,Nmea αλλά και πάλι τίποτα...

καμία ιδέα?

 

θα με τρελάνει! πρίν λίγο το βρήκε αλλά το χασε πάλι!

 

το ξαναβρήκε και έπιασε μέσα στο σπίτι και έναν δορυφόρο....

 

άντε να δουμε...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα εχω κανει ολα οσα αναφερει αλλα παλι βγαινουν τα ελληνικα! τι κανω λαθοε και δεν μπορω να περασω τη rom?:cry:
Link to comment
Share on other sites

:) ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ PDA Ρ3600 ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ GPS ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΓΙΝΕΤΕ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΟΛΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ Χ500 ΕΤΕΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΛΗΡΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ GPS ΣΤΗ Ρ3600 ΚΑΙ ΑΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ.

ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΙΤΑ ΚΑΙ ΝΤΙΖΑΙΝ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΝΕΤΕ ΓΕΝΙΚΑ Κ ΑΠΛΑ.

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΟ GPS.

EYXARISTO.

KOSTAS
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις δουλέψει και το Χ500 και το 3600, μπορείς να μας πεις που υπερτερεί πέρα από την θετική εντύπωση και την ευχρηστία του και μην τσαντιστεί κανένας, να μάθω θέλω και όχι να αποδείξω οτι είναι καλύτερο το ΕΤΕΝ, άλωστε 3600 δεν έχω δουλέψει. :cool:

 

Αρχικά είχα πάρει το X500 για τη χρήση του GPS σε ένα ερευνητικό έργο. Επειδή όμως θέλαμε υψηλές ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων δεν μας έκανε και το άλλαξα με το P3600 (αγοράζοντας και ένα fortuna slim) για να εκμεταλευτούμε το 3G.

 

Ως προς τις λειτουργίες τους ως Pocket PC είναι και τα δύο κορυφαία, αλλά σίγουρα υπερτιμημένα. Μην ξεχνάτε ότι σε αυτή την τιμή αγοράζεις καλό φορητό... και καταλήγεις να αγοράζεις μία συσκευή που δεν μπορεί να φτιάξει ένα σωστό κείμενο στο word!

 

Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση στο Eten είναι ότι βρίσκονται πίσω στο θέμα ποιότητας κατασκευής.

Ως προς το κομμάτι του "Phone" το θεωρώ αστείο να μην μπορείς να ακούσεις καλά το συνομιλητή σου και να βγάζει ειδικό patch η εταιρία για να διορθώσει το πρόβλημα. Τι το βγάζει τότε το προϊόν? Σε αυτές τις συσκευές γιατί είμαστε τόσο συγκαταβατικοί και τα θεωρούμε όλα τόσο φυσιολογικά? Θα έπαιρνε κανείς ένα τηλέφωνο και δεν θα περίμενε να διαθέτει τα αυτονόητα?

 

Εκτός και εαν σε αυτές τις συσκευές το θέμα "τηλέφωνο" θεωρείται ως extra και προσπαθούν να "θαμπώσουν" τους χρήστες με λειτουργίες GPS, radio, wi-fi, wm5 και άλλα δευτερεύοντα...

 

Καταλήγοντας, δεν θεωρώ σοβαρή μία εταιρία που βγάζει patch κάθε λίγο και λιγάκι για να διορθώσει καταστάσεις. Αυτό ισχύει και για τις δύο εταιρίες. Η Eten όμως βγάζει για να διορθώσει λειτουργίες ενώ η HTC για να προσφέρει καινούργιες.

 

Από εκεί και πέρα τα περί εξωτερικής εμφάνισης και "καταναλωτικών" λειτουργιών είναι θέματα προσωπικού γούστου.

Link to comment
Share on other sites

δες περιπου 4 σελιδες πίσω...

 

ρε παιδια πειτε κατι βασιμο και για τα κακομοιρα τα παιδια μαζι με εμενα που το αγορασαμε σημερα για το gps και δεν μπορουμε να το βρουμε?:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...