Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακριβως!!!σου μιλαω απο πρωτο χερι:D

 

αυτο ακριβως.τωρα και με το 9000 που εχω το καταλαβενω απολυτα αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν εχεις αναγκη με την μεγαλη μπαταρια!!!απλα το καλο ειναι οτι με το 9000 θα κανεις και βαρακια οποτε θα εισαι σε τελεια φυσικη κατασταση:D
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις αναγκη με την μεγαλη μπαταρια!!!απλα το καλο ειναι οτι με το 9000 θα κανεις και βαρακια οποτε θα εισαι σε τελεια φυσικη κατασταση:D

 

ετσι ετσι...

αλλα και η μεγαλη μπαταρια μην νομιζεις οτι κραταει και πολυ:lol:

τωρα οσο αφορα την φυσικη κατασταση αυτο παιζει.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Ψαχνομαι αυτο τον καιρο για windows mobile PPC και μαλλον καταληγω στο p3600 (το cruise ειναι πολυ ακριβο για μενα)

 

1) Πρεπει να προσεξω κατι σε σχεση με εκδοσεις rom, windows κτλ? Γιατι απο οτι βλεπω γνεται πολλη κουβεντα για το συγκεκριμενο θεμα

 

2) Γενικα αυτο που με ενδιαφερει ειναι το PPC να εχει ενα αξιοπρεπες GPS (νορμαλ χρηση) και να μπορω να φορτωσω και μερικα προγραμματακια αλλα οχι τιποτα τρελα πραγματα (θα ειναι αλλωστε το 1ο μου PPC). Βασικα δηλαδη θελω GPS+κινητο. Κανει για τετοια χρηση το p3600 η θα εχω προβληματα?

 

3) Κατι αλλο που πρεπει να προσεξω? Απο πλευρας hardware εχουν βγει διαφορες εκδοσεις η ειναι μονο ενας τυπος απο τοτε που κυκλοφορησε?

 

Οποιαδηποτε αλλη λεπτομερεια που κρινετε σημαντικη ειναι ευπροσδεκτη.

 

Ευχαριστω

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου equi,

Νομίζω ότι το p3600 είναι πολύ καλή επιλογή.

 

1. Το μόνο που διαφοροποιήται στην αγορά είναι αν θα είναι "ελληνική" ή "ξένη" η συσκευή. Στην πρώτη περίπτωση θα έχει ελληνικά windows και 2 χρόνια εγγύηση.

 

Συζήτηση για ROM γίνεται γιατί μας αρέσει να τα πειράζουμε συνέχεια, και να βάζουμε καινούργια πράματα.

 

2. Νομίζω θα είσαι οκ. Μόνο πρόβλημα νομίζω είναι το ξεφλούδισμα στο κάτω μέρος της συσκευής, από πενάκι και usb καλώδιο. Το φτιάχνουν όμως όσο είσαι εντός εγγύησης, και αν είσαι πολύ προσεκτικός θα το κρατήσεις αρκετό καιρό ανέπαφο.

 

3. νομίζω υπάρχει και το 3600i, καλύτερο σε χαρ/κα και προφανώς λίγο πιο πάνω σε τιμή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

απ'οτι ξερω το 3600i δεν θα κυκλοφορησει ποτε ευρωπη.

εχει βγει για την αγορα της ασιας και την αυστραλιας,οποτε το αφηνεις το συγκεκριμενο.

 

οσο αφορα το gps που λες,εμενα προσωπικα το 3600 δεν μου εχει ποτε δημιουργησει το παραμικρο προβλημα,το μονο αρνητικο του ειναι οτι καμια φορα αργει να κλειδωσει.απο 30 δευτ μεχρι και 2.30 λεπτα αναλογα,αν και ποτε δεν καταλαβα τον λογο.

τωρα το θεματακι που ολα τα pda εχουν ειναι αυτο με την μπαταρια.

αν εχεις το gps και κανεις διαδρομη,μην περιμενεις και πολλες ωρες χρησης.

γιαυτο ενας φορτιστης αυτοκινητου ειναι οτι πρεπει.

 

παντος εγω μετα απο 1 χρονο με το 3600 θα ελεγα οτι ειναι μια τιμια συσκευη,με τα προβλημαστα της οπως ολα τα wm και οτι αξιζει τα λεφτα της.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

απ'οτι ξερω το 3600i δεν θα κυκλοφορησει ποτε ευρωπη.

εχει βγει για την αγορα της ασιας και την αυστραλιας,οποτε το αφηνεις το συγκεκριμενο.

 

οσο αφορα το gps που λες,εμενα προσωπικα το 3600 δεν μου εχει ποτε δημιουργησει το παραμικρο προβλημα,το μονο αρνητικο του ειναι οτι καμια φορα αργει να κλειδωσει.απο 30 δευτ μεχρι και 2.30 λεπτα αναλογα,αν και ποτε δεν καταλαβα τον λογο.

τωρα το θεματακι που ολα τα pda εχουν ειναι αυτο με την μπαταρια.

αν εχεις το gps και κανεις διαδρομη,μην περιμενεις και πολλες ωρες χρησης.

γιαυτο ενας φορτιστης αυτοκινητου ειναι οτι πρεπει.

 

παντος εγω μετα απο 1 χρονο με το 3600 θα ελεγα οτι ειναι μια τιμια συσκευη,με τα προβλημαστα της οπως ολα τα wm και οτι αξιζει τα λεφτα της.

 

Μαλλον με καλυπτουν αυτα που γραφεις

 

Ως τηλεφωνο (κλησεις, μηνυματα κτλ) ειναι λειτουργικο?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι το ίδιο πάνω-κάτω με όλα τα wm. Αν θες κάτι βελτιωμένο, θα βάλεις cooked rom ;)

 

κατι αλλο τωρα

 

Το εχω βρει απο ενα παιδι που το εχει παρει απο επιδοτηση της vodafone. Εχει καποια διαφορα? Τιποτα vodafone menu, logos κτλ? Θα ειναι κλειδωμενο στη vodafone?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατι αλλο τωρα

 

Το εχω βρει απο ενα παιδι που το εχει παρει απο επιδοτηση της vodafone. Εχει καποια διαφορα? Τιποτα vodafone menu, logos κτλ? Θα ειναι κλειδωμενο στη vodafone?

 

Τίποτα απ' αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως όταν λέμε με πόσα ΜΒ ξεκινάει μια συσκευή εννοούμε πάντα άδεια γιατί ο άλλος δεν μπορεί να υποθέσει πως την έχει στημένη ο καθένας μας τη συσκευή του!

 

Μπορείς να ξεκινήσεις κ με 24 αν έχεις σκοπό να στερηθείς μερικά πράγματα όπως τα βαριά today plugins ;)

 

Εγώ ξεκινάω με 22,4 στο περίπου αλλά με ένα άνοιγμα μηνυμάτων κ Contacts έχεις πέσει στα 19.

 

Δεν μπορείς να ανοιγοκλείσεις 10 προγράμματα και να έχεις την αρχική σου μνήμη στο ακέραιο ούτως ή άλλως. Ούτε με τα 5άρια συνέβαινε ούτε κ με καμιά ρομ.

 

Παρόλα αυτά ο cmavr8 έχει δίκιο ως προς το ότι η κατανάλωση της μνήμης στη συγκεκριμένη ρομ είναι μεγαλύτερη από ότι θα έπρεπε και γι' αυτό μπορείς να πας κ σε μονοψήφια νούμερα ενίοτε. Με ένα free ram (όπως το Oxios που αποδείχτηκε πολύ βολικό κ χρήσιμο) κερδίζεις αρκετά.

 

ΓΙα τα soft reset δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Σπάνια έχω κάνει σοφτ ρεσετ μέσα στη μέρα επειδή είχα πρόβλημα μνήμης.

 

Επειδή, όμως ο καθένας μας στήνει τη συσκευή του διαφοερικά και τη χρησιμοπιεί κ διαφορετικά μόνο εσύ μπορείς να δεις αν σου κάνει ή όχι.

Επι του θέματος, ξερει κανεις:

1. κανένα προγραμμα για καθαρισμό μνήμης που να κανει monitor τη μνημη και να τρεχει αυτοματα οταν πεφτει κατω απο καποιο οριο;

2. πως μπορουμε να φτιαξουμε ενα batch file ή κατι τετοιο που να το παταμε και να τρεχει πρωτα πχ το hibernate και μετα να σηκωνει destinator?

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα πηρα το p3600 (το 1ο μου ppc) και εχω απειρες αποριες. Ας ξεκινησω με τα βασικα:

 

1) Μπορω να βαλω καρτα μνημης των 4gb? Η το μεγαλυτερο που μπορω να βαλω ειναι 2gb?

 

2) Τα στοιχεια που βλεπω ειναι

 

Εκδοση ROM: gelly

Ημ/νια ROM: 17/11/07

Εκδοση Radio: 1.50.08.11

Εκδοση Protoc...: 32.83.7020.20Η

 

Ειναι ενταξει αυτα? Χρειαζεται να αλλαξω κατι απο πλευρας ROM κτλ?

 

3) Υπαρχει καποιος τροπος να ρυθμισω το wifi? ΣΤο ΤΕΙ ας πουμε εχει ασυρματο internet. Πως μπορω να ρυθμισω το Htc για να μπαινω ασυρματα?

 

3) Απο πλευρας προγραμματων τι προτεινετε? Υπαρχουν καποια "must have" προγραμματα?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

2. Είχε βάλει ανεπίσημη ρομ ο τύπος! Είναι μέσα στην εγγύηση? Αν είναι αργή ή δε σε βολεύει, συζητάμε να αλλάξεις ρομ, αλλά ακόμα νωρίς είναι.

 

3. Ε βέβαια και υπάρχει. Ανοίγεις το Communications manager, και πατάς στο Wifi, ώστε να ανοίξει. Μετά από λίγο θα σου πει τι δίκτυα βρήκε και θα επιλέξεις το σωστό.

 

4. Υπάρχουν φυσικά. Εγώ χρησιμοποιώ τα εξής (με * τα μαστ):

*SPB Pocket plus

Dinarsoft Memaid

Spacetime και *Transcreative MXconverter για calculators

*Destinator για gps, αν και λένε ότι το Garmin XT είναι καλύτερο

Google maps, αν έχεις WInd και wind plus non stop (3.5 euros / month)

fring kai skype αν είσαι συχνά σε μέρη με wifi

sprite backup για full backup, *PIMBackup για pim μόνο backup

Link to comment
Share on other sites

2. Είχε βάλει ανεπίσημη ρομ ο τύπος! Είναι μέσα στην εγγύηση? Αν είναι αργή ή δε σε βολεύει, συζητάμε να αλλάξεις ρομ, αλλά ακόμα νωρίς είναι.

 

3. Ε βέβαια και υπάρχει. Ανοίγεις το Communications manager, και πατάς στο Wifi, ώστε να ανοίξει. Μετά από λίγο θα σου πει τι δίκτυα βρήκε και θα επιλέξεις το σωστό.

 

4. Υπάρχουν φυσικά. Εγώ χρησιμοποιώ τα εξής (με * τα μαστ):

*SPB Pocket plus

Dinarsoft Memaid

Spacetime και *Transcreative MXconverter για calculators

*Destinator για gps, αν και λένε ότι το Garmin XT είναι καλύτερο

Google maps, αν έχεις WInd και wind plus non stop (3.5 euros / month)

fring kai skype αν είσαι συχνά σε μέρη με wifi

sprite backup για full backup, *PIMBackup για pim μόνο backup

 

2) μεχρι τωρα μια χαρα παει

 

3) Α, ΟΚ Θα το δοκιμασω

 

Μοναχα πες μου αν μπορεις αν παιρνει mini sd 4gb

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις σημερα πηρα το p3600 (το 1ο μου ppc) και εχω απειρες αποριες. Ας ξεκινησω με τα βασικα:

 

1) Μπορω να βαλω καρτα μνημης των 4gb? Η το μεγαλυτερο που μπορω να βαλω ειναι 2gb?

 

2) Τα στοιχεια που βλεπω ειναι

 

Εκδοση ROM: gelly

Ημ/νια ROM: 17/11/07

Εκδοση Radio: 1.50.08.11

Εκδοση Protoc...: 32.83.7020.20Η

 

Ειναι ενταξει αυτα? Χρειαζεται να αλλαξω κατι απο πλευρας ROM κτλ?

 

3) Υπαρχει καποιος τροπος να ρυθμισω το wifi? ΣΤο ΤΕΙ ας πουμε εχει ασυρματο internet. Πως μπορω να ρυθμισω το Htc για να μπαινω ασυρματα?

 

3) Απο πλευρας προγραμματων τι προτεινετε? Υπαρχουν καποια "must have" προγραμματα?

 

Opws eipe kai o filos parapanw i ROM pou exei i syskevi sou einai cooked, diladi unofficial kai se periptwsi pou i syskevi sou einai mesa stin eggyisi kai den tha itheles na ti xaseis... ean xreiastei na ti steileis sto service prepei na mi to steileis etsi alla me tin official ROM pou den einai dyskolo na breis kai na tou peraseis. (Kratise to afto giati einai simantiko).

 

Nomizw oti i sygkekrimeni ROM ypostirizei kai miniSD kartes megalyteres twn 2GB (kalo einai na to eksakribwsei kai kapoios allos afto).

 

Aparaitita programmata thewrw ta Resco Explorer, Resco Photo Viewer Pro, WKTask Manager, PocketCM Keyboard, PocketCM Contacts, SPB Weather, eortologio, pTravelAlarm, Sprite Backup, Core Player 1.2.1, 1-Calc, Lingvosoft Greek-English dictionary, SKTools. HButton, NoData!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα πηρα το p3600 (το 1ο μου ppc) και εχω απειρες αποριες. Ας ξεκινησω με τα βασικα:

 

1) Μπορω να βαλω καρτα μνημης των 4gb? Η το μεγαλυτερο που μπορω να βαλω ειναι 2gb?

 

2) Τα στοιχεια που βλεπω ειναι

 

Εκδοση ROM: gelly

Ημ/νια ROM: 17/11/07

Εκδοση Radio: 1.50.08.11

Εκδοση Protoc...: 32.83.7020.20Η

 

Ειναι ενταξει αυτα? Χρειαζεται να αλλαξω κατι απο πλευρας ROM κτλ?

 

3) Υπαρχει καποιος τροπος να ρυθμισω το wifi? ΣΤο ΤΕΙ ας πουμε εχει ασυρματο internet. Πως μπορω να ρυθμισω το Htc για να μπαινω ασυρματα?

 

3) Απο πλευρας προγραμματων τι προτεινετε? Υπαρχουν καποια "must have" προγραμματα?

 

καλησπερα,και καλοριζικο το 3600

 

οπως ειπες και εσυ φοραει ανεπησημη rom κατι που σημαινει αντιο εγγυηση.για καποιον που ειναι καινουργιος στον χωρο των wm πιστευω καλο ειναι να ξεκιναει με την επισημη rom και με τον καιρο να μπαινει σε διαδικασιες μαγειρεμενων rom.τουλαχιστον το μαθενεις και αν συμβει κατι,εχεις εγγυηση.εσυ αποφασιζεις γιαυτο.

 

την gelly την ειχα και εγω,αλλα δεν ειμουνα ικανοποιημενος και μετα απο 2-3 ακομα 6αρες rom γυρισα στου bepe.

για τα προγραμματα δεν θα γραψω τιποτα,ηδη απαντηθηκε,αν και ο καθενας εχει διαφορετικες αναγκες,γιαυτο και νομιζω δεν υπαρχουν must,απλα θα συμφωνησω με τον athanasso στην λιστα που εχει βαλει.

αυτα μεχρι στιγμης,και οτι θες εδω θα ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις. Τις διαβασα ολες και αρχιζω να μπαινω στο νοημα σιγα σιγα

 

SPB Pocket plus: Μπορει καποιος να δωσει link?

Destinator: Ποια ειναι η πιο τελευταια εκδοση και που θα την βρω ("φτιαγμενη" :rolleyes:)?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
SPB Pocket plus: Μπορει καποιος να δωσει link?

Destinator: Ποια ειναι η πιο τελευταια εκδοση και που θα την βρω ("φτιαγμενη" :rolleyes:)?

 

Όλα στο ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θεματα πως αλλαζω?

 

Ta diafora themata pou mporeis na breis prepei na exoun kataliksi .tsk Petakse ta se enan diko sou fakelo pou exeis ftiaksei sto /My Documents tis syskevis sou kai tha ta blepeis sto Start --> Settings --> Today.

 

Και οταν κατεβασω ενα προγραμμα πως το εγκαθιστω?

 

Ean einai me kataliksi .exe pithanotata to trexeis apo ton ypologisti sou kai egkathistatai sti syskevi sou (prepei na tin exeis syndesei me to PC mesw ActiveSync). Ean einai me kataliksi .cab to petas kapou sti karta mnimis tis syskevis sou kai to ekteleis apo ekei me ena aplo klik ston explorer tou HTC sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ta diafora themata pou mporeis na breis prepei na exoun kataliksi .tsk Petakse ta se enan diko sou fakelo pou exeis ftiaksei sto /My Documents tis syskevis sou kai tha ta blepeis sto Start --> Settings --> Today.

 

 

 

Ean einai me kataliksi .exe pithanotata to trexeis apo ton ypologisti sou kai egkathistatai sti syskevi sou (prepei na tin exeis syndesei me to PC mesw ActiveSync). Ean einai me kataliksi .cab to petas kapou sti karta mnimis tis syskevis sou kai to ekteleis apo ekei me ena aplo klik ston explorer tou HTC sou.

 

Ακομα κατι: Τα θεματα δεν μπορουν να μπουν στο storage card? Γιατι My Documents υπαρχει μονο στη μνημη της συσκευης

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...