Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους.

Μια ερώτηση σχετικά με την αναβάθμιση της έκδοσης radio του 3600.

Έχω περασμένη την 1,38 και προσπάθησα πολλές φορές να την αλλάξω με κάποια πιο πρόσφατη(1,46 , 1.50) αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Ακολούθησα τις οδηγίες από τον παρακάτω σύνδεσμο(http://trinityguides.info/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=66&limit=1&limitstart=3 ), αλλά και στην προσπάθειες να αναβαθμίσω την Hard-SPL , όπως συνιστά ξανά το ίδιο πρόβλημα.

Δηλαδή, μόλις αρχίζει η διαδικασία εγκατάστασης και περνάει στο στάδιο του Boot loader(αν το λέω σωστά, εκεί που βγάζει την οθόνη με τα τρία χρώματα δηλαδή), η σύνδεση διακόπτεται και μου βγάζει μήνυμα λάθους (κωδικός 260).

Έχει συμβεί και σε άλλους το πρόβλημα αυτό ;

Και υπάρχει λύση ή χάνω τον καιρό μου ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μόλις βγάλει το λάθος να ξανατρέξεις απλά το installer?

 

Ναι και αυτό το δοκίμασα αλλά και πάλι δεν βλέπει καν τη συσκευή.:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αυτό το δοκίμασα αλλά και πάλι δεν βλέπει καν τη συσκευή.:(

 

ποιος ο λογος να κανει αναβαθμιση το ραδιο;

εγω προσωπικα το εκανα γιατι ειχα προβλημα με το σημα και η δικια μου παρατηρηση ειναι οτι μετα ειχε χειροτερο σημα.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ειχα την 1,38 και πηγα στηναμεσως επομενη αλλα δεν ειδα βελτιωση αλλα το αντιθετο
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την 1.38 Radio και Jelly Rom δεν έχω κανένα πρόβλημα στο σήμα του κινητού όσο και στο GPS. Επί τι ευκαιρία ψάχνω για ένα software που να περιέχει κάποια βασικά εργαλεία networking δηλαδή ping,traceroute,telnet,ssh,nslookup. Υπάρχει κάτι; ή συνδυασμός Software για όλα ή κάποια από τα παραπάνω; Έχω ήδη δοκιμάσει το WiFi Companion αλλά κάποιες φορές κολάει και θέλω να το αποφύγω ενώ επιπλέον δεν με ενδιαφέρει κάτι καλύτερο σε επίπεδο Wifi αλλά κυρίως τα παραπάνω που ανέφερα, τέλος το dejavu που είχα παλιά για telnet,ssh δεν παίζει με Windows Mobile 6.
Link to comment
Share on other sites

και εγω πιστευω οτι η εκδοση 1.38 radio ειναι η καλυτερη.

ειχα βαλει την 1.46 αλλα δεν εμεινα καθολου ικανοποιημενος.

οσο αφορα το wi-fi Companion και σε μενα ειχε δημιουργησει απιστευτα κοληματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=390244 για ριχτε μια ματια σε αυτην,μου ειπε φιλος που την εχει 2 μερες οτι ειναι αξιολογη,με βλεπω να χτυπαω κανενα 3600 ξανα για παρεα στο 9000:p
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=390244 για ριχτε μια ματια σε αυτην,μου ειπε φιλος που την εχει 2 μερες οτι ειναι αξιολογη,με βλεπω να χτυπαω κανενα 3600 ξανα για παρεα στο 9000:p

 

καλη φενετε.

μαλλον θα κανω μια δοκιμη,τις επομενες μερες.

τι να παρεις παλι 3600???

αφου το εδωσες:lol:

περιμενε το diamond:lol:

Link to comment
Share on other sites

α ρε λαγουδακη...

δουλειες που πας να μας ανοιξεις βραδιατικα.

τι την ειδα την rom??

και δουλευω το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αποχαιρετήσω αυτό το thread, αφού άλλαξα το p3600 και να σας ευχαριστήσω όλους για τις άπειρες βοήθειες που μου χαρήσατε.
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
α ρε λαγουδακη...

δουλειες που πας να μας ανοιξεις βραδιατικα.

τι την ειδα την rom??

και δουλευω το πρωι.

να παρεις τηλ το πρωι το αφεντικο σου και να του πεις οτι εχεις ζαλαδες και να μην πας στην δουλεια:p
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
...και πλήρης απ' ότι βλέπω!
ναι,οποτε ειναι μια χαρα για καποιον που δεν θελει να φαει πολλες ωρες να περναει πραγματακια:)
Link to comment
Share on other sites

αλημερα.

χθες το απογευμα εβαλα την PDAMOBIZ wm 6.1 19701 1.1.1.2

μεχρι στιγμης δεν μπορω να φερω γνωμη,το μονο που εχω να πω ειναι οτι εχει πολλα προγραμματα.

θα την δοκιμασω και θα πω την αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=379051

 

ξερει κανεις λεπτομεριες γυρο απο αυτη την rom?

την εχει flasharie καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε υπόψη σας κάποιο software για terminal services, ping και traceroute μιας και δεν μου έχει απαντήσει ακόμα κάποιος για κάτι;
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=379051

 

ξερει κανεις λεπτομεριες γυρο απο αυτη την rom?

την εχει flasharie καποιος?

 

τη συγκεκριμενη οχι. αλλα την αμεσως προηγουμενη αυτης ναι και δε μπορω να δηλωσω ικανοποιημενος -μεγαλη ασταθεια στο συστημα. οποτε αν δεν εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα απο την προηγουμενη τοτε δεν θα τη δοκιμαζα. τωρα αν κανεις τη δοκιμασει και σχηματισει αλλη αποψη ας μας το πει μηπως εχουν υπαρξει σοβαρες αλλαγες σε σχεση με την previous version.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...